Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2010 o 19:03, JayC napisał:

/.../

Wczoraj poświęciłem 2 godziny na przeczesywanie samych bagien i nie znalazłem ani jednego więc dałem sobie spokój i ruszyłem dalej. Nie wchodziłem jedynie do jaskini, bo już mi się nie chciało. Możesz tam spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nocy dużo łatwiej trafić na archespora niż w dzień (problem tylko w tym, że jeszcze łatwiej trafić na cokolwiek innego, i to w ilościach hurtowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś się udało. Znalazłem dwa całkiem blisko siebie, wychodząc z wioski ceglarzy tym wyjściem na północ, nie w stronę dołów z gliną, a w stronę chatki pustelnika, jeden wyskoczył na końcu ścieżki (kończyła się bagniskiem) wraz z echinopsem, a drugi kawałek dalej, na jednej z malutkich wysepek. Nienawidzę tych mobów.

Teraz mam problem innego rodzaju - zagrałem z Szulerem Kosterem z Szulerni w szulerni (wiem, że to idiotycznie brzmi - chciałem, żeby tak zabrzmiało xD), mam już szulera w grach w kości, i nie mogę zagrać z Jaskrem. Trzeba go upić czy jak? Wiem, że zadanie można dokończyć w IV akcie wraz z grą z Jaskrem, ale dlaczego ten dziwkarz nie chce ze mną zagrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 21:13, JayC napisał:

Wiem, że zadanie można dokończyć w IV akcie wraz z grą z Jaskrem, ale dlaczego ten dziwkarz nie chce ze mną zagrać?

Bo zagra z Tobą dopiero w akcie IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 23:12, Lfdracon napisał:

> Wiem, że zadanie można dokończyć w IV akcie wraz z grą z Jaskrem, ale dlaczego ten
dziwkarz nie chce ze mną zagrać?
Bo zagra z Tobą dopiero w akcie IV.


On jest w akcie IV. Sam nie wiem bo ja skupiłem się na boksie, a nie na kościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 23:12, Lfdracon napisał:

> Wiem, że zadanie można dokończyć w IV akcie wraz z grą z Jaskrem, ale dlaczego ten
dziwkarz nie chce ze mną zagrać?
Bo zagra z Tobą dopiero w akcie IV.


Myślałem, że skoro jest też w III to można z nim zagrać już w III akcie. Nic to, i tak go ogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 14:44, JayC napisał:

> > Wiem, że zadanie można dokończyć w IV akcie wraz z grą z Jaskrem, ale dlaczego
ten
> dziwkarz nie chce ze mną zagrać?
> Bo zagra z Tobą dopiero w akcie IV.

Myślałem, że skoro jest też w III to można z nim zagrać już w III akcie. Nic to, i tak
go ogram.


Myślałem, że jesteś w IV :) Mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 14:44, JayC napisał:

Myślałem, że skoro jest też w III to można z nim zagrać już w III akcie. Nic to, i tak
go ogram.

Zagrać w III można (ale chyba tylko na początku aktu bo później straciłem tą możliwość), ale nie zaliczy go jako pokonanego przeciwnika do zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jak jeszcze przed premierą gry, CDPR wypuściło takie 3 filmiki opowiadające o grze? W jednym z nich opowiadali o wpływie naszych decyzji na fabułę w grze i jako przykład pokazano fragment, który potem nie przeszedł do wersji finalnej gry. Otóż po ataku na Kaer Morhen wiedźmini złapali jednego z napastników i go przesłuchiwali. W którymś z tych filmików Geralt biegał sobie po jakiejś polanie i odbijał strzały wystrzelone przez elfa itp. Taki pokaz możliwości gry. Byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby ktoś zarzucił jakimś linkiem gdzie można owe filmiki obejrzeć, bo ja jakoś nie mogę ich znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 20:54, Lfdracon napisał:

W nocy dużo łatwiej trafić na archespora niż w dzień (problem tylko w tym, że jeszcze
łatwiej trafić na cokolwiek innego, i to w ilościach hurtowych).


Na to wstążeczka i uciekają gdzie pieprz rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 22:52, Szarlej napisał:

Zapewne tego Ci potrzeba.

O, to, to! Dzięki serdeczne. Przypomniały mi się czasy gdy z wypiekami na twarzy oglądałem te filmiki z kumplem w jakiś późny, zimowy wieczór i pół nocy dyskutowaliśmy jak dobrą grą będzie Wiedźmin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 23:48, Sandro napisał:

O, to, to! Dzięki serdeczne. Przypomniały mi się czasy gdy z wypiekami na twarzy oglądałem
te filmiki z kumplem w jakiś późny, zimowy wieczór i pół nocy dyskutowaliśmy jak dobrą
grą będzie Wiedźmin :)

Spoko. Sam niegdyś spędziłem na tymi filmikami trochę czasu, analizując dogłębnie każdy fragment :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja, pamiętam te czasy, gdy każdy nowy materiał z Wiedźmina zapisywałem na dysku... ściągałem wszystkie filmy udostępnione przez REDów, ściągałem soundtrack, tapety, obrazki, artworki, dosłownie wszystko związane z Wiedźminem... Była mania ;). Teraz nie mniejsza: każdy news o Wiedźminie 2 jest czytany w pierwszej kolejności, nieważne są emaile, Facebook czy inne "głupoty" xD, ale mogę się pochwalić, że filmy widziałem wszystkie grubo przed premierą, a płyta z zapisem z tworzenia gry nie zaskoczyła mnie wielce (wszak połowę z tego widziałem przed premierą xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 16:41, Piciambeer napisał:

Czy w Platynową kolekcję wchodzą materiały z premierówki? Te płyty, mapa?


Tylko w postaci pdfów, dobrze że przynajmniej w dość dobrej rozdzielczości. Mapę możesz wydrukować w drukarni lub poprzez agencję reklamową zajmującą się małą poligrafią - przynajmniej nie będzie poskładana jak ta, z premierówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, problem mam. Po pierwsze, zabiłem Dagona i nie dostałem miecza od Pani Jeziora. Wszystkie inne zadania poza "W pełnym słońcu" mam zrobione, a z tym zadaniem też mam problem, albowiem Jaskier nie pojawia się w maliniaku. Czekam tam już którąś noc i nie przychodzi. Mieliście kiedyś tak? Ja spotykam się z tym problemem pierwszy raz. Medytuję przy pobliskim ognisku, łażę po lokacjach i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 22:05, JayC napisał:

/.../

U mnie też się ten quest skopał, bo miałem się spotkać z Jaskrem o 20.00, ale w momencie rozmowy z nim w karczmie wybiła właśnie 20.00 więc zanim wierszokleta dobiegł na miejsce była już 20.30, co w zasadzie nie powinno być żadnym problemem. Jaskier dobiegł do drzewa, zawrócił i zaczął biec z powrotem do karczmy. Dogoniłem go jeszcze na polach, zagadałem, a ten zapytał tylko czy nie można by tego przełożyć na jutro i znowu w długą. Po dwóch sekundach pojawiło się nowe okno dialogowe, z tym że była to Północnica Celina, która zaczęła biadolić na swój los. Zdrzemnąłem się więc przy ognisku gdzieś tak do południa, a natychmiast po przebudzeniu zagadały do mnie Alina z Celiną, które były już ze sobą pogodzone i ogólnie odczarowane i quest zakończył się sukcesem. Także najwyraźniej gdy Geralt poszedł na drzemkę, Jaskier odwalił brudną robotę :P Sprawdziłem później w poradniku jak miał wyglądać ten quest i wyszło na to, że ominęła mnie jego najważniejsza część. Po ukończeniu tego zadania dostałem od kogoś tam cynk, że Pani Jeziora mnie oczekuje i wtedy właśnie otrzymałem od niej miecz. Wszystkie inne questy miałem już pokończone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 22:05, JayC napisał:

Kurde, problem mam. Po pierwsze, zabiłem Dagona i nie dostałem miecza od Pani Jeziora.
Wszystkie inne zadania poza "W pełnym słońcu" mam zrobione, a z tym zadaniem też mam
problem, albowiem Jaskier nie pojawia się w maliniaku.


Też miałem wczoraj problem z tym zadaniem. Jaskier pojawia się w maliniaku między 19-tą a 20-tą. Pomedytuj w karczmie do godziny 19-tej i wtedy idź na pola. Medytacja na polach nic nie daje, musisz przejść z Wioski na Pola pomiędzy 19-tą a 20-tą. Wtedy Jaskier tam na pewno będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować