Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2007 o 18:07, Kraju92 napisał:

Najlepiej od antykwariusza na targu w II akcie.

Tylko, że jest taki mały, właściwie malutki problemik : jestem w podgrodziu, i raczej ciężko będzie mi się przedostać do drugiego aktu... Tak więc prosiłbym o nazwę konkretnego sprzedawcy z książką o ghulach, potrzebna jest ona do zadania, w którym muszę uzyskać dla alchemika krew trzech tych potworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 18:21, Gryczka napisał:

> Najlepiej od antykwariusza na targu w II akcie.
Tylko, że jest taki mały, właściwie malutki problemik : jestem w podgrodziu, i raczej ciężko
będzie mi się przedostać do drugiego aktu... Tak więc prosiłbym o nazwę konkretnego sprzedawcy
z książką o ghulach, potrzebna jest ona do zadania, w którym muszę uzyskać dla alchemika krew
trzech tych potworów.

Musisz przepic pewnego jegomościa w karczmie. Po tym da ci on tę książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 18:22, kuba121 napisał:

Musisz przepic pewnego jegomościa w karczmie. Po tym da ci on tę książkę.

Mam nadzieję, że pleciesz prawdę Panie ;P Dzięki za odpowiedź, idę to sprawdzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 18:21, Gryczka napisał:

> Najlepiej od antykwariusza na targu w II akcie.
Tylko, że jest taki mały, właściwie malutki problemik : jestem w podgrodziu, i raczej ciężko
będzie mi się przedostać do drugiego aktu... Tak więc prosiłbym o nazwę konkretnego sprzedawcy
z książką o ghulach, potrzebna jest ona do zadania, w którym muszę uzyskać dla alchemika krew
trzech tych potworów.


Spokojnie to zadanie możesz wykonać w II akcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wiedźmin ukończony... (grałem od poniedziałku i to całkiem intensywnie... Ale i tak nie robiłem większości pobocznych questów skupiłem się na fabule ^^) Czas na opinię

Fabuła... No jak spod pióra AS''a (nawet czarny charakter jakiś taki "sapkowatowski). Najmocniejszy punkt gry. Dzięki fabule Wiedźmin ląduje IMO w pierwszej 10 najlepszych RPG''ów (i to zaraz za pudłem xD). Jedyne co mi fabularnie trochę nie pasuje to mała ilość opcji dialogowych, ale i tak to co Geralt mówi jest przednie. Zabieg z konsekwencjami rozłożonymi w czasie - GENIALNY. Chyba każda decyzja ma wpływ na zakończenie... No i nie ma podziału na dobro i zło (a jeśli jest to baaardzo niewyraźny). Jeśli miałbym ocenić grę tylko na podstawie fabuły to bez wątpienie 10/10. Ale teraz trochę o stronie technicznej. Grafika fajna. Ale jeśli ktoś zaczyna porównywać do fps''ów to wiadomo, że nie jest różowo. Ale w porównaniu ze zwykłymi cRPG''ami (Obka do takich nie zaliczam, a co xD) to jest to jeden z najładniejszych. O dźwięku nie będę się rozpisywał, bo jest dobry i tyle. Niestety jest kilka niedociągnięć. Wysypywanie się do windy (na XP przez całą grę przytrafiło mi się to 2 razy), problemy z kamerą i blokowanie się Geralta w niektórych momentach (szczególnie przy łażeniu po trupach ^^). W sumie 9/10 to odpowiednia ocena (fan Sapka może bez wachania dodać + do oceny, bo smaczków z twórczości mistrza jest dużo). Pozostaje tylko czekać na dodatek, albo sequel, bo z outra to wyraźnie wynika ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś z was taki błąd?
np:zostawiam w depozycie u karczmarza 7 jaj wywerny wracam zabieram wszystkie jajeczka a jak przychodze znowu mam 1 jajo w depozycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało mi się coś takiego i to parokrotnie. Nie byłem w stanie np. usunąć ze schowka książki "monstrum albo Wiedźmina opisanie" co ją stamtąd zabrałem to się znowu pojawiała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 18:39, kozikbz napisał:

ma ktoś z was taki błąd?
np:zostawiam w depozycie u karczmarza 7 jaj wywerny wracam zabieram wszystkie jajeczka a jak
przychodze znowu mam 1 jajo w depozycie


A jaka wersja gry? Ja tak miałem z pierścieniami. Przez to trochę kasy sobie nabiłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 18:39, kozikbz napisał:

ma ktoś z was taki błąd?
np:zostawiam w depozycie u karczmarza 7 jaj wywerny wracam zabieram wszystkie jajeczka a jak
przychodze znowu mam 1 jajo w depozycie


Ja tak tez mam. Tylko ze tych rzeczy ktore w kolko sie pojawiaja jest wiecej (napoje, miecz, zbroja). Niektore z nich bez ruszania lubia sie mnozyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mnie bardzo urzekło? Finishery. Szczególnie jeden mi się spodobał. Geralt powala delikwenta, wbija miecz w ziemię, doskakuje do ofiary i dźga ją sztyletem. Piękne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, powtórzę pytanie:
W piątym akcie, w krypcie strzygi, po użyciu odpowiedniej kombinacji znaków na znajdującym się tam magicznym kamieniu, przeniesiony zostaję do starożytnej krypty, w której znajduje się grób św. Grzegorza. Wiszą tam też na ścianie dwa szkielety (jeden przy sarkofagu, a jeden w komnacie wcześniej). Geralt nie może ich dosięgnąć, a rzucenie znaku Aard powoduje jedynie huśtanie się szkieletów. Da się je jakoś zrzucić na ziemię i przeszukać? Czy jest to po prostu niemożliwe, a szkielety są tylko ozdobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 18:53, Flagun napisał:

gdzie można znaleźć/dostać sierść wilkołaka ?

SPOILER
Myślę,że możesz ją dostać,gdy zabijesz Vincenta,ale pewien nie jestem po tak nie zrobiłem
SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 18:49, heyboy napisał:

Wiecie co mnie bardzo urzekło? Finishery. Szczególnie jeden mi się spodobał. Geralt powala
delikwenta, wbija miecz w ziemię, doskakuje do ofiary i dźga ją sztyletem. Piękne :)

mi się bardziej podoba (dostępne tylko przy dużych wrogach) naskok i podcięcie gardła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 18:55, Bartek 93 napisał:

> Wiecie co mnie bardzo urzekło? Finishery. Szczególnie jeden mi się spodobał. Geralt powala

> delikwenta, wbija miecz w ziemię, doskakuje do ofiary i dźga ją sztyletem. Piękne :)
mi się bardziej podoba (dostępne tylko przy dużych wrogach) naskok i podcięcie gardła

Mi sie podoba tez jak Geralt obraca ogłuszonego przeciwnika podcina mu sciegna w kolanach i podrzyna gardło:D
Dobry tez jest motyw jak mu z pólobrotu(prawie jak ChucH Norris) odcina głowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jednak czy usunięcie starych save''ow nic nie da, bo ktoś tu twierdził że nie, ale ku mojej radości ten zabieg zdał egzamin. Gra mi się wczytała. Ufff... Jednak nie warto się poddawać bez walki. Powodzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 18:24, Gryczka napisał:

> Musisz przepic pewnego jegomościa w karczmie. Po tym da ci on tę książkę.
Mam nadzieję, że pleciesz prawdę Panie ;P Dzięki za odpowiedź, idę to sprawdzić ;)

Już wcześniej pisałem, że trzeba opić gościa. Ale widocznie przeoczyłeś mój post i dopiero post kuby121 zobaczyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć którego miecza lepiej użyć: shilla czy harvala. Shill ma +100% do obrażeń tylko, a harvall ma +30% do obrażeń i jeszcze coś koło 30% na krwawienie precyzyjne trafienie i chyba na ból. który z nich jest lepszy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować