Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 17.01.2011 o 19:17, Tyler_D napisał:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&pid=30560

Taki? Jeżeli tak to przyłączam się do pytania co z tym fantem zrobić bo wciąż siedzę
na 1.4.


Z FAQ forum o wiedzminie, tresc bledu troche pasuje ;

http://tw1.thewitcher.com/forum/index.php?topic=28555

W przypadku błędu:

Dla Windows XP:
SetupNew\setup.cpp (138)
PAPP:
PVENDOR:
PGUID:
$
@Windows XP Service Pack 3 (2600) Non IE/Netscape 11.0

Dla Visty:

SetupNew\setup.cpp (135)
PAPP:
PGUID
$
@Windows Vista Service Pack 1 (6001) IE 7.0.6001.18000

O1: Patch potrzebuje około 3GB wolnego miejsca na partycji, na której została zainstalowana gra.
O2: Zrestartuj komputer w trybie Bezpiecznego dostępu do Internetu i ponownie spróbuj zainstalować go ponownie
O3: Patch wymaga .NET Framework 1.1, 2.0, 2.0SP1 lub 3.0 (prosimy nie instalować wersji 3.0SP1 albo 3.5 Beta. W przypadku ich instalacji trzeba usunąć wszystkie wersje .NET I zacząć proces od początku) Użytkownicy 64bit potrzebują także 2.0, 2.0SP1, 3.0
Informacja: patch wymaga minimum .NET 2.0, niezależnie od systemu operacyjnego.
O4: Pliki patcha muszą znajdować się w tym samym folderze i mieć takie same nazwy gdyż aplikacja umożliwiająca instalację nie pozwoli doprowadzić jej do końca w przypadku jakichkolwiek różnic. Zobaczcie http://witcher.wikia.com/wiki/1.4_patch aby dowiedzieć się więcej.


--------------------------------------------------------------------
Tages dla 32 bitowych systemow
http://www.tagesprotection.com/5.5/TagesSetup.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 00:38, Lfdracon napisał:

Bardzo podobny błąd miałem na Win7 64bit. Ściągałem z linku w przypiętym poście, ale
pobierał się tylko niecały megabajt. Spróbowałem z http://programy.pcworld.pl/gry/programy/9123/Wiedzmin.Patch.1.5.The.Witcher.html
i zainstalował się od razu. Może problem tkwi w pliku wrzuconym na sciagnij.pl


Dokładnie, miałem identycznie, pobierało się 1004kb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą widzę że Alchemia to duża dziedzina w tej grze. Na razie robiłem mikstury na podstawie recept, a można na przykład mieszać samemu rózne składniki i zobaczyć co wyjdzie? Na przykład jeśli bym zmieszał 4 składniki według takiej recepty, której nie istnieje to czy powstał by jakiś tajemniczy eliksir : P

Oraz co to są te "nieznane eliksiry" bo zawsze jak je wypije to nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmieszać składniki "na pałę" - dostaniesz wtedy ''nieznany eliksir''. Dopóki go nie wypijesz, nie będziesz wiedział, co stworzyłeś. A możliwości są takie:
a)stworzyłeś eliksir, który istnieje w grze, ale nie znasz na niego przepisu - wtedy przepis automatycznie pojawi się w dzienniku;
b)eliksir "nie bangla" i Geralt doznaje efektu ubocznego - najczęściej zatrucia, ale może ono być tak silne, że jeśli szybko nie wypijesz Białego miodu, Geralt umrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 22:37, Piotr13PL napisał:

a można na przykład mieszać samemu rózne składniki i zobaczyć co
wyjdzie?

Pewnie. Musisz uwarzyć i wypić. Albo odkryjesz coś pożytecznego, albo nic nie wartego, albo się zatrujesz :P

Dnia 18.01.2011 o 22:37, Piotr13PL napisał:

Oraz co to są te "nieznane eliksiry" bo zawsze jak je wypije to nic się nie dzieje.

Nieznany eliksir to mikstura, której receptury jeszcze nie znasz. Po wypiciu powinieneś ''poczuć'' efekt działania eliksiru, a receptura powinna dodać się do twojego dziennika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnię tu jeszcze wypowiedź lfdracona - można to wykorzystać przy ponownym przechodzeniu gry. Dzięki temu mając odpowiednie składniki (jako uniwersalną podstawę można spokojnie użyć Białej Mewy) i znając przepisy (np. gustownie spisane na kartce) można już w I akcie wspomagać się naprawdę przydatnymi eliksirami. Sam tak nie robiłem, ale tylko dlatego, że nie chciało mi się spisywać potrzebnych składników z poprzedniej gry ;D

Dnia 18.01.2011 o 22:37, Piotr13PL napisał:

Oraz co to są te "nieznane eliksiry" bo zawsze jak je wypije to nic się nie dzieje.


Na, na pewno działają. Zobacz sobie przy efektach oddziałowujących na postać. Tam powinnien być wymieniony skutek eliksiru. Poza tym większość nieznanych eliksirów została specjalnie umieszczona przez twórców i po wypiciu niektórych pojawia się wyjaśnienie (czasem zapisane w dzienniku), z czym zacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jak można wykuc broń w wiedźminie? Czy wogóle można? Bo chodze do kowali ale oni maja tylko bronie na spzedarz.
Z góry dzieki za rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie "wykuwanie". Jeśli masz odpowiednie składniki (trzy runy dla miecza srebrnego, trzy meteoryty dla miecza stalowego), u kowala w oknie z dostępnymi do zakupu przedmiotami pojawią się już wykute miecze - tzn. takie, jakie otrzymałbyś po wykuciu danych run / meterorytów.
Czyli jeśli masz np. trzy Runy Ziemi, u kowala pojawi się do zakupu miecz srebrny z trzema wykutymi runami. Jeśli go zakupisz, z twojego ekwipunku znikną trzy runy oraz trochę złota.

I teraz drobna uwaga - miecz stalowy kowal tworzy od zera z meteorytów (tzn. masz w ekwipunku stalowy miecz i trzy meteoryty - po wykuciu masz dwa miecze stalowe), a na mieczu srebrnym są nakuwane runy (tzn. mając miecz srebrny, po wykuciu dostajesz ten sam miecz, tylko że z runami nakutymi).

Jeśli masz np. 4 różne runy, to u kowala pojawią się do zakupu trzy różne miecze - bo mając 4 runy, a korzystając tylko z 3, siłą rzeczy zawsze pojawiają się różne kombinacje ich wykuwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 19:11, Karol44 napisał:

Jakie sterowniki najbardziej polecacie dla wiedzmina do karty graficznej Geforce 8600
GT 32bit XP


Najnowsze dostępne? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w Wiedźminie jest w ogóle możliwość posiadania miecza Ard''enye? Można go mieć tylko przy pomocy modów ale czy w grze się da? Przechodziłem Wiedźmina już 12 razy i nie dałem rady... To moja ulubiona gra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 21:31, DD601 napisał:

Czy w Wiedźminie jest w ogóle możliwość posiadania miecza Ard''enye? Można go mieć tylko
przy pomocy modów ale czy w grze się da? Przechodziłem Wiedźmina już 12 razy i nie dałem
rady... To moja ulubiona gra!


Miecz został usunięty wraz z patchem 1.3 - był zbyt potężny i psuł balans gry. Pierwotnie można było go znaleść w Krypcie Kruka, teraz jest tam miecz z meteorytowej stali. Bez modów nie można posiąść Ardenye :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 21:39, KannX napisał:

> Czy w Wiedźminie jest w ogóle możliwość posiadania miecza Ard''enye? Można go mieć
tylko
> przy pomocy modów ale czy w grze się da? Przechodziłem Wiedźmina już 12 razy i nie
dałem
> rady... To moja ulubiona gra!

Miecz został usunięty wraz z patchem 1.3 - był zbyt potężny i psuł balans gry. Pierwotnie
można było go znaleść w Krypcie Kruka, teraz jest tam miecz z meteorytowej stali. Bez
modów nie można posiąść Ardenye :)


A szkoda bo obrażenia zadawał syte... heh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../

W jakim sensie Ci te sterowniki nie współpracują z grą? Mi na GF 8800 GTS (podkręconym) potrafiło ciąć miejscami. Ta gra ma zwyczajnie wymagania dość spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować