Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

League of Legends Season 3 - recenzja

202 postów w tym temacie

I zaczyna się płacz że ta gra dostała 9.5 bo przecież... WSZYSTKO W NIEJ ZŁE, RECENZENT SIĘ NIE ZNA. Prawda?

Nie lubicie gry, nie dotykać nawet kijem i omijać szerokim łukiem, taki problem?

A jeśli narzekacie na Polską społeczność, to znaczy że gracie na EUNE, co niestety może smucić, bo jest to serwer nazywany "dziurą" trolli nie bez powodu.

Chociaż do listy minusów dodałbym marny late game, 2-3 strzały (na adc czy tam ap castera) i śmierć która decyduje o grze i bum, koniec. :/ W Docie 2 jest to znacznie bardziej dynamiczne.

HoN niestety nie ma takiego balansu jak LoL, i nawet nie jest mu bliski niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 13:52, StNimrod napisał:

A jeśli narzekacie na Polską społeczność, to znaczy że gracie na EUNE, co niestety może
smucić, bo jest to serwer nazywany "dziurą" trolli nie bez powodu.

Na Weście nie jest lepiej, bo obok gimbów z Polski masz jeszcze angry Francuzów i Niemców.

Dnia 26.12.2012 o 13:52, StNimrod napisał:

HoN niestety nie ma takiego balansu jak LoL, i nawet nie jest mu bliski niestety.

Z HoNem jest inny problem - community, w którym typki z Premiumem patrzą z pogardą na tych, co przyszli po "udarmowieniu" (Przykład? Event "Kto zabije najwięcej F2Pków") oraz wielu tryhardów z oryginalnej Doty bluzgających za każdy najmniejszy błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 13:52, StNimrod napisał:

HoN niestety nie ma takiego balansu jak LoL, i nawet nie jest mu bliski niestety.


Błagam, umrzyj. HoN jest gorzej zbalansowany niż LoL? lol. W lolu co nowsza postać, to nowsza definicja OP. LoL jest najgorzej zbalansowaną grą ze wszystkich moba w jakie grałem. Zamiast znerfić postać, to oni wypuszczają kolejną, jeszcze silniejszą.

W HoN''a, kolego to Ty chyba nigdy nie grałeś. Tutaj może, co najwyżej jest jedna OP postać(Solstice), ale to tylko dlatego, że nie wymaga aż takiego skilla aby nią grać. Jest po prostu łatwą postacią i każdy byle jaki noob potrafi nią grać. Żadna filozofia. Ta postać jedynie wydaje się być OP.

Nie gadaj bzdur o balansie w HoNie, jak nie masz o nim bladego pojęcia. Dzięki ludziom takim jak Ty, źle się mówi o innych grach tego pokroju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 13:52, StNimrod napisał:

I zaczyna się płacz że ta gra dostała 9.5 bo przecież... WSZYSTKO W NIEJ ZŁE, RECENZENT
SIĘ NIE ZNA. Prawda?

Recenzja powinna być w miarę obiektywna, a pisanie recenzji gry MOBA bez porównania jej z innymi tego typu grami (W sumie to wystarczyłoby porównać z dwoma najbardziej liczącymi się) jest samo w sobie poważnym błędem.

Dnia 26.12.2012 o 13:52, StNimrod napisał:

Nie lubicie gry, nie dotykać nawet kijem i omijać szerokim łukiem, taki problem?

Czyli według ciebie pod wpisami o jakiejś grze wypowiadać powinni się tylko jej fani? Może i ogrom pochwał w komentarzach jest fajny, ale to nie o to chodzi.

Dnia 26.12.2012 o 13:52, StNimrod napisał:

A jeśli narzekacie na Polską społeczność, to znaczy że gracie na EUNE, co niestety może
smucić, bo jest to serwer nazywany "dziurą" trolli nie bez powodu.

Na West jest to samo.

Dnia 26.12.2012 o 13:52, StNimrod napisał:

Chociaż do listy minusów dodałbym marny late game, 2-3 strzały (na adc czy tam ap castera)
i śmierć która decyduje o grze i bum, koniec. :/ W Docie 2 jest to znacznie bardziej
dynamiczne.

Tu akurat słusznie prawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 14:04, okon napisał:

> HoN niestety nie ma takiego balansu jak LoL, i nawet nie jest mu bliski niestety.


Błagam, umrzyj. HoN jest gorzej zbalansowany niż LoL? lol. W lolu co nowsza postać, to
nowsza definicja OP. LoL jest najgorzej zbalansowaną grą ze wszystkich moba w jakie grałem.
Zamiast znerfić postać, to oni wypuszczają kolejną, jeszcze silniejszą.

W HoN''a, kolego to Ty chyba nigdy nie grałeś. Tutaj może, co najwyżej jest jedna OP
postać(Solstice), ale to tylko dlatego, że nie wymaga aż takiego skilla aby nią grać.
Jest po prostu łatwą postacią i każdy byle jaki noob potrafi nią grać. Żadna filozofia.
Ta postać jedynie wydaje się być OP.

Nie gadaj bzdur o balansie w HoNie, jak nie masz o nim bladego pojęcia. Dzięki ludziom
takim jak Ty, źle się mówi o innych grach tego pokroju.


Jak dla mnie wszystkie gry typu MOBA mają problem z balansem niektórych postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w LoLa jeszcze przed sezonem 1 aż do końca sezonu 2 i muszę powiedzieć, że ta po prostu na 9,5 nie zasługuje. Autor recenzji na siłę omija wysztkie wady i wybiela grę więc jest na co narzekać. Nie wiem po co wyrażać takie skrajne opinie jak na przykład jak Twoje, to, że ktoś pisze o wadzie gry nie oznacza,że jest ona beznadziejna itp. Co do społeczności to przed podziałem serwerów dużej różnicy nie było i często trafiało się na trolli z Francji lub Niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 15:02, Gagus1 napisał:

Jak dla mnie wszystkie gry typu MOBA mają problem z balansem niektórych postaci.


Tak. Też to zależy od rodzaju balansu jaki firma zastosuje. Mogę powiedzieć jak jest w honie z racji, że w niego gram i trochę się nim interesuję.
Twórcy skupiają się w dużej mierze na scenie competitive. Tam próbują balansować postacie tak, aby kapitanowie mieli jak największe pole do popisu przy pickach. Starają się robić tak, aby jak najwięcej postaci było branych pod uwagę podczas meczu. Dlatego często może się wydawać, że na pubach niektóre postacią są OP(z kolei na scenie competitive w ogóle tych postaci nie widać). Ludzie zapominają, że można te postacie dosyć łatwo skontrować. Jednak najważniejszy w tego typu grze jest teamplay. O tym często się nie pamięta.

Wielu ludzi pewnie pomyśli, że na siłę wyciągam tego Hona i go bronie. Prawda jest taka, że to wcale nie jest zła gra. Jest naprawdę dobra. Ma swoje wady, jak i zalety. Jak wszystkie inne gry. Jednak najtrudniej jest zacząć w tą grę grać(brak tutoriala i botów - jak na razie, zobaczymy jak to się sprawdzi w 3.0).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 14:04, okon napisał:

W lolu co nowsza postać, to
nowsza definicja OP. LoL jest najgorzej zbalansowaną grą ze wszystkich moba w jakie grałem.
Zamiast znerfić postać, to oni wypuszczają kolejną, jeszcze silniejszą.


To jakim cudem ten w ogóle niezbalansowany lol jest najbardziej popularną grą e-sportową ? Czemu na turniejach uczestnicy nie wybierają zawsze tych niezbalansowanych postaci i wygrywają nimi cały turniej ? Ja Ci powiem czemu, bo nie ma takich postaci. Balans w lol''u jest wystarczająco dobry. Zresztą co gracz HoN''a może wiedzieć o balansie w lol''u w którego nie gra. Ja się nie wypowiadam na temat HoN''a bo w niego nie gram więc nie wymyślam byle by postawić lol''a w lepszym świetle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 15:40, masterHADES napisał:

Zresztą co gracz HoN''a może wiedzieć o balansie w
lol''u w którego nie gra.


LoL jest najgorzej zbalansowaną grą ze wszystkich moba w jakie grałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 15:40, masterHADES napisał:

To jakim cudem ten w ogóle niezbalansowany lol jest najbardziej popularną grą e-sportową
? Czemu na turniejach uczestnicy nie wybierają zawsze tych niezbalansowanych postaci
i wygrywają nimi cały turniej ? Ja Ci powiem czemu, bo nie ma takich postaci. Balans
w lol''u jest wystarczająco dobry. Zresztą co gracz HoN''a może wiedzieć o balansie w
lol''u w którego nie gra. Ja się nie wypowiadam na temat HoN''a bo w niego nie gram więc
nie wymyślam byle by postawić lol''a w lepszym świetle.


Grałem w LoLa. Grałem w turniejach. W mistrzostwach miast polski, jakoś tak to się nazywało.
LoL jest popularną grą esportową dlatego, że dużo ludzi w nią gra. Jest dużo turniejów. Riot ma kasę i pompuje w turnieje. Nawet wykupuje sobie wyłączność na niektórych turniejach. Mają kasę, to próbują ukazać jak ta gra jest proesportowa. Szczerze, gra nie jest esporotwa. Jest casualowa. Esportową grą może być HoN, Dota. LoL''a tam nie widzę.

Czemu uczestnicy nie wybierają tych niezbalansowanych postaci w turniejach? Odpowiedź jest prosta. Jeszcze nie wiedzą jak skutecznie ułożyć plan całej drużyny pod daną postać. Tu się nie gra samemu. Cały teamplay jest ważny. Cała drużyna ma ze sobą współgrać. Ciężko jest zrozumieć co dana postać może zaoferować w competitive, kiedy wyszła np. tydzień temu. Daj im czas na zastanowienie się. Jak by ułożyć cały plan. Tu się gra o kasę, a nie o pietruszkę jak na pubach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 15:51, SiDi napisał:

> Zresztą co gracz HoN''a może wiedzieć o balansie w
> lol''u w którego nie gra.

LoL jest najgorzej zbalansowaną grą ze wszystkich moba w jakie grałem



no właśnie "grałem" czyli już nie gra, a to właśnie napisałem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 15:52, okon napisał:

Czemu uczestnicy nie wybierają tych niezbalansowanych postaci w turniejach? Odpowiedź
jest prosta. Jeszcze nie wiedzą jak skutecznie ułożyć plan całej drużyny pod daną postać.
Tu się nie gra samemu. Cały teamplay jest ważny. Cała drużyna ma ze sobą współgrać. Ciężko
jest zrozumieć co dana postać może zaoferować w competitive, kiedy wyszła np. tydzień
temu. Daj im czas na zastanowienie się. Jak by ułożyć cały plan. Tu się gra o kasę, a
nie o pietruszkę jak na pubach.

Zapomniałeś że każdy ważny turniej w LoLu odbywa sie na patchu z przed kilku tygodni, a riot ostatnio zrobiło doży postęp z balansem postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 15:40, masterHADES napisał:

To jakim cudem ten w ogóle niezbalansowany lol jest najbardziej popularną grą e-sportową
? Czemu na turniejach uczestnicy nie wybierają zawsze tych niezbalansowanych postaci
i wygrywają nimi cały turniej ? Ja Ci powiem czemu, bo nie ma takich postaci. Balans
w lol''u jest wystarczająco dobry. Zresztą co gracz HoN''a może wiedzieć o balansie w
lol''u w którego nie gra. Ja się nie wypowiadam na temat HoN''a bo w niego nie gram więc
nie wymyślam byle by postawić lol''a w lepszym świetle.

Czy e-sportem można nazwać coś co wymaga grindowania? Riot ładuje kasę to i na turniejach graja w LoL-a. W kwestii balansu: Niemal każda nowa postać po kilku tygodniach jest osłabiana. IMO jest to celowy zabieg, aby kupić nowe postacie za RP i tym samym nabijać kieszenie Riot-a. Wzrost ceny nowo wychodzących postaci też nie jest tutaj bezcelowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2012 o 16:24, Imeilic napisał:

Czy e-sportem można nazwać coś co wymaga grindowania?


Jakiego grindowania ? Na oficjalnych turniejach gracze dostają konta ze wszystkimi postaciami runami i pewnie skinami więc nic grindować nie muszą.


>Riot ładuje kasę to i na turniejach graja w LoL-a.

No to chyba oczywiste, nikt nie będzie tego robił za darmo;p

>W kwestii balansu: Niemal każda nowa postać po kilku tygodniach jest osłabiana.

Dnia 26.12.2012 o 16:24, Imeilic napisał:

IMO jest to celowy zabieg, aby kupić nowe postacie za RP i tym samym nabijać kieszenie
Riot-a. Wzrost ceny nowo wychodzących postaci też nie jest tutaj bezcelowy.


A to już w ogóle nie jest dla mnie argument bo ja i tak nie kupuję nigdy nowych postaci zaraz po wyjściu a rp nie kupuje w ogóle. Jak dla mnie nowe postacie mogę kosztować nawet i 10k ip bo i tak ich nie kupuje w pierwszym tygodniu :p a jak ktoś chce nabijać kabzę Riotowi to chwała mu za to bo przynajmniej gra będzie mogła się dalej rozwijać ale dla mnie LoL jest i był darmową grą bo kasy na niego nie wydaje w ogóle. (Kupiłem raz rp za 20 zł w ciągu 2 lat grania w niego więc to jest nic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2012 o 16:35, masterHADES napisał:

Jakiego grindowania ? Na oficjalnych turniejach gracze dostają konta ze wszystkimi postaciami
runami i pewnie skinami więc nic grindować nie muszą.

Ale ja takiego konta nie dostałem, i nie mam możliwość przygotować się do jakiegokolwiek turnieju bez odblokowanie dużej liczby postaci, kupienia run, wbicia 30 poziomu. Coś jeszcze jest nie jasne w kwestii grindu?

Dnia 26.12.2012 o 16:35, masterHADES napisał:

No to chyba oczywiste, nikt nie będzie tego robił za darmo;p

Tu nie chodzi o to, czy ktoś to robi za darmo, czy nie. To raczej obawa przed konkurencją zmusza ich do organizowania wydarzeń pseudo "e-sportowych" na wyłączność.

Dnia 26.12.2012 o 16:35, masterHADES napisał:

A to już w ogóle nie jest dla mnie argument bo ja i tak nie kupuję nigdy nowych postaci
zaraz po wyjściu a rp nie kupuje w ogóle. Jak dla mnie nowe postacie mogę kosztować nawet
i 10k ip bo i tak ich nie kupuje w pierwszym tygodniu :p a jak ktoś chce nabijać kabzę
Riotowi to chwała mu za to bo przynajmniej gra będzie mogła się dalej rozwijać ale dla
mnie LoL jest i był darmową grą bo kasy na niego nie wydaje w ogóle. (Kupiłem raz rp
za 20 zł w ciągu 2 lat grania w niego więc to jest nic)

Co nie zmienia faktu, że bez grindu lub kupowania RP masz małą szansę na osiągnięcie czegokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 18:20, Imeilic napisał:

Ale ja takiego konta nie dostałem, i nie mam możliwość przygotować się do jakiegokolwiek
turnieju bez odblokowanie dużej liczby postaci, kupienia run, wbicia 30 poziomu. Coś
jeszcze jest nie jasne w kwestii grindu?

Wszyscy gracze określani mianem "zawodowców" startowali z tego pułapu. I jakoś dali radę.

Dnia 26.12.2012 o 18:20, Imeilic napisał:

Tu nie chodzi o to, czy ktoś to robi za darmo, czy nie. To raczej obawa przed konkurencją
zmusza ich do organizowania wydarzeń pseudo "e-sportowych" na wyłączność.

Pseudo e-sportowe bo Riot dokłada swoją cegiełkę? Typowa gadka. To, że Riot pomaga w organizacji niektórych imprez wcale nie obniża ich wartości.

Dnia 26.12.2012 o 18:20, Imeilic napisał:

Co nie zmienia faktu, że bez grindu lub kupowania RP masz małą szansę na osiągnięcie
czegokolwiek.

Bo w innych grach wszystko osiągasz od razu... doprawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 19:09, luzac napisał:

Wszyscy gracze określani mianem "zawodowców" startowali z tego pułapu. I jakoś dali radę.

A może mieli więcej kasy i kupili sobie bohaterów za RP?

Dnia 26.12.2012 o 19:09, luzac napisał:

Pseudo e-sportowe bo Riot dokłada swoją cegiełkę? Typowa gadka. To, że Riot pomaga w
organizacji niektórych imprez wcale nie obniża ich wartości.

Nie dlatego, że Riot dokłada, a dlatego że gra nie daje wszystkim graczom równych szans, co wyklucza ją jako czysty e-sport.

Dnia 26.12.2012 o 19:09, luzac napisał:

Bo w innych grach wszystko osiągasz od razu... doprawdy.

Nie wszystko, ale w takiej DOCIE przynajmniej nie muszę się martwić, czy stać nie na odblokowanie nowych bohaterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 19:39, Imeilic napisał:

A może mieli więcej kasy i kupili sobie bohaterów za RP?

Wątpię.

Dnia 26.12.2012 o 19:39, Imeilic napisał:

Nie dlatego, że Riot dokłada, a dlatego że gra nie daje wszystkim graczom równych szans,
co wyklucza ją jako czysty e-sport.

Co mają równe szanse do wydarzeń esportowych?

Dnia 26.12.2012 o 19:39, Imeilic napisał:

Nie wszystko, ale w takiej DOCIE przynajmniej nie muszę się martwić, czy stać nie na
odblokowanie nowych bohaterów.

Jeśli na poważnie myślisz o karierze w LoLu to i tak spędzasz w grze tyle czasu, że na postacie Ci nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Stwierdziłeś, że jestem "typowym jęczącym fanem Doty". IMO większa to obelga niż bycie
> nazwanym wyrocznią.

Dokładny cytat poproszę, a nie własną interpretację tego co napisałem, to raz. A dwa, że akurat to jest prawda - wystarczy napisać cokolwiek o LoLu i zaraz się pojawia jakiś oburzony fan DOTA 2, żeby marudzić, że o jego grze się nie pisze. Tak jakby był obowiązek jakiś. To pewnie z jakichś kompleksów względem większego LoLa wynika - nie zauważyłem, żeby jego fani najeżdżali na DOTA 2, większość ignoruje tę grę, ale za to fani DOTA nie przepuszczą okazji, by zaznaczyć, że ich gra jest o wiele lepsza od LoLa bo cośtam, cośtam, cośtam, co jest jedną wielką bzdurą zresztą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować