Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2006 o 16:34, Tomi_323 napisał:

W jaki sposób można odczytać dziennik zdarzeń?

start -> panel sterowania -> wydajność i konserwacja -> narzędzia administracyjne -> podgląd zdarzeń
lub
start -> uruchom -> (wpisz) eventvwr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 16:51, Tomi_323 napisał:

Czy jeżeli za pomoca np. nlite usunę całkowicie IE z mojego pc to będę mógł aktualizować
system poprzez automatyczne aktualizacje?


ja bym nie usuwał IE bo moze jest to najgorsza przegladarka ale na niej wszystko działa poprawnie bo czasem i na FF i Operze moze cos nie działac a bedzie działac na IE i po 2 prawie wszystkie rejstracje sa wskazane w IE bo w innych przegladarkach moze wystapic jakis problem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 16:56, TTBoS napisał:

> Czy jeżeli za pomoca np. nlite usunę całkowicie IE z mojego pc to będę mógł aktualizować

> system poprzez automatyczne aktualizacje?

ja bym nie usuwał IE bo moze jest to najgorsza przegladarka ale na niej wszystko działa poprawnie
bo czasem i na FF i Operze moze cos nie działac a bedzie działac na IE i po 2 prawie wszystkie
rejstracje sa wskazane w IE bo w innych przegladarkach moze wystapic jakis problem ;]

Dodam że np. skanery antywirusowe online działają w większości na IE; poza tym po co usuwac tego IE ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ja to wszystko wiem :P

Zna ktoś odpowiedź na moje pytanie? (ludziom, którzy będa walić teksty "a po co","odradzam Ci" z góry dziękuję za Spam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2006 o 18:46, Tomi_323 napisał:

Zna ktoś odpowiedź na moje pytanie? (ludziom, którzy będa walić teksty "a po co","odradzam
Ci" z góry dziękuję za Spam)

Ja nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie. Ale w Twojej sytuacji zrobiłbym kompletną kopię zapasową, odinstalował IE i spróbował aktualizacji.
Jak pójdzie - dobrze, jak nie pójdzie, przywracam system (i wszystko inne) z kopii zapasowej i po sprawie.
Nortona Antywirusa bez IE nie zaktualizujesz. To akurat wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 18:46, Tomi_323 napisał:

Ludzie ja to wszystko wiem :P

Zna ktoś odpowiedź na moje pytanie? (ludziom, którzy będa walić teksty "a po co","odradzam
Ci" z góry dziękuję za Spam)

To uruchom sobie witynę wundows update w firefoxie czy czego tam używasz i zobacz co się pokazuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do zabaw z nLite zawsze wskazany jest test na maszynie wirtualnej przed właściwą instalacją - można sobie w razie czego zaoszczędzić problemów. co do usuwania IE, to się zastanawiam czy to jest w ogóle możliwe. gdybyś go faktycznie usunął to pewnie by ci nie działał nawet explorer, bo to pewnie jedno i to samo... choć mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2006 o 20:44, Tomi_323 napisał:

Ty w ogóle wiesz co piszesz...? Nie znasz się to bardzo Cię proszę... shut up.

Facet - wyluzuj a nie pokazuj ''wyższą kulutrę'', nie przypuszczałem że niechcesz mnieć dostep do windows update ale widać nie chcesz; a na początku to byłem zwyczajnie ciekaw czemu chcesz usunąć IE [rozumiem że zdajesz sobie sprawę ze skutków].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 23:06, Clegan napisał:


> Ty w ogóle wiesz co piszesz...? Nie znasz się to bardzo Cię proszę... shut up.
Facet - wyluzuj a nie pokazuj ''wyższą kulutrę'', nie przypuszczałem że niechcesz mnieć dostep
do windows update ale widać nie chcesz; a na początku to byłem zwyczajnie ciekaw czemu chcesz
usunąć IE [rozumiem że zdajesