Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

League of Legends Season 3 - recenzja

202 postów w tym temacie

Preseason czy season 3 co za różnica ? Tak naprawdę to sezon 3 zaczął się w momencie resetu elo o które to będzie się teraz walczyć aż do końca sezonu 3. Preseason jest po to żeby Riot miał czas przygotować się i zrobić z wielką pompą oficjalne rozpoczęcie sezonu 3, ale w praktyce on już trwa.

A z recenzją się zgadzam, tylko do plusów bym dodał jeszcze postawę Riot wobec fanów, chyba każdy wydawca powinien brać z nich przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 12:45, Imeilic napisał:

> W LoL''a grałem praktycznie od bety, nie uważam się z jakiegoś weterana tej gry
bo grałem
> z większymi bądź mniejszymi przerwami, dla mnie jednak gra straciła swój klimat
i smaczek.
> Nie umniejszam tutaj zasług RIOT Games jaki wkładają w rozwój e-sportu, chwała im
za
> to! Aktualnie gram w DOTE 2 i jak tutaj ktoś napisał "zamkniętą betę" do której
każdy
> ma dostęp, wystarczy trochę chęci. :D Wniosek mam jeden na tym etapie rozwoju na
jakim
> są obie gry DOTA 2 jest dużo lepsza od LoL''a.
Ale DOTA 2 to beta! I nie wolno o niej pisać, mówić, porównywać do jakiejkolwiek innej
gry!

Czuję sarkazm, choć mogę się mylić. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 12:51, masterHADES napisał:

Tak naprawdę to sezon 3 zaczął się w momencie resetu elo

Podaj mi w takim razie linki do cotygodniowych turniejów dla zawodowców organizowanych przez Riot, bo coś ich znaleźć nie mogę. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 12:51, masterHADES napisał:

A z recenzją się zgadzam, tylko do plusów bym dodał jeszcze postawę Riot wobec fanów,
chyba każdy wydawca powinien brać z nich przykład.


POSTAWA RIOTU WOBEC FANÓW

doimy RP na systemie prezentów, fuck u comenity XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 12:51, masterHADES napisał:

Preseason czy season 3 co za różnica ? Tak naprawdę to sezon 3 zaczął się w momencie
resetu elo o które to będzie się teraz walczyć aż do końca sezonu 3. Preseason jest po
to żeby Riot miał czas przygotować się i zrobić z wielką pompą oficjalne rozpoczęcie
sezonu 3, ale w praktyce on już trwa.

A z recenzją się zgadzam, tylko do plusów bym dodał jeszcze postawę Riot wobec fanów,
chyba każdy wydawca powinien brać z nich przykład.

Zagraj w dotę i zobacz postawę Valve wobec fanów. Nowe tryby gry na każdą okazję, możliwość wprowadzenia swoich przedmiotów do gry, etc. etc. Ale przecież LoL jest lepszy. Bo Dota to jeszcze beta i z góry trzeba założyć, że Dota to gówno nie warte uwagi. Wesołych świąt, życzy partia i rząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o grze "skończona" mam (jak każdym normalny myślący człowiek) na myśli wydana, po oficjalnej premierze, DOTA2 premiery jeszcze nie miała, więc nie jest grą skończoną, ale czego tu wymagać od dzieci które nie nauczyły się jeszcze deklinacji...

O HoN się nie piszę bo z tego co wiem to nie gra w niego tyle osób co w LoLa który mimo płaczu wszelkich hejterów jest w tej chwili najpopularniejszym przedstawicielem gatunku i tym który wyciągnął MOBA na szerokie wody popularności. Po za tym z tego co pamiętam to HoN zaczynał jako gra płatna przez co była o kilka milionów graczy w plecy bo większość ludzi wybierała darmowego LoLa. Z grami MOBA jest jeszcze trudniej niż z szeroko pojętym MMO, ponieważ gry w obrębie tego gatunku różnią się tylko detalami, i zazwyczaj jeśli komuś odpowiada np LoL to nie spróbuje nic innego, a nawet jeśli spróbuje, to będzie wolał swoją starą grę w której już coś osiągnął i się w niej orientuje.

Oczywiście nie mam zamiaru pisać że HoN jest złą grą, sam w niego nie grałem, ale zetknąłem się z wieloma pozytywnymi opiniami na jego temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 12:51, masterHADES napisał:

A z recenzją się zgadzam, tylko do plusów bym dodał jeszcze postawę Riot wobec fanów,
chyba każdy wydawca powinien brać z nich przykład.


LMAO. Pomyślmy: brak eventów, kupowanie postaci oraz totalne olewanie community - o tak, wszyscy powinni brać z nich przykład!

Spoiler

PS. Słaby trolling, postaraj się bardziej, bo za mało funu :(


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ostatnio rozegrałem mecz z botami na poziomie początkującym.
Myśle sobie pogram sobie z takimi samymi noobami, jak ja.
Cóż, zamysł był. W praktyce w ~40min trafiła się ~gadka:

- czemu muszę grać z noobami?
- czego się spodziewałeś po rozgrywce z botami na niskim poziomie trudności?
- że szybko wygramy?

W tym momencie wybuchnąłem śmiechem.
Ciężko czasem o lepszy przykład geniuszu kolesia co miał chyba 21lvl ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 13:37, Jsatrzab napisał:

Pisząc o grze "skończona" mam (jak każdym normalny myślący człowiek) na myśli wydana,
po oficjalnej premierze, DOTA2 premiery jeszcze nie miała, więc nie jest grą skończoną,
ale czego tu wymagać od dzieci które nie nauczyły się jeszcze deklinacji...

Wchodzę na główną stronę gram.pl. GRID 2, GTA V, The Last Guardian... to tylko kilka gier, o których pisze się newsy, a nie są skończone. Raz jeszcze powtarzam: udawanie, że gra, w którą bawi się ponad 3 mln osób, która dała początek HoN-om, LoL-om i innym tego typu ustrojstwom jest idiotyzmem w czystej postaci. Nie wiem, czy fani LoL-a zwyczajnie boją się konfrontacji, czy może są głupi, ale faktem jest, że DOTA 2 już teraz jest o wiele lepsza od LoL-a pod niemal każdym względem.
PS: Do wszystkich mających zamiar zwyzywać mnie od "fanbojów" DOTY: Gram w LoL-a równie często jak w DOTĘ i nie mam zamiaru przestać, ale to co trzyma mnie przy tej nie najgorszej grze to kumple, z którymi gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> właściwie community (wszyscy nie tylko polacy )mnie odstraszyło od tej gry zwłaszcza
> członkowie gry piszę że gram tak sobie a nie dla statów to od razu bluzgi.

To graj tak sobie z botami, a nie marnujesz czas innych graczy. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś chyba wolny klucz do Doty tak w ogole wiec jak ktos bardzo chce to mogę oddać. A co do wypowiedzi, że LoL jest gorszy od Doty albo w drugą stronę.. nie rozumiem...
Przecież mechanika jest tam zupełnie inna. Ok Dota wymaga ogarnięcia (LoL też, ale Dota sporo więcej) ale czy to jak trunda jest gra decyduje o tym jak dobra jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> właściwie community (wszyscy nie tylko polacy )mnie odstraszyło od tej gry zwłaszcza
> członkowie gry piszę że gram tak sobie a nie dla statów to od razu bluzgi.
Dlatego też przestałem w to grać, przez community.
Zabawne jest jak jakiś gimbus pluje się o byle gówno na normalach :DD


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 15:09, akwyx napisał:

Mam gdzieś chyba wolny klucz do Doty tak w ogole wiec jak ktos bardzo chce to mogę oddać.
A co do wypowiedzi, że LoL jest gorszy od Doty albo w drugą stronę.. nie rozumiem...
Przecież mechanika jest tam zupełnie inna. Ok Dota wymaga ogarnięcia (LoL też, ale Dota
sporo więcej) ale czy to jak trunda jest gra decyduje o tym jak dobra jest?

Nie, ale jak widzę chamskie kopiowanie przedmiotów z DOTY do LoL-a to wnioskuję, że jest lepsza, bo kto chciałby wzorować się na słabej grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 16:10, Imeilic napisał:

> Mam gdzieś chyba wolny klucz do Doty tak w ogole wiec jak ktos bardzo chce to mogę
oddać.
> A co do wypowiedzi, że LoL jest gorszy od Doty albo w drugą stronę.. nie rozumiem...

> Przecież mechanika jest tam zupełnie inna. Ok Dota wymaga ogarnięcia (LoL też, ale
Dota
> sporo więcej) ale czy to jak trunda jest gra decyduje o tym jak dobra jest?
Nie, ale jak widzę chamskie kopiowanie przedmiotów z DOTY do LoL-a to wnioskuję, że jest
lepsza, bo kto chciałby wzorować się na słabej grze?

Przecież cały gatunek MOBA wzoruje się na "Docie", a tworzenie gry będącej wersją casual a przy tym dającej całkiem spory fun z gry nie jest czymś złym i wcale mnie nie odrzuca.
Nie wiem co jest chamskiego w kopiowaniu jakiegoś przedmiotu. LoL nie jest grą, która stworzyła MOBA. I tak moim zdaniem całkiem fajnie się rozwinał dając alternatywę. Łatwiejsze nie znaczy gorsze tak samo jak inne. I mówiąc szczcerze nie rozumiem tej wojny DOTA-LOL-HON.
A co do community, to chyba zależy od w/l na normalach (keidy wybiłem się tak na 40+ zrobiło się całkiej miło. I polecam grać drafty, mimo wszystko mniej dzieci tam zagląda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 17:12, akwyx napisał:

Przecież cały gatunek MOBA wzoruje się na "Docie", a tworzenie gry będącej wersją casual
a przy tym dającej całkiem spory fun z gry nie jest czymś złym i wcale mnie nie odrzuca.

Wzoruje to nie to samo co kopiuje. Kopiowanie 1 do 1(buteleczka) to zwykłe chamstwo.

Dnia 25.12.2012 o 17:12, akwyx napisał:

Nie wiem co jest chamskiego w kopiowaniu jakiegoś przedmiotu. LoL nie jest grą, która
stworzyła MOBA. I tak moim zdaniem całkiem fajnie się rozwinał dając alternatywę. Łatwiejsze
nie znaczy gorsze tak samo jak inne. I mówiąc szczcerze nie rozumiem tej wojny DOTA-LOL-HON.

Tu nie chodzi o wojnę między DOTA, a LoL-em, ale o to, że gram.pl faworyzuje tę druga grę.

Dnia 25.12.2012 o 17:12, akwyx napisał:

A co do community, to chyba zależy od w/l na normalach (keidy wybiłem się tak na 40+
zrobiło się całkiej miło. I polecam grać drafty, mimo wszystko mniej dzieci tam zagląda).

Draft + kumple - innej opcji nie widzę, bez tego tylko nerwy człowiek traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować