Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Alien Rage - recenzja

56 postów w tym temacie

w porównaniu z poprzednim snajperem 2 to nawet na zachodzie przyznali że gameplayowo i graficznie sporo do przodu. I tutaj przy tej cenie nawet warto zastanowienia się nad kupnem na cyniczny bryt przyznał że gra spójnie zrobiona i gra faktycznie ma klasyczne podejście czyli tylko pretekst do totalnej rozwałki oraz sama gra lepsza od snipera 2.

Co ciekawe wielu recenzentó się zastanawiało czemu im Alien Rage(UE3) wyszedł graficznie lepiej skoro Sniper 2 był na CE3 XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem ładniej gry na CryEngine od innego studia niż Crytec ;) Sniper Ghost Warrior 2 i tak przewyższa graficznie to co oferują choćby State of Decay lubWarZ (Infestation).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Od siebie dodam ze jesli gra jest trudna to na wstepie dostaje + a nie minusa (wlasnie
> jednym z plusow tej produkcji mialo byc to ze hardkorzy dobrze sie w niej poczuja, dosc
> juz gier dla niedzielnych graczy)

Gra trudna jest super, ale wtedy, gdy trudność wynika ze stawianych przed graczem wyzwań, którym trzeba sprostać, wrogów, których trzeba przechytrzyć, łamigłówek, które trzeba rozwiązać. Patrz Dark Souls. Ale gdy gra jest trudna dlatego, że jak wchodzisz do nowej lokacji, to za plecami spawnują ci się wrogowie, których nie możesz zobaczyć, a którzy zabijają cię drugim strzałem, to nie jest to wyzwanie tylko źle zaprojektowany gameplay. Tak właśnie jest tutaj. Na dodatek jest on tak źle zaprojektowany, że wystarczy prosta taktyka w stylu "wchodzę do lokacji a potem szybko się cofam za osłonę", żeby bez problemu sobie poradzić ze wszystkim, do tego stopnia bez problemu, że gra robi się za łatwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W strzelankach zdarzają się dobre fabuły, choćby wymieniony F.E.A.R. Z drugiej strony co powiecie o fabule w Quake 3, CS''sie czy Battlefield 1942. Po prostu jedne gry tworzy się takie, a drugie inne. Tylko najwybitniejsze tytuły mogą się pochwalić dobrą fabułą, świetną grywalnością i grafiką z najwyższej pułki. Polska nie jest jeszcze Japonią czy USA, więc nie ma co oczekiwać Bóg wie czego. Przynajmniej cena jest dostosowana do jakości. Nie powiecie mi chyba, że nie da się kupić gniota za 100 zł albo więcej i często producenci takiej gry nie mają sobie nic do zarzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze troche stanieje to moze i kupie, bo w sumie lubie takie oldschoolowe strzelanki sci fiction.
Swoja droga to z checia bym zobaczyl i pogral w jakiegos nowego chroma. Pamietam ze jedynka byla wspaniala jak na czasy w ktorych wyszla (czasy w ktorych polacy raczej nie byli kojarzeni z dobrymi grami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli popatrzeć na wszystkie recenzje brane do wyliczenia scora na metacritic, to wcale nie wygląda źle : pięć ocen między 60 a 70 punktów a dwie 30 i 40. Zastanawia, tak duży dystans między dwoma najsłabszymi a resztą. To jednak nie najlepiej świadczy o obiektywnym podejściu w tych przypadkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie widziałem ładniej gry na CryEngine od innego studia niż Crytec ;) Sniper Ghost Warrior
> 2 i tak przewyższa graficznie to co oferują choćby State of Decay lubWarZ (Infestation).

Na PC State of Decay wygląda lepiej niż SGW2 z patchem DX11 (LOL, gdzie tam DX11). Natomiast nie bardzo rozumiem, co War Z do tego? Bo przecież wiesz, że War Z nie chula na CryEngine 3? Więc porównanie, jak to się mówi, z tego miejsca z tyłu, z księżycem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 08:01, PEEPer napisał:

Jprdl... chyba się zgodzę z CI że ktoś naprawdę stosuję do nich jakiś czarny PR-średnia
50/100 na metacritic...


Oczywiście, ja jestem prezesem czarnego pr. Bez przesady, ta firma nie ma żadnego znaczenia a uważa się za pępek świata (czarny pr, LOL).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Sniper Ghost Warror 2 jest ładniejszy od State of Decay na PC (które jest swoją drogą jeszcze betą). Co do WarZ coś mi się zupełnie pomyliło, gra rzeczywiście nie śmiga na CE (nie wiem dlaczego mi się tak ubzdurało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem i grałem, już w znacznie gorsze gry niż Alien Rage, które przy tym były dużo droższe. Czarny PR, to po prostu różnorodność naszego narodu. Gdzie 2 Polaków tam 3 zdania. Jednym się podoba, drugim nie. Jedni się zachwycają, a inni mieszają z błotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie tylko polskie serwisy i nie tylko polscy gracze wystawili niskie oceny Alien Rage. Na Metacritic średnia ocen 55, w tym trzy recenzje z oceną "niegrywalna", na forum Steam ludzie też zasadoczo narzekają, pochwały to wyjątki. Oni wszyscy też należą do zorganizowanej grupy hejterskiej? Brdura. Po prostu gra najwidoczniej jest słaba, a wymyślony przez City "hejt" jest tylko usprawiedliwieniem dla braku talentu lub błędów przy tworzeniu gry. TobiAlex ma rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 08:39, CDRV napisał:

Gdy na CDA w recenzji GTA5 recenzent osmielil sie podac minus (duzo nikomu nie potrzebnych
czynnosci) rozpetala sie burza a przeciez to minus pokroju (niepotrzebnie frustrujacy
poczatek z tej recenzji)
Od siebie dodam ze jesli gra jest trudna to na wstepie dostaje + a nie minusa (wlasnie
jednym z plusow tej produkcji mialo byc to ze hardkorzy dobrze sie w niej poczuja, dosc
juz gier dla niedzielnych graczy)


Z reguły ci niedzielni gracze lubią grać na wysokich poziomach, a co do ciebie naucz się korzystać na klawiaturze z ALTa bo masz braki w ( ą,ę,rz-ż ś,ć,ó ). Rozumiem błędy, ale bijesz tu wszystkich hardcorowcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

User Score na Metacritic to 7,6/10 na podstawie 62 ocen ( to jest ocena graczy ).
Metascore to 56/100 na podstawie 13 recenzji ( 80, 70, 70, 67, 66, 65, 60, 60, 60, 50, 40, 32, 30/100 ). Rozpiętość duża ale zdecydowana przewaga 60 i powyzej. ( to jest ocena na podstawie recenzji redakcji).
Jest tam również 17 recenzji graczy (punktowane : 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 8, 8, 8, 8, 8, 8, 7, 7, 6 i 5 wszystkie w skali do 10 ).
Jak widać gra oceniana jest dobrze, szczegolnie przez graczy ( polecam równiez komentarze na Steamie dotyczące gry - dla mnie zdecydowanie więcej jest pozytywnych ).
Ocena Metascore też jest calkiem dobra szczególnie jak się popatrzy na wyniki tworzących ją recenzji.
To tyle jezeli chodzi o konkrety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 10:52, Demagol napisał:

StarCraft 2 ma prawdopodobnie najbardziej kretyńską opowiastkę w historii gier przynajmniej
AAA


Któryś CoD (ten z masakrą na lotnisku. nie pamieam już dokładnie czy to MW 2 czy pierwszy Black Ops) ma gorszą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 08:39, CDRV napisał:

Od siebie dodam ze jesli gra jest trudna to na wstepie dostaje + a nie minusa (wlasnie
jednym z plusow tej produkcji mialo byc to ze hardkorzy dobrze sie w niej poczuja, dosc
juz gier dla niedzielnych graczy)


Oczywiscie, tylko jeszcze trzeba umieć zrobić grę trudną. Tutaj z recenzji rozumiem, że cała trudnosć polega na fakcie, że przeciwnicy są kolorystycznie podobni do otoczenia prez co często ich nie widać. Ale jak już wiesz, gdzie są to trudnosć pryska i walisz head shot za head shotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować