Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2009 o 16:55, Ichibanboshi-kun napisał:

Jakie bugi jakie stos :) Uzywam pierścieni nie robaków :) Hoduję moją postać już wystarczająca
ilość czasu aby mogła... emmm.. obejść niektóre... eee.... Przeszkody :D

No tak ale jednak podwędzanie Gaxxowi drugiego pierścienia to wykorzystanie bugu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 17:03, Karharot napisał:

Jeśli przyszłoby Ci do głowy przyjąć do swojej drużyny jakiś pomocników to możesz dla
nich skołować 2 Pierścienie Tarana XD


Bodajze chyba nawet 3 da sie zdobyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że 1 można zdobyć okradając Tolgeriasa w budynku rady a drugi na jego zwłokach w Kuli Sfer. Gdzie można by zdobyć 3 nie mam pojęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 17:27, Fouton napisał:

No tak ale jednak podwędzanie Gaxxowi drugiego pierścienia to wykorzystanie bugu ;p

W miłości i na wojnie (państw czy gildii... co za różnica?) wszystkie chwyty są dozwolone. Zwłaszcza z takim przyrodnim rodzeństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 20:10, Karharot napisał:

Wiem że 1 można zdobyć okradając Tolgeriasa w budynku rady a drugi na jego zwłokach w
Kuli Sfer. Gdzie można by zdobyć 3 nie mam pojęcia...


3 zdobywamy jak zabijemy Valygara i zaszantazujemy Tolgeriasa. Co ciekawe jak bedziemy szybcy to podczas teleportowania sie maga mozemy zagadac do niego jeszcze kilkukrotnie i zdobyc nawet 5 i wiecej pierscieni;) Ot taka ciekawostka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 17:03, Karharot napisał:

Jeśli przyszłoby Ci do głowy przyjąć do swojej drużyny jakiś pomocników to możesz dla
nich skołować 2 Pierścienie Tarana XD


Nie jest to zła myśl powiem Ci, hmmmm, taak, podoba mi się to xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 21:56, Noirr napisał:

zdobyc nawet 5 i wiecej pierscieni;)


Hm... Potęga! :] Ale ja tam wolę klasyczną stal niż takie nowomodne wynalazki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 16:28, Piotrbov napisał:

Mógłby ktoś polecić jakieś fajne mody do Baldur''s Gate 2?

Xan NPC
BG Trilogy
Tashia NPC
Tortoured Souls
Item Upgrade
Tower of Deception

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 16:28, Piotrbov napisał:

Mógłby ktoś polecić jakieś fajne mody do Baldur''s Gate 2?


Jakiego typu mają to być mody?
Z NPC polecam Solaufeina (wojownik/mag/poeta), Kivana (łowca z BG1 + żeby nie spoilerować ktoś jeszcze), Xana (znany mag z BG1).
Z dużych questów i dodatkowych NPC przede wszystkim Tortured Souls (znacznie poszerza wątek Yoshimo, dodaje female kensai Kachiko).
Z modów utrudniających grę przede wszystkim Tactics i Ascention.
Do tego dochodzi cała masa tweaków, patchy i innych tego typu rzeczy.
Jeśli nie wiesz, jak to instalować, kieruj się poradami z tego poradnika:
http://tawerna.nstrefa.pl/topics16/baldurs-gate-trilogy-mega-installation-vt69.htm
Oczywiście pomijasz część o instalacji BG1 i BGT i rzeczy z nimi powiązanych. Poza tym w samym poradniku jest wymieniona cała masa bardzo dobrych modów do BG2, które również warto zainstalować.
Z tego co tam jest wymienione, osobiście nie polecam the Darkest Day, zbyt wtórne lokacje, zbyt słabe questy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 16:55, GanD napisał:

Oczywiście pomijasz część o instalacji BG1 i BGT i rzeczy z nimi powiązanych. Poza tym
w samym poradniku jest wymieniona cała masa bardzo dobrych modów do BG2, które również
warto zainstalować.


Hym... chodzi ci o poradnik z Ekstra Klasyki GOLD? Bo jeśli tak, to ja go nie mam. Mam Baldur''s Gate''a 2 w wersji Nowa Extra Klasyka chyba z 2004 roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A otworzyłeś chociaż tego linka, którego podałem w poprzednim poście? Chodziło o poradnik, które się za tym linkiem ukrywa. Z EKG nie ma on nic wspólnego poza grą ;)
Wbrew pozorom instalacja tego wszystkiego nie jest taka straszna, tylko trzeba wszystko dokładnie czytać, a wszystko powinno zadziałać prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 20:52, Xanax napisał:

W jakim sensie negatywnie?


No, nie wiem, że jakoś inaczej będzie. Albo inaczej, czy to widać na pierwszy rzut oka, że np. jakieś zadania, nowe NPC, że są dodane jako mody, czy tez nie? Chodzi mi o to, by gra nie straciła uroku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będą nowe zadania, nawet sporo. Nowe obszary, nowe postaci... Ogólnie sporo nowego będzie. Jednak oczywiście nie musisz od razu instalować wszystkiego z tamtej listy. Na początek wystarczy parę nowych NPCów i jakiś jeden większy mod. Wybór masz duży. Ja ze swojej strony polecałbym właśnie jakichś fajnych nowych (lub znanych z pierwszej części) kompanów np. Amber, Xana czy Kivana. Możesz też doinstalować Tacticsa, który znacznie podnosi poziom trudności (przy okazji tego moda dodaj też Item Upgrade). Czy gra straci swój urok? Cóż, to zależy od tego, co przez to rozumiesz. Spróbuj sam, a się przekonasz. :) Moim zdaniem warto. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Xanax, zalecam eksperymentowanie. Gra absolutnie nie traci swojego uroku, wręcz przeciwnie, to dzięki modyfikacjom takim jak te Baldur''s Gate to gra wiecznie żywa. To mnóstwo nowych, świetnych NPC (Kivan czy Xan to postacie lepiej zrobione niż niejeden NPC z normalnej gry), to walki które nareszcie stanowią dla nas prawdziwe wyzwania, to gra pozbawiona błędów nieusuniętych przez patche, czy też niedoróbek polonizacyjnych. Wśród modów z tej listy są też takie, które ulepszają ścieżki dialogowe i starych NPC. Nie jest tak, że gra robi się inna, to ten sam dobry BG, zawsze zaczynamy w tych samych lochach, w tej samej celi, ale potem robi się już tylko ciekawiej.

Oczywiście nie ma sensu instalować tego wszystkiego na raz. Choćby z tego powodu, że gra wtedy wydłuża się aż nadto, a zawsze można do gry kiedyś wrócić z inną kombinacją modów.

Najlepiej zainstaluj sobie jakiś jeden większy mod questowy (TS, TDD, SoS), kilka modów od NPC (ale bez przesady, bo przecież i tak nie przyjmiesz do drużyny wszystkich), jakiegoś wybranego tweakera (zmienia niektóre z zasad gry, inne rzeczy ulepsza/poprawia), coś od lepszych dialogów, ewentualnie jeszcze coś podnoszącego poziom trudności, na początek to i tak sporo.

Taka mała uwaga odnośnie moda Tactics - jeśli nie radziłeś sobie na najwyższym poziomie trudności w normalnej wersji gry, to tego lepiej nie instaluj, szkoda nerwów. Jeśli wręcz przeciwnie, było dla Ciebie zbyt łatwo, to jest mod, który powinien przypaść Ci do gustu.

Tylko musisz pamiętać - jeśli grasz z modami, potem przeinstalujesz grę i mody będą inne, to stare save''y mogą nie działać z powodu niekompatybilności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ani w pierwszy ani w drugi nie grałem, więc na moją opinię nie masz co liczyć. Czekaj na wypowiedzi innych osób albo poszukaj na innych forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować