Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2008 o 23:25, Lfdracon napisał:

Potrafisz pięknie gadać nie o tym, co trzeba. Zadałem jedno konkretne pytanie: na co
przekłada się wzrost podatności przeciwnika na srebro?

Tego posta pisałem dwa razy (sprzątanie po świętach), za drugim razem z lenistwa nie chciało mi się już pisać całości.
Zwiększenie podatności na srebro - analogicznie do argentii większa skuteczność ataku mieczem srebrnym a więc powoduje większą pewność trafienia (zmniejsza możliwość bloku/obrony ze strony stwora). Gdybyś miał 100% zwiększenie podatności stwora na ciosy to miałbyś broń ignorującą "pancerz/obronę" przeciwnika. Przykładem, ale w świecie ludzi był Łowca Głów w I akcie, który był w stanie sihillem wziąć Geralta na jeden ciach (ignorowanie obrony przeciwnika)

Dnia 26.12.2008 o 23:25, Lfdracon napisał:

Przeszedłem grę 6 razy, wiem o tym...

Tu nie jesteś fair bo pytałeś czy warto wymieniać. Ja napisałem, że nie warto bo miecz od Pani Jeziora jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 20:36, szypek26 napisał:

jakie miecze (z tych dostępnych) są najsilniejsze? Czyżby Sihil i Księżycowe Ostrze?

No, biorąc pod uwagę zadawane obrażenia, to tak. Obydwa mają +100% obrażeń, sihill ponadto ignoruje pancerz przeciwnika.
Ard''aenye ma +200% obrażeń, ale chyba nie jest do zdobycia ;s

@jadam: Chyba rozumiem, dzięki.

@Kur0: U syna kowala w Odmętach kupisz Gwalhir - najlepszy po sihillu miecz stalowy. Jest lepszy nawet od D'yaebla, którego można zdobyć w V akcie

Spoiler

odczarowując strzygę.



Co do sihilla na Polach... nie wiem skąd to wzięliście. Może w wersji 1.0... później pewnie to usunęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu potrzebuję pomocy. Gdzie można znaleźć jakieś książki o anatomii człowieka do zadania związanego z

Spoiler

sekcją zwłok w szpitalu lebiody

. Chcę się do tego dobrze przygotować : ). Halp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się dobrze przygotować, to wykonaj zadanie Wdzięczność grabarza, pogadaj z grabarzem i Vincentem. U antykwariusza będzie też książka o sekcjach zwłok(dokładnego tytułu nie pamiętam), tyle wystarczy.
Chociaż, właściwie to wystarczy tylko zadanie Wdzięczność grabarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj książki "medycyna sądowa" oraz taką która mówi o owadach z Zerrikani (obie można kupić u antykwariusza na rynku). Oprócz tego przepytaj Vincenta, Raymonda, Grabarza, Pielęgniarkę w szpitalu (chyba pierwszą którą zagadniesz, jeśli nie porozmawiaj z pozostałymi). Powinieneś też wypytać Ogrodnika o jakąś ciekawą historię (musisz mu w zamian dać coś do zjedzenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak to u kogo...? Nawet sama Shani ci mówi: Pogadaj z Vincentem albo przeczytaj książkę. Vincent to już sam wiesz... a książki gdzie kupujesz? - Tak, brawo - U krasnoludzkiego księgarza ;)
I tak właśnie nie jestem pewny, czy jak olejesz tą część questa, to cię nie dopuści [gra] dalej. Bo jakoś w dzienniku nic nowego się chyba nie pojawia (o ile dobrze pamiętam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 22:09, rirson napisał:

Siemanko wszystkim. Potrzebuje save do początku 2 aktu z góry THX.


W ciągu 1-3 dni powinienem przejść I akt, więc ew. jak nadal nie będziesz posiadał, to daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 22:19, Jed1 napisał:

> Siemanko wszystkim. Potrzebuje save do początku 2 aktu z góry THX.

W ciągu 1-3 dni powinienem przejść I akt, więc ew. jak nadal nie będziesz posiadał, to
daj znać.



A z ER??(było by miło jeśli tak)
ja potrzebuje tego bo mam wirusa na kompie i nie moge kopiować danych ani nic i będę robił formata komputer chodzi jak żółw a więc mój imael rirs0n@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 23:09, Lfdracon napisał:

> A z ER??
A jakie to ma znaczenie? Save''y ze zwykłej edycji są kompatybilne z ER...


A fajnie zabijaj elfy ze scoaitel i co tam jeszcze jest pomóż krasnoludowi i zabij 2 bestie byłbym Ci bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 23:13, rirson napisał:

A fajnie zabijaj elfy ze scoaitel i co tam jeszcze jest pomóż krasnoludowi i zabij 2
bestie byłbym Ci bardzo wdzięczny


Elfy zabiłem i 2 bestie też już ubiłem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 20:36, szypek26 napisał:

> 2. U kowala w wiosce, ale ja bym poczekał na sihil w V akcie.
Co? A tego przypadkiem któryś z pierwszych patchów nie eliminował? Pomijam już fakt,
że wg tego, co wiem, miecz leżał sobie na polach, a nie był do kupienia u kowala.

Mam własne pytanie: przeszedłem grę już kilka razy, ale dalej mam pewne wątpliwości -
jakie miecze (z tych dostępnych) są najsilniejsze? Czyżby Sihil

Spoiler

od dentysty

i
Księżycowe Ostrze?

Opinie są dosyć podzielone co do miecza srebrnego, ale ja uważam, że Księżycowe Ostrze "to jest to";). Co do stalowego większość graczy uznaje właśnie Sihil, ale jest kilka sposobów na zdobycie:

Spoiler

od dentysty, od Jean Pierre''a (po zabicu go w V akcie)- bardzo wymagający przeciwnik, na polach (do patcha 1.1- 1.2 już go kasuje),od Łowczego w nagrodę i chyba wszystko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 10:28, tosz napisał:

próbuję stworzyć miksturkę ale dostaję informację - potrzebna lepsza baza, o co tu chodzi
?

To znaczy, że nie masz odpowiedniego alkoholu do sporządzenia mikstury. Baza=alkohol na którym pichcisz miksturę, np. żytnia temerska. Albo znajdziesz albo od kogoś kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 10:28, tosz napisał:

próbuję stworzyć miksturkę ale dostaję informację - potrzebna lepsza baza, o co tu chodzi
?


Każda wysokiej jakości wódka nadaje się na bazę eliksirów. Z średniej i słabej klasy typu piwo nic nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 10:28, tosz napisał:

próbuję stworzyć miksturkę ale dostaję informację - potrzebna lepsza baza, o co tu chodzi
?

ze słabej wódki możesz zrobić biała mewę najlepszy alkochol w grze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować