Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie


Znalazłem, nie wiem jakim cudem udało mi się go ominąć... I w końcu III rozdział :D

Btw, wszystkie rozdziały są takie długie jak ten drugi? Bo z nim męczyłem się kilkanaście godzin (oczywiście przeszedłem ponad 90% misji w tym rozdziale).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 23:14, MaccCry napisał:

Btw, wszystkie rozdziały są takie długie jak ten drugi? Bo z nim męczyłem się kilkanaście
godzin (oczywiście przeszedłem ponad 90% misji w tym rozdziale).


Najkrótszy rozdział to 4, później 1, następnie 5, a najdłuższy jest 2 i 3. Chodź 3 zajmuje nawet dużo więcej godzin niż 2. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 23:17, Kraju napisał:

Najkrótszy rozdział to 4, później 1, następnie 5, a najdłuższy jest 2 i 3. Chodź 3 zajmuje nawet dużo więcej godzin niż 2. ;]

4 najkrótszy? Ja w 4 dość długo siedziałem. A cały akt 5 nie wiem czy zajął mi więcej niż 4 godziny,

Spoiler

po wyjściu na bagna - do tego momentu jesteśmy tak prowadzeni za rączkę, że nawet nie liczę tego jako czas gry

. Akty 2 i 3 faktycznie są przydługawe, 1 taki średni. W moim przypadku wyglądałoby to tak:
Najkrótszy: 5, średnie: 1 i 4, długi: 2, najdłuższy: 3.
Nie bierzemy oczywiście pod uwagę prologu i epilogu, które też dodają te 2-3 godziny rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 20:37, MaccCry napisał:


Nie mam wystarczająco dobrej bazy alchemicznej, aby wytwarzać np. jaskółkę. Co mam zrobić,
żeby to zmienić?


Zrób najpierw "Białą Mewę" jest to baza dla eliksirów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 20:49, damlon napisał:

Zrób najpierw "Białą Mewę" jest to baza dla eliksirów

Biała mewa to ostateczność - po co marnować składniki alchemiczne?

MaccCry: do Jaskółki potrzebujesz mocnego alkoholu dobrej jakości(ta informacja będzie w opisie kupowanego/znalezionego przedmiotu), na bazie którego można robić eliksiry z czterech składników. Są jeszcze mocne alkohole bardzo dobrej jakości - baza na 5 składników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 22:34, Lfdracon napisał:

> Zrób najpierw "Białą Mewę" jest to baza dla eliksirów
Biała mewa to ostateczność - po co marnować składniki alchemiczne?

MaccCry: do Jaskółki potrzebujesz mocnego alkoholu dobrej jakości(ta informacja
będzie w opisie kupowanego/znalezionego przedmiotu), na bazie którego można robić eliksiry
z czterech składników. Są jeszcze mocne alkohole bardzo dobrej jakości - baza
na 5 składników.


Mi się wydaje, że biała mewa jest jednak lepszym rozwiązaniem. Najsłabszy nawet alkohol można bez problemu przerobić (składników zawsze nazbiera sie przy okazji zwiedzania rożnych lokacji aż nadto) a w ekwipunku zajmuje jedno miejsce zamiast kilku (rożne typy alkoholi itd. będą trzymane w osobnych miejscach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny bug.

Spoiler

W IV akcie, gdy jest rozmowa z Berengarem, można z nim walczyć lub dać mu spokój. A więc wybieram to drugie po czym odchodzę od niego. On idzie kawałek dalej i go wywerny zabijają :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 22:06, Wielki_Bubba napisał:

Hardkor, też tak miałem w jednej sytuacji ;)

Spoiler

Idź razem z nim i zabij te wywerny.



No wiem, zrobiłem tak. Ale za każdym razem gdy wczytam ten noobek umiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: wykonałem zadanie w IV akcie - Kręgi w wodzie dla Pani Jeziora i w nagrodę nie dostałem srebrnego miecza tylko "przypomniała mi o jakiś moich dawnych umiejętnościach", które już pewnie mam, bo nic mi się nie zmieniło. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 11:27, hunterPL napisał:

Mam taki problem: wykonałem zadanie w IV akcie - Kręgi w wodzie dla Pani Jeziora i w nagrodę nie dostałem srebrnego miecza tylko "przypomniała mi o jakiś moich dawnych umiejętnościach", które już pewnie mam, bo nic mi się nie zmieniło. :P

Za "Kręgi na wodzie" u Pani Jeziora otrzymujesz jeden srebrny(chyba) talent. To zadanie można zakończyć jeszcze na dwa inne sposoby(pomagając Julianowi albo vodyanoi), wtedy otrzymujesz inną nagrodę. Miecz zaś dostajesz w samej końcówce aktu IV, po zakończeniu zadań głównych(to i drugie, z południcą). Nie martw się, że ominiesz zdobycie miecza - jest to część wątku głównego, którego nie da się minąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 22:03, DambialkoX napisał:

Mam dziwny bug.

Spoiler

W IV akcie, gdy jest rozmowa z Berengarem, można z nim walczyć lub
dać mu spokój. A więc wybieram to drugie po czym odchodzę od niego. On idzie kawałek
dalej i go wywerny zabijają :O


Prawdopodobnie nie będzie to miało wpływu na dalszą rozgrywkę. Abigail "zabijały" wściekłe pieski a i tak później wstawała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 18:18, Longer napisał:

Mam pytanko. Jaka "bestia" jest najsilniejsza lub najwięcej mieliście z nią problemów
w grze ?

Jak dla mnie to Królowa Kikimor (tak się chyba nazywa). Grałem bez poradników i próbowałem ją ubić nie znając sposobu w jaki to zrobić. Nie załatwiłem jej moim sposobem ale jak wiedziałem już jak to zrobić to zajęło mi to kilka minut:D A tak na serio to Azar Javed. Nie miałem żadnych krzemieni do rozpalenia ogniska ani mikstur ale udało mi się zabić sukinsyna. Po 20 podejściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy czytalem ze ta królowa Kikimor to jest chyba przed ostatni boss? Jest najtrudniejsza. Heh żadnego problemu nie miałem z nią lecz z Javedem już lekko się męczyłem. Mocny cios miał skurczybyk. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 18:18, Longer napisał:

Mam pytanko. Jaka "bestia" jest najsilniejsza lub najwięcej mieliście z nią problemów w grze ?

Gdy grałem pierwszy raz, najwięcej problemów przysporzył mi Kościej. Później(łącznie ukończyłem grę siedem razy, każdorazowo zaczynając od początku) żaden boss nie stanowił problemu, nawet na poziomie trudnym... byłem lekko zawiedziony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bug? Świeżo instalowany, spatchowany do końca Wiesiek po końcu tutorialu

Spoiler

(śmierć Leo)

nie doczytuje mi lokacji "Obrzeża Wyzimy".

Zmniejszyłem wymagania do 800x600 minimalne, nic z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 14:55, Ostrowiak napisał:

Bug? Świeżo instalowany, spatchowany do końca Wiesiek po końcu tutorialu

Spoiler

(śmierć Leo)


nie doczytuje mi lokacji "Obrzeża Wyzimy".

Zmniejszyłem wymagania do 800x600 minimalne, nic z tego.

Spoiler

po śmieri Leo

powinna być dalsza część tutoriala więc możesz mieć go uszkodzonego. Przyjrzyj się tej sprawie bliżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować