Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Na jakie gry pójdziemy do kina? (część 1)

46 postów w tym temacie

Mam nadzieję, że ekranizacja Assasin''s Creed będzie równie ciekawa jak sama gra. Co do Call of Duty nie jestem przekonany do powstania filmu nad tak dobrą grą akcji. Gra wystarczająco dużo wprowadziła emocji w moim życiu :). Dead Space... To by było coś :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Część ma naprawdę niezły potencjał do przeniesienia na ekran kinowy. Choćby taki Deus Ex aż się prosi, by zrobić z niego niezłe sci-fi w stylu "Raportu Mniejszości". Mam jednak wrażenie, że większość z nich nigdy nie powstanie albo dołączy do pokaźnej galerii gniotów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Assassin''s Creed, Hitman 2, Driver i oczywiście Mass Effect to najbardziej mnie interesuje i chciałbym zobaczyć w przyszłości rzeczywiście ekranizacje tych tytułów. Miejmy nadzieję, że za reżyserię nie wezmie się Uwe Boll ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A chętnie bym zobaczył większość tych produkcji, może być ciekawie, chociaż nie zmieści się tam aż tyle co w grze, ale wszystko będzie lepsze od filmowego Max Payne''a... prawda? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 15:22, Khalid napisał:

Niby fajnie, ale gdzie jest Diablo i Gothic ?


Ta lista to nie widzimisie autora a oficjalnie zapowiedziane filmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od faktu, że dużo tu potencjalnych ekranizacji, o których już jakiś czas wiadomo, że "powstają"... i właściwie tyle- Angry Birds? Asteroids? Wolfenstein? Co będzie następne, Saper? Taa, niech dalej ekranizują gry bez fabuły: ech, czy pierwsza ekranizacja Doom''a nic nikogo nie nauczyła?

Co do materiału. Dead Space:
"zapowiadany jest jako prequel pierwszej części gry(...) ma stanąć za kamerą w trakcie realizacji przygód inżyniera Isaaca Clarke''a"
Biorąc pod uwagę, że w DS Isaac spotkał nekromorfy po raz pierwszy to sam nie wiem co to będzie? Historia alternatywna?

PS "to napisali oni" ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie omijam wszelkie adaptacje gier szerokim łukiem. Powód dla, którego te filmy słabo wypadają jest dość prosty - fabuła tych gier, z reguły głupia jak torba młotków. A film to przede wszystkim scenariusz, tu widz siedzi i ogląda, bez wymachiwania padem czy myszką, które przysłania wszelkie mielizny.
Dla osoby nie obeznanej z daną grą taki seans to droga przez mękę a samych fanów raczej nie wystarczy na zapełnienie sal kinowych.

PS Powyższe zestawienia tylko potwierdza moją teorię. Przy każdym, jednym wpisie od razu czuć totalnego gniota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Powód dla, którego te filmy

Dnia 26.12.2012 o 08:07, michal_w napisał:

słabo wypadają jest dość prosty - fabuła tych gier, z reguły głupia jak torba młotków.

Ta, bo hollywoodzkie blockbustery, które przyciągają tłumy do kin mają inteligentną i skomplikowaną fabułę, proszę Cię. Wiadomo, że z gry nie da się zrobić filmu, który będzie zdobywał Złote Palmy czy co tam jeszcze, ale taki na którym można przyjemnie spędzić dwie godzinki w kinie jak najbardziej się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ta, bo hollywoodzkie blockbustery, które przyciągają tłumy do kin mają inteligentną i
> skomplikowaną fabułę, proszę Cię. Wiadomo, że z gry nie da się zrobić filmu, który będzie
> zdobywał Złote Palmy czy co tam jeszcze, ale taki na którym można przyjemnie spędzić
> dwie godzinki w kinie jak najbardziej się da.

Racja, problem polega na tym, że mamy dno, czyli produkowany masowo chłam z Hollywood ale adaptacje gier pukają w to dno od spodu. Każda taka gra w wersji filmowej kojarzy mi się z totalną żenadą.
Jedyną szansą dla takiego filmu było by bardzo luźne nawiązanie do gry i próba opowiedzenia własnej historii, porządnej w przeciwieństwie do pierwowzoru.

Ja nie oczekuję Złotych Palm ale wolę by dana produkcja nie stawała się od razu faworytem Złotych Malin we wszystkich kategoriach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 09:12, michal_w napisał:

Ja nie oczekuję Złotych Palm ale wolę by dana produkcja nie stawała się od razu faworytem
Złotych Malin we wszystkich kategoriach.


Tylko, często bywa tak, że te złote maliny są przyznawane w bardzo dziwny sposób, tzn. według mnie niesłusznie komuś je dają. Zresztą złote palmy, złote mailny nie są żadnym wyznacznikiem czy dany film jest dobry albo zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować