Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Ale będę zlewał, jak wszyscy się napalą, a wyjdzie kupa a nie rpg :) No ale życzę powodzenia twórcom, powinno się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 14:34, castlerock napisał:

cholera, mogliby juz zrobic premierę - bijemy tu piane przez ponad 4 tys postów. ;) jakies
konkrety by sie przydały


to się zdecyduj chcesz konkrety czy premierę? Ja to bym wolał konkretów się dowiedzieć typu oficjalne minimalne wymagania sprzętowe. A premiera jest znana i jak dla mnie wcześniejsza jest nie potrzebna bo jeszcze mam w co grac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania . W filmiku na youtube dotyczącym fabuły jest parę możliwości – którą byście wybrali? (jestem za serum prawdy) I drugie. Którego wiedźmina lubicie najbardziej? ( ja oczywiście Vesemira).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 14:38, KannX napisał:

Ale będę zlewał, jak wszyscy się napalą, a wyjdzie kupa a nie rpg :) No ale życzę powodzenia
twórcom, powinno się udać.


Musi się udać. Jak nie, to jedna (jak nie największa) z lepszych klap w historii. Pożyjemy, zobaczymy. Każdy przecież wie, że Polak potrafi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 14:39, Nufiko napisał:

> cholera, mogliby juz zrobic premierę - bijemy tu piane przez ponad 4 tys postów. ;) jakies

> konkrety by sie przydały

to się zdecyduj chcesz konkrety czy premierę? Ja to bym wolał konkretów się dowiedzieć typu
oficjalne minimalne wymagania sprzętowe. A premiera jest znana i jak dla mnie wcześniejsza
jest nie potrzebna bo jeszcze mam w co grac.


przez konkrety brachu rozumiem gadkę o grze ,która mam i w którą gram lub grałem.
ja już nie bardzo mam w co, bo strzelanki nigdy nie były moim najulubieńszym gatunkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 - 2 miesiące przed premierą to okres wakacyjny, a więc czas, gdy dużo ludzi nie ma na co dzień dostępu do internetu. Zauważ, że EK Wiedźmina rozeszła się w około 24 godziny właśnie dlatego, iż praktycznie wszyscy "zainteresowani" byli na miejscu. A w lipcu? Część osób by wyjechała i potem byłyby tylko bluzgi i płacz "dlaczego pre-order nie wystartował przed wakacjami, na pewno bym zdążył i zarezerwował swój egzemplarz".

@KannX

Jeśli okaże się, że "Wiedźmin" nie spełnia pokładanych w nim nadziei, to na pewno Atari będzie miało problem - w końcu ta gra stanowi dla nich szansę poprawy finansów. Także CDP na pewno zainwestowało spore pieniądze w to przedsięwzięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 14:45, castlerock napisał:

przez konkrety brachu rozumiem gadkę o grze ,która mam i w którą gram lub grałem.
ja już nie bardzo mam w co, bo strzelanki nigdy nie były moim najulubieńszym gatunkiem

Jest teraz bardzo dużo RPG-ów, myślę, że coś sobie znajdziesz (może Loki?). Wiedźmin będzie dopiero za półtora miesiąca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 14:59, lewak napisał:

> przez konkrety brachu rozumiem gadkę o grze ,która mam i w którą gram lub grałem.
> ja już nie bardzo mam w co, bo strzelanki nigdy nie były moim najulubieńszym gatunkiem

>
Jest teraz bardzo dużo RPG-ów, myślę, że coś sobie znajdziesz (może Loki?). Wiedźmin będzie
dopiero za półtora miesiąca...



Nie tak duzo... a raczej oprócz wiedzmina na horyzoncie chyba nic się nie kroi
Loki? toz to hack&slash a mnie one szybko nudzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2007 o 14:57, Arclight napisał:

Jeśli okaże się, że "Wiedźmin" nie spełnia pokładanych w nim nadziei, to na pewno Atari będzie
miało problem - w końcu ta gra stanowi dla nich szansę poprawy finansów. Także CDP na pewno
zainwestowało spore pieniądze w to przedsięwzięcie.


Mam pytanie jakiś czas temu (dość dawno) był news, w którym pisało jaki był budżet wiedźmina i ile egzemplarzy musi zostać sprzedanych aby CDP wyszedł na plus. Ktoś może dać adres do tego newsa ,albo chociaż podać te dane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 15:06, AR999 napisał:

Mam pytanie jakiś czas temu (dość dawno) był news, w którym pisało jaki był budżet wiedźmina
i ile egzemplarzy musi zostać sprzedanych aby CDP wyszedł na plus. Ktoś może dać adres do tego
newsa ,albo chociaż podać te dane??


ponad 20mln zł, a ile muszą sprzedać raczej nie podawali. zdaje się ze takich szczegółów się nie podaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 18:27, Mr. Cin napisał:

a czy przypadkiem pre-ordery nie odbyły się właśnie na początku lipca?


Nom lipiec coś koło 10 pamiętam bo na wakacje jechałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Wiedźmina będę miał dopiero na święta - trzeba na ten czas mieć coś ,,extra''''. ;) Ale nie wiem czy wytrzymam te niecałe 2 miesiące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 18:33, Gall historyk napisał:

> a czy przypadkiem pre-ordery nie odbyły się właśnie na początku lipca?
>

Nom lipiec coś koło 10 pamiętam bo na wakacje jechałem:)


to jak to wlasciwie jest, bo ja zamówienie złozyłem dziś, na zwykłą edycję, to przedwakacyjne zamieszanie dot. edycji kolekcjonerskiej czy jak? Bo pisze przy produkcie ze to pre-order....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 10:02, castlerock napisał:

> > a czy przypadkiem pre-ordery nie odbyły się właśnie na początku lipca?
> >
>
> Nom lipiec coś koło 10 pamiętam bo na wakacje jechałem:)

to jak to wlasciwie jest, bo ja zamówienie złozyłem dziś, na zwykłą edycję, to przedwakacyjne
zamieszanie dot. edycji kolekcjonerskiej czy jak? Bo pisze przy produkcie ze to pre-order....


Tak, te całe zamieszanie dotyczyło EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale zamieszanie dotyczyło tego, że zaraz po starcie pre-orderów padł serwer i kupno EK związane było z dużą dozą szczęścia. Jednym udało się kupić od razu, inni walczyli parę godzin (tak jak ja) a jeszcze inni kupili dopiero na następny dzień. Była też duża grupa niezadowolonych klientów, którym nie udało się kupić, ale CDP przeszło do "badania" zamówień (okazało się, że gra pojawiała się u ludzi, którzy wcale jej nie zamawiali!) i chyba wszyscy z listy rezerwowej dostali swój egzemplarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie załapałem. Żalu do CDP i tak nie mam - kupię sobie podstawową. Jak tylko usłyszałem o EK, to odrazu się na nią rzuciłem (jak chyba wszyscy xD). Po zastanowieniu pomyślałem, że zwykła edycja jest wystarczająco bogata i właśnie tą kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku planowałem zakup edycji podstawowej, ale gdy obliczyłem, że na EK jakimś cudem będzie mnie stać, to też wpadłem w to szaleństwo. Szkoda, że część egzemplarzy trafiła nie do osób, które grę chciały kupić a do spekulantów, którzy tylko szukali okazji, by zarobić na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 10:18, Arclight napisał:

Ja na początku planowałem zakup edycji podstawowej, ale gdy obliczyłem, że na EK jakimś cudem
będzie mnie stać, to też wpadłem w to szaleństwo. Szkoda, że część egzemplarzy trafiła nie
do osób, które grę chciały kupić a do spekulantów, którzy tylko szukali okazji, by zarobić
na tym.

Czytałem gdzieś o tym. Niektórzy pozamawiali kilka edycji, aby potem sprzedać drożej na Allegro. Nikt im tego nie broni, ale mi się to nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować