Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Heroes of the Storm - MOBA autorstwa Blizzarda [m]

830 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2015 o 13:19, akwyx napisał:

Natomiast mam pytanie bo kiedy przeglądałem jakieś wcześniejsze patch notesy to natknąłem
się na wiadomość o gate''ach. Czy faktycznie już od któregoś lvla konta nie musimy dobijać
postacią do 4 poziomu aby mieć wszystkie talenty odblokowane? To był chyba 25 i nawet
gdzieś było wspomniane, że mogą się po meczu pojawić informacje o tym, że dane talenty
odblokowaliśmy ale to jedynie wizualny bug. Coś wiadomo? Zagram dopiero w piątek, więc
nie bardzo mam jak sprawdzić a i nie pamiętam gdzie to czytałem.


Wiesz co, nie wiem. Ciężko jest mi to potwierdzić, bo z postaci, które mają poziom niższy niż czwarty to mam tylko Abathura na trzecim, Wikingów i teraz Kael''thasa. Ale podobno ta opcja była już odpalona wraz z Sylvanas, nawet chyba bug związany z talent gate też został pokonany.

Maurycy_69 - tak, Blizzard trochę szybciej podrzucił portret i rangi dla Joasi. BTW: mam nadzieję, że gracze SC2 dostaną tego niebieskiego wilka mechanicznego jako mounta... bo tylko gracze DIII i SC2 nie dostaną nic, nawet jakiegoś fajnego skina do Tassadara (z czego bym się ucieszył)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem chyba ze 2 miesiące, licząc na to, że w tym czasie Blizz naprawi bug z freezami i lagami. Dziś odpaliłem meczyk by to sprawdzić. I co? Oczywiście gucio, gra NADAL jest niegrywalna, a tym razem dowalila mi coś nowego, bo po zakończonym meczu FPSy w menu spadły do jakichś pięciu w porywach. Naprawdę, trąbi się na oficjalnych forach o tym problemie od miesięcy, a tu nadal nic, kpina w żywe oczy. Ale za to sklep ma nowy desing! Żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 23:06, Outlander-pro napisał:

Dziś odpaliłem meczyk by to sprawdzić. I co? Oczywiście gucio, gra NADAL jest niegrywalna


Heh, +1... Gram co prawda regularnie ostatnio (przy czym raczej z braku chętnych do wspólnej gry w lola i długości meczy niż jakości i ogólnych odczuć co do hotsa), ale od samego początku jest to męczące niesamowicie. Do tego podejrzewam jakiegoś memory leaka (a może po prostu moj pc nie wyrabia ;) ) bo po 2-3 meczach następne już na bank są niegrywalne... A szarpaniem w sytuacjach typu pojawienie się statku/webweaverów nawet już się nie przejmuję, staram się tylko w tym czasie postać cofnąć - szkoda że w tym drugim przypadku nie mam pewności kiedy to się stanie, byłoby prościej. ;)

Swoją drogą, jak się już produkuje - mają w planach zmianę systemu gier rankingowych? Aktualny rank jest żartem a nie wyznacznikiem czegokolwiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest naprawdę rozwalona technicznie. Na poprzedniej grafice hd 4870 miałem freezy i czasem zwiechy kompa przy których pomagał tylko reset. Teraz widzę, że piszą o naprawieniu tego w starszych kartach właśnie z serii 4000. Tak się złożyło, że pół miesiąca temu padła mi grafika i teraz mam dużo nowszą. Co z tego, może o wiele mniej freezów jest ale i tak przed chwilą komp mi się zawiesił i pomógł tylko reset...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2015 o 12:32, Nightdew napisał:

Ta gra jest naprawdę rozwalona technicznie. Na poprzedniej grafice hd 4870 miałem freezy
i czasem zwiechy kompa przy których pomagał tylko reset. Teraz widzę, że piszą o naprawieniu
tego w starszych kartach właśnie z serii 4000. Tak się złożyło, że pół miesiąca temu
padła mi grafika i teraz mam dużo nowszą. Co z tego, może o wiele mniej freezów jest
ale i tak przed chwilą komp mi się zawiesił i pomógł tylko reset...


A czy to czasem nie było wspomniane pod kątem kart Intela z serii 4000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj postanowiłem, że wreszcie przetestuję jakąkolwiek grę typu MOBA i mój wybór padł właśnie na HotS - stwierdziłem, że skoro premiera jest dopiero dzisiaj, to jeszcze nie wszyscy będą tak wykokszeni :D
I nie zawiodłem się - gra się przyjemnie, a po kilku meczykach nawet jako tako sobie radzę :D Boli tylko czas ładowania - mała, prosta plansza potrafi się wczytywać kilka minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na laptopie z GF 850M - czasem wywala podczas wczytywania meczu, czasem mnie rozłączy podczas gry na jakieś 30 sekund, ale framerate stały.

@pawbuk - to nie tak. Mapa ładuje się dla wszystkich jednocześnie, więc to nie twój pc musi mieć problem. Sam zobaczysz po paru meczach, że czasem idzie dużo szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 16:16, Undertaker napisał:

@pawbuk - to nie tak. Mapa ładuje się dla wszystkich jednocześnie, więc to nie twój pc
musi mieć problem. Sam zobaczysz po paru meczach, że czasem idzie dużo szybciej.


Niekiedy idzie ciężej ze względu na to, że serwery także są obciążone. Raz na mecz czekałem... 10 minut, po czym graliśmy jakieś 4v2 na trzy boty po naszej stronie. To był najgorszy mecz jaki mogłem rozegrać i trochę boli, że nie ma możliwości opuszczenia starcia w przypadku tak dużej liczby graczy afk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi - warto rozwijać jednego bohatera, czy inwestować w nowych? Ci do kupienia za większą ilość złota są znacznie lepsi?
Na razie gram Vallą i nie jest tragicznie - muszę trzymać się na dystans, ale na dalszych etapach meczu jest naprawdę zabójcza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 19:08, pawbuk napisał:

Powiedzcie mi - warto rozwijać jednego bohatera, czy inwestować w nowych? Ci do kupienia
za większą ilość złota są znacznie lepsi?
Na razie gram Vallą i nie jest tragicznie - muszę trzymać się na dystans, ale na dalszych
etapach meczu jest naprawdę zabójcza ;)


Kupuj postacie z dwóch powodów:

1. Różnorodność jest spoko
2. Potem potrzebna jest dziesiątka do Hero League ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 19:14, Muradin_07 napisał:

Kupuj postacie z dwóch powodów:

1. Różnorodność jest spoko


Czyli różne klasy? Na dystans, w zwarciu?

Dnia 02.06.2015 o 19:14, Muradin_07 napisał:

2. Potem potrzebna jest dziesiątka do Hero League ;)


Chodzi o 10 różnych bohaterów, tak? Jakichś konkretnych? Jestem totalnie zielony jeśli chodzi o MOBA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 19:15, pawbuk napisał:

Czyli różne klasy? Na dystans, w zwarciu?


Tak, dobrze jest mieć kogoś ogranego z każdej specjalizacji. Chyba, że grasz tylko Quick Matche to dużej to różnicy nie robi

Dnia 02.06.2015 o 19:15, pawbuk napisał:

Chodzi o 10 różnych bohaterów, tak? Jakichś konkretnych? Jestem totalnie zielony jeśli
chodzi o MOBA :D


Dziesięciu w ogóle, ale znowu - podczas draftu lepiej jest mieć wybór, bo ktoś weźmie postać, którą Ty bardzo lubisz i zaczyna się problem jak nie znasz innych postaci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 19:20, Muradin_07 napisał:

Tak, dobrze jest mieć kogoś ogranego z każdej specjalizacji. Chyba, że grasz tylko Quick
Matche to dużej to różnicy nie robi


Na razie gram tylko QM, bo chciałem trochę ogarnąć grę :D A na czym polegają pozostałe tryby?

Dnia 02.06.2015 o 19:20, Muradin_07 napisał:

Dziesięciu w ogóle, ale znowu - podczas draftu lepiej jest mieć wybór, bo ktoś weźmie
postać, którą Ty bardzo lubisz i zaczyna się problem jak nie znasz innych postaci :D


Czyli rozumiem, że jest losowanie jakieś bohaterów? I nie mamy wplywu jakiego dostaniemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 19:24, pawbuk napisał:

Na razie gram tylko QM, bo chciałem trochę ogarnąć grę :D A na czym polegają pozostałe
tryby?

O Hero napiszę niżej, Team League (na 40 lvl) to prawie to samo co Hero przy czym tworzysz sobie drużynę ze znajomymi i gracie jako team, poza tym masz tryb gry z botami (tylko boty albo pięciu graczy vs boty) i try mode, gdzie możesz przetestować bohatera (włączyć albo wyłączyć miniony, dodawać lvle, resetować talenty - ot tak żeby sprawdzić jak co działa u danej postaci).

Dnia 02.06.2015 o 19:24, pawbuk napisał:

Czyli rozumiem, że jest losowanie jakieś bohaterów? I nie mamy wplywu jakiego dostaniemy?

Nie. Drużyny wybierają na zmianę (pierwsza drużyna jedną, potem na zmianę po dwie i na koniec ostatnią postać dobiera drużyna druga), a każdą postać może się pojawić raz (na mecz, nie na drużynę tak jak w QM). Musisz mieć więc 10 postaci na wypadek bycia ostatnim wybierającym - jeśli pozostałe 9 do których masz dostęp będzie wcześniej wybranych. ;) Niedostępne są tam też postacie z darmowej rotacji, tylko te, które posiadasz.
Najlepiej więc mieć postacie dość zróżnicowane - nigdy nie wiadomo jaką rolę przyjdzie Ci pełnić w drużynie, a granie bez healera bo ktoś ''nie ma'' to raczej słaby deal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 23:33, Undertaker napisał:

Zauważyliście, jak właśnie ładnie podnieśli ceny za golda w sklepie? Crusader 15k...


Każda nowa postać tyle kosztuje przez tydzień lub dwa, potem cena spada do 10k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować