Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Książka Krzysztof Gonciarz "WebShows: Sekrety wideo w Internecie" w promocyjnej cenie w sklepie gram.pl!

74 postów w tym temacie

> 30 zlotych za wypowiedzi Roja czy tam innego idola mlodziezy? Bez obrazy ale w tej cenie
> to chyba lepiej kupic inna ksiazke (chocby cos z fantastyki) albo jakas gre z klasyki.
> W ogole mnie zastanawia czy ktokolwiek kupuje te ksiazki Gonciarza.
Polecam słownik ortograficzny, ew. klawiaturę z polskimi znakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 13:11, psiokotek napisał:

/.../ czytając Webshows nie zmarnujecie czasu.


Podaj swój vlog zobaczymy jak wygląda wprowadzenie tych niesamowitych zasad w życie. Generalnie po co płacić za coś co przy odrobinie obeznania można za darmo dorwać na wielu portalach internetowych. Co kto woli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 13:11, psiokotek napisał:

Aż musiałem konto założyć, bo dużo dzieciaków się tu udziela i wyraża swoje ''opinie''
o autorze, chociaż tej książki na oczy nie widzieli.


To lepiej już to konto usuń, bo wszyscy znają tego "wspaniałego" człowieka. Nie chce mi się pisać opinii na jego temat (nie jest warty bana na tym forum), ale jest to ewidentny przykład "dobiła woda sodowa do głowy" z tą różnicą, że tylko on tak myśli o tej wodzie sodowej, bo nie zrobił nic, co by tą wodę sodową mu dało! Ale tak mają ludzie, którzy mają wysokie mniemanie o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 16:14, hiperanty napisał:

Nie znam faceta, więc nie oceniam... Intryguje mnie natomiast czym sobie zasłużył na
taką falę nienawiści? Ktoś mnie wtajemniczy?


gry-online.pl - tam on pracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już fakt, że książka zapewne nie prezentuje jakiegoś wysokiego poziomu, to wydawanie książek o takiej tematyce nie ma większego sensu przy czymś, co zmienia się tak dynamicznie i jest nieprzewidywalne. Np. dzisiaj osoba, która zrobi video w podobnym stylu, jak vlogerzy/youtuberzy/"celebryci" internetowi, którzy stali się jakiś czas temu w pewnym stopniu dzięki temu znani, obecnie pozostanie raczej niezauważone, bo pewne pomysły zostały już zużyte/zmieniły się oczekiwania publiczności/pewne rzeczy się bardziej sprofesjonalizowały, a i obecnie znani dysponują takimi środkami i sprzętem, o jakim początkujący mogą sobie pomarzyć, więc porady z takiej książki będą nic nie warte (do tego wspomniana nieprzewidywalność, czasem coś z dziwnego powodu staje się znane, pomimo faktu istnienia ciekawszych rzeczy, które przechodzą bez echa). Zwłaszcza, że osoby typu Gonciarz, Niekryty, Rojo itp. zrobiły już coś, co teraz już trudniej będzie powtórzyć, ponieważ formuła ich kanałów to jedynie klony swoich zagranicznych odpowiedników, więc takie pomysły są już mniej lub bardziej zużyte. W polskim internecie osiągnęli pewien sukces, ponieważ ich widownia albo nie znała oryginałów lub bariera językowa uniemożliwiała w pełni zrozumiały odbiór treści, a do tego dochodzi odwoływanie się do polskich realiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Polecam słownik ortograficzny, ew. klawiaturę z polskimi znakami

Slownik znam, czesto z niego korzystam (co tez przydaloby sie wielu innym forumowiczom), zeby nie popelniac baboli. Natomiast polskich znakow nie uzywam, bo tak juz sie przyzwyczailem i tak mi sie szybciej pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 16:07, maniekk napisał:

> > Kim jest Krzysztof Gonciarz?
> Taka miła osoba z youtube ;)

Kontynuując, czyli jakiś recenzent tak?

Człowiek znany z tego, że robi vlogi i Let''s Playe (jak 80% polskiego YT).
A za 30 zł można zdobyć coś lepszego - na przykład http://merlin.pl/Czarna-wolga-Kryminalna-historia-PRL_Przemyslaw-Semczuk/browse/product/1,1215124.html?place=suggest (polecam, dobry kawałek historii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 15:36, Daelor napisał:

Nie zapominaj o psychologicznych poradnikach z cyklu "Jak znaleźć szczęście" i "Zwiększ
produktywność już dziś".


A na koniec dodałbym jeszcze biografię Stefana Prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób piszących tutaj nie lubi autora tej książki i podważa jej wartość, pomimo, że nie mieli z nią jakiejkolwiek styczności. Zacznijmy od tego, że to nie jest publikacja dla wszystkich - jeśli nie interesuje Ciebie temat kręcenia własnych filmów, faktycznie lepiej sobie kupić coś innego.

Jeżeli zastanawiasz się, czy wydać na nią pieniądze, obejrzyj jego poradnik dotyczący używania mikrofonu: http://www.youtube.com/watch?v=NIET0mV4aNI - Jak spodoba Ci się, to możesz kupić książkę, bo prezentuje mniej-więcej ten sam poziom. To wszystko z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiems zczerze, że raczej nie kupię. Po pierwsze dlatego, że większości rzeczy można się nauczyć, oglądając znanych blogerów - wystarczy lekki zmysł analityczny i umiejętność uważnego oglądania/słuchania. Po drugie dlatego, że materiały Krzyśka nigdy specjalnie mnie nie pociągały - były bardzo... randomowe. O ile takiemu np. Rojowi można wiele zarzucić, to ma jednak jakiś swój własny, rozpoznawalny styl (choć faza na oglądanie jego materiałów bardzo szybko mi przeszła). Krzysiek z kolei nie wyróżnia się praktycznie niczym. Może i ma dobry warsztat, może ma wiedzę, jednak brak tu jakiegoś wyróżnika, przez co jego materiały wyglądają, jak jedne z wielu takich samych, randomowych w sieci. Nie jestem pewien, czy warto uczyć się od kogoś, kto odwala może i porządną, ale jednak rzemieślniczą robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 16:14, hiperanty napisał:

Nie znam faceta, więc nie oceniam... Intryguje mnie natomiast czym sobie zasłużył na
taką falę nienawiści? Ktoś mnie wtajemniczy?

Stał się popularny. To chyba już powinno Ci coś mówić. Tutaj cała gromadka wesołego hipsterstwa nienawidzi komercji i czyta/gra/ogląda tylko takie pozycje, które sprzedają się w maksymalnie 100 egzemplarzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 19:39, Henrar napisał:

Stał się popularny. To chyba już powinno Ci coś mówić.


Wydaje mi się, że nieco spłaszczasz sprawę. Jasne, KG nie zasługuje na aż takie litry pomyj, jakie się na niego wylewa. Jednak akurat jest trochę powodów, dla których można go nie lubić. Na czele z dość pyszałkowatym podejściem, kreowaniem się na kogoś, kto "wie i rozumie lepiej niż inni" (podczas gdy jego materiały nie odbiegają od internetowego standardu) czy bardzo małym dystansem i brakiem choćby grama pokory wobec własnej osoby.

Jasne, taki hejt to zdecydowana przesada, jednak nic nie pojawia się bez przyczyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo wszyscy będą pisać książki o tym, jacy to oni są genialni i jakie to sukcesy osiągnęli, a na dodatek chcą się z nami podzielić złotymi myślami człowieka sukcesu. Śmiać mi się chce jak widzę coś takiego. Hejt na KG zasłużony, jego podejście do swej "kariery" jest godne pożałowania. Za duże mniemanie o sobie, niestety coraz bardziej powszechne w internecie, jak i w zwykłym życiu przeciętnego zjadacza chleba;). Książki na pewno nie kupię, szkoda kasy na coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 16:06, Hubiqq napisał:

Nie zastanawia Was, że wszyscy "obrońcy" Gonciarza to użytkownicy, którzy zarejestrowali
się dzisiaj?

Też to zauważyłem, a jakoś aktywny na tym forum czy coś to nie jestem.
Autor to człowiek, którego żarty są suche, ale zgromadził wokół siebie dużą ilość osób niestety małych umysłów. Proszę nie pisać dość popularnego słowa, że "hejtuje". Suchar łatwo poznać, a fakt, że wiele "gwiazd YT" ma swoich "fanatyków religijnych" pośród dzieciaków to dla mnie katastrofa socjologiczna i psychologiczna. Sam autor tej książki robi z siebie gwiazdę i eksperta w wielu dziedzinach. Przykro to powiedzieć, ale jego poprzednia książka pt. "Wybuchające Beczki" rewelacją nie była. Była średnio-kiepska i to tylko nie moja opinia. Pomijam również organizowanie zbiórek pieniędzy dla ludzi (słynna p. Basia czy rysownik Reksia), a potem lansowanie akcji w telewizji i na YT właśnie. Nie chodzi o czyn, który jest szlachetny, ale o sposób. Jego zachowanie przypominało mi człowieka, który robi coś dla sławy i rozgłosu, a nie dla celu (którym tutaj była pomoc potrzebującym). Pomijam fakt, że rysownik Reksia nie chciał tych pieniędzy. Teraz już nie ma go wśród nas, ale jak żył to z tego co pamiętam to wyraźnie zaznaczył, że nie chce jałmużny i się niezręcznie czuje.
Chociaż, cóż się dziwić? Cytując klasyka: "Polski YT to Minecraft, menele, Ci zupełnie nieśmieszni kolesie i jeszcze Minecraft".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 11:27, Harunia napisał:

30 zlotych za wypowiedzi Roja czy tam innego idola mlodziezy? Bez obrazy ale w tej cenie
to chyba lepiej kupic inna ksiazke (chocby cos z fantastyki) albo jakas gre z klasyki.
W ogole mnie zastanawia czy ktokolwiek kupuje te ksiazki Gonciarza.

Nie przepadam za fantastyką, to wybrałbym klasykę. :) Nie rozumiem, dlaczego gnioty teraz sprzedają za 30zł ("Wybuchające Beczki to poziom średnio-niski; ratuje tak naprawdę temat, który nieczęsto jest poruszany, a i tak został przedstawiony średnio). Naprawdę, lepiej - tak jak mówisz - kupić sobie jakiś klasyk, fantasy czy nie wiem, album ze zdjęciami.
Jeśli chodzi o Roja - jego książka musiałaby być z gatunku "debilorealizm" i 18+. PISANE KRZYKIEM za pomocą Caps Locke''a k**** czy bezsensowna gadka bez ładu i składu to zaiste zadanie dla najwytrzymalszych. W materiale pyta.pl rozbawiło mnie, jak niektórzy z jego fanatyków pisali "Rojo klasa". Za co klasa? Że próbując być inteligentnym nazwał faceta przedmiotem (wykorzystywanych ludzi się tak nie nazywa - mamy w naszym języku co najmniej kilka fraz na określanie ich sytuacji, ale na pewno nie to, że są "przedmiotem w grze". Czyli co, piłką?), a kiedy go wyśmiali to już praktycznie bełkotał pod nosem. Tak samo Gonciarz - "autorytet", który próbował zakłócić konwersację panów z pyta.pl , dostał odpowiedź od ludzi jasną, czyli śmiech. Niektórzy krytykowali ten materiał i samą ekipę pyty, ale nie czarujmy się - ich satyryczny happening w tej salce przebija intelektem wszystkie materiały prawie wszystkich vlogerów, którzy tam siedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować