Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - pierwsze screeny!

174 postów w tym temacie

> Klon Skyrim. Tylko po co kupować W3 skoro w TES można grać różnymi rasami?

[Treść posta nie nadaje się na publikację - Wulgaryzmy - M-I]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, screeny nie zachwycają. Po pierwsze, widać paskudnie sztuczne wyostrzenie. Po drugie, zdecydowane przesycenie kolorów - wszystko w pastelowym różu, pomarańczu i niebieskim. Po trzecie, efekt płomieni jest po prostu ochydny - początkowo się zastanawiałem, czy to ktoś posłał grad zapalonych strzał, czy jak? Po czwarte, mooocno przesadzone efekty świetlne. Naprawdę, dodanie ognowi olbrzymiej różowej poswiaty nie sprawi, że będzie wyglądał lepiej. Po piąte, paskudne efekty cząsteczkowe. Wystarczy spojrzeć na ogon konia - bleh.

Krótko mówiąc, graficznie mnie nie kupili. Źle może nie jest, ale żadnej rewelacji też się tu nie mogę dopatrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 12:39, Olbaid napisał:

Gry które są kultowe i mają rekordową sprzedaż zazwyczaj nie czerpią z innych gier.

Hahahahaha... Call.. Hahahahahaha... of... Hahahahahaha... Duty... Hahahahahahhaha...

Sorry ale nie mogę przestać się śmiać :] Niemal każda gra z rekordową sprzedażą jest zrzynką z innych tytułów lub sequelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2013 o 18:26, Tenebrael napisał:


Krótko mówiąc, graficznie mnie nie kupili. Źle może nie jest, ale żadnej rewelacji też
się tu nie mogę dopatrzeć.


Ile razy można pisać, iż to nie jest efekt końcowy a owe screeny powstały na silniku " Wiedźmina 2 "?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 17:19, zawcia napisał:

Po co CDP miałaby robić kalkę którejkolwiek gry z serii TES skoro obydwie części Wiedźmina
DOSKONALE się same bronią? Zarówno graficznie, fabularnie jak i gejmplejowo. Pewnych
porównań nie można uniknąć, ale na litość boską, skąd w tym temacie tylu "znawców" i
defetystów?


Podejrzewam, że sprzedaż Skyrima była większa niż obu części Wiedźmina razem wziętych :) Stąd niektórzy mogą chcieć uszczknąć trochę z tego tortu dla siebie i zrobić kopię Skyrima. Aczkolwiek wątpię, żeby CDPR poszedł tą drogą - wg mnie zrobią W3 całkowicie po swojemu, oczywiście czerpiąc jakieś inspiracje z innyh wielkich gier. Kto jednak tak nie robi? Nie da się wymyślać koła cały czas na nowo.
Mimo, że jestem fanem TES-a, to zmartwiłoby mnie gdyby Wiedźmin 3 był podobną grą. Na rynku najfajniejsza jest różnorodność - czego innego wymagam od TES-ów, a czego innego od Wiedźmina, jednocześnie uważając obie serie za wybitne.
Jednakże CDPR może zrobić dobry ruch lekko porównując się choćby ze Skyrimem - większy świat, więcej zadań pobocznych itd. To trafia do wyobraźni, pewnie trafi do wyobraźni fanów Skyrima, a tych na świecie pewnie trochę jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2013 o 18:25, gorginator napisał:

[Treść posta nie nadaje się na publikację - Wulgaryzmy - M-I]


Degrad -1 za słownictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 18:55, lis_23 napisał:

Ile razy można pisać, iż to nie jest efekt końcowy a owe screeny powstały na silniku
" Wiedźmina 2 "?.


Po pierwsze: Nie wiem, ile razy. Nie mam zamiaru wczytywać się w ściany tekstu, składające się, po pobieżnym przejrzeniu wzrokiem, jakoś w 70% z szaleńczego hajpu i "to będzie murowany hit i gra roku 2014!!!" pomimo, że jak na razie mamy jedynie solenne obietnice producenta i niewiele więcej.

Po drugie: Masz na swoją tezę jakiś dowód? Oficjalne stanowisko CDPR, czy coś? Czy to jedynie Twój domysł? (nie żebym Cię podejrzewał o fantazjowanie, po prostu chcę jasno ustalić fakty)

Po trzecie: Ja nie mam zamiaru oceniać wizualizacji po rzekomo "niedorobionych" screenach i obietnicach, że finalnie będzie lepiej. Oceniam to, co widzę. A to, co pokazali, imho zadka nie urywa. Jest po prostu... poprawne. Ale nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po "klaustrofobicznej" wręcz dwójce (choc jedynka też lepsiejsza nie była) może przyjdzie jakaś ewolucja ;p
Choć pewnie znowu siem odbijem (jak zwykle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2013 o 17:16, Fraq-u napisał:

"Grafika d*py nie urywa" A co ty człowieku chcesz od gry która jest w fazie produkcji
?


A Ty naprawde myslisz ze grafika w fazie koncowej bedzie sie mocno roznic od tego co mamy tutaj pokazane?
Oczywiscie dojdzie pewnie masa efektow itp, ale rewolucji graficznej w porownaniu do tego tutaj to ja bym sie nie spodziewal

Dnia 06.02.2013 o 17:16, Fraq-u napisał:

Wiedźmin 2 i tak jest najładniejszym RPG na świecie i myślę, że Red Engine
3 sprawi, że "trójka" okaże się pod tym względem jeszcze lepsza. A nawet jeśli będzie
gorsza, lub taka sama to dla mnie najważniejszy jest gameplay.


Nie no W2 do najladniejszego RPG to troche brakuje :) Owszem nie wygladal zle, ale zeby odrazu najladniejszy? Pomijam fakt ze taki las to bylo kilka korytarzy na krzyz, domyslam sie ze takie cos latwiej zrobic niz "pelnoprawny" las, w ktorym mozna isc tam gdzie sie podoba. No i ten numerek przy red engine, skad oni wzieli ta trojke? Tak wiem, na konsole byl niby red engine 2, tylko powiedzmy sobie szczerze, czy roznica w obu tych wersjach byla az tak wielka zeby zmieniac numerek?
A co do samej gry, wiesiek idzie w dobra strone, duzy otwarty swiat, jesli w przeciwienstwie do bethesdy uda im sie ten swiat ciekawie zapelnic i ozywic, tak zeby fabula miala rece i nogi, moze z tego wyjsc cos naprawde dobrego. Jesli tylko wymagania nie skocza za bardzo w gore, to napewno sie skusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 20:11, Tenebrael napisał:

Po drugie: Masz na swoją tezę jakiś dowód? Oficjalne stanowisko CDPR, czy coś?


Czy wypowiedź producenta gameplayu w "Game Informerze" Cię satysfakcjonuje?
http://image.noelshack.com/fichiers/2013/06/1360138904-thewitcher3wildhunt4734.jpg

Dnia 06.02.2013 o 20:11, Tenebrael napisał:

Jest po prostu... poprawne. Ale nic więcej.


Życzyłbym sobie, by każda gra miała co najmniej tak poprawną grafikę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie wystarczy przeczytać ten artykuł żeby wysnuć wnioski, że robią klon TES. http://www.gram.pl/news/2013/02/05/pierwsze-informacje-o-wiedzminie-3.shtml

I nie chodzi tylko o hełmy, górzysty teren, ale o całą mechanikę gry. Po co robić jeszcze raz Skyrim od nowa skoro już istnieje i wszyscy go kupili?
Grafika na tych screenach jest gorsza od tej ze Skyrim. W W3 nawet drzewa iglaste mają tą samą wysokość, bo zastosowano kopiuj wklej.
To nie ja porównuje Wiedźmina do Skyrim tylko jego twórcy. Robią to w taki sposób, ze przedstawiają swoją grę jako biednego brata o 20% większego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 18:41, leszeq napisał:

> Gry które są kultowe i mają rekordową sprzedaż zazwyczaj nie czerpią z innych gier.

Hahahahaha... Call.. Hahahahahaha... of... Hahahahahaha... Duty... Hahahahahahhaha...

Sorry ale nie mogę przestać się śmiać :] Niemal każda gra z rekordową sprzedażą jest
zrzynką z innych tytułów lub sequelem.

Call of Duty w 2003 roku było nowatorskie. Jako pierwsza gra FPP wprowadziło gracza w centrum drugiej wojny światowej. W taki sposób, że szczena opadała. Medal of Honor z 1999 roku nie miał tego poziomu. Konkurencją był dopiero MoH Allied Assault. Dlatego nikt nie kupuje klonów CoD tylko oryginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2013 o 22:10, Olbaid napisał:

Call of Duty w 2003 roku było nowatorskie. Jako pierwsza gra FPP wprowadziło gracza w
centrum drugiej wojny światowej. W taki sposób, że szczena opadała. Medal of Honor z
1999 roku nie miał tego poziomu. Konkurencją był dopiero MoH Allied Assault. Dlatego
nikt nie kupuje klonów CoD tylko oryginał.


Porownujesz gre z 2003 do gry z 1999? Sorry ale taki przestrzal to lata swietlne w tej branzy.
Juz pomijam fakt ze z tego co pamietam CoD to duzo nowosci tez chyba nie wprowadzil? Fakt, to co bylo w grze zawarte bylo na bardzo wysokim poziomie, ale o jakiejkolwiek nowatorskosci mowic nie mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2013 o 22:00, Olbaid napisał:

Grafika na tych screenach jest gorsza od tej ze Skyrim. W W3 nawet drzewa iglaste mają
tą samą wysokość, bo zastosowano kopiuj wklej.


To może jeszcze raz:
Skyrim staje się ładną grą dopiero po dograniu tekstur w HD, modów graficznych, ENB, itp.
nie można mówić o W3 w wypadku tych screenów, gdyż powstały one na silniku z W2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 22:31, lis_23 napisał:


> Grafika na tych screenach jest gorsza od tej ze Skyrim. W W3 nawet drzewa iglaste
mają
> tą samą wysokość, bo zastosowano kopiuj wklej.

To może jeszcze raz:
Skyrim staje się ładną grą dopiero po dograniu tekstur w HD, modów graficznych, ENB,
itp.
nie można mówić o W3 w wypadku tych screenów, gdyż powstały one na silniku z W2.

Skyrim na Xboxie wygląda ładniej od tych screenów robionych według twórców w Red Engine 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję inteligencji wszystkim porównującym grę w wersji alfa do ukończonej produkcji po aktualizacjach. Dałbym wam wszystkim lajki ale nie widzę tutaj takowej opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olbaid - po pierwsze jak możesz się wypowiadać o grze która wyjdzie za 2 lata, czy o serii w którą nigdy nie grałeś. W3 podobny do Skyrim? Śnieżne ostępy w które widzisz na obrazku powstały prędzej w książkach Sapkowskiego niż wyszedł TES Arena. Morrowind był orginalny ale Wiedźmin jeden to już nie? Wiedźmin to nie klon, Skyrim to klon swoich poprzedniczek tylko że nie w lesie ale w śniegu itd. Wiedźmin to coś więcej niż bieganie od jaskini do kolesia od questa i spowrotem. Tu jest fabuła ktòra urywa dupę, która została spisana na kartach książek jak tyjeszcze srałeś w gacie, w W2 jest kwestia wyborów moralnych, nic nie jest czarbe albo białe, świat hest brutalny, karzdy walczy o życie, o sytułacji już nie wspomne, o histori Ciri, o Yen, o pogromach na nie ludzi, o przemianach i mutacjach wiedźmińskich, ta historia żyje jkodrębne ciało. Tutaj nie wiesz nic i nie masz komu ufać. A to że kurwa w W3 pojawi się śnieg i przez to W3 jest klonem Skyrim jest śmueszne. Ty chyba nie wiesz co to RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 22:10, Olbaid napisał:

Call of Duty w 2003 roku było nowatorskie. Jako pierwsza gra FPP wprowadziło gracza w
centrum drugiej wojny światowej. W taki sposób, że szczena opadała. Medal of Honor z
1999 roku nie miał tego poziomu. Konkurencją był dopiero MoH Allied Assault. Dlatego
nikt nie kupuje klonów CoD tylko oryginał.


Jak CoD było nowatorskie, skoro wyszło już po MoHAA? Jeśli chodzi o opad szczeny, to Stalingrad był słabszy od plaży Omaha - na pewno takiego wrażenia już nie zrobił.
W tej branży praktycznie każdy kopiuje wcześniejsze pomysły innych, ale często je twórczo rozwija. Dzięki temu branża się rozwija.
Co do Twoich wcześniejszych słów - w tej chwili najlepiej sprzedają się odgrzewane kotlety, które nie mają w sobie absolutnie niczego nowatorskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 22:00, Olbaid napisał:

Panie i Panowie wystarczy przeczytać ten artykuł żeby wysnuć wnioski, że robią klon TES.
http://www.gram.pl/news/2013/02/05/pierwsze-informacje-o-wiedzminie-3.shtml

I nie chodzi tylko o hełmy, górzysty teren, ale o całą mechanikę gry. Po co robić jeszcze
raz Skyrim od nowa skoro już istnieje i wszyscy go kupili?
Grafika na tych screenach jest gorsza od tej ze Skyrim. W W3 nawet drzewa iglaste mają
tą samą wysokość, bo zastosowano kopiuj wklej.
To nie ja porównuje Wiedźmina do Skyrim tylko jego twórcy. Robią to w taki sposób, ze
przedstawiają swoją grę jako biednego brata o 20% większego :)

Kolejna głupota, wiem że w Skyrim jest tylko góżysty teren, drzewa i hełmy zrogami, na szczęście Wiedźmin to coś więcej niż ta twoja pusta gra. Zagraj w W2 kmiocie z krasnoludzkiej rzyci, zobaczymy jakich tam porównań się doszukasz. Heh penie Mount&Blade też jest klonem Skyrim mo wojiwnicy mają hełmy z rogami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować