Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2010 o 18:05, Hamynelypham napisał:

Powinieneś je wszystkie trzymać aż do momentu w którym dostaniesz q na ich wsadzenie.
Pewnie bugnąłeś grę i będzie trzeba zaczynać od nowa 2 akt.



O ludzie, o to chodzi że miałem już ten quest, ale go tak jakby nie zaliczyło:/ Kurde nie chce mi się grać od nowa, nie ma innego wyjścia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podchodze do tej gry chyba z 5 raz bo wiecznie mialem jakies problemy jak nie z gra to kompem. I teraz znowu to samo gra sie wogole nie odpala, rece opadaja. Program the witcher przestal dzialac. Wogole system patchowania tej gry jest tak porojony ze ja nie wiem kto to wymyslil. Mam gre w wersji 1.3 ktora sie nie odpala. Jak wybieram opcje z autostartu sprawdz dostepne aktualizacje to pokazuje ze jest 1.5 ale wymagane jest 1.4. Wiec klikam 1.4 ktory okazuje sie byc plikiem Twee_Upgrade ktory ja mam na dysku. Kiedy go odpalam to wyskakuje blad ze Wiedzmin potrzebuje THE WITCHER ENHANCED EDITION UPGRADE ktory okazuje sie niczym innym jak Twee_upgradem ktory wlasnie nie chce sie odpalic o_O To juz ktorys z kolei problem mam z ta gra i co do niej podchodze to coraz glupsze rzeczy wyskakuja. Mamy 21 wiek gra powinna sie sama patchowac przed uruchomieniem a juz napewno w nie taki bezsensowny sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 23:10, Gosu napisał:

Podchodze do tej gry chyba z 5 raz bo wiecznie mialem jakies problemy jak nie z gra to
kompem. ...
Mamy 21 wiek gra powinna sie sama patchowac przed uruchomieniem a juz napewno w nie taki
bezsensowny sposob.

Gra faktycznie długo się uaktuania ale istotne w tym jest, że aby się zaktualizować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem i posiadać konto na stronie firmowej Wiedźmina. Samo posiadanie legalnej kopii gry nie wystarczy.
Jest to chyba związane z ograniczeniem wiekowym i działaniem antypirackim. Nie wnikam czy to dobre rozwiązanie czy nie ale jak dasz sobie radę z tym (a użytkowników gry jest wielu) to będziesz miał wielką frajdę.
Najnowsze patche umożliwiają grę bez płyty w napędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 00:02, jadam napisał:

Gra faktycznie długo się uaktuania ale istotne w tym jest, że aby się zaktualizować musisz
być zarejestrowanym użytkownikiem i posiadać konto na stronie firmowej Wiedźmina.
Samo posiadanie legalnej kopii gry nie wystarczy.


Ok tak probuje zrobic. Ale oczywiscie wystepuja kolejne problemy (czemu mnie to nie dziwi). Gre mialem zarejestrowana ale nie pamietam hasla. Wybralem wiec opcje przypomnienia go, zostal mi wyslany link na poczte w ktorym moge dokonac zmiany hasla. Moje nowe haslo ma wiecej niz 6 znakow i zawiera cyfry a mimo to wyskakuje mi po zatwierdzeniu go : Wystąpił błąd! Nieprawidłowy kod aktywacyjny! Po prostu brak mi slow, jaki kod aktywacyjny, pisze jak byk wybiesz haslo to WYBIERAM ! ale on wie lepiej wybralem nie prawidlowe haslo...zreszta jakie bym nie wybral to wyskakuja roznego rodzaju bledy - zenada.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Kazdej ''normalnej'' produkcji przypomnienie hasla polega na tym ze wysylaja na Email haslo i login, ewentualnie z mozliwoscia zmiany hasla jak ktos chce. Ale to nic w koncu po 100 probe wpisywania wszystkich swoich hasel trafilem na wlasciwe. No a teraz chca numer rejestracyjny gry, to nic ze wchodze na swoje konto the witcher gdzie gra jest zarejestrowana juz jak byk, ze wchodze w nia i szukam tego numeru (bo ja przeciez nie mialem zamiaru taszczyc wiedzminskich ksiazek z Polski do Irlandii ze soba), ale go tam nie ma. No ale tak to przeciez zabespieczenie przed piractwem (smiechu warte) szkoda tylko ze jak zwykle jest bardziej skuteczne przeciw komus ktos posiada orginal niz tym co piraca. Do tego dochodzi beznadziejny sposob paczowania, ale coz Polak potrafi, w sumie moglem sie tego spodziewac, trzeba byc zdolnym zeby potrafic zrobic gre i spartolic najprostsza rzecz, naszczescie ja wyjechalem daleko od tego dziwnego miejsca zwanego polska. Jaki kraj taka produkcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 01:01, Gosu napisał:

ale coz Polak potrafi, w sumie moglem sie tego spodziewac, trzeba byc zdolnym zeby potrafic zrobic gre i spartolic najprostsza rzecz, naszczescie ja wyjechalem daleko od tego dziwnego miejsca zwanego polska. Jaki kraj taka produkcja.

Więc po prostu nie graj w Wiedźmina, skoro potrafisz tylko ryczeć, jak to w Polsce jest źle i jak Polacy potrafią wszystko spieprzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc po prostu nie graj w Wiedźmina, skoro potrafisz tylko ryczeć, jak to w Polsce jest

Dnia 26.02.2010 o 23:21, Lfdracon napisał:

źle i jak Polacy potrafią wszystko spieprzyć.


Po pierwsze ja nie rycze, tylko place za produkt to wymagam. Jak wracam z pracy i wkladam orginalna plytke to ma to dzalac a nie musze poswiecac 4 godziny zeby odpalic gre. na dobry przyklad podam to ze miesiac temu instalowalem World of Warcraft patchujac go od nowa, czyli wszystkie zebrane pliki przez 5 lat, i sciagajac to od nowa i patchujac zajelo to mniej czasu od patchowania wiedzmina ktory nie zajmuja polowy tego co wow i jest gra Single Player! Na dodatek jak gre wlancze w tej samej rozdzielczosci co moj pulpit to gra przestaje dzialac. I nie chce slyszec ze to moj pc, bo jakos wszystko dziala w 1920x1080 i taka sama jest rozdzilczoscia pupitu tylko the witcher nie.

Po drugie ja nie rycze z powodu polski tylko sie z niej smieje i moge sobie ja krytykowac jak mi sie podoba. A jak masz z tym problem to nie do mnie bo mnie malo obchodzi co masz do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 00:01, Ichibanboshi-kun napisał:

Maruda.
Po co wymyslac haslo, ktorego sie potem nie pamieta. Tez dzis paczowalem i nie bylo problemow


Moze dla Ciebie czekanie 2 godzin zeby zmodyfikowac pliki to zaden problem, dla mnie to masa straconego czasu. Jak nie potrafisz rozroznic stwierdzenia bolesnych faktow od marudzenia to twoj problem. A hasel to ja mam od groma, do wielu rzeczy, a gry akurat sa najmniej wazne z nich, tymbardziej takie do ktorych haslo zakladalem 2 lata temu. Chyba wlasnie po to sluzy miedzy innymi opcja 'przypomnij haslo', ale jak widac nie w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie update gry do wersji 1,5... Właśnie wkroczyłem do Wyzimy i muszę przyznać, że nie zauważyłem jakoś znaczących zmian w tej Edycji Rozszerzonej oprócz szybszych loadingów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam, że też mi gra nie chciała się odpalić. Po włączeniu miałem po prostu czarny ekran:(
Pomogło dopiero ściągnięcie najnowszego sterownika do chyba karty graficznej, albo procesora- jakoś
tak. I poszło, a miałem Wieśka w wersji 1.3 (nie w wersji 1.5, bo pożyczyłem grę od kolegi)
Najlepiej popatrz, na takie najprostrze rzeczy- diabeł tkwi w szczegółach. Nie napiszę
o przeinstalowaniu gry, bo pewnie już tego próbowałeś o_O.
Jak nie to po prostu sprzedaj gre- szkoda twoich nerwów- albo zapytaj CD-Projekt,
o ile masz jeszcze cierpliwość :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam grę w wersji 1.3. Próbuję zainstalować patcha 1.4 i otrzymuję wiadomość "Musisz zarejestrować grę Wiedźmin nim przystąpisz do instalacji Wiedźmin - Uaktualnienie do Edycji Rozszerzonej."
Z menu autostart wybieram Zarejestruj grę, loguję się na konto na którym już wcześniej grałem na patchu 1.4, wprowadzam CD key i otrzymuję wiadomość, że ten CD key jest już zarejestrowany. Dziwnym nie jest! Jest przecież zarejestrowany właśnie na tym koncie, ale nie ma nigdzie opcji, by najzwyczajniej w świecie potwierdzić, że to konto ma już zarejestrowanego wiedźmina. Grzebię się w tym dziadostwie już 4h i nadal nic. Zaczynam myśleć, że wiedźmin ma może DRMa który pozwala tylko na kilkukrotną instalację a potem basta. Ten sam komp, ten sam system, ta sama gra, to samo konto, ten sam cd key. Porażka po prostu.
Mam nadzieję, że dwójka będzie podpięta pod Steama. Załatwiłoby to kwestię oryginalności i patchowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Sposób na 4 czy 5 Wampirzyc
2. Skąd brać alkochol z którego można robić WIELOskładnikowe mikstury ? Mam tylko takie na 3 sloty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 21:53, sevrond napisał:

1. Sposób na 4 czy 5 Wampirzyc
2. Skąd brać alkochol z którego można robić WIELOskładnikowe mikstury ? Mam tylko takie
na 3 sloty...

W wieśku w sumie nie ma jakiś super taktyk. Albo grupowy i heja albo np Igni plus silny o ile stworka da się nim tłuc. Jaskółka, puszczyk dużo biegania i po sprawie.
Alko kupujesz np w karczmie. Możesz też kupić najtańszy i robić białą mewę która ma 5slotów. Taki mocny alko na 5 slotów rzadko wystepuje. Z tego co pamiętam w kanałach

Spoiler

tam gdzie jest kryjówka salamandry

ale to raptem dwie butle. Więc kupuj każdą wódę jaką znajdziesz u sklepikarzy;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ciągle robią uniki te jędze :)
I mnie jadą magią.
W ogóle warto zabijać

Spoiler

wiedźmy i ryczerza w III



Witcher ty grasz w cs ? Bo z twoim nickiem gość ze mną niedawno mixował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 22:31, sevrond napisał:

Właśnie ciągle robią uniki te jędze :)
I mnie jadą magią.
W ogóle warto zabijać

Spoiler

wiedźmy i ryczerza w III



To zadanie jest dość skomplikowane i ma kilka rozwiązań. Na fabułę nie wpływa ale czasem możesz źle się czuć z takim a nie innym wyborem. W sumie korzyści pieniężne są mniej więcej podobne niezależnie od decyzji jaką podejmiesz. Co do możliwości odsyłam do poradnika

Dnia 03.03.2010 o 22:31, sevrond napisał:

Witcher ty grasz w cs ? Bo z twoim nickiem gość ze mną niedawno mixował.

Gram w csa i mixuję ale w csie mam nick Maciej Skorek na stimie Witcher i na vencie też. A ty jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.03.2010 o 22:59, Witcher1990 napisał:

> Witcher ty grasz w cs ? Bo z twoim nickiem gość ze mną niedawno mixował.
Gram w csa i mixuję ale w csie mam nick Maciej Skorek na stimie Witcher i na vencie też.
A ty jaki?


To grałem z Tobą, Mixy TW.
nick Sevrond drużyna Luk''a w TW

Pamietam własnie tego Macka Skórka co miał avka jak ty i witcher na steamie wiec skojarzyłem.


Dobra na razie zajmę się Wampirkami bo mi na honor usiadły, że padłem za 1-szym razem.


Gdzie można kupować jakies konkretne ksiazki o potworach, tylko takie zeby sie oplacalo, bo chyba troche składnikow mi przepada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2010 o 21:33, sevrond napisał:


To grałem z Tobą, Mixy TW.
nick Sevrond drużyna Luk''a w TW

Jaki ten świat mały xD

Dnia 04.03.2010 o 21:33, sevrond napisał:

Pamietam własnie tego Macka Skórka co miał avka jak ty i witcher na steamie wiec skojarzyłem.


SKORKA!!!! xD

Dnia 04.03.2010 o 21:33, sevrond napisał:


Dobra na razie zajmę się Wampirkami bo mi na honor usiadły, że padłem za 1-szym razem.


Gdzie można kupować jakies konkretne ksiazki o potworach, tylko takie zeby sie oplacalo,
bo chyba troche składnikow mi przepada.

Książki są u antykwariusza na placu targowym koło domu shani (tam gdzie ten wąż) i w III akcie też u jakiegoś antykwariusza. Znajdziesz bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować