Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 22.12.2009 o 22:01, Sareth14 napisał:

Właśnie się spieram z kumplem ile Geralt w książkach miał lat. Ja mówię że koło 40. Pomóżcie

Są dwie koncepcje- wg jednej ma ok 40-50 wg drugiej pond 100. Wynika to z rozbieżności i niekonsekwencji Asa w datowaniu już kiedyś wyczaiłem jakiś błąd z Kaer Morhen gdzieś w temacie o książkowym się wałęsa. Jeśli jesteś bardziej zainteresowany odsyłam do tego forum http://sapkowski.pl/
Kiedyś je czytałem jest tam na prawdę masa tematów i postów szkoda, że teraz jest tam mniejsza aktywność. A nawet jak temat taki jak dziewictwo Ciri xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 23:04, Witcher1990 napisał:

> Właśnie się spieram z kumplem ile Geralt w książkach miał lat. Ja mówię że koło
40. Pomóżcie
O masz http://forum.gram.pl/forum_post_szukaj.asp?tid=9557&uid=502636
Trochę nieskładnie napisane ale chyba zrozumiesz o co mi chodziło.

Jakos się doczytałem, ale przysiągłbym ze gdzieś w której książce pisze ze Geralt ma około 40 :( To mnie męczy. Masz może jakiś urywek z książki który coś mówi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytat z wywiadu z ASem, znaleziony w Głębinach Internetu (a konkretnie to po przejrzeniu paru stron Googla nastawionego na szukanie kombinacji Geralt + wiek...):
"Piotr Szczygielski: Ile (choćby w przybliżeniu) lat ma Geralt? Z naszego szacowania wynika, że około 45 lat...
AS: Ma (w chwili "Chrztu ognia") ponad pięćdziesiąt. Ale nie przyznaje się i nikomu nie powiedział, ile ponad. Wiedźmini starzeją się wolniej od zwykłych ludzi i mniej widocznie, niż zwykli ludzie. Wiedźminowi, który ma lat sześćdziesiąt, też nikt nie da więcej niż czterdzieści pięć. W świecie wiedźmina ludzie osiągają co prawda wyższą średnią wieku, niż w "naszym" średniowieczu, ale jednak i tu wahano by się zlecać mokrą robotę, walkę z potworami "dziadowi po pięćdziesiątce". Dlatego Geralt ukrywa wiek."
EDIT: Ale stawiałbym raczej na ładnie więcej ponad to pięćdziesiąt. Nie będę kopiował cudzych postów z różnych forów, proponuję samemu przejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 14:22, Tajemnic napisał:

Cytat z wywiadu z ASem, znaleziony w Głębinach Internetu (a konkretnie to po przejrzeniu
paru stron Googla nastawionego na szukanie kombinacji Geralt + wiek...):
"Piotr Szczygielski: Ile (choćby w przybliżeniu) lat ma Geralt? Z naszego szacowania
wynika, że około 45 lat...
AS: Ma (w chwili "Chrztu ognia") ponad pięćdziesiąt. Ale nie przyznaje się i nikomu
nie powiedział, ile ponad. Wiedźmini starzeją się wolniej od zwykłych ludzi i mniej widocznie,
niż zwykli ludzie. Wiedźminowi, który ma lat sześćdziesiąt, też nikt nie da więcej niż
czterdzieści pięć. W świecie wiedźmina ludzie osiągają co prawda wyższą średnią wieku,
niż w "naszym" średniowieczu, ale jednak i tu wahano by się zlecać mokrą robotę, walkę
z potworami "dziadowi po pięćdziesiątce". Dlatego Geralt ukrywa wiek."
EDIT: Ale stawiałbym raczej na ładnie więcej ponad to pięćdziesiąt. Nie będę kopiował
cudzych postów z różnych forów, proponuję samemu przejrzeć.

sam jestem zwolennikiem tej teorii, że ma ok 50. Nie czytałem dawno wieśka (Będzie z rok xD) i nie pamiętam jak to dokładnie było ale z samego wieku Ciri można wywnioskować, że ma ponad 40- Ciri ma 16 a zanim doszło do uczty na zamku w Cintrze był już sławny i odczarował Strzygę. Z drugiej strony ta teoria o 100latach miała sens jeśli patrzyło się na te daty podane w książce ale tak jak mówię trzeba dokładnie przeczytać tamto forum. Poza tym jest w książce wzmianka o wieku Vesemira, który: "Być może jest starszy jak całe Kaer Morhen" bo jednak po mutacjach wieśki starzały się wolniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewnie problem z Wiedźminem. Mianowicie kupiłem pre order EK. No i jak przyszło to normalnie zarejestrowałem, grałem etc. Po jakimś czasie skończyłem. Teraz pomyślałem, że chcę sobie pograć. Zainstalowałem więc Wiedźmina i teraz tak - jest chyba coś takiego, że ta edycja rozszerzona jest za free dla posiadaczy EK, tak? No i chciałem ją ściągnąć. Tylko teraz jest problem, bo nie pamiętam hasła. Tak więc wziąłem odzyskanie. No podałem maila i wysłano mi linka, w którym należy wpisać nowe hasło. Tak więc wchodzę, wpisuję (wszystko poprawnie) i wyskakuje mi taki błąd: "Wystąpił błąd!
Nieprawidłowy kod aktywacyjny ". Proszę o pomoc. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edycja Rozszerzona jest za darmo dla każdego, to po pierwsze.
Nie rozumiem tego błędu z tym nieprawidłowym kodem aktywacji. Przecież chcesz zmienić hasło, a nie wpisywać klucz do wieśka ( bo taki, to pewnie musiałem już wpisać. ).
Pokaż może screena z tym błędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to jak ją ściągnąć? I chcę również ściągnąć patche od 1.0 do najnowszej wersji. Edycja Rozszerzona stąd http://www.sciagnij.pl/programy/p/Gry-Fabularne-RPG-THE_WITCHER_Wiedzmin_ENHANCED_EDITION/4432/1 a patch stąd http://www.sciagnij.pl/programy/p/Gry-Narzedzia_i_dodatki-Patche-The_Witcher_Patch/8902/1 . I żeby go zainstalować mogę mieć wersję gry 1.0, czy musi być wyższa?

20091225195358

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edycje rozszerzoną instaluje się na byle jaką wersje gry bo wszystkie patchy które już wyszły wcześniej zostały do niej wklejone (jeśli to nie problem daj zdjęcie pudełka albo chociaż płyty gry )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm, czyli nie muszę ściągać patcha. Wystarczy rozszerzenie, tak? A po co Ci zdjęcie płyty lub pudełka?

Btw zrobiłem nowe konto, ale gdy wpisuję kod i naciskam "Wyślij" pojawia mi się komunikat: "Musisz być zalogowany by móc korzystać z tej funkcji. Włącz obsługę cookies w przeglądarce Internet Explorer". Ja korzystam z Firefoxa jak coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ja korzystam z Firefoxa jak coś.

Ja też,a zdjęcie potrzebne bo mogę ci pomóc a ty możesz mieć piracką wersje gry ;-D (bo ten błąd jest dość dziwny )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:S Przecież napisałem, że mam oryginalną grę, EK, pre order, nr 1044... A może mam taki błąd, ponieważ jak kiedyś grałem, to zarejestrowałem już grę i chyba nic dziwnego, że nie mogę jej zarejestrować na innym koncie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 20:21, Oloninho napisał:

:S Przecież napisałem, że mam oryginalną grę, EK, pre order, nr 1044... A może mam taki
błąd, ponieważ jak kiedyś grałem, to zarejestrowałem już grę i chyba nic dziwnego, że
nie mogę jej zarejestrować na innym koncie...


No bo nie możesz. Trzeba było tak od razu. Musisz mieć dostęp do konta, w którym rejestrowałeś grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ale zapomniałem hasła i nie mogę go odzyskać?

Jeszcze raz zadam pytanie - jeśli zainstaluję edycję rozszerzoną to nie muszę już instalować patcha 1.5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 21:16, Oloninho napisał:

No właśnie, ale zapomniałem hasła i nie mogę go odzyskać?


Wejdź na tą stronę http://www.thewitcher.com/forum/index.php?action=reminder Tutaj możesz dać odzyskiwanie hasła.

Dnia 25.12.2009 o 21:16, Oloninho napisał:

Jeszcze raz zadam pytanie - jeśli zainstaluję edycję rozszerzoną to nie muszę już instalować
patcha 1.5?


Musisz. Edycja Rozszerzona patchuje grę do wersji 1.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak. Mogę zainstalować edycję rozszerzoną, a później patcha i bd miał najnowszą wersję gry, tak?

W sumie, to nie potrzebuje konta, bo przecież i bez tego mogę zaktualizować grę ;P Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 22:16, Oloninho napisał:

Czyli tak. Mogę zainstalować edycję rozszerzoną, a później patcha i bd miał najnowszą
wersję gry, tak?


Tak jest.

Dnia 25.12.2009 o 22:16, Oloninho napisał:

W sumie, to nie potrzebuje konta, bo przecież i bez tego mogę zaktualizować grę ;P Dzięki
za pomoc.


No to spox, ale lepiej na wszelki wypadek te hasło przypomnieć sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować