Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Dragon Age III nie boją się konkurencji - Wiedźmina 3 i Dark Souls II

197 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2013 o 16:08, TobiAlex napisał:

Co za głupie gadanie "CDPR nie mówił że EK ma na wyłączność te dodatki". I co z tego,
że nie mówił. To było coś, za co posiadacze EK (w tym i ja) zapłacili więcej.


Naprawdę kupowałeś EK z myślą o kurtce? Jeśli tak, to wypada tylko pogratulować... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 14:32, LESZ3u napisał:

Do czego to doszło, aby BioWare musiało zapewniać, że ich gra będzie co najmniej równie
dobra, jak dzieło ekipy z Polski, która na koncie ma dwie gry.


+1. Bioware wydające gry pod banderą EA zaczyna sięgać dna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Co za głupie gadanie "CDPR nie mówił że EK ma na wyłączność te dodatki". I co z
> tego,
> > że nie mówił. To było coś, za co posiadacze EK (w tym i ja) zapłacili więcej.
>
> Naprawdę kupowałeś EK z myślą o kurtce? Jeśli tak, to wypada tylko pogratulować... :|
>

Tak, m.in. tak, bo lubię mieć kompletne gry (czytaj wszystko, co jest dostępne) > gadżety z gry. Po drugie to nieistotne po co ja kupiłem, istotne, że płaciłem więcej. I tu akurat wszystkie te firmy typu EA, Ubi są "sprawiedliwe", bo jak chcesz mieć itemy z EK to praktycznie do każdej gry możesz zrobić PŁATNY upgrade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 17:05, TobiAlex napisał:

Tak, m.in. tak, bo lubię mieć kompletne gry (czytaj wszystko, co jest dostępne) >
gadżety z gry.


No i masz grę kompletną. W czym problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 17:06, leszeq napisał:

> Tak, m.in. tak, bo lubię mieć kompletne gry (czytaj wszystko, co jest dostępne)
>
> gadżety z gry.

No i masz grę kompletną. W czym problem ?


W tym, że zapłaciłem za nią więcej a 2 miesiące później CDP ot tak rozdało wszystkim za free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 17:08, TobiAlex napisał:

W tym, że zapłaciłem za nią więcej a 2 miesiące później CDP ot tak rozdało wszystkim
za free.


A ja byłem w kinie na filmie, który potem został puszczony w TV i jakoś nie płaczę. Zapłaciłeś za własną zachciankę - tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 17:09, leszeq napisał:

> W tym, że zapłaciłem za nią więcej a 2 miesiące później CDP ot tak rozdało wszystkim

> za free.

A ja byłem w kinie na filmie, który potem został puszczony w TV i jakoś nie płaczę. Zapłaciłeś
za własną zachciankę - tyle.


Zaiste trafne porównanie (już nie wspomnę o tym, że film kinowy w TV będzie min. 3 lata później...). Dokładnie, zapłaciłem za własną zachciankę, ale zapłaciłem, Ty dostałeś ja za free. Ciekawe czy wszyscy byliby tacy do przodu gdyby CDP wszystkim nabywcą standardowej wersji gry rozdawał za darmo głowę Gelarta, album i pudełko kolekcjonerskie. Dobra, to i tak nie wątek na ten temat więc kończmy ten offtop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 17:05, TobiAlex napisał:

Tak, m.in. tak, bo lubię mieć kompletne gry (czytaj wszystko, co jest dostępne) >
gadżety z gry. Po drugie to nieistotne po co ja kupiłem, istotne, że płaciłem więcej.
I tu akurat wszystkie te firmy typu EA, Ubi są "sprawiedliwe", bo jak chcesz mieć itemy
z EK to praktycznie do każdej gry możesz zrobić PŁATNY upgrade.

Czyli lepiej płacić za marny content wycięty z gry tylko po to żeby mieć poczucie posiadania jakiegoś śmiecia "exclusive", niż żeby wszyscy dostali to samo bez dodatkowych opłat? Dziwna logika. Żeby nie było - nie jestem żadnym obrońcą CDPR, bo ich mógłbym za trochę rzeczy skrytykować (choćby sposób prowadzenia kampanii reklamowej).

michal_w:

Dnia 15.04.2013 o 17:05, TobiAlex napisał:

Np. oficjalnym powodem uwalenia "początków" było wybieranie przez większość graczy profilu człowiek- >szlachcic. Ale pewnie gadający hero też swoje dołożył, podobnie jak (powiedzmy) sukces Mass Effect.

Coś za coś. W pełni ugłosowiony narzucony bohater lub niemowy z pochodzeniem do wyboru. Nie wygląda na to żeby DA3 coś tutaj zmieniło, więc wybór zapewne ograniczy się jedynie do płci. Poza tym w grach fantasy większość osób i tak zwykle wybiera człowieka (widać to dobrze po wielu MMO). Tak czy inaczej, DA3 ma spore szanse na lepsze wyniki sprzedaży niż Wieśmin 3, choćby ze względu na bardziej przystępne uniwersum.

"- Nasza produkcja będzie sprzedawana jako Dragon Age III, a nie jako: "hej, spójrzcie na nas, mamy coś podobnego do tamtych pozycji"." - Tutaj akurat ma rację, bo strategia CDPR opiera się na kampanii porównawczej (gadanie o tym, jak to gra będzie większa i lepsza od Skyrima). Cóż, gorszej gry niż DA2 pewnie nie zrobią. Pewnym rozczarowaniem może być fakt, że oleją import sejwów (można powiedzieć, że już wcześniej to zrobili), bo część decyzji graczy została już zanegowana poprzez komiksy, ustanawiając oficjalny kanon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 17:26, Arcling napisał:

> z EK to praktycznie do każdej gry możesz zrobić PŁATNY upgrade.
Czyli lepiej płacić za marny content wycięty z gry tylko po to żeby mieć poczucie posiadania
jakiegoś śmiecia "exclusive", niż żeby wszyscy dostali to samo bez dodatkowych opłat?
Dziwna logika.


Moja logika jest dziwna? Heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 17:26, Arcling napisał:

Dziwna logika.

Zależy z której strony. Ze strony reszty pewnie i fajniej.
Ze strony nabywcy EK? CDP powinien przemyśleć co chce ładować do kolekcjonerek ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą, żeby porównywać Wiedźmina czy Dragon Age''a (obojętnie którego) z Dark Souls to chyba trzeba się naprawdę wysilić.

Natomiast jeśli chodzi o Wieśka to niech Redzi nauczą się w końcu robić walki z bossami a Bioware niech ogarnie, że jeden model jaskini ( i to paskudnej) w grze, to jednak trochę za mało. To są tak jakby podstawy. A dalej się zobaczy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 17:37, Zgreed66 napisał:

Zależy z której strony. Ze strony reszty pewnie i fajniej.
Ze strony nabywcy EK? CDP powinien przemyśleć co chce ładować do kolekcjonerek ;P

Dlatego zawsze warto przemyśleć decyzję, zanim rzuci się na jakieś bonus z EK lub pre-orderów, które później mogą stać się normalnie dostępne (odpłatnie lub nie). Tak to już jest, jak ktoś się połasi na takie rzeczy, to może potem żałować :P W przypadku EK zwykle zresztą zostają jakieś fizyczne dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 17:41, SpiralArchitect napisał:

Swoja drogą, żeby porównywać Wiedźmina czy Dragon Age''a (obojętnie którego) z Dark Souls
to chyba trzeba się naprawdę wysilić.


To jest nieważne, ważne żeby leciały odsłony, komentarze, były skojarzenia i podawano linki.
Taką samą "filozofią" kierowali się Redzi porównując Wiedźmina 3 do Skyrima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"I dodaje, że RPG będzie spełniał "tradycyjne, wysokie standardy" BioWare''u." - Te zdanie powinno być wystarczające, żeby zniechęcić miliony graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 17:41, SpiralArchitect napisał:

Swoja drogą, żeby porównywać Wiedźmina czy Dragon Age''a (obojętnie którego) z Dark Souls
to chyba trzeba się naprawdę wysilić.


A dlaczego? CDP sam przyznał, że inspirował się walką z DS, aczkolwiek we W2 daleko jej do tej z DS, która w tym drugim przypadku jest po prostu boska :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 16:55, Vojtas napisał:

Naprawdę kupowałeś EK z myślą o kurtce? Jeśli tak, to wypada tylko pogratulować... :|


Vojtas, tak jak większość hejtu w tym wątku na Wiedźmina 2 uważam za bzdurę, tak tutaj akurat również Twoje stwierdzenie uważam za niedorzeczne. Swego czasu kupiłem kolekcjonerkę, dla PEŁNEJ zawartości. Zawartości, której ta drobna kurtka była integralną częścią, dostępną (ponoć) ekskluzywnie dla posiadaczy EK. To, czy była to bardziej czy mniej istotna część pakietu, nie ma absolutnie znaczenia. Nie można czarować rzeczywistości tylko dlatego, że problemem jest coś małego kalibru.

@news

To, co ten człowiek gada, to śmiech na sali. "Tradycyjnie wysoka jakość gier BioWare"? Że niby gdzie, kiedy, których? Bo chyba nie tej niedorobionej popierdółki zwącej się Dragon Age 2? Czy przehamburgeryzowanego pseudo-rpg pod tytułem Mass Effect 3? Co oni tam jeszcze stworzyli? Ach, tak: SW:TOR, który był tak cienki, że ledwo pół roku po premierze musiał przejść na F2P, bo ledwo dychał.

"Zmieść wszystkich z powierzchni"? Niby czym? Kolejnym button masherem, dziejącym się w obrębie jednego miasta, w którym w dodatku wszystko wygląda jak armia klonów? A może pseudo-romansami, tandetnymi nawet w porównaniu do babcinych harlekinów?

Zresztą, co ja się dziwie. To już tradycja - BW każda swoją kupę reklamuje jako "najlepsza gra studia", najwspanialsze arcydzieło wszechczasów. A potem zawsze wychodzi kicz. Zakłamywanie rzeczywistości to ich specjalność. Inna rzecz, że to też stara jak świat "taktyka ratlerka" - jak nie możesz porządnie ugryźć oponenta, to poskacz, poszczekaj i udawaj, że jesteś mocny. A nuż ktoś się nabierze...

Uff, ulżyłem sobie, ale warto była - tak dennej firmy jak BW dawno nie było, więc każde słowo "pochwały" w ich stronę warte jest zużycia klawiatury :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 17:41, Arcling napisał:

Dlatego zawsze warto przemyśleć decyzję, zanim rzuci się na jakieś bonus z EK lub pre-orderów,
które później mogą stać się normalnie dostępne (odpłatnie lub nie).

Przypominam, że oni to rozdali nie bo chcieli, a dlatego, że nie mieli za bardzo wyboru (padł im system weryfikacji). W patchu był nie tylko ten przedmiot z EK, ale też bonusy sklepowe. Pozostaje się tylko domyślać jak bardzo wkurzyło to taki np. Empik.

Wracając do tematu to w sumie już samo zestawienie DA3 z tymi dwoma tytułami pokazuje w jakim kierunku rozwinie się gra. Mniej RPG więcej widowiskowej walki czyli coś w stylu Mass Effect.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 17:08, TobiAlex napisał:

W tym, że zapłaciłem za nią więcej a 2 miesiące później CDP ot tak rozdało wszystkim
za free.


Poczujesz się lepiej jak Ci napiszę że kupiłem BL2 na GMG za 101 zł a 2 tygodnie później Muve zrobiło wiosnobranie i tą samą grę można było dostać (gratuluję wytrwałym w próbach) za 27,20 zł?

Trochę się wkurzyłem ale mi przeszło już..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powinni się bać, bo DA 2 nie ma nawet startu do Dark Souls, Wiedźmina 2, czy też ostatniego Elder Scrolls. Moim zdaniem BioWare zostaje w tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować