Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Lizak

Tibia (MMORPG) - temat ogólny

4892 postów w tym temacie

Ah to... Stare i dość już nie na czasie. Niesie kiepskie przesłanie jak to gry (a nie tylko Tibia, skąd taki pomysł? ^^) mogą zryć człowiekowi umysł. Nie wiem co się tak ludzie tego czepiają, że jeden ludek dostał na łeb od przydługiego grania? Słownie: jeden. A w WoW zdarzały się przypadki zabijania (w rzeczywistości) gracza, bo ktoś ukradł komuś jakiś miecz, czy jakiś tam inny item. Słyszałem też o przypadkach w Eve Online co by w takim czymś jak Tibia nigdy nie miały miejsca, chociaż kto tam wie.
Problem jest, nie będę ukrywać, że nie ma, ale nie można uogólniać, że całe zło to tylko gry MMO (czy nawet ortodoksyjne głąby, że tylko Tibia). Problem jest ogólny z uzależnieniem, bo wszystko jest dla ludzi tylko w rozsądnych dawkach. Coś jak piwo. Raz czy dwa razy na jakiś czas (dajmy na to na 2 tygodnie) nie są złe, a nawet zapobiegają tarczycy. Ale picie codziennie kilka piw już szkodliwe jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi mama zabronila grac w tibie :( chociaz dobrze sie uczylem wychodzilem na dwor nie wiem czemu teraz nawet gorzej sie ucze wtedy mialem z paskiem teraz 4,5 mialem srednia :( teraz chcialbym wrocic do gry ale mama przeciez mi zakazala grac :( nie mam co robic i ...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największą furorę zrobił ten filmik:
http://video.google.pl/videoplay?docid=7419655416454478690&q=Tibia+TVN&total=16&start=0&num=10&so=0&type=search&plinde x=0
A w szczególności ten tekst:
"Kolega jest akurat knajtem to on z.. on wali z tego... z axe''a. A ja jestem druidem i wale z różdżki."
Jak myślicie, co miała na myśli reporterka mówiąc to:
"w zależności od poziomy gry - jest ich ponad 270 - i od sposobu gry - za długo by tłumaczyć (lol) - wirtualny killer może z myśliwego stać się celem ataku".
Nie wiedziałem, że Tibia ma poziomy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 17:32, Luke Shadow napisał:

Nie wiedziałem, że Tibia ma poziomy...


Powiedz mi zatem od kiedy brak obycia z tematem zakazuje pisania artykułów, prowadzenia reportaży na dany temat? Jak coś dotyczy gier jakoś często ani dziennikarze, ani inni "specjaliści" nie popisują się wiedzą z zakresu tematu, który omawiają. Wskazują tylko to co wywoła sensację i na czym można zarobić. Jeśli już to bardzo rzadko mówią coś sensownego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 17:32, Luke Shadow napisał:

Jak myślicie, co miała na myśli reporterka mówiąc to:
"w zależności od poziomy gry - jest ich ponad 270 - i od sposobu gry - za długo by tłumaczyć
(lol) - wirtualny killer może z myśliwego stać się celem ataku".
Nie wiedziałem, że Tibia ma poziomy...


Eee...ja też nie wiem o co chodzi :P.Może jej chodziło 270 lokalizacji xD...
Ten psycholog mówił ,że tibia podwyższa poziom agresji...a nie dawno na gram było mówione ,że agresja nie jest wywołana grami...to jakiemu komunikatowi wierzyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 17:13, szerszeń45 napisał:

Ah to... Stare i dość już nie na czasie. Niesie kiepskie przesłanie jak to gry (a nie tylko
Tibia, skąd taki pomysł? ^^) mogą zryć człowiekowi umysł. Nie wiem co się tak ludzie tego czepiają,
że jeden ludek dostał na łeb od przydługiego grania? Słownie: jeden. A w WoW zdarzały się przypadki
zabijania (w rzeczywistości) gracza, bo ktoś ukradł komuś jakiś miecz, czy jakiś tam inny item.
Słyszałem też o przypadkach w Eve Online co by w takim czymś jak Tibia nigdy nie miały miejsca,
chociaż kto tam wie.
Problem jest, nie będę ukrywać, że nie ma, ale nie można uogólniać, że całe zło to tylko gry
MMO (czy nawet ortodoksyjne głąby, że tylko Tibia). Problem jest ogólny z uzależnieniem, bo
wszystko jest dla ludzi tylko w rozsądnych dawkach. Coś jak piwo. Raz czy dwa razy na jakiś
czas (dajmy na to na 2 tygodnie) nie są złe, a nawet zapobiegają tarczycy. Ale picie codziennie
kilka piw już szkodliwe jest.


ale ciekawe jak bys zaareagowal gdy ktos zakosil rzecz lub sprzedal wartow w cholere duzo (realnej kasy)
Ukradł mu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 19:03, hammerfall87 napisał:

> Ah to... Stare i dość już nie na czasie. Niesie kiepskie przesłanie jak to gry (a nie
tylko
> Tibia, skąd taki pomysł? ^^) mogą zryć człowiekowi umysł. Nie wiem co się tak ludzie tego
czepiają,
> że jeden ludek dostał na łeb od przydługiego grania? Słownie: jeden. A w WoW zdarzały
się przypadki
> zabijania (w rzeczywistości) gracza, bo ktoś ukradł komuś jakiś miecz, czy jakiś tam inny
item.
> Słyszałem też o przypadkach w Eve Online co by w takim czymś jak Tibia nigdy nie miały
miejsca,
> chociaż kto tam wie.
> Problem jest, nie będę ukrywać, że nie ma, ale nie można uogólniać, że całe zło to tylko
gry
> MMO (czy nawet ortodoksyjne głąby, że tylko Tibia). Problem jest ogólny z uzależnieniem,
bo
> wszystko jest dla ludzi tylko w rozsądnych dawkach. Coś jak piwo. Raz czy dwa razy na
jakiś
> czas (dajmy na to na 2 tygodnie) nie są złe, a nawet zapobiegają tarczycy. Ale picie codziennie

> kilka piw już szkodliwe jest.

ale ciekawe jak bys zaareagowal gdy ktos zakosil rzecz lub sprzedal wartow w cholere duzo
(realnej kasy)
Ukradł mu.


sorry ze dubel ale jest chyba niezrozumiale napisane chodzi mi o to jak by ktos zaareagowal gdyby ktos komus beszczelnie zakosil przedmiot warty kupe pieniedzy w realu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja Tibię pamiętam głównie z jednego dialogu, zaraz po rozpoczęciu mojej przygody:

[Ja] Hi! PL?
[Inny gracz] no
[IG] br?

Zaliczyłem po tym pełnowymiarowego ROTFL''a :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 17:13, szerszeń45 napisał:

/ciach/


Uzależnienia są różne...alkoholowe (już wymieniłeś ;) ),narkotykowe,nikotynowe i wiele innych.Co najgorsze uzależnienia komputerowe powoli zabijają ludzi tak jak powyższe uzależnienia...trudno w to uwierzyć ,ale ludzie giną przed komputerem z głodu przed MMO ,bo nie może choć na chwile zejść z kompa :/.Trzeba mieć umiar jak ty to mówisz i nigdy by do takiej sytuacji nie doszło :/ (teraz mówię o sławnym krześle) :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2007 o 17:43, szerszeń45 napisał:

Powiedz mi zatem od kiedy brak obycia z tematem zakazuje pisania artykułów, prowadzenia reportaży
na dany temat? Jak coś dotyczy gier jakoś często ani dziennikarze, ani inni "specjaliści" nie
popisują się wiedzą z zakresu tematu, który omawiają. Wskazują tylko to co wywoła sensację
i na czym można zarobić. Jeśli już to bardzo rzadko mówią coś sensownego.

Oczywiście, że brak obycia nie zakazuje pisania artykułów, ale co warty jest tak napisany artykuł? Dla osób, które znają się na tym nic, ale dla kogoś, kto nie miał styczności z Tibią jest do przede wszystkim wiarygodne źródło informacji. Mass Media to dobre narzędzie propagandy, a przez TVN i takiego typu wiadomości Tibia zapewne straciła w oczach wielu osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 19:13, hammerfall87 napisał:

sorry ze dubel ale jest chyba niezrozumiale napisane chodzi mi o to jak by ktos zaareagowal
gdyby ktos komus beszczelnie zakosil przedmiot warty kupe pieniedzy w realu.


Używaj przecinków, wtedy będziesz bardziej zrozumiały. Chodzi o to jakbym zareagował jakby mi ktoś ukradł wirtualny przedmiot? Pewnie bym się wkurzył (co zresztą miało miejsce), ale nic ponad to. Nic poza wirtualną rzeczą nie straciłem. Żadnych pieniędzy prawdziwych. Przypominam, że wszelki handel przedmiotami/kontami nie jest legalny.

@ Nertis

Ale kogo obchodzi, że jeden gość nie potrafił tego zrobić? Ważne, że jest (no właściwie to była) sensacja. I to w samym środku sezonu ogórkowego. Kto przepuści taką okazję?

@ Luke Shadow

Dnia 06.11.2007 o 19:13, hammerfall87 napisał:

Oczywiście, że brak obycia nie zakazuje pisania artykułów, ale co warty jest tak napisany artykuł?


Dla mnie nic. Ale można się czasem pośmiać z bzdur, które gadają. Oczywiście o ile wcześniej nie złapie się psychicznego załamania.

Dnia 06.11.2007 o 19:13, hammerfall87 napisał:

Dla osób, które znają się na tym nic, ale dla kogoś, kto nie miał styczności z Tibią jest do
przede wszystkim wiarygodne źródło informacji. Mass Media to dobre narzędzie propagandy, a
przez TVN i takiego typu wiadomości Tibia zapewne straciła w oczach wielu osób.


Tak, ale kogo to obchodzi skoro ramówka na dany czas została wypełniona? Tylko kasa się dla nich liczy, a że jakieś tam gry komputerowe ucierpią... przecież to nie ich problem, nie ich branża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale najciekawsze było to ,że ta dziennikarka co temu chłopcu zadawała pytania które sformułowane były tak jakby wydawały osąd ze kazde gry niezaleznie jakie maja cel mordowania wszytkiego co sie rusza.


A najlepszy był chłopak ktory mówił ja gram 12 godz i pracuje i dziennikarz dopytywał cie czy prowadzi normlany tryb zycia :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WETO TO NIE PRAWDA
Tibia nie uzaleznia tylko ludzie sa zje..ni

Wezme swoj przyklad

gralem w tibie prawie non stop ale to bylo dawno a i tak prowdzilem w miare normalny tryb zycia mialem bardzo dobre oceny a jak przestalem nic sie nie zmienilo

i gdzie tu uzaleznienie jak sie chce to sie przestanie
przytocze taki cytat "niechce to nie wezmie, przecież swoj rozum ma" potrzebna tylko silna wole zeby sie oprzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2007 o 21:07, szerszeń45 napisał:

Dla mnie nic. Ale można się czasem pośmiać z bzdur, które gadają. Oczywiście o ile wcześniej
nie złapie się psychicznego załamania.

I właśnie to robię, śmieje się z reportażu TVN. A dokładniej z ww. tekstów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 14:46, IPI-Tiiba-Kyra napisał:

i gdzie tu uzaleznienie jak sie chce to sie przestanie


Poczekaj, cytuję:
"gralem w tibie prawie non stop ale to bylo dawno a i tak prowdzilem w miare normalny tryb zycia mialem bardzo dobre oceny a jak przestalem nic sie nie zmienilo"
czy to nie jest poniekąd objaw uzależnienia ? xD
Ale racja jak się chce to można przestać grać, chociaż po kilku tygodniach/miesiącach przypominają się czasy, które spędzało się w świecie Tibii i chce się zacząć od nowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 17:24, Prince07 napisał:

"gralem w tibie prawie non stop ale to bylo dawno a i tak prowdzilem w miare normalny
tryb zycia mialem bardzo dobre oceny a jak przestalem nic sie nie zmienilo"
czy to nie jest poniekąd objaw uzależnienia ? xD
Ale racja jak się chce to można przestać grać, chociaż po kilku tygodniach/miesiącach przypominają
się czasy, które spędzało się w świecie Tibii i chce się zacząć od nowa...

U mnie też tak jest ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 17:36, IPI-Tiiba-Kyra napisał:

gram nadal ale sie nie uzalezniam
a to prawie non stop bylo ok 5 h dziennie moj kumpel spedza tam ok 12 h
wiec nie porownywac


Heh... 5 godzin spędzonych przy kompie non-stop to też bardzo dużo :P.Każda gra MMO może uzależnić...każdy uzależniony ci powie ,że nie jest uzależniony...a siedzi na kompie czasami prawie 24 na dobę olewając szkołe i inne sprawy :P.Nie każdy ma ten dar opanowywania się :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować