Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2007 o 20:07, Abi Dalzim napisał:

> No to cóż tylko współczuć ale dlaczego wnosisz że wersja angielska ma byc gorsza??
Jak sami twórcy wspominali, angielskie dialogi będą zacznie okrojone w stosunku do polskich.
Poza tym polska wersja musi być z zasady lepsza ;)


No tak rozumiem punkt widzenia ale popatrz na to inaczej przecież twórcom musi zależeć na zaimponowaniu Anglikom no bo w końcu mogą im pokazać że "Polak potrafi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 20:09, Gall historyk napisał:

No tak rozumiem punkt widzenia ale popatrz na to inaczej przecież twórcom musi zależeć na zaimponowaniu
Anglikom no bo w końcu mogą im pokazać że "Polak potrafi"

Ale język angielski ma to do siebie, że gdyby twórcy chcieli dosłownie przetłumaczyć każdy polski dialog żeby to było jak najwierniejsze z oryginałem, to angielski teks byłby dwa razy obszerniejszy niż polski :) Dlatego musieli te dialogi nieco zubożyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 20:40, Gall historyk napisał:

No niestety temu argumentowi nie mogę nic przeciwstawić:)To inaczej przyjedziesz z powrotem to pograsz:)

Myślę, że będzie inaczej. Jak już sobie kupię kompa w U.K., to przy najbliższej wizycie w Polsce kupię Wiedźmina, zawiozę tam i dopiero pogram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 20:46, Gall historyk napisał:

Oj ty przemytniku xD!!Bo cię jeszcze na granicy sprawdzą i zabiorą:)Albo wezmą zarekwirują i sami zaczną grać:)

Jaki przemyt? Przecież mogę sobie wozić MOJE gry gdzie tylko chcę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nightwish? Ja myślałem, że tylko Vader robił muzykę to Wiedźmina. Oni już zrobili, nazwa klipu to "Sword of the Witcher", na YT możesz przejrzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 20:53, Kryhuu napisał:

Nightwish? Ja myślałem, że tylko Vader robił muzykę to Wiedźmina. Oni już zrobili, nazwa klipu
to "Sword of the Witcher", na YT możesz przejrzeć :)


Nightwish też robi z tego co słyszałem jakby ktos niedowierzał to macie:
http://www.gamestar.de/news/pc/spiele/rollenspiel/the_witcher/1472884/the_witcher.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jaja jak berety z tą kampanią reklamową. Nightwish muzykę do Wiedźmina??? Teraz już Witcher nie może być klapą w innym wypadku oznacza to koniec red studio, ale odpukać to:P Mam nadzieję że Nightwish wie co robi. Szkoda że nie będzie Tarji w tle:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 21:03, Domind napisał:

Normalnie jaja jak berety z tą kampanią reklamową. Nightwish muzykę do Wiedźmina??? Teraz już
Witcher nie może być klapą w innym wypadku oznacza to koniec red studio, ale odpukać to:P
Mam nadzieję że Nightwish wie co robi. Szkoda że nie będzie Tarji w tle:(


A propos kampanii reklamowej mnie rozwaliło że partnerem gry została sieć Play o ile monitory jeszcze rozumiem to Playa nie bardzo .


P.S Jak już napisałem w innym temacie może zrobią reklamę jak wiedźmin podczas walki ze strzygą sięga po komórkę??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 08:48, W.S.A.D napisał:

PS Co byście wzięli Pentium 4 3,2 GHz, czy pentium dual core 1,6 ale z możliwością duuużegooo
podkręcenia?

To raczej pytanie do tematu o procesorach, ale z dobrego serca odpowiem ci tutaj ;) Bez zastanowienia bierz C2D, ma on zupełnie inną architekturę i na głowę bije Pentium 4. Nie patrz na GHz, bo nie to jest najważniejsze; jeśli mi nie wierzysz poczytaj odpowiednie artykuły lub zapytaj we wspomnianym temacie o procesorach.
Ah i na koniec dobra informacja dla posiadaczy procesorów dwurdzeniowych: w jednym z wywiadów twórcy stwierdzili, że Wiedźmin będzie je wspierał i działał na nich lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 21:07, Gall historyk napisał:

P.S Jak już napisałem w innym temacie może zrobią reklamę jak wiedźmin podczas walki ze strzygą
sięga po komórkę??:)

Tja... dzwoni po nowy miecz i rękawice, oboje ze strzygą czekają, kurier po 20 min (w reklamie skrócone wstawką "20 minut później") w gratisie dostają Pizze, (no jeszcze jeden sponsor na te miejsce poszukiwany! Może być chociażby TelePizza) zjadają... i znów rzucają się sobie do gardeł, i na koniec napis "W play wszystko możliwe" :D
Albo przychodzi Vyvern do wiedźmina i mówi "Mam miksa, Geralt!" Wiedźmak robi szybki unik, skacze po miecz, zabija potwora, i znane wszystkim hasło "A ty co myślałeś?? " :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 21:12, Raylin napisał:

> PS Co byście wzięli Pentium 4 3,2 GHz, czy pentium dual core 1,6 ale z możliwością duuużegooo

> podkręcenia?
To raczej pytanie do tematu o procesorach, ale z dobrego serca odpowiem ci tutaj ;) Bez zastanowienia
bierz C2D, ma on zupełnie inną architekturę i na głowę bije Pentium 4. Nie patrz na GHz, bo
nie to jest najważniejsze; jeśli mi nie wierzysz poczytaj odpowiednie artykuły lub zapytaj
we wspomnianym temacie o procesorach.
Ah i na koniec dobra informacja dla posiadaczy procesorów dwurdzeniowych: w jednym z wywiadów
twórcy stwierdzili, że Wiedźmin będzie je wspierał i działał na nich lepiej :)

Ale to nie jest Core 2 Duo tylko Intel Pentium Dual Core !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 21:24, Bartek 93 napisał:

Tja... dzwoni po nowy miecz i rękawice, oboje ze strzygą czekają, kurier po 20 min (w reklamie
skrócone wstawką "20 minut później") w gratisie dostają Pizze, (no jeszcze jeden sponsor na
te miejsce poszukiwany! Może być chociażby TelePizza) zjadają... i znów rzucają się sobie do
gardeł, i na koniec napis "W play wszystko możliwe" :D
Albo przychodzi Vyvern do wiedźmina i mówi "Mam miksa, Geralt!" Wiedźmak robi szybki unik,
skacze po miecz, zabija potwora, i znane wszystkim hasło "A ty co myślałeś?? " :)


Fajowy pomysł.... zastrzeż prawa autorskie bo ściągną twoją wenę... A tak poza tym to nie wyobrażam sobie, że Play może mieć coś wspólnego z Wiedźminem... Wiedźmin +telefonia komórkowa = nie wiadomo co. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 21:59, Kodi127 napisał:

> Tja... dzwoni po nowy miecz i rękawice, oboje ze strzygą czekają, kurier po 20 min (w
reklamie
> skrócone wstawką "20 minut później") w gratisie dostają Pizze, (no jeszcze jeden sponsor
na
> te miejsce poszukiwany! Może być chociażby TelePizza) zjadają... i znów rzucają się sobie
do
> gardeł, i na koniec napis "W play wszystko możliwe" :D
> Albo przychodzi Vyvern do wiedźmina i mówi "Mam miksa, Geralt!" Wiedźmak robi szybki unik,

> skacze po miecz, zabija potwora, i znane wszystkim hasło "A ty co myślałeś?? " :)

Fajowy pomysł.... zastrzeż prawa autorskie bo ściągną twoją wenę...

Już pewnie za późno... dawno pewnie już to nagrywają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spodobał mi się pomysł "ściągnięty" od jeszcze niestniejącego Assasin''s Creed ,czyli takie "odpychanie ludzi" ,tzn idziesz sobie Geraltem , cwaniaczek jesteś ,patrzsz starżnik odpychasz go na metr. Fajowo to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 09:09, Farmer Widomo napisał:

Spodobał mi się pomysł "ściągnięty" od jeszcze niestniejącego Assasin''s Creed ,czyli takie
"odpychanie ludzi" ,tzn idziesz sobie Geraltem , cwaniaczek jesteś ,patrzsz starżnik odpychasz
go na metr. Fajowo to wygląda.

No... tylko szkoda, zę po ścianach nie da się biegać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ami się podoba ta cała marketingowa otoczka. Jest szansa, że spora ilość nabywców zmusi twórców do szybszego paczowania. Co do dialogów, to angielska wersja straci chociażby na tym, że w polskiej w dialogach będą bezpośrednie cytaty z książek, a w angielskiej tłumaczone - a to już nie to samo. Obawiam się, że głosy mogą być jednak lepsze w angielskiej.
Wczoraj widziałem prezentację z GC. O grze opowiadała sympatyczna młoda pani. Mimo, że dość chaotycznie, to jednak ciekawie (na tym etapie oczekiwania każde info jest ciekawe:)). Z tego co widziałem to nie za bardzo wyglądały efekty krwi, modele, animacje przeciwników i kolizje - być może lepiej będzie to wyglądało w trakcie gry. Obawiam się też "wycieku" klimatu - wątpię, czy uda się oddać wrażenie, które się miało podczas czytania. No i fabuła - questy typu przynieś, zanieś, pozamiataj. Jeśli będą miały sporo smaczków i nawiązań do literatury to sie obronią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 20:58, Gall historyk napisał:

> Nightwish? Ja myślałem, że tylko Vader robił muzykę to Wiedźmina. Oni już zrobili, nazwa
klipu
> to "Sword of the Witcher", na YT możesz przejrzeć :)

Nightwish też robi z tego co słyszałem jakby ktos niedowierzał to macie:
http://www.gamestar.de/news/pc/spiele/rollenspiel/the_witcher/1472884/the_witcher.html



nie bedzie teledysku, wkładka reklamowa wiedźmina będzie w albumie nightwisha (chyba tylko w niemczech) a albumu nightwisha w pudełkach wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować