Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

W najnowszym Clicku! przeczytałem beta-test Wiedźmina. Utwierdził mnie on tylklo w przekonaniu, że Wiedźmin będzie dobrą i fajną grą, a pieniądze nie pójdą na marne. Czemu 24 października się tak wlecz? :/(pre-order)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 21:36, W.S.A.D napisał:

> > PS Co byście wzięli Pentium 4 3,2 GHz, czy pentium dual core 1,6 ale z możliwością
duuużegooo
>
> > podkręcenia?
> To raczej pytanie do tematu o procesorach, ale z dobrego serca odpowiem ci tutaj ;) Bez
zastanowienia
> bierz C2D, ma on zupełnie inną architekturę i na głowę bije Pentium 4. Nie patrz na GHz,
bo
> nie to jest najważniejsze; jeśli mi nie wierzysz poczytaj odpowiednie artykuły lub zapytaj

> we wspomnianym temacie o procesorach.
> Ah i na koniec dobra informacja dla posiadaczy procesorów dwurdzeniowych: w jednym z wywiadów

> twórcy stwierdzili, że Wiedźmin będzie je wspierał i działał na nich lepiej :)
Ale to nie jest Core 2 Duo tylko Intel Pentium Dual Core !

No zgadzam się. Ale pentium dual core to ten sam procesor co core 2 duo tylko że z mniejszą ilością cache. Więc jeśli będzie chciał podkręcać lepiej wziąść pentium dual core

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 21:36, W.S.A.D napisał:

Ale to nie jest Core 2 Duo tylko Intel Pentium Dual Core !

No dobra, to było takie semantyczne nadużycie ;) Ale jak ci wyjaśnił już Tomek.czwa niewiele się on różni od C2D i wydajnościowo jest niewiele gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, a ja bym chciał Enyeeee. Serio. Chociaż...

Sam nie wiem, czy dobrze robią chłopaki, dmuchając ciągle w balonik marketingowy, bo teraz gra nie może być DOBRA, musi być ŚWIETNA. Im większe oczekiwania, tym większe rozczarowanie, w wypadku słabego produktu. A nawet jeśli będzie ok, to i tak nazwą go ''przereklamowanym''. I dlatego troszku się martwię o Wiedźmina, czy da radę, ale jak na razie po gameplayu widzę, że nie będzie źle. Oby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 11:16, Gall historyk napisał:

Trzeba myśleć pozytywnie w końcu na razie wszędzie Wiedźmin robi niezłe wrażenie prawda??


Fakt, ale to jeszcze nie jest pełna wersja. Nie można jeszcze ocenić wielu ważnych aspektów RPG, np. fabuły. No, ale bądźmy dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nightwish promuje Wiedźmina? Lol, to jest news... Fajno, jest to bardzo popularny zespół i z pewnością przysporzy fanów gry. Tylko że Nightwish coś nie ma nosa do promowania udanych produkcji - vide teledysk do filmu "Alone in the Dark", oby to nie był żaden zły znak. ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 20:36, Abi Dalzim napisał:

> No tak rozumiem punkt widzenia ale popatrz na to inaczej przecież twórcom musi zależeć
na zaimponowaniu
> Anglikom no bo w końcu mogą im pokazać że "Polak potrafi"
Ale język angielski ma to do siebie, że gdyby twórcy chcieli dosłownie przetłumaczyć każdy
polski dialog żeby to było jak najwierniejsze z oryginałem, to angielski teks byłby dwa razy
obszerniejszy niż polski :) Dlatego musieli te dialogi nieco zubożyć :)

Ohoho, to chyba jest odwrotnie. Wystarczy spojrzeć na praktycznie wszystkie lokalizacje. Angielskiego tekstu praktycznie zawsze jest mniej:) Ang. wersja może być biedniejsza ze względu na "kwiecistość" polskiego języka i (przede wszystkim) prozy Sapkowskiego - i nie chodzi mi tu o opisy przyrody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 14:15, choper napisał:

Oglądał wczoraj ktoś materiał o Wiedźminie na HYPER? Wg mnie krutki, ale ciekawy dający mnóstwo
informacji.


ja oglądałem ale właściwie wszystko co mówili w Hyperze to już albo wiedziałem z forum albo z Kompendium Witchera w CDA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 14:01, flymar napisał:

> > No tak rozumiem punkt widzenia ale popatrz na to inaczej przecież twórcom musi zależeć

> na zaimponowaniu
> > Anglikom no bo w końcu mogą im pokazać że "Polak potrafi"
> Ale język angielski ma to do siebie, że gdyby twórcy chcieli dosłownie przetłumaczyć każdy

> polski dialog żeby to było jak najwierniejsze z oryginałem, to angielski teks byłby dwa
razy
> obszerniejszy niż polski :) Dlatego musieli te dialogi nieco zubożyć :)
Ohoho, to chyba jest odwrotnie. Wystarczy spojrzeć na praktycznie wszystkie lokalizacje. Angielskiego
tekstu praktycznie zawsze jest mniej:) Ang. wersja może być biedniejsza ze względu na "kwiecistość"
polskiego języka i (przede wszystkim) prozy Sapkowskiego - i nie chodzi mi tu o opisy przyrody.


AS by sie obraził za stwierdzenia, ze jego styl jest "kwiecisty"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 14:40, brantej napisał:

> Ang. wersja może być biedniejsza ze względu na "kwiecistość"
> polskiego języka i (przede wszystkim) prozy Sapkowskiego - i nie chodzi mi tu o opisy
> przyrody.
AS by sie obraził za stwierdzenia, ze jego styl jest "kwiecisty"

Dlatego cudzyłów. Swoją drogą przy okazji premiery mógłby AS strzelić jakieś opowiadanko. Coś takiego w pudełku z grą to byłaby dopiero miespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 15:36, Gall historyk napisał:

A apropos opowiadań ASa to w EK Witchera ponoć miało być jakaś książka Sapka, ktoś wie jaka??

Książka to za dużo powiedziane :)
Do edycji (zarówno podstawowej, jak i kolekcjonerskiej) dołączone zostanie opowiadanie "Wiedźmin".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 23:47, karollek napisał:

Tak więc, o losach Wiedzmina Geralta, traktuje jedynie pięc ksiązek (Krew elfów, Czas
pogardy
, Chrzest ognia, Wieża jaskółki, Pani jeziora )?


w teorii tak jednak zacznij od dwóch opowiadań o wiedźminie które wiele wyjaśniają póżniej, te dwa opowiadania to:
Ostatnie Życzenie i Miecz Przeznaczenia.Kiedy je przeczytasz to spokojnie zacznij czytać pięcioksiąg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 23:47, karollek napisał:

Tak więc, o losach Wiedzmina Geralta, traktuje jedynie pięc ksiązek (Krew elfów, Czas
pogardy
, Chrzest ognia, Wieża jaskółki, Pani jeziora )?

Dodać należy także zbiory opowiadań o tytułach: Ostatnie życzenie oraz Miecz przeznaczenia, które należy traktować jako swoisty wstęp do sagi o wiedźminie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować