Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Czy istnieje w WinXP możliwość wyłączanie podstawowej funkcji CAPS LOCK? Chodzi mi o wyłączenie powiększania/pomniejszania liter (od lat uważam tą opcję za totalne martnotractwo klawisza, zdecydowanie wygodniej używać Shifta), ale nie tak aby klawisz przestał działać kompletnie, zależy mi właśnie na tym abym nadal mógł go bindować w grach (tyle, że już bez durnego przełączania się czcionki na dużą/małą :)). Wie ktoś jak to zrobić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To żaden ester egg, telnet służy to łączenia się z innymi komputerami za pomocą konsoli tekstowej ( towel.blinkenlights.nl to serwer z którym się łączy w tym przypadku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 09:30, Piotrbov napisał:

Wie ktoś może, jak wyłączyć konto gościa w Windows XP Hime Edition?


Spróbuj: Start --> Uruchom --> secpol.msc --> Zasady lokalne --> Opcje zabezpieczeń --> Konta: Stan konta gościa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 09:44, Narmo napisał:

> Wie ktoś może, jak wyłączyć konto gościa w Windows XP Hime Edition?

Spróbuj: Start --> Uruchom --> secpol.msc --> Zasady lokalne --> Opcje zabezpieczeń
--> Konta: Stan konta gościa


Już nie ważne. To co napisałeś mi nie działa, ale znalazłem iny sposób.
A czy może ktoś zna jakiś sposób i czy to w ogóle jest mozliwe, by usunać konto uzytkownika będąc na tym koncie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to możliwe, przecież w momencie, gdy jesteś zalogowany na jakieś konto, w użyciu (a więc zablokowane przed usunięciem) są pliki powiązane z tym profilem (np. pliki z ustawieniami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 19:35, Blackhand napisał:

Nie jest to możliwe, przecież w momencie, gdy jesteś zalogowany na jakieś konto, w użyciu
(a więc zablokowane przed usunięciem) są pliki powiązane z tym profilem (np. pliki z
ustawieniami).


Dobra. Cofam wszystkie pytania odkryłem już sposób jak to zrobić itd. O dziwo nawet udało mi się usunąć konto, z którego korzystam:
Wiersz poleceń -> net user [nazwa konta] /delete


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podczas instalacji nowego skina wygląd mojego systemu zmienił się na 98. Co robić? Próbowałem przywracania systemu, ale na marne. Kiedy chcę zmienić kompozycję na Windows XP wyskakuje bład typu "nie wysyłaj". Mój system to XP Professional SP3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema mam problem czy da się małe zdjęcie powiększyć do rozmiaru 1280x960 bez utraty jakości ?? jak jest jakiś program to podajcie proszę bardzo mi na tym zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 19:56, filip1-1 napisał:

Siema mam problem czy da się małe zdjęcie powiększyć do rozmiaru 1280x960 bez utraty
jakości ?? jak jest jakiś program to podajcie proszę bardzo mi na tym zależy


Co masz na myśli mówiąc bez utraty jakości. Jakość się nie zmienia przy powiększaniu tylko piskele są skalowane powiększasz 2 krotnie każdy z wymiarów to piksel jest przeskalowywany na 4. Jeśli chcesz żeby krawędzie po powiększenu byłu gładkie itp to się tak nie da bez ingerencji programu graficznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 20:07, Nufiko napisał:

> Siema mam problem czy da się małe zdjęcie powiększyć do rozmiaru 1280x960 bez utraty

> jakości ?? jak jest jakiś program to podajcie proszę bardzo mi na tym zależy

Co masz na myśli mówiąc bez utraty jakości. Jakość się nie zmienia przy powiększaniu
tylko piskele są skalowane powiększasz 2 krotnie każdy z wymiarów to piksel jest przeskalowywany
na 4. Jeśli chcesz żeby krawędzie po powiększenu byłu gładkie itp to się tak nie da bez
ingerencji programu graficznego.

Chce żeby było takie jak to małe co miałem w takiej jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile to nie jest grafika wektorowa to nie ma szans, no chyba że sam sobie wszystko w programie graficznym ładnie wygładzisz, chodzi o to że w grafice rastowej (a do takiej zaliczają się np zdjecia) jest podany kolor konkretnych pixeli, a co za tym idzie nie da się powiększyć ani zmniejszyć bez utraty jakości (no chyba że niedużo, wtedy ta strata może być niezauważalna. Grafika wektorowa definiuje natomiast stosownymi wzorami krzywe i wypełnienia zamkniętych nimi obszarów, dzięki czemu można np rysuneczek kilka na kilka cm powiększyć do rozmiarów bilboardu (albo i większego) bez żadnych strat jakości (bo obliczenia zostaną powtórzone, ale dla większej skali)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Windowsem, a właściwie - tym przeklętym WMP (11). Otóż ten durny player ubzdurał sobie, że będzie "zarządzał" wszelkimi odtwarzaczami, jakie podłączę do kompa. Efekt jest taki, że jak podłączę MP3 by ją podładować, to przed jej odłączeniem muszę wyłączyć PC. Przy próbie użycia "Bezpiecznego usuwania sprzętu" jestem częstowany komunikatem, że nie można usunąć urządzenia, gdyż jest używane :/.
Jak zmusić gnoja (WMP), by nie "zarządzał" podłączanymi do komputera odtwarzaczami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie opcje/urządzenia/twój odtwarzacz mp3 i odznacz ''rozpocznij synchronizację...''. Jeśli nie to - na 100% coś w ustawieniach, bo u mnie WMP tego nie próbuje... Chociaż i tak nie mógłby, bo mój odtwarzacz to Sony, więc ma pliki w takich formatach, jakich WMP nigdy w życiu nie odtworzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi chodzi o to, by WMP nie próbował "zarządzać" żadnym odtwarzaczem, nawet takim, którego podłączę pierwszy raz (a wczoraj właśnie tak miałem - podpiąłem jakiegoś Thomsona i (_!_), żeby go odłączyć, musiałem wyłączyć kompa :/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, przed chwilą zainstalowałem Windowsa XP SP2. Mój problem polega na tym, że dyski nie chcą się otwierać, muszę brać "eksploruj". Na laptopie miałem ten sam problem, po zainstalowaniu tego samego windowsa wszystko działało normalnie ale pewnego razu nie chciał się otworzyć, na laptopie ten problem mam do dziś, proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dwukliku na dysk pojawia się okno wyboru programu, za pomocą którego masz niby otworzyć dysk...? Jeśli tak - częsty problem, związany z wirusem. Odsyf kompa (np. trial Kasperskiego) a później w narzędziach wybierz opcję ''pokaż ukryte pliki i foldery'' i usuń pliki ''autorun'' (będą od razu po otwarciu dysku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 19:23, szypek26 napisał:

Po dwukliku na dysk pojawia się okno wyboru programu, za pomocą którego masz niby otworzyć
dysk...? Jeśli tak - częsty problem, związany z wirusem. Odsyf kompa (np. trial Kasperskiego)
a później w narzędziach wybierz opcję ''pokaż ukryte pliki i foldery'' i usuń pliki ''autorun''
(będą od razu po otwarciu dysku).

Nie, dysk wogóle się nie chce otworzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować