Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Autorzy Wiedźmina 3: Możemy być lepsi od twórców Skyrima i Dragon Age`a

72 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Przedstawiciele CD Projekt RED przyznają, że wiele jeszcze muszą się nauczyć. Nie zmienia to jednak tego, że ich produkcje już teraz mogą pod względem jakościowym konkurować z najgłośniejszymi tytułami.

Przeczytaj cały tekst "Autorzy Wiedźmina 3: Możemy być lepsi od twórców Skyrima i Dragon Age'a" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od Dragona Age''a 2 na pewno Wiedźmin 2 jest lepszy. Ale od jedynki ? Nie jestem tego taki pewny. Podoba mi się, że mają aż tak duże ambicję :) Oby to poszło w stronę jakości a nie tylko w stronę gadania i przechwałek. Bo tak duży i otwarty świat potrzebuje dopieszczenia tytuły. Co więcej, martwi mnie brak aktów. W Wiedźminie to było fajnie zrobione, bo wiedzieliśmy co się dzieje w samej historii gry. A tak ? Chodzimy tu i tam a wątek fabularny z drugiej części ? Czeka na zbawienie ? :) Oby to miało w ogóle sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że Redzi mierzą wysoko :) Do do jakości gier każda jest lepsza od innej, ale jednocześnie gorsza od drugiej :P Ale coś mi się wydaje, że po premierze Wiedźmina 3 wszyscy będziemy wiedzieć kto przoduje w gatunku RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile Wiedźmin 3 nie będzie przyjazny moderom nie jestem w stanie pomyśleć o nim jako o sensownej alternatywie dla Skyrima (co nie oznacza, że miałby być gorszy lub lepszy). Nie pojmuję sensu tej strategii marketingowej - po co na siłę porównywać się do gry, która z założenia jest inna? Bo co niby miałoby łączyć Wiedźmina 3 ze Skyrimem? Otwarty świat i to, że w obu grach kieruje się jedną, rozwijającą się postacią? Niewiele tego. Dla kontrastu podam kilka oczywistych różnic - w Wiedźminie 3 narzucony bohater, zupełnie inne "klimaty" światów, Skyrim to nawet nie RPG, a raczej "adventure simulator", pozbawione charakteru NPCe w Skyrimie (nie o to w tej grze chodzi), level-scaling w Skyrimie, no i oczywiście możliwość relatywnie prostego tworzenia modów dla Skyrima oraz duża społeczność chcąca i potrafiąca te mody tworzyć. Wiedźmin z otwartym światem to Wiedźmin z otwartym światem, a nie "lepszy Skyrim". Mam nadzieję, że Wiedźmin 3 będzie tak dobry jak to tylko możliwe, obawiam się jednak, że obiecywanie gruszek na wierzbie może zniechęcić fanów, zwłaszcza gdy deklaracje zostaną skonfrontowane z rzeczywistością.
Ale co do tego, że będzie to gra lepsza niż ostatnio wypuszczona i nadchodząca część DA to akurat wątpliwości nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skyrim= nudy jak flaki z olejem, poza otwartym światem ta gra nie ma nic do zaoferowania ,płaska fabuła ,drewniane postacie, nudne Questy> To całkowite przeciwieństwo obydwu Wiedzminów, a i grafika dobra dopiero po zainstalowaniu tysiąca modów. To Srajrim :) powinien być porównywany do Witcher''a nie na odwrót .Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni mówią poważnie? Myślą, że ich pierwsze podejście do otwartego świata będzie lepsze niż gry od ludzi doświadczonych w temacie? Przecież Wiedźmin 2 to gra, w której przechodzenie przez drzwi wymusza zwalnianie bohatera, świat jest tymi drzwiami podzielony na mniejsze lokacje, kiedy Skyrim jest... no po prostu jest.
Gram w Wiedźmina 2 po raz trzeci i uważam grę za genialną, ale proszę... technicznie Wiedźminy są średnie. Jedynka nadal wyrzuca do Windowsa, dwójka potrafi się nie włączyć, nie wspomnę już o debilnym systemie zapisywania, który raz na godzinę wymusza czyszczenie niepotrzebnych stanów gry (serio, kto wpadł na to, ze lepiej tworzyć kilkadziesiąt zapisów, zamiast slotów?).
CDP Red przyzwyczaił do buńczucznych zapowiedzi, z których potem wychodzą jakieś maleństwa, ale teraz to popłynęli.
Nie zrozumcie mnie źle, ja życzę tym ludziom jak najlepiej, a grę kupię na pewno, ale... no nie oszukujmy się, przez pierwsze miesiące Wiedźminy były ledwo grywalne, a teraz niby wyjdzie im lepiej niż wyjadaczom? Szczerze wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Oni mówią poważnie? Myślą, że ich pierwsze podejście do otwartego świata będzie lepsze
> niż gry od ludzi doświadczonych w temacie? Przecież Wiedźmin 2 to gra, w której przechodzenie
> przez drzwi wymusza zwalnianie bohatera, świat jest tymi drzwiami podzielony na mniejsze
> lokacje, kiedy Skyrim jest... no po prostu jest.

