Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Bleach - Temat ogólny

6149 postów w tym temacie

Odcinek świetny jak już powiedziało kilka osób przede mną ale

Spoiler

z tego co pamiętam brakło mi pewnego obrazka z mangi, na którym powinien być przez moment widoczny Król (a raczej były to chyba tylko oczy ale nie jestem pewien - o ile to był on oczywiście:). Bo tak się zastanawiałem jak to pokażą w anime a tu nie ma:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że mogą anime jeszcze jakoś pociągnąć. Nie wiadomo czy na razie zrobią przerwę, bo nigdy nie podawano tytułów zbyt wielu odcinków z wyprzedzeniem, więc pewnie dowiemy się dopiero po 312... Swoją drogą ciekawy tytuł tego ostatniego odcinka - najwyraźniej zapowiada się coś z przeszłości Soifon (gdy została mianowana kapitanem)?

A ostatni odcinek... Jest widoczna poprawa w jakości odcinków. Oby tylko poziom ten prędko nie spadł. Zakończyli w sumie tę walkę tak jak trzeba i nie rozciągali jej na kolejne odcinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SUGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOOOOOIIIIIIIIIIIIIIII ! Odcinek : D Teraz albo dostaniemy filery i twórcy pokażą że potrafią jak w Naruto albo po prostu zawieszą odcinki po czym powróci i będzie Bleach Shippuuden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie komentuje nowego chaptera?

Chapter 437

Spoiler

No i Ichigo ma coś w postaci Getsugi. Bogu dzięki, jego bankai nie wrócił. Ciekawe co nas teraz czeka, macha odznaką i wysyła fastyki, co po tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chapter 437

Spoiler

A więc Ichigo odzyskuje moce... a może zdobywa nowe? Trudno określić, ale wygląda na to że Zangestsu nadal żyje xd Co do samego końca chapa wręcz dziwny, kolejna grupa która chce sobie przywłaszczyć Inoue? A wracając do nowej broni Ichigo, czemu ona wygląda jak swastyka? :/ Wiem że nie to Kubo miał na myśli tworząc ten kształt, ale mi się dziwnie kojarzy xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 13:42, Jakass napisał:

chapter 437

Wiem że nie to Kubo miał na myśli tworząc ten kształt, ale mi się dziwnie
kojarzy xd


Może Kubo chciał wskazać, że bankai Truskawy jest "piękny", "najdoskonalszy"? Zamiast fanfar, setek wodotrysków, jego bankai stawia na siłę i szybkość, czyli podstawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale swastyka ma trzy znaczenia. Pierwszy, to swastyka ukośna który my znamy od Hitlera, druga to swastyka z kropką która jest Indyjskim znakiem pokoju, a trzecia to jest to jedna z krzaczków japońskim (w tym całym języku Kanji czy jakoś tak) i znaczy coś brutalnego.

Z tego co wiem, jest kilka art booków, która tłumaczą wszystkie znaki w Bleach itd a niestety jest po japońsku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według tego co przytoczono stronę wcześniej, ten akurat znak użyty w Bleachu oznacza :

"Dodatkowo ramiona tej ''swastyki'' zwrócone są w lewą, nie w prawą stronę, więc jest to znak ''Ban'' oznaczający ''piękny, pełny, wspaniały''. Spójrzcie na zapis naszych jednych z ulubionych słów, Ban-Kai."

Do tego są one ustawione pod kątem 45 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 13:58, Jakass napisał:

Ale swastyka ma trzy znaczenia. Pierwszy, to swastyka ukośna który my znamy od Hitlera,
druga to swastyka z kropką która jest Indyjskim znakiem pokoju, a trzecia to jest to
jedna z krzaczków japońskim (w tym całym języku Kanji czy jakoś tak) i znaczy coś brutalnego.


Ten kanji oznacza BAN - idealny

Co do swastyki, to jest ona znacznie starsza od Hitlera, także w Europie. http://pl.wikipedia.org/wiki/Swastyka
Jak widać były nią oznaczane półki, kościoły, zgromadzenia. Hitler nie wymyślił tego symbolu tylko zaczerpnął go z kultury Ariów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu Inoue da się porwać i będzie miała syndrom sztokholmski? Nie chcę! Dziadek Zangetsu by mógł wyskoczyć. Nowa moc jest w porządku ale miałam wrażenie, że ten cały Ginjou czy jak mu tam podwędził Ichigo tą plakietkę... I w ogóle nie nazywa się ten arc ''lost shinigami representative badge''? Czy ja coś pokręciłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ginjou ma własną odznakę. I to całe "chcemy ci przywrócić twoją moc shinigami" najprawdopodobniej ma swoje drugie dno.

c437

Spoiler

Ichigo próbujący rzucić swoim banem niczym rasenshurikenem był dość brechowy, ciekawe jak dalej potoczy się historia... ale nie, jest przecież Inoue która znowu zostanie porwana! Choć z drugiej strony coś czuję, że spuści temu irokezowi manto, w końcu musiała się trochę rozwinąć, nie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Spoiler

Choć z drugiej strony coś czuję, że spuści temu irokezowi manto, w końcu musiała się

Dnia 18.02.2011 o 15:19, luzac napisał:

trochę rozwinąć, nie? :P


Jak? Lewy sierpowy cyckiem? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra koniec arcu to wypada obejrzeć co nam anime prezentuje. Ocenię teraz ostatnie 3 odcinki.

Spoiler

Ogólnie dobrze zrobiona robota. Bleach jest o tyle specyficzny że tu anime wypada lepiej od mangi. Wyszło mniej więcej tak jak się spodziewałem. Aizen podczas przemian wypadł groteskowo, ale krzyki w jego wykonaniu. Bezcenne(niestety dla jego postaci ten arc= gigantyczny minus)Dobrze wypadł jego monolog podczas pieczętowania(słowa pogardy i uznania zarazem do Urahary) Bezsensu z mangi, jakim jest nieużywanie swojego miecza oczywiście nie uratowano. Zawiodło mnie tylko zaprezentowanie mugetsu.(+ trochę przynudzania retrosami z zakończonego treningu) Dalej nie wiem na czym ten atak polega(animatorzy pewno też nie, więc to w ten sposób obeszli)Epek kończący sagę normalny. Nie jestem tylko pewien czy ostatnia scena w mandze nie wyglądała inaczej.


Spoiler

Plusy:
Sprawnie poprowadzona akcja(w sumie nawet za szybko)
Krzyczący Aizen
Ładne pieczętowanie
Minusy:
Retrosy przynudzały
Nie pokazano na czym polega Mugetsu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 00:26, Arcling napisał:

Nie było sceny "pożegnania" z Rukią, co może sugerować, że będą jakieś większe fillery.

Cóż, to raczej oczywiste skoro nie zamierzają przerywać nadawania serii. Mają tylko 10 chapterów więc pewno walną jakąś roczną sagę odwlekając

Spoiler

utratę mocy przez Ichigo

. Pewno do jakiś absurdów dojdzie, ale kto ogląda filery(pewnio sam się zaraz zdziwię...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 00:40, qrex napisał:

Cóż, to raczej oczywiste skoro nie zamierzają przerywać nadawania serii. Mają tylko 10
chapterów więc pewno walną jakąś roczną sagę odwlekając

Spoiler

utratę mocy przez Ichigo

.
Pewno do jakiś absurdów dojdzie, ale kto ogląda filery(pewnio sam się zaraz zdziwię...)

Trochę mnie to zdziwiło, bo do tej pory (poza Bounto) nie zaprzątali sobie tym głowy i robili nawet te dłuższe fillery w formie side-story w środku arcu z mangi, bez konkretnego umiejscowienia w chronologii (chociaż można było zakładać, że działy się one w jakiś czas przed wyruszeniem do HM, ale były nieścisłości z obecnością pewnych mocy). Najwyraźniej teraz chcą jednak zastosować rozwiązanie z Bounto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować