Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zagrożony długą odsiadką za terroryzm gracz przechodzi piekło w areszcie

107 postów w tym temacie

Powinno się rozstrzelać tych wszystkich ludzi co nie znają się na żartach "lol, jk" :> A serio to się tego nawet nie chce komentować. Nie dojść że już niemożna żartować z żydów, czarnych i niepełnosprawnych to jeszcze teraz zabraniają nabijania się z zabijania w szkołach, ja się pytam co dalej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to Wojman w [18] wyczerpał temat. Oczywiście wiedziałem, że za chwilę pojawi się temat "donosicielstwa", "państwa policyjnego itd.". Ciekaw jestem tylko czy tak samo niektórzy by plumkali, gdyby chodziło o szkołę, w której uczą się ich własne dzieci po sytuacji, jaka miała miejsce w stanach wcale nie tak dawno i na którą ludzie są wyczuleni.
Niech szczeniak bierze odpowiedzialność za swoją głupotę. Ponownie - witamy w dorosłym życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 13:44, aope napisał:

Generalnie to Wojman w [18] wyczerpał temat. Oczywiście wiedziałem, że za chwilę
pojawi się temat "donosicielstwa", "państwa policyjnego itd.". Ciekaw jestem tylko czy
tak samo niektórzy by plumkali, gdyby chodziło o szkołę, w której uczą się ich własne
dzieci po sytuacji, jaka miała miejsce w stanach wcale nie tak dawno i na którą ludzie
są wyczuleni.
Niech szczeniak bierze odpowiedzialność za swoją głupotę. Ponownie - witamy w dorosłym
życiu.

Ale z Ciebie cwaniak, znajdź mi artykuł w konkretnej ustawie wedle którego żarty, nawet te głupie, są karane (chyba że chodzi o zniesławienie albo fałszywy alarm, ale to też trzeba udowodnić). Ach, zapomniałem, nawet wtedy w pierwszej kolejności orzeka się grzywne, ewentualnie prace społeczne, a dopiero później kraty.
Jeżeli na rozprawie mu nie udowodnią że była to realna groźba, to nie tylko będą musieli go natychmiastowo zwolnić, ale wypłacić odszkodowanie z pieniędzy podatników, czyli wszystkich obywateli USA.

Wedle tego co napisałeś jeżeli kiedykolwiek zażartowałeś sobie z kogoś na zasadzie iż zrobiłbyś mu jakąś krzywdę ( a dam głowę że tak było) też powinieneś pójść siedzieć.
Tu chodzi o to że facet NIE POPEŁNIŁ tego czynu. To jest tak jakby Ciebie zamknięto za to że po zagraniu w GTA stwierdziłbyś że chętnie sam byś wziął udział w napadzie na bank i pościgał się z policją po rabunku.
Tutaj areszt zastosowano jako środek zapobiegawczy, ale u diabła, wątpie by był konieczny, ten nastolatek nie ma raczej warunków do popełnienia aktu terroru, ani też nie zamierza uciekać poza granice kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boki zrywac, kara za czyn niepopelniony :)
To tak jak w polsce stojac z firmowo zamknietym piwem w reku mozna dostac mandat za probe spozycia alkoholu w miejscu publicznym.
Smiechu warte to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Mhm ale to przecież nie było prywatne grono tylko przestrzeń publiczna (Facebook),
> ale
> > to tylko takie sprostowanie.
>
> Miałbym opory przed jednoznacznym określeniem Facebooka jako przestrzeń prywatną czy
> publiczną.
> Bo jak sobie napisał u siebie na swojej stronie, to jego sprawa.
> Jeżeli wszedł do jakiejś grupy dyskusyjnej czy coś, to można by się spierać. Ale i tak
> państwo się nie powinno wtrącać.
>
> Ech, poza władzami najgorszą osobą jest tu donosicielka i obrzydza mnie to, że istnieją
> tacy ludzie. Albo jest ona bowiem straszną histeryczką albo - co bardziej prawdopodobne
> - wyjątkowo złośliwą osobą. Tak czy inaczej, paskudna sprawa.

Ale jak gdzieś ktoś wykryje i nakabluje i się okaże, że coś faktycznie coś było na rzeczy to już nie ma mowy o histerykach i złośliwcach, tylko bohaterach. "LoL. JK." to każdy sobie może napisać, a potem masakrę urządzić.

Rozumiem, że "rzondzoncy" sprawę potraktowali zbyt poważnie, bo jak u chłopaka nie znaleźli ładunków wybuchowych, broni czy czegoś podobnego co wskazywałoby że faktycznie mógłby się czynu dopuścić to powinni go zamknąć na jakiś czas, żeby miał nauczkę i koniec sprawy. Pewnie go skażą na te 10 lat. W tamtejszym systemie to każdemu na rękę, bo więźniowie to najtańsza siła robocza. Wyjdzie, będzie miał koło 30 i faktycznie podłoży gdzieś bombę w imię walki z "rzondzoncymi", którzy mu życie rozwalili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 12:17, Citkowsky napisał:

Hmm, mówicie, że w USA istnieje coś takiego jak podział na przestrzeń prywatną i publiczną?
Amerykańce powinni zacząć się bać też żartować w ten sam sposób w rozmowach telefonicznych
czy mailach skoro wszystko jest tam kontrolowane, podsłuchiwane itp. ^ ^


Źle ujęte - nie jest podsłuchiwane a zawsze było [system Echelon] ^^

A sama "hameryka" to nie jest żaden kraj wolności, tam nie ma "przestrzeni prywatnej" od momentu wprowadzenia Patriotic Act*. Tylko o tym się w mediach nie mówi bo jest to niewygodne, dodatkowo podobne projekty ustaw ograniczających swobody obywatelskie powoli próbuje się wprowadzać i u nas w Europie.

Przy odrobinie manipulacji i biorąc pod uwagę to co się dzieje w krajach arabskich sami się będziemy domagać takich ustaw. Kilka zamachów tu i tam, trochę wojenek domowych niedaleko naszego podwórka [Egipt, RPA, Libia, Afganistan], kilka przewrotów politycznych i rządy w EU też odpowiednio pokierują narzędziem manipulacji żeby stopniowo nas ograniczać.

To tez daje do myślenia tym którzy tak psioczą jakim to Polska jest największym krajem bezprawia i układów. Patrząc na to co wyprawia chociażby Policja w stanach w LA to nasi niebiescy to są złote chłopaki. Owszem są układy, jest patologia, czasem ktoś gdzieś za nic dostanie pałą po plerach ale nie ma takich cudów, ze oficer na służbie zakatuje człowieka bo się krzywo na niego na ulicy spojrzał a prokurator klepnie, że wszystko było ok i nic się nie stało [a w samym Los Angeles takie rzeczy powoli staja się norma, rok temu na oczach dziesiątek świadków, w biały dzień na środku ulicy 3 funkcjonariusze zatłukli faceta bo rzucił do swojej znajomej tekst o tym jakie to w policji pracują "świnie", termin "Hogs of LA" to dosyć popularne przezwisko rzucane w stronę LAPD, panom się to tak nie spodobało, ze zatłukli go pałkami teleskopowymi, pracują czynnie bez konsekwencji do dziś, samoobrona.. przed obelgami :)]

* Bo o terroryzm można oskarżyć każdego, bez wyjątków, bez dowodów, po takim oskarżeniu można go trzymać pod kluczem ile dusza zapragnie bo taki oskarżony przechodzi pod jurysdykcje wojskową [co za tym idzie dostęp do niego ma wywiad, generalicja i śledczy wojskowi, NSA i CIA w razie potrzeby], traci w zasadzie od strony prawnej wszystkie swoje prawa obywatelskie, staje się jedynie workiem flaków z którym można zrobić co dusza zapragnie. Bezkarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 14:01, N42 napisał:

Ale jak gdzieś ktoś wykryje i nakabluje i się okaże, że coś faktycznie coś było na rzeczy
to już nie ma mowy o histerykach i złośliwcach, tylko bohaterach. "LoL. JK." to każdy
sobie może napisać, a potem masakrę urządzić.


To wtedy będzie rozliczany za masakrę, a nie za pisanie o urządzeniu masakry.
Same słowa jeszcze nikogo nie zmasakrowały, no chyba że są to słowa Janusza Korwin-Mikkego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy pojawiły się już pierwsze pikiety pod mieszkaniem kanadyjki? :D
No i (jeśli prawdą jest to traktowanie fizycznie i psychiczne) czy przy takim obrocie spraw nie należy mu się czasem odszkodowanie?

===

@Hubi_Koshi

masakry w Stanach są najtragiczniejsze, bo tam ludzie są najlepiej uzbrojeni

Nie - masakry i inne zamachy, których jest co raz więcej w USraelu są robótkami wewnętrznymi państwowego rządu, których celem jest nastraszenie społeczeństwa i zabranie im broni, by tym samym móc potem ich ostatecznie zniewolić i ostatecznie zinwigilować 24/7.

Wszystko się rozchodzi o to, że rząd aktualnie boi się ruszać ludzi, bo obawia się pospolitego ruszenia masy do ich placówek w pełnym uzbrojeniu.

@Ventil

Codziennie słyszę od któregoś z kumpli żart o murzynie, a jakoś nikt nie idzie siedzieć za rasizm czy inne prześladowania.

Od wielu miesięcy krytykuję żydów na Kaczfejsie. Jestem ciekaw, kiedy ktoś mnie zgłosi za jedną z największych głupizn świata zwaną ''antysemityzmem''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zostanę skrytykowany ale BARDZO DOBRZE. Może to będzie nauczką dla sfrustrowanych 10 latków grających w gry i pokazujących swojego wielkiego internetowego ptaszka. Przez takich ludzi community jest postrzegane jak rozwydrzone dzieciaczki

Temu panu i dożywocie się należy. Rozumiem że dzwoniąc na policję i mówiąć "podłożyłem bombę na lotnisku bla bla bla (i tak przez 10 minut gdzie zmobilizowane są wszystkie siły) mowię "żartowałem" i cisza? Jaaaasne. Wyciągnąc konsekwencje wsadzić do pudła i nagłośnić sprawę. Wsadzić 30 innych i patrzcie BM się skończy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 16:35, Cygi napisał:

@Hubi_Koshi

masakry w Stanach są najtragiczniejsze, bo tam ludzie są najlepiej uzbrojeni

Nie - masakry i inne zamachy, których jest co raz więcej w USraelu są robótkami wewnętrznymi
państwowego rządu, których celem jest nastraszenie społeczeństwa i zabranie im broni,
by tym samym móc potem ich ostatecznie zniewolić i ostatecznie zinwigilować 24/7.

Wszystko się rozchodzi o to, że rząd aktualnie boi się ruszać ludzi, bo obawia się pospolitego
ruszenia masy do ich placówek w pełnym uzbrojeniu.

Cooool teoria spiskowa.
A tak na serio to Naprawdę, biorąc pod uwagę że Takie rzeczy się dzieją
http://www.presstv.com/detail/2013/05/12/303069/us-cops-beat-man-to-death-in-california/
To czy ten rząd naprawdę się boi swoich obywateli?
Już nawet nie wspominam że te masakry co najwyżej doprowadzą do wprowadzenia w szkołach i innych placówkach uzbrojonych strażników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 18:36, Dwdc napisał:

Pewnie zostanę skrytykowany ale BARDZO DOBRZE. Może to będzie nauczką dla sfrustrowanych
10 latków grających w gry i pokazujących swojego wielkiego internetowego ptaszka. Przez
takich ludzi community jest postrzegane jak rozwydrzone dzieciaczki

Temu panu i dożywocie się należy. Rozumiem że dzwoniąc na policję i mówiąć "podłożyłem
bombę na lotnisku bla bla bla (i tak przez 10 minut gdzie zmobilizowane są wszystkie
siły) mowię "żartowałem" i cisza? Jaaaasne. Wyciągnąc konsekwencje wsadzić do pudła i
nagłośnić sprawę. Wsadzić 30 innych i patrzcie BM się skończy!


Gdyby głupota bolała, to cierpiałbyś na ciągłe migreny. Bardzo inteligentne, życzyć komuś dożywocia za coś tak błachego jak komentarz w internecie. Twoje porównanie też jest idiotyczne, bo chłopak nie zadzwonił na policję i nie powiedział że będzie strzelał do dzieciaków, tylko napisał to na pejsbuku. Ciekawe czy byłbyś taki mądry gdyby również postawiono Ci tak poważny zarzut za błachostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 18:36, Dwdc napisał:

Pewnie zostanę skrytykowany


Dobrze że przynajmniej sobie zdajesz z tego sprawę. Głupie słowa zasługują na krytykę.

Dnia 04.07.2013 o 18:36, Dwdc napisał:

Przez
takich ludzi community jest postrzegane jak rozwydrzone dzieciaczki


No, dlatego mu się należy dożywocie.

Dnia 04.07.2013 o 18:36, Dwdc napisał:

Temu panu i dożywocie się należy.


A nie lepiej kara śmierci i tortury?

>Rozumiem że dzwoniąc na policję i mówiąć "podłożyłem

Dnia 04.07.2013 o 18:36, Dwdc napisał:

bombę na lotnisku bla bla bla (i tak przez 10 minut gdzie zmobilizowane są wszystkie
siły) mowię "żartowałem" i cisza? Jaaaasne.


Nie widzisz różnicy pomiędzy napisaniem czegoś na FB a dzwonieniem na policję?
Rozumiem, że współcześnie ludzie traktują FB zbyt poważnie, ale bez przesady.

Dnia 04.07.2013 o 18:36, Dwdc napisał:

Wyciągnąc konsekwencje wsadzić do pudła i
nagłośnić sprawę. Wsadzić 30 innych i patrzcie BM się skończy!


Ostrożnie z życzeniami - wśród tych trzydziestu sam byś się pewnie znalazł. W twoim poście widać bowiem wyraźnie, że sam jesteś terrorystą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 18:54, Zajanski napisał:

> Pewnie zostanę skrytykowany

Dobrze że przynajmniej sobie zdajesz z tego sprawę. Głupie słowa zasługują na krytykę.

> Przez
> takich ludzi community jest postrzegane jak rozwydrzone dzieciaczki

No, dlatego mu się należy dożywocie.

> Temu panu i dożywocie się należy.

Dnia 04.07.2013 o 18:54, Zajanski napisał:


A nie lepiej kara śmierci i tortury?

>Rozumiem że dzwoniąc na policję i mówiąć "podłożyłem
> bombę na lotnisku bla bla bla (i tak przez 10 minut gdzie zmobilizowane są wszystkie

> siły) mowię "żartowałem" i cisza? Jaaaasne.

Nie widzisz różnicy pomiędzy napisaniem czegoś na FB a dzwonieniem na policję?
Rozumiem, że współcześnie ludzie traktują FB zbyt poważnie, ale bez przesady.

> Wyciągnąc konsekwencje wsadzić do pudła i
> nagłośnić sprawę. Wsadzić 30 innych i patrzcie BM się skończy!

Ostrożnie z życzeniami - wśród tych trzydziestu sam byś się pewnie znalazł. W twoim poście
widać bowiem wyraźnie, że sam jesteś terrorystą.


W momencie kiedy dorobisz się 2ch słodkich istot i bedziesz codziennie je wysyłał do szkoły a jakiś kretyn wejdzie tam z bronią maszynową pod pretekstem postrzelania do kaczek może zrozumiesz moje podejscie. Ja rozumiem że żyjesz chwilą i nie myślisz o tym czy jakiś idiota ma plan tak zrobić czy nie i nie interesuje cię krzywda innych. Rozumiem również że nigdy nie słyszałeś powiedzenia "nie wiadomo kiedy wariat żartuje". Brak mi słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 18:51, Hubi_Koshi napisał:

Cooool teoria spiskowa.


Teoria spiskowa? Nie sądzę. Wszak rozbrojone społeczeństwo o wiele łatwiej kontrolować (wyobraź sobie próbę przepchnięcia durnych pomysłów naszego rządu w sytuacji, w której polskie społeczeństwo jest uzbrojone), stąd też rządy większości państw dążą właśnie do tego.

Dnia 04.07.2013 o 18:51, Hubi_Koshi napisał:

Już nawet nie wspominam że te masakry co najwyżej doprowadzą do wprowadzenia w szkołach
i innych placówkach uzbrojonych strażników...


I wprowadzenie takich strażników jest dobrym pomysłem, ale zamiast tego, rząd federalny próbuje ograniczyć prawo do posiadania broni. Masakry to świetny pretekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 18:58, Dwdc napisał:

W momencie kiedy dorobisz się 2ch słodkich istot i bedziesz codziennie je wysyłał do
szkoły a jakiś kretyn wejdzie tam z bronią maszynową pod pretekstem postrzelania do kaczek
może zrozumiesz moje podejscie.


Niezależnie od tego ile będę miał dzieci, nigdy nie zostanę paranoikiem, któremu się myli strzelanina z czyimś żartem.
Życzyłbym sobie też, żeby moje dzieci żyły w świecie, w którym mają wolność, a nie w takim, w którym boją się powiedzieć cokolwiek, bo może znaleźć się taki jak ty, który życzy im dożywocia/śmierci.

Dnia 04.07.2013 o 18:58, Dwdc napisał:

Ja rozumiem że żyjesz chwilą i nie myślisz o tym czy
jakiś idiota ma plan tak zrobić czy nie i nie interesuje cię krzywda innych.


Ad hominem.

Dnia 04.07.2013 o 18:58, Dwdc napisał:

Brak mi
słów...


Nawzajem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Frajerstwo się kara, to fakt, ale jeżeli, aż tak tragicznie ma w więzieniu, to troszke przesadzili, badź co bądź czego można oczekiwać za groźby na DZIECI z PODSTAWKÓWKI ? :) Czy to żart czy nie, trzeba ugryźć się w język, a nie udawać debila, nie raz spotkałem się z takimi cwaniaczkami w lolu co wypisywali różne durne teksty podczas kłótni, może ta historia ich pohamuje troszke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 2. Cierpienia Młodego Wertera prawie na pewno podkoloryzowane na użytek medialny.
Może powinieneś dowiedzieć się ilu ludziom i w jaki sposób bezpodstawne więzienie złamało życie (np. w Azji jeżeli ktoś podrzuci Ci do bagażu narkotyki). Podejrzewam, że raczej nigdy nie znalazłeś się w takiej sytuacji, więc chyba zwyczajnie nie masz pojęcia co piszesz.
Każdy adwokat Ci powie jakimi innymi ludźmi są Ci, którzy byli przed i po uwięzieniu. To samo dotyczy np. porwanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 20:32, AjKnowJu napisał:

Frajerstwo się kara, to fakt, ale jeżeli, aż tak tragicznie ma w więzieniu, to troszke przesadzili

Wyobraź sobie, że człowiek w więzieniu z wyrokiem ma większe prawa niż osoba aresztowana. Areszt, to nic innego jak więzienie ze ścisłym zakazem kontaktowania się (nawet z rodziną). A teraz wyobraź sobie w tej sytuacji 19-latka, który jeszcze 2 lata temu był dzieckiem. Raczej nie wiesz jaki to szok.

W Polsce jest jeszcze gorzej, choć się o tym nie mówi. Polska dostała karę za nadmierne i zbędne stosowanie aresztu. W naszym kraju w każdej chwili w areszcie siedzi ok. 85-90 tys. osób. Wiele z tych osób jest uniewinnianych kiedy okazuje się, że wszystkie zarzuty bazowały na pomówieniach, które w tym kraju są realnie dowodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować