TYHE

Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

33421 postów w tym temacie

Taka mała rzecz nie daje mi lekko spokoju bo czuje się jakby to mi się uroiło :O A paranoidalnych objawów [jeszcze xD] nie mam. [a może mam =/] więc pytanie:

Czy Ty na dniach czasem nie miałeś na GSie motywu z TDU i zrobionym o nim osobnym wpisie ?. Bo jak teraz byłem na Twoim GS to elegancki motyw wiedźmiński wciąż jest a wpisu brak. Chyba, że pomyliłem to z innym użytkownikiem ale jestem niemal pewien że to było u Ciebie... O_o

@KrzysztofMarek

Dnia 14.12.2014 o 18:40, Prince_Miki napisał:

Nie wywalił dzikiego lokatora. /.../

Nie gadaj, że jawnie go podkablowałeś. [Ekhem spełniłeś obywatelski obowiązek ;-)]
Sprawiał jakieś kłopoty czy od tak nie podobało Ci się, że pomieszkiwał sobie na dziko [z kimś ?]

@Alexei_Kaumanavardze

Dnia 14.12.2014 o 18:40, Prince_Miki napisał:

Żona katuje. Ja mam przerwe w Batmanie i innych serialach.

A więc to tak. :D Też chciałbym spotkać kiedyś kobietę co by np katowała ze mną House MD. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 21:44, Braveheart napisał:

/.../ > Nie gadaj, że jawnie go podkablowałeś. [Ekhem spełniłeś obywatelski obowiązek ;-)]

>
Wyrok eksmisyjny wydano w 2005 roku. Do dzisiaj dziki lokator mieszka sobie spokojnie. Komornika uprzedziłem, że piszę skargę na niego. Zresztą to już drugi komornik, pierwszy wziął pieniądze i nic nie zrobił. A pieniądze wziął, mimo, ze wiedział, ze eksmisji nie zrobi. Ech, długo by pisać.
Już lepiej podam przepis:

Spoiler

Sprzęt:
1 garnek
1 patelnia
1 mikser
Surowce (na 1 osobę)
1 papryka duża lub 2 małe
1 mała cebula
1 mała marchewka.
1 mały ziemniak
śmietana
300 - 400 g cielęciny
1 butelka czerwonego wina (półwytrawne lub półsłodkie)
1 torebka przyprawy do gulaszu (Kamis albo Kotanyi)
oliwa do smażenia
sól

Wykonanie:
Otwieramy butelkę z winem i organoleptycznie sprawdzamy, czy wino nadaje się do gulaszu.
Paprykę pozbawiamy pestek i ogonka i kroimy na drobne kawałki, potem miksujemy.
Miksujemy dlatego, że skórka jest paskudna w smaku, gorsza od kożuchów na mleku,
w drobnych kawałkach jest zjadliwa.Zmiksowaną umieszczamy w garnku.
Cielęcinę kroimy w kostkę i smażymy na patelni.
Po usmażeniu cielęcinę wkładamy do garnka. Dolewamy pół (no, niech będzie, całą)
szklankę wina i dusimy na małym ogniu pod przykryciem
Cebulę kroimy w kostkę i podsmażamy na oliwie do zeszklenia, potem umieszczamy w garnku
z papryką i mięsem.
Marchewkę kroimy w drobną kostkę i smażymy na patelni na małym ogniu, az się zrumieni
i zmniejszy swoją objętość do 1/3.
Marchewkę umieszczamy w garnku z reszta produktów i dusimy, ewentualnie dolewając wodę,
aż marchewka odzyska objętość, a mięso będzie miękkie.
Ziemniak kroimy w drobną kostkę i umieszczamy w garnku. Jak ziemniak zmięknie,
dolewamy śmietanę i wsypujemy 1/3 torebki przyprawy do gulaszu.
W tym momencie ziemniaki "zdębieją" i ponownie staną się twarde.
Dalej gotujemy, aż ponownie ziemniaki zmiękną.
Pozostała część wina nieustannie sprawdzamy organoleptycznie czy nie skwaśniało.
I oto gulasz jest gotowy.



P.S.
Absolutny zakaz udostępniania osobnikom nie będącymi Lożowiczami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to było u mnie. ;) To był pierwszy lay, który zrobiłem na Photoshopie, nie na GIMP''ie. Przywróciłem stary, bo kiedy zrobiłem ankietę "Czy podoba Ci się lay z TDU?", to jedna osoba zaznaczyła, że lay jest ładny, a druga - że średni. W związku z tym przywróciłem stary, o wiele cieplej przyjęty wiedźmiński lay. ;) A Tobie który się bardziej podoba i czy chcesz, bym przywrócił ten z TDU?

EDIT: A wpis wciąż jest, tylko ukryty. :P
EDIT 2: Ja też mam pytanko: sam robiłeś u siebie lay? Bo bardzo ładny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 22:13, KrzysztofMarek napisał:

Wyrok eksmisyjny wydano w 2005 roku. Do dzisiaj dziki lokator mieszka sobie spokojnie.

2005 rok. powiadasz... jednym słowem: Grubo. 10 lat na dziko takie rzeczy chyba tylko naszym kraju.

Dnia 14.12.2014 o 22:13, KrzysztofMarek napisał:

Komornika uprzedziłem, że piszę skargę na niego. Zresztą to już drugi komornik, pierwszy
wziął pieniądze i nic nie zrobił. A pieniądze wziął, mimo, ze wiedział, ze eksmisji nie
zrobi. Ech, długo by pisać.
Już lepiej podam przepis:
/..../

Dziękować. Przepis zapisany.

Dnia 14.12.2014 o 22:13, KrzysztofMarek napisał:

P.S.
Absolutny zakaz udostępniania osobnikom nie będącymi Lożowiczami!

A mogę babci dać... mogę, mogę, mogę ? :D
No tak ładnie bardzo proszę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 21:49, Braveheart napisał:

> /.../ > A mogę babci dać... mogę, mogę, mogę ? :D
No tak ładnie bardzo proszę ;-)

No cóż, jak Babcia wejdzie do Loży... to nie widzę przeszkód.
Ale Babcia nie da rady zrobić gulaszu na więcej, niż 3 osoby, bo potrzebna będzie druga butelka wina. Będziesz musiał Babci pomagać ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 22:40, Prince_Miki napisał:

Tak, to było u mnie. ;) To był pierwszy lay, który zrobiłem na Photoshopie, nie na GIMP''ie.

A więc to tak :D

Dnia 14.12.2014 o 22:40, Prince_Miki napisał:

Przywróciłem stary, bo kiedy zrobiłem ankietę "Czy podoba Ci się lay z TDU?", to jedna
osoba zaznaczyła, że lay jest ładny, a druga - że średni. W związku z tym przywróciłem
stary, o wiele cieplej przyjęty wiedźmiński lay. ;)

hmmm... a więc to tak :D [wiem powtórzyłem się]

Dnia 14.12.2014 o 22:40, Prince_Miki napisał:

A Tobie który się bardziej podoba i czy chcesz, bym przywrócił ten z TDU?

No wiesz... czuję się teraz jak król Salomon! ;-). Ten z TDU był elegancki jak i czytelny/przejrzysty. Jednak osobiście wolę ten wiedźmiński. Jest naprawdę bardzo dobry i ma klimat nie mówiąc o tym, że ten też jest bardzo czytelny a o to w tym chodzi. GSy muszą być czytelne i przejrzyste Więc wszem i wobec oznajmiam: niech zostaje ten co jest. Chyba, że najdzie Cie moc na zrobienie nowego wiedźmińskiego.. wiesz coś w klimatach trójki bo aktualnie na tle widać gębę pierwszego Wiesława a jak wiemy Wiesław się troszkę zmienił i postarzał :P

Dnia 14.12.2014 o 22:40, Prince_Miki napisał:

EDIT: A wpis wciąż jest, tylko ukryty. :P

Taki z Ciebie cwaniak!!!

Dnia 14.12.2014 o 22:40, Prince_Miki napisał:

EDIT 2: Ja też mam pytanko:

To samo pytanie zadałeś mi u mnie na GS. Wybacz, że nie odpowiedziałem. Myślałem, ze już do mnie nie zawitasz i nie przeczytasz odpowiedzi więc dałem sobie spokój :C

Dnia 14.12.2014 o 22:40, Prince_Miki napisał:

sam robiłeś u siebie lay?

Eeeeee wiem że to teraz dziwnie zabrzmi [może nawet się uśmiechniesz przed monitorem] ale zapomniałem dokładnie co to było... xDD. Masz na myśli główne tło pod stroną ? :D. Je udało mi się dorwać na necie w całości jako tapetę gdyż elementy poboczne jak archanioł po prawej i demon po lewej pasuje idealnie do monitora a zapożyczone zostało to z tego: http://cdn.escapistmagazine.com/media/global/images/library/deriv/79/79033.jpg
A tu jest tapeta:
http://www.thelittlenerd.com/wp-content/uploads/2012/07/Old-Paper-Diablo-3-Wallpaper.jpg
Wystarczyło w PS usunąć niepotrzebne elementy i tło jak marzenie.

Chciałem aby mój GS miał taki klimat hmm jakby "papierowy". Jak stare pergaminy i zdało to egzamin. Elementy rysunkowe są idealnie rozmieszczone a sam GS oczywiście najlepiej się prezentuje w rozdzielczości full hd. [mam nadzieje, że z takowej korzystasz :P] Jestem z niego bardzo zadowolony bo i czytelnie wszystko to wygląda. Natomiast to całe "zdzierstwo" do czytania [nazwijmy to "papirusem" na którym jest tekst :P] zrobił mi znajomek który dość dobrze ogarnia PSa. Nie był to dla niego żaden problem i dopasował wszystko idealnie do głównej części strony.
Problem we mnie to taki, że za cholerę nie mam mocy żeby coś tam skrobać. Bo kto by czytał moje wypociny. Przydałoby się też to i owo zaktualizować ale coś nie mam mocy ;/. Może któregoś pięknego dnia.

Dnia 14.12.2014 o 22:40, Prince_Miki napisał:

Bo bardzo ładny...

A dziękuje, dziękuje :P

Patrz jak wyglądał kiedyś mój GS:
[szukam, szukam na kompie] cholipka nie mogę znaleźć. Ale był to klimat TES V: Skyrim.
Znajomek wtedy mnie zszokował bo z dołączonych obrazków zrobił istny majstersztyk. Dałem mu wtedy kilka zdjęć a on wszystko pięknie pozlepiał.
np na pierwszym zdjęciu:
http://images5.alphacoders.com/420/420461.jpg
wyciął tego wojownika co ubija smoka i idealnie wpasował go do zdjęcia nr 2 [mapa] [był przy prawej stronie tak jak u Ciebie twarz wiedżmina. Zmienił też troszkę kolor wojownika aby pasował do mapy. Taka jakby sepia mocniejsza to wtedy była.]
natomiast to zdjęcie.
http://www.planetcalypsoforum.com/gallery/files/2/5/2/3/1/daedra_s_-_aka_the_elder_scrolls_iv_-_oblivion_argonauts.jpg
idealnie wlepił coś jakby "położył kartkę" na mapę
Ten obraz:
http://www.freakygaming.com/gallery/concept_art/elder_scrolls_iv:_oblivion/fighters_guild.jpg
również pięknie wkomponował. :)

[Tak teraz mi się przypomniało, że mogę to mieć jeszcze na mailu... szukam, szukam.... i mam!!!!]
ta da!!
Efekt końcowy na załączonym obrazku. Miałem go wtedy bardzo długo :)

PS: Wiem.. zagmatwałem i to ostro :D ale już tak czasem mam. Ważne, że udało mi się dorwać ten stary wygląd.

20141215225346

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, obecny lay jest faktycznie bardzo ładny, jednak ten pierwszy to naprawdę arcydzieło. Nawet nie wiem, czy w ogóle bym coś takiego zrobił, ale wiesz - zmotywowałeś mnie do działania. :P Niech zgadnę - w tym lay''u pewnie pomógł Ci Madt. ;) Też gdzieś mam od niego jakiś lay, tylko od dawna go nie używam, ale nie da się zaprzeczyć, że to urodzony grafik, i to delikatnie mówiąc.

Zmieniając temat, to pamiętasz zapewne, jak Ci mówiłem (czy tam pisałem), że podziwiam piękno wysp Palau od jakiegoś czasu. Teraz wyjawię Tobie nieco więcej. Otóż umiem podstawy języka palauańskiego. Niestety, nie da się zaprzeczyć, że język jest strasznie trudny. Do każdego nauczonego słowa trzeba też się nauczyć jego formy dzierżawczej. Czyli np. słowo charm oznacza zwierzę, a chermel - jego / jej zwierzę. Dlaczego więc trzeba uczyć się do każdego słowa jego formy zamiast poznać zasady tworzenia formy dzierżawczej? Niestety, tutaj jest bardzo dużo wyjątków i praktycznie w tym aspekcie języka nie ma zasad. Na szczęście gdzie indziej jest już znacznie łatwiej. Pewnie mi zarzucisz, że marnuje sobie czas itp., ale mnie to naprawdę interesuje. ;) Jakbyś chciał poznać podstawy tego interesującego języka, to pisz na priv''ie na GS''ie, a ja dam Ci kilka przydatnych linków do stron, z których można poznać podstawy palauańskiego, a naprawdę zachęcam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Czy ktoś z Lożowiczów (MS Word to podkreślił, więc może nie Lożowiczów, a Lożowików? Nie, też podkreślił. Lożawików? Też podkreślił. A mnie koncept się skończył) zamierza rozpocząć grę w Worlld of Tanks? Bo mam do oddania kod z CDA dla rozpoczynających grę (od razu mówię, że kodu dla wszystkich nie mam na zbyciu i nie będę miał). Jak ktoś się zgłosi, zaraz wypiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2014 o 00:11, Prince_Miki napisał:

Niech zgadnę - w tym lay''u pewnie pomógł Ci Madt. ;)

Tak to jeszcze wtedy był on. Zdolna bestia. Dawno z nim nie rozmawiałem a kiedyś dość mocno utrzymywaliśmy kontakt. Pewnie na gadu już się nie pojawia. Reasumując. Spełnił moją wizję GSa
Też gdzieś mam od

Dnia 16.12.2014 o 00:11, Prince_Miki napisał:

Teraz wyjawię Tobie nieco więcej. Otóż umiem podstawy języka palauańskiego.

No way! :D poważnie czy ostro mnie trolujesz.

Dnia 16.12.2014 o 00:11, Prince_Miki napisał:

Niestety, nie da się zaprzeczyć, że język jest strasznie trudny.

Ja zapewne bym wymiękł na starcie.

Dnia 16.12.2014 o 00:11, Prince_Miki napisał:

Do każdego nauczonego słowa trzeba też się nauczyć jego formy dzierżawczej. Czyli np.
słowo charm oznacza zwierzę, a chermel - jego / jej zwierzę.

hmmm. ciekawe.
Dlaczego więc

Dnia 16.12.2014 o 00:11, Prince_Miki napisał:

Jakbyś chciał poznać podstawy tego interesującego języka, to pisz na priv''ie na GS''ie, a ja dam Ci kilka
przydatnych
linków do stron, z których można poznać podstawy palauańskiego, a naprawdę zachęcam. :)

Ja niestety podziękuje :D [wiadome przyczyny xD] a Tobie gratuluję zacięcia i to, że Ci się chce tym sobie zaprzątać głowę :P. Życzę progresu w dalszej nauce.

Dnia 16.12.2014 o 00:11, Prince_Miki napisał:

I jak? Wykorzystałeś przepisik? Cholercia, sam bym spróbował, gdybym chociaż miał czas...

Na ten moment chyba nie ma sensu. [choć myślałem o tym weekendzie]. Święta się zbliżają co za tym idzie czas wielkiego sprzątania oraz gotowania/smażenia/pieczenia. Jutro już 18! jak ten czas szybko leci... Przepis KMa wykorzystam po świętach jak już trochę tego żarcia odejdzie. Nie bój się zdam relację.
Swoją drogą musisz mieć bardzo napięty grafik skoro nie masz czasu na robienie obiadu. Obiad to podstawa. No chyba, że masz jeszcze taki okres w domu gdzie rodzice gotują [albo jedno z dwojga] i Cię kompletnie nie obchodzi co się dzieje w kuchni... [bądź nie posiadasz skilla xDD]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 22:08, KrzysztofMarek napisał:

No cóż, jak Babcia wejdzie do Loży... to nie widzę przeszkód.

Babcia lekko schorowana. Z komputerem nigdy w zyciu nie miała styczności więc zanim by tu zawitała to by minęło jakieś 50 wieczności :-D

Dnia 15.12.2014 o 22:08, KrzysztofMarek napisał:

Ale Babcia nie da rady zrobić gulaszu na więcej, niż 3 osoby, bo potrzebna będzie druga
butelka wina. Będziesz musiał Babci pomagać ;-P

Zrobimy inaczej. Zlećmy Babci "czarną robotę" a druga butelkę wina będziemy mieli do obiadu. Co Ty na to ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2014 o 13:16, Prince_Miki napisał:

Sam też znam Madt''a. Spoko gość, tylko ostatnio bardzo rzadko pojawia się na gramie. :(

Dawno go nie widziałem nie mówiąc już o jakimś poście w jego wykonaniu. Chłopaczyna ma chyba ostro napięty grafik albo dał sobie spokój z forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2014 o 12:57, Braveheart napisał:

> /.../ > Zrobimy inaczej. Zlećmy Babci "czarną robotę" a druga butelkę wina będziemy mieli do
obiadu. Co Ty na to ? ;-)

>
No nie, tak nie można!
Ta druga butelka nie ma być do obiadu, tylko do gulaszu!
Babcia może Ci pomagać, ale nie przy organoleptycznym badaniu wina! To czynność wyjątkowo odpowiedzialna i nie ma rady, o ile Babcia może zająć się prozaicznymi czynnościami jak siekanie cebuli czy smażenie marchewki, to badaniem wina będziesz musiał zająć się osobiście. No i nie można na winie oszczędzać - z każdej butelki szklanka musi pójść do garna. Reszta zostanie zużyta w badaniach. Jeśli chciałbyś z jednej butelki wlać do garnka aż dwie szklanki, to pozostała część nie starczy na badania i gulasz może się nie udać. Gulasz, to gęsta zupa o doskonałym smaku - temu służy badanie organoleptyczne wina i właśnie tyle wina potrzeba do badań, żeby smak był doskonały.
Do obiadu może być trzecia butelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2014 o 15:42, Prince_Miki napisał:

Pewnie dostał pracę i ma ważniejsze sprawy, niż gram.pl :D

Tak teraz wszedłem na jego GSa. Chyba jednak od czasu do czasu zagląda na gram.pl bo wcześniej miał delikatny motyw ze Skyrimem a teraz widać jak byk, że GS z motywem przewodnim: "Wiedźmin III: Dziki Gon" ;-) ale kto wie. Może to tylko delikatna aktualizacja pod tzw zajawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2014 o 16:48, Prince_Miki napisał:

2000+ wliczając w to stare konto - miki3aa. ;)

Zaraz zaraz.... korzystałeś już z możliwości zmiany nicka.? Wcześniej nazywałeś się miki3aa czy masz dwa konto i z tamtego nie korzystasz. ? :D Ładnie to tak oszukiwać, że się jest 2k dni ?? :P

Dnia 17.12.2014 o 16:48, Prince_Miki napisał:

A tak z innej beczki, to możesz podesłać
screen pola, gdzie ustawiasz Własny Tytuł? :)

Wchodzisz w ustawienia gram.pl i wyświetla się takie cuś jak na screenie. Gdy nie ma się WT pole jest na szaro.

20141217170207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się