...kiedy Skyrim jest podzielony na tysiące mniejszych lokacji, a przejście do każdej z nich zaczyna się od ekranu ładowania ;) Argument z tyłka wyjęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Od Dragona Age''a 2 na pewno Wiedźmin 2 jest lepszy. Ale od jedynki ? Nie jestem tego taki pewny. >

Jak dla mnie wiesiek2 ma ciekawszą fabułę(żadnego kolejnego ratowania świata), lepiej zarysowane postacie(system lojalnościowy niby fajny w DAO ale te romanse żałosne), co do systemu walki:oba są różne- dla drużyny i jednej postaci, ale oba wydają mi się dobre(tylko turlanie w wieśku początkowo irytowało). Obie gry są świetne ale dla wieśka daję plusy za fabułę, postacie, dialogi i większą dojrzałość, bo podobno obie są dla dorosłych :P

> Co więcej, martwi mnie brak aktów. W Wiedźminie to było fajnie zrobione, bo wiedzieliśmy co się dzieje w samej historii gry.>
Tez uważam, że akty to była fajna sprawa, bo konstrukcją przypominało to troszkę powieść książkową. A obawiam się, żeby ta "otwartość świata" nie sprawiła, że będzie momentami wiało nudą. Lepiej mniej a ciekawiej. Dla mnie Skyrim to była męcząca nuda przez to łażenie bez celu. Zobaczymy co im z tego wyjdzie i trzymam kciuki za końcowy efekt i przemyślane decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 16:16, Ziw napisał:

...kiedy Skyrim jest podzielony na tysiące mniejszych lokacji, a przejście do każdej
z nich zaczyna się od ekranu ładowania ;) Argumenty z tyłka wyjęty.

Być może, co nie zmienia faktu, że w Wiedźminie to zwalnianie w drzwiach było komiczne, szczególnie gdy lokacja przejściową był np. wąski dziedziniec. Ba, po wejściu do niego wyraźnie zmieniała się pora dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Być może, co nie zmienia faktu, że w Wiedźminie to zwalnianie w drzwiach było komiczne,
> szczególnie gdy lokacja przejściową był np. wąski dziedziniec. Ba, po wejściu do niego
> wyraźnie zmieniała się pora dnia.

Mi nie robi różnicy, czy podczas ładowania obszaru oglądam animację otwierania drzwi, czy czarny ekran. Tylko rozbraja mnie to, że dla niektórych ładowanie lokacji jest tak wielkim problemem.

Wracając do samego newsa. Osobiście uważam, że Wiedźmin już jest lepszy od Dragon Age''a, mimo że pierwszą część bardzo lubię. Do Skyrima nie porównuję, bo to zupełnie inne rodzaje cRPGów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 16:24, Ziw napisał:

Mi nie robi różnicy, czy podczas ładowania obszaru oglądam animację otwierania drzwi,
czy czarny ekran. Tylko rozbraja mnie to, że dla niektórych ładowanie lokacji jest tak
wielkim problemem.


Dla mnie ładowanie lokacji nie jest wielkim problemem, pod warunkiem, że nie dzieje się zbyt często i nie trwa zbyt długo. A i z tym CDP miał problemy. Mam więc nadzieję, że ten eksperyment z otwartym światem wyjdzie im grywalny. Tylko i aż tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie i W1 i W2 były lepsze od jakiejkolwiek części DA. A co do Skyrim''a to jednak dla mnie jest on lepszy od Wiedźmina 2 (chociaż ten miał lepszą fabułę i walkę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za wysoko to sobie chłopaki poprzeczki nie postawili, wiadomo, że będzie lepiej.

Z niecierpliwością czekamy na ofensywę tysiąca i jednej wiadomości na temat najnowszej gry, czas zacząć unikać lodówki - kto wie może już tam czai się nowy wiedźmin? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej klasyfikacji panowie z CDP Red juz pierwszym Wiedzminem pokonali Dragon Age, zwlaszcza jesli chodzi o klimat gry (a wielkim fanem naszego bialowlosego bohatera nie jestem). Co do pojedynku Wiedzmin 2 - Skyrim, to ciezko mowic tutaj o konkurowaniu ze soba tych dwoch tytulow, bo prezentuja one zupelnie inne podejscie do rozgrywki RPG. W Wiedzminie 2 swietne byly przedstawione postacie, a i fabula zostala poprowadzona przynajmniej niezle. Na minus mozna policzyc zamkniety swiat, zmuszajacy gracza do poruszania sie tunelami i nie pozwalajacy mu oddalic sie od glownego watku (co pomagalo w budowaniu odpowiednich emocji zwiazanych z fabula). Skyrim zas (jak i wszystkie poprzednie czesci serii The Elder Scrolls) oferowal olbrzymi, otwarty swiat do eksploracji, z ogromem lokacji do zwiedzenia, zamieszkaly przez mnostwo NPCow, z frakcjami i gildiami, z ktorych kazda miala wlasne linie questow. W calym tym bogactwie otwartego swiata glowny watek fabularny stawal sie po prostu wodnisty i tracil na znaczeniu dla calej gry, a przy ogromie pojawiajacych sie w grze postaci zlecajacych bohaterowi zadania trudno oczekiwac, by byly one tak wyraziste jak te z Wiedzmina 2. Jest to dosc charakterystyczne dla gier z otwartym swiatem, gdzie gracz moze isc gdzie chce i robic co chce - co innego dobrze zaprojektowac i nadac osobowosc 10-20 postaciom kluczowym dla fabuly gry, a co innego zrobic to samo z grubo ponad 100. Jestem ciekaw, jak CDP Red poradzi sobie z tym w Wiedzminie 3, mam nadzieje, ze otwarty swiat tej produkcji nie wplynie negatywnie na jakosc pojawiajacych sie w niej postaci. Moze podejda do tego tak jak robi to Rockstar w swoich GTA czy Red Dead Redemption - obok setek zaludniajacych swiat ich gier bezimiennych i bezosobowych postaci pojawiaja sie tez takie dobrze pomyslane, z ktorych kazda ma swoj charakter i styl bycia. Jakby nie bylo trzymam za trzeciego Wieska kciuki i czekam na jego odlegla premiere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak porównywać zupełnie różne gry :D To trochę tak jakby porównywać GTA i Dirta - w końcu w obu tytułach jeździ się samochodami :D
Jak dla mnie to bardzo dobrze, że CDPR mierzy wysoko i chce pod względem sprzedaży dorównać najlepszym. Jednak niech się tak ciągle nie porównują do innych - powinni robić Wiedźmina 3, który pod względem jakości będzie konkurencją samą dla siebie :) I tyle - to ma być gra, która będzie wyznaczała standardy dla innych i to powinien być prawdziwy ich cel. Widać, że Redsi pod względem talentu nie ustępują ludziom z BioWare czy Bethesdy - udowodnili to W1 i W2. Zabrakło im tylko czasu na dokończenie i ostateczne szlify (szczególnie W2). Mam nadzieję, że teraz nie będą musieli się tak spieszyć i wreszcie w pelni pokażą co potrafią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Dragon Age to jedna wielka papka, obie czesc. Inna sprawa ze porownywanie tak roznych gier jest conajmniej dziwne. Skyrim i cala seria TeS tez mnie nigdy nie porwala, co z tego ze swiat wielki, masa npc ktorzy robia za kukly? Wiem ze to kwestia gustu, rozumiem ze pewnej grupie graczy Skyrim moze sie podobac, ale do mnie to oni nigdy nie przemawiali.
Nie oszukujmy sie, nikt nie moze podskoczyc do Piranii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować