Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2007 o 16:28, Kocis1524 napisał:

> Moim zdaniem gra działa na 32bitowym systemie i będzie działać na 1 jądrowym procku (32bitowym)


No więc w takim razie bardzo się cieszę. Pamiętam że z Medievalem 2 były takie problemy.
Musze tylko wymienić kartę graficzną a nie mam zbyt dużo kasy. Czy ktoś może mi powiedzieć
czy RADEON X1550 256MB DDR2 600/800 Mhz będzie dobry na Wiedźmina? Podkreślam że na
nic więcej mnie obecnie nie stać a i tak planuje kupić nowego kompa w przyszłym roku.


nie ten radeon to kastrat jakich mało. Lepiej zajrzyj do tematu o graficznych kartach, zajrzyj na forum pclab.pl i powiedz tam ile masz kasy na grafikę - coś Ci doradzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 16:33, WOLFENSTEIN93 napisał:

Powinien mi pójść na moim złomie ;)
Może nawet na optymalnych sie uda tylko procek nie pasuje :/

Kurczę, to faktycznie masz złoma jak Ci Wiedźmin na optymalnych powinien pójść... ;) Ja się modlę żeby mi na minimalnych ruszył... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 22:35, fish13 napisał:

> czemu pisza GF 6600 PS 2.0 128mb?? przeciez on posiada wersje 3.0 tak samo VS 3.0. TO
znaczy
> ze na 6200 tez pójdzie i na innych kartach z PS 2.0 Radki 9600 np???

Chyba o to chodzi żeby karta była pokroju 6xxx miała 2.0 i przynajmniej 128 MB na karcie.

To dobrze, bo mój 5200 może pociągnie minimlane.(co do procka wymieniam, a ramu dokladam) Dzięki za tę nowinę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie ruszy na minimum, jednak liczę na nisko-średnie detale. :) Poza tym Mike wypowiadał się już w temacie komentarzowym o wymaganiach minimalnych. Są takie, a nie inne, żeby Amerykanie nie mogli pozwać CDP do sądu. ;) Do tego w newsie jeszcze widnieje coś takiego: Karta graficzna - 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX 9 i Vertex Shader / Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800), a każda osoba obeznana w temacie kart graficznych wie, że GF-y z serii 6xxx posiadają PS (i Vertex''y też of course :)) w wersji 3.0. NIe macie się o co obawiać, "Wiesiek" powinien działać na grafikach pokroju GeForce''a 5400. :)
BTW. Do premiery zostały aż/zaledwie 26 dni, a ja zamówiłem sobie to "wydanie kolekcjonerskie" Wiedźmina (chodzi o książki, 7 tomów w 6. księgach, bo EK gry zamówiłem już daaawno temu). W końcu trzeba się zapoznać z twórczością drugiego, najlepszego, polskiego pisarza. Zapowiadają się długie wieczory spędzone nad sagą, aż do premiery gry - w końcu przeczytanie ok. 2500 stron trochę zajmuje. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 17:26, Valentino S.A. napisał:

ja sie nie boje bo na moim spokojnie ruszy (amd athlon 4200+ 2 gb ram radeon x1950gt , może
na max detalach nie pojdzie ale na średnich to spokojnie :P

Na moim praktycznie też powinien ruszyć, bo spełnia zalecane wymagania. Praktycznie... Mam laptopa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niby wszystko ładnie, pięknie, tylko Ram, mam za mało - 512i jeszcze karta Radeon 9200, o którą się tak nie boje, mimo, iż nie obsługuje Ps 2.0 tylko 1.3-1.4 to WiC mi nie tylko chodził ale działał płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 17:33, Lex napisał:

W końcu trzeba się zapoznać z twórczością drugiego, najlepszego, polskiego pisarza. Zapowiadają
się długie wieczory spędzone nad sagą, aż do premiery gry - w końcu przeczytanie ok. 2500 stron
trochę zajmuje. ;]


Trochę zajmuje, ale wciąga nieziemsko. Ja opowiadania "połknąłem" w dwa dni, resztę w jakieś 1,5 tygodnia.
PS. Życzę miłej lektury :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też pójdzie wiedźmin ale gdy dokupię 1gb ram, jak na razie kofing mój przedstawia się tak mad 3200+ 1gb ram radek x1950pro, ale uwaga ten radek jest na agp więc może być chyba nisza wydajność co do wersji pci-e ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apeluję o porządek, czyli skończenie gadek pójdzie mi nie pojdzie mi/ a ha ha ha ha jemu nie pojdzie! W przeciwnym wypadku będę musiał prosić moderatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie czy wiedźmin obsługuje zintegrowane z płytą główną karty graficzne??
niektóre gry mimo tego że karta spełnia wymagania nie obsługują takich kart więc się pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 19:05, Arris88 napisał:

A ja mam takie pytanie czy wiedźmin obsługuje zintegrowane z płytą główną karty graficzne??
niektóre gry mimo tego że karta spełnia wymagania nie obsługują takich kart więc się pytam.


Z tego co wiem to karty zintegrowane z płyta główną mają małą wydajność i w ogóle. Nadają sie bardziej do laptopów czy tez komputerów biurowych. Więc wydaje mi sie że raczej nie pograsz na takiej karcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 19:05, Arris88 napisał:

A ja mam takie pytanie czy wiedźmin obsługuje zintegrowane z płytą główną karty graficzne??
niektóre gry mimo tego że karta spełnia wymagania nie obsługują takich kart więc się pytam.


Zależy też jaka jest ta zintegrowana karta graficzna, ale faktycznie sobie za dobrze nie pograsz na tej karcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Jestem trochę gorszy, bo drugi tom opowiadań (wypożyczyłem z biblioteki jakiś miesiąc temu...) czytałem "tylko" 2 dni, przy czym w pierwszej dobie zaledwie opowiadanie o wyprawie na smoka, nie pamiętam tytułu, a resztę dzionek później. :) Muszę przyznać, że losy Geralta wciągają czytelnika prawie jak Świat Dysku Pratchetta.
EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 19:05, fish13 napisał:

A czy coś wiadomo kiedy ruszy sklep wiedźmiński??

W okolicach pierwszych dni października. A jeśli nie, o czym przekonamy się na dniach dosłownie, to już na pewno w okolicach premiery gry. Wiadomość jeszcze z PolConu.

Nie mogę się doczekać na ten sklep, bo będzie w nim pewien rare, o który, jeśli to prawda, że będzie, będę się po prostu bił :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować