Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2008 o 11:02, maciek999 napisał:

Dzięki, już działa ;] Tyle, że nie da się grać ; p Czy z 1024 mb ramu sytuacja poprawiła
by się?

trudno powiedzieć. na pewno byłoby lepiej, ale niekoniecznie dałoby się grać

Dnia 01.08.2008 o 11:02, maciek999 napisał:

A może od razu kupić lepszy procesor? Za dużych funduszy nie mam, aby zakupić całkowicie nowy komputer ;p

hm... twoja płyta główna nie obsłuży dobrego proca (btw - podaj dokładnie, jaką masz). poza tym pakowanie chociażby dobrego jednordzeniowca przy r9600 i 256mb RAM jest trochę bez sensu :)
jeśli chcesz coś zmienić [mobo, grafa, proc, RAM i ewentualnie zasilacz -> taki komplecik] to myślę, że za 900-1100zł znalazłoby się coś, co pozwoliłoby ci grać w Wiedźmina w 1024 i średnich detalach. ewentualnie można złożyć coś za mniejszą kasę, ale wtedy to już trochę bez sensu.

tu masz temat - upgrade kompa - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=32272

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 11:01, lis899 napisał:

Jak mam zdobyc sefirę przeznaczenia? Bo wskazuje mi na dom detektywa, ale jakos tam zdobyc
nie moge. I skąd wezme wpis w bestiariuszu o topielcach i etiopsach (od ogrodnika takie
zadanie, nie wiem czy tak sie nazywały)?


Spoiler

Jeśli chodzi o sefirę Keth''aar, to dostaniesz ją od "detektywa Raymonda" pod koniec questu "Tajemnice Wyzimy". Wiedzę, o topielcach uzyskasz z księgi pt. "Potwory bagienne", o echinopsach z księgi pt. "O przekleństwach i przeklętych". Obie księgi są do kupienia u krasnoludzkiego antykwariusza.

Spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam pewien problem w IV Aktcie w zadaniu o Alinie (W pełni słońca). Otóż jestem na końcu już sie z Jaskrem zmówiłem żeby sie spotkać i tu pojawia się problem, ponieważ nie moge go znaleźć próbowałem wieczorem, o północy i... kicha. Jak mógłby ktoś powiedzieć gdzie tego Pana mam szukać bo na Polach w pobliżu Maliniaka dużo mi nie móiw :( Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 01:44, Karharot napisał:

Nie. Niezależnie co zrobisz oni i tak uciekną i pozostawią Cię nieprzytomnego.

Hehehe... Miałem całe życie (grałem drugi raz i byłem napakowany) a Javed mniej niż połowę, Magister ledwo zipiał aż tu bach, bach i leżę nieprzytomny. Zwykłe oszustwo! ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 19:53, Szkarłatny Wilk napisał:

/.../ Jak mógłby ktoś powiedzieć gdzie
tego Pana mam szukać bo na Polach w pobliżu Maliniaka dużo mi nie móiw :( Dzięki za pomoc
i pozdrawiam.

Albo w Maliniaku właśnie (to tam na polach, gdzie rosna maliny i szwenda się Alina i potem Celina w pobliżu), albo w drodze do Maliniaka. To właśnie wieczorem spotkałem Jaskra, jak biegł do Maliniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie gra The Witcher jest gra słaba . Gram od wielu lat i znam sie na grach RPG oraz widzialem wiele, wiele dobrych gier w zyciu i musze powiedziec ze wiedzmin niczym mnie nie zachwycil. Widzmin przy takich tytułach jak Gothic czy The Elder Scrolls przegrywa w pzredbiegach. Te gry sa klasyka gatunku maja wszystko co miec powinny a mianowicie otwarty swiat, Dobry rozwoj postaci, Klimat, Fabula, Grafike i dlugo by tak wymieniac. A Wiedzmin... Owszemu musze przyznac ze fabula jest znakomita, muzyka rowniez znakomite sa rowniez sceny walki. Fabula mnie powalila te cale intrygi, zagadki sa pierwszorzedne. Muzyka jest cudowna mozna sluchac godzinami,animacji walki dawno nie widzialem tak dobrych ale to sa wszystkie zalety jakie ta gra ma. Brakowalo mi w grze wielu rzeczy a mianowicie otwartego swiata, chcialem poczuc przygode chcialem poczuc wolnosc zwiedzic swiat stworzony przez Anderzeja Sapkowskiego a co otrzymalem zwyklel, male lokacje po ktorych fabula prowadzi mnie jak po sznurku, gdzie nie moge zrobic kroku w bok i poczuc prawdziwa przygode tak jak w Gothicu. A jeszcze na dodatek miedzy lokacjami bardzo dluuugie ładowanie. Nawet na mocnym kompie ladowanie jest takie same co na slabym. Kiedy gralem pierwszy raz i zobaczylem ekran ladowania myslalem ze oszaleje. Nie mial bym nic przeciwko ładowaniu ktore rowniez bylo w Oblivionie ale to czekanie bylo nie do zniesienia. Gdyby ładowanie było takie jak w Oblivionie nawet bym o tym nie wspomnial ale fakt ze wiedzmin laduje nawet te male lokacje np. jak domy czy chaty taki sam okres czasu jak miasto jest nie do zniesienia. A na dodatek tego oblivion ma olbrzywi swiat i laduje lokacje krocej od wiedzmina.
Grafika jest taka sobie. Widac wiele niedociagniec, uproszczen itp. Ale grafika daje rade. Nie odstaje za bardzo od innych tytolow, ale jednak odstaje. Mimika twarzy jest okropna. Postaci mowia a usta im sie nie ruszaja. Tak byl 3 lata temu ale nie teraz. A rodzaje ubran postaci mozna zliczyc na palcach jednej reki. Powtarzaja sie co chwila. Czesto rowniez morzna znalesc klona :). Wad jest wiecej ale juz mnie palce bola.
Osobiscie przeszedlem wiedzmina z pathami ktore troche poprawiaja rozgrywke. Bez pathow nie dal bym rady jej przejsc. Gra mnie nie wciagnela, nudzial mnie, gralem tylko dlatego aby ja zaliczyc.
Osobiscie gre oceniam na 7/10. To jest tylko i wylacznie moja ocena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 19:53, Szkarłatny Wilk napisał:

Witam,
Mam pewien problem w IV Aktcie w zadaniu o Alinie (W pełni słońca). Otóż jestem na końcu
już sie z Jaskrem zmówiłem żeby sie spotkać i tu pojawia się problem, ponieważ nie moge
go znaleźć próbowałem wieczorem, o północy i... kicha. Jak mógłby ktoś powiedzieć gdzie
tego Pana mam szukać bo na Polach w pobliżu Maliniaka dużo mi nie móiw :( Dzięki za pomoc
i pozdrawiam.


tez go znalezc nie moglem zapisz i odpocznij do wieczora on jest w maliniaku jak nie wczytaj gre mi sie wtedy pojawil(przybiegl o tej 20:00 czy 21:00)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest najlepiej zrobić w zadaniu niebieskooka ? Czy jeśli stane po stronie wampirzyc to bede miał coś z tego ? Będę mógł je jeszcze jakoś wykorzystać ? Czy w późniejszym czasie bedą chętne.. na usługi ? :P Czy lepiej jest wszystkich pozabijać dla PD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 22:32, Grizzly. napisał:

Co jest najlepiej zrobić w zadaniu niebieskooka ? Czy jeśli stane po stronie wampirzyc
to bede miał coś z tego ? Będę mógł je jeszcze jakoś wykorzystać ? Czy w późniejszym
czasie bedą chętne.. na usługi ? :P Czy lepiej jest wszystkich pozabijać dla PD ?


no wykorzystasz to dostaniesz sprosna karteczke pozniej juz nic... zabij!!!
wiem ze wybierzesz karteczke xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 22:32, Grizzly. napisał:

Co jest najlepiej zrobić w zadaniu niebieskooka ? Czy jeśli stane po stronie wampirzyc
to bede miał coś z tego ?


Oj tak - Nowy obrazek do kolekcji:)

Dnia 01.08.2008 o 22:32, Grizzly. napisał:

Będę mógł je jeszcze jakoś wykorzystać ?


A co? Raz to mało? Trochę powściągliwości - zachowaj siły dla innych pań:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2008 o 22:46, nekromanta7 napisał:

no wykorzystasz to dostaniesz sprosna karteczke pozniej juz nic... zabij!!!
wiem ze wybierzesz karteczke xD


hehe..no.. ale potem i tak mogę wszystkich zabić, ale poprostu myślałem że jak będe po ich stronie to będe miał później jakieś korzyści czy cuś.. to ich wybije..

Co do karteczki.. myśle że 97% graczy brzuchaci dziewki w wiedźminie. Chyba nikt nie odmówił.. no najwyżej zobaczył, a potem save''a wczytał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tronie to będe miał później jakieś korzyści czy cuś.. to ich wybije..

Dnia 01.08.2008 o 22:52, Grizzly. napisał:


Co do karteczki.. myśle że 97% graczy brzuchaci dziewki w wiedźminie. Chyba nikt nie
odmówił.. no najwyżej zobaczył, a potem save''a wczytał :P


ano tak przeciez pozniej mozesz ich wszystkich wyrznac to bierz panienki :P

no takich ludzi to juz bym nie trawil a po co "sejwa" wczytywac? na koncu wiedzmina pojawi ci sie ze byles najlepsza partia w miescie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że Wiedźmin jest słaby ale masz go w ulubionych grach na swoim sajcie:p
Co do długości ładowania lokacji to dla mnie na słabym kompie narzekałem tylko na ładowanie na otwarte tereny, ale do budynków szybko się wchodziło i grałem bez Patcha. Otwartego świata rzeczywiście jest brak, ale za to w Gothicu nie mogłeś chyba przelecieć jakiejś panienki:P Wiedźmin co prawda miał dużo wad, ale i tak był jedną z lepszych gier roku, jak dla mnie takiego Crysisa, który wyróżniał sie tylko grafiką bił na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 22:52, Grizzly. napisał:

Co do karteczki.. myśle że 97% graczy brzuchaci dziewki w wiedźminie. Chyba nikt nie
odmówił.. no najwyżej zobaczył, a potem save''a wczytał :P


Wiesz, jakiś czas temu ze znajomymi przy piwku doszliśmy do wniosku, że w tamtym uniwersum jeśli już się pannie "puszczać" to tylko z wiedźminem. Dziecka nie zrobi, brzydkiej choroby nie sprzeda a i pochwalić się przyjaciółkom można ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

************** spoiler epilog **************

dwa pytanka o fabułę epilogu
1. o co chodzi Rayli? przecież jej nie zabijałem tylko elficki łucznik (grałem po stronie zakonu) w załączniku.
2. kim jest ten tajemniczy zabójca - który chciał zabić foltesta w outrze? (jakoś nie załapałem/skojarzyłem postaci)

20080802001459

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować