TYHE

Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

33421 postów w tym temacie

Dnia 17.01.2008 o 22:21, KrzysztofMarek napisał:

Ja bym na wojsko łożył. W każdym razie o wiele chętniej, jak na pomoc "bezrobotnym"...



To jesteś chyba w niewielkiej grupie...

Dnia 17.01.2008 o 22:21, KrzysztofMarek napisał:

Mogę nawet kałacha i część munduru w domu trzymać (część, bo z powodu zmian w mięśniu piwnym
mógłby nie pasować). No, ale jak kierowca prezesa NFZ zarabia ponad 4k zł to nic dziwnego,
że na wojsko już nie starcza. 4k to ma chyba podpułkownik? Albo major, ale "na etacie"?


pensja sierżanta to niecałe 2000PLN. Więc nie jest wcale tak różowiutko.
A propos'' munduru...Zamówią na wymiar... Nie ma obawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 16:01, mrosi napisał:

> /.../ > pensja sierżanta to niecałe 2000PLN. Więc nie jest wcale tak różowiutko.
A propos'' munduru...Zamówią na wymiar... Nie ma obawy...

Jak wspomniałem, jestem podporucznikiem rezerwy, ale na etacie podpułkownika, dlatego interesuje mnie adekwatna do etatu pensja. Co do munduru - no to zależy. Zrobią na wymiar, ale po paru miesiącach może być za ciasny albo za luźny, u mnie to idzie szybko w obie strony. Tylko chudnięcie wymaga wyrzeczeń, więc zdecydowanie wolę tycie...
Aha, i nigdy nie mówiłem, że w wojsku jest różowiutko. Przeciwnie, lepszy jest tysiąc na spocznij, niż dwa na baaaczność!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 16:08, KrzysztofMarek napisał:

Jak wspomniałem, jestem podporucznikiem rezerwy, ale na etacie podpułkownika, dlatego interesuje
mnie adekwatna do etatu pensja.


A to jeszcze zależy na jakim etacie. Takich o przypisanym stopniu podpułkownika jest wiele. Rozpiętość w grupach uposażenia jest też różna. Między sierżantem a starszym sierżantem to kwotowo ~40PLN netto. Między majorem a podpułkownikiem ~450PLN netto.

Dnia 18.01.2008 o 16:08, KrzysztofMarek napisał:

Co do munduru - no to zależy. Zrobią na wymiar, ale po paru miesiącach może być za ciasny albo za luźny, u
mnie to idzie szybko w obie strony. Tylko chudnięcie wymaga wyrzeczeń, więc zdecydowanie wolę tycie...


Pytanie, czy etat w linii czy za biurkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 16:19, mrosi napisał:

> /.../
Pytanie, czy etat w linii czy za biurkiem...

W ciężarówce, za stołem laboratoryjnym. Apteka jest na szczeblu dywizji (tylko cicho, bo za zdradę tajemnicy Układu Warszawskiego pójdę siedzieć)... Co to, ciężarówki z apteką nie widziałeś? Taka duża, jeszcze rozkładana... nawet ma aparaturę do destylacji.
A to nie żarty, jak miałem gazy bojowe na szkoleniu, to więcej dowiedziałem się z zupełnie jawnej książki o środkach ochrony roślin niż z tajnego podręcznika wojskowego... Kto wie, co dzisiaj jest tajne, albo i ściśle tajne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 16:29, KrzysztofMarek napisał:

W ciężarówce, za stołem laboratoryjnym. Apteka jest na szczeblu dywizji (tylko cicho, bo za
zdradę tajemnicy Układu Warszawskiego pójdę siedzieć)... Co to, ciężarówki z apteką nie widziałeś?
Taka duża, jeszcze rozkładana... nawet ma aparaturę do destylacji.


Czyli aparatura BARDZO przydatna... :-P
Nie miałem okazji widzieć jeszcze takiego pojazdu. A tym bardziej z niego korzystać...

Dnia 18.01.2008 o 16:29, KrzysztofMarek napisał:

A to nie żarty, jak miałem gazy bojowe na szkoleniu, to więcej dowiedziałem się z zupełnie
jawnej książki o środkach ochrony roślin niż z tajnego podręcznika wojskowego... Kto wie, co
dzisiaj jest tajne, albo i ściśle tajne?


Bardzo mało i coraz mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 14:43, Piterus_Von_Drackus napisał:

> Weselszym? Podchodzą pod to opowieści z lochów i sal tortur, bo wg mnie tak :)

A masz swoje własne traumatyczne przeżycia w karcerze? :P


Ops, przepraszam jesli poruszyłem drażliwy temat, nie chciałem urazić twoich uczuć, nie siedziałem w karcerze, ale goniły mnie szczury rządzone przez Full Wypasa (oczywiscie tylko pośrednio, bo wiecie kto tu wszystkim kieruje xD), uszkodziły mi rękę (czyt. zjadły) i naruszyły mocno nogi :) Ale to nic, nadal mogę gadać a to jest najstraszniejesze co was z mojej strony czeka :)

Icestalker
Anarchia? Chcesz obrazic TYHE (jesli chodzi o rządzenie)??? Ja mam własne poglądy na ten temat. Zdobyć (kupić, ukraść lub wykorzystac sąd) kawałek terenu, utworzyć mur, zbudować schrony przeciwatomowe i wille. Nikt nie wejdzie, robię co che, co tydzień wychodzę do monopolowego po "sprzęt" (chyba wiesz o co biega). Ale jak już jestem w loży to po co to?

KrzysztofMarek
Ciężarówka z apteką? Jeśli dobrze zrozumiałem to do zalet jeszcze należy możliwość szybkiego jej przeniesienia. A co do tajnych informacji to masz racje. Np. ktoś wymyśli świetną procedurę na produkcje alkoholu i sobie to zastrzeże. Jak się uprzesz to wszystko można utajnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam!
Potrzebuję na szybko nazwy firmy, która będzie banałem, ale z przesłaniem. Najlepiej 2-3członowa. I mama chce po łacinie ;|

PS: z łaciną się obejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 16:34, mrosi napisał:

> /.../> Nie miałem okazji widzieć jeszcze takiego pojazdu. A tym bardziej z niego korzystać...

Ja miałem. Pewnie wiesz, że mając prawo jazdy kategorii "B", w wojsku, w mundurze, jak zajdzie potrzeba to mogę i taką ciężarówkę prowadzić.
I byłbym zapomniał o najważniejszym: oprócz aparatury do destylacji mam duży zapas cukru gronowego (nie sacharozy z buraków, tylko porządnej fruktozy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 20:43, rogoz94 napisał:

Cześć Wam!
Potrzebuję na szybko nazwy firmy, która będzie banałem, ale z przesłaniem. Najlepiej 2-3członowa.
I mama chce po łacinie ;|

PS: z łaciną się obejdzie...


a czym ta firma zajmuje się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 20:47, KrzysztofMarek napisał:

Ja miałem. Pewnie wiesz, że mając prawo jazdy kategorii "B", w wojsku, w mundurze, jak zajdzie
potrzeba to mogę i taką ciężarówkę prowadzić.


Już nie. Nawet żołnierze służby zasadniczej muszą mieć "C".

Dnia 18.01.2008 o 20:47, KrzysztofMarek napisał:

I byłbym zapomniał o najważniejszym: oprócz aparatury do destylacji mam duży zapas cukru gronowego
(nie sacharozy z buraków, tylko porządnej fruktozy...


To gdzie stoi to laboratorium i na kiedy się umawiamy...? ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 21:46, mrosi napisał:

> /.../> To gdzie stoi to laboratorium i na kiedy się umawiamy...? ;-P

>
Gdzie stoi i czeka, to nie wiem. Tajemnica! Dowiem się, jak uznają, że moja obecność w wojsku jest niezbędna do zbawienia Ojczyzny. Oczywiście jestem gotowy, ja, Zbawca Morrowinda, Pogromca Diablo, Zbawca Królestwa Mytany i wielu innych...
Jak dostanę kartę powołania możemy się umówić. Tylko, widzisz, to musi z tydzień pochodzić, ale dla specjalnych gości to zwykły spirytus z gorzelni też się znajdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 15:12, hunter22 napisał:

Lepiej żeby nie "żądziła" (rządziła) :P:P:P


Dzięki i przepraszam, pewnie strasznie oczy od tego bolą, nie? Ehhh... Trzy lata z dala od Polski i polskiego swoje robią. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 20:43, rogoz94 napisał:

Cześć Wam!
Potrzebuję na szybko nazwy firmy, która będzie banałem, ale z przesłaniem. Najlepiej 2-3członowa.
I mama chce po łacinie ;|

PS: z łaciną się obejdzie...


Mama + Łacina.... Szykuje się coś wielkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 23:12, KrzysztofMarek napisał:

Dowiem się, jak uznają, że moja obecność w wojsku
jest niezbędna do zbawienia Ojczyzny. Oczywiście jestem gotowy, ja, Zbawca Morrowinda, Pogromca
Diablo, Zbawca Królestwa Mytany i wielu innych...

Jeśli Matka Ojczyzna będzie potrzebować twej obecności do swego przetrwania to sugeruję właśnie tak się przedstawić. Albo najlepiej posłać przodem herolda, którzy odczyta wszystkie tytuły nim sie zjawisz.
A już absolutnie wspaniałe byłoby wysłanie herolda teraz i stwierdzenie, że przybywasz, kierowany patriotycznym poczuciem obowiązku, by sprawy polskiej w Afganistanie bronić. W końcu Kandahar ma być miastem wojewódzkim - porządek musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 00:38, Icestalker napisał:

Dzięki i przepraszam, pewnie strasznie oczy od tego bolą, nie?


Oczy to strasznie bolą po ostrym weekendzie z dobrą gierką, tak to tylko bolą plecy od tarzania się po podłodze :P

Dnia 19.01.2008 o 00:38, Icestalker napisał:

Ehhh... Trzy lata z dala od
Polski i polskiego swoje robią. :(


Zapominasz języka ojczystego? :o

Może chcesz wieczne męki w lochach za to przejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 06:24, hunter22 napisał:

Oczy to strasznie bolą po ostrym weekendzie z dobrą gierką, tak to tylko bolą plecy od tarzania
się po podłodze :P


^^

Dnia 19.01.2008 o 06:24, hunter22 napisał:

Zapominasz języka ojczystego? :o


Tylko troszeczkę, a pisownia się pogarsza, bo już z tydzień nic po polsku nie czytałem.

Dnia 19.01.2008 o 06:24, hunter22 napisał:

Może chcesz wieczne męki w lochach za to przejść?


Jak nie ma innego wyjścia... daj mi chwilkę na zastanowienie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 06:39, Icestalker napisał:

> Zapominasz języka ojczystego? :o
Tylko troszeczkę, a pisownia się pogarsza, bo już z tydzień nic po polsku nie czytałem.


Będziesz miał dużo czasu na czytanie...

Dnia 19.01.2008 o 06:39, Icestalker napisał:

> Może chcesz wieczne męki w lochach za to przejść?
Jak nie ma innego wyjścia... daj mi chwilkę na zastanowienie się.


Cieszę sie, że się zgodziłeś ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dżendobry ;P

Jak widzę nie tylko ja błądzę w ciemnościach naszego lochu xD

He...he.. <auu..boli> ta mapa Matteosa to pic fotomontaż, znowu coś mi urwało :(

@Icestalker

> Jak nie ma innego wyjścia... daj mi chwilkę na zastanowienie się.
Nie martw się nie będziesz tam sam :D Ktoś musi mi dotrzymać towarzystwa w razie tortur :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 07:53, szczena napisał:

Dżendobry ;P


Heloł :)

Dnia 19.01.2008 o 07:53, szczena napisał:

Jak widzę nie tylko ja błądzę w ciemnościach naszego lochu xD
He...he.. <auu..boli> ta mapa Matteosa to pic fotomontaż, znowu coś mi urwało :(


Kiedyś znajdziesz drogę powrotna... kiedyś... :P

Edit: jeśli zagłosujesz odpowiednio, to wyjdziesz bardzo szybko z lochu..

P.S. wybory ruszyły... chyba cała Loża będzie za mną? WASZE głosy są ważne ;D

P.S. 2. zeby zagłosować trzeba z głównej strony wejść (bo teraz są pewne problemy techniczne) w odpowiedni temat i na mnie zagłosować ;)



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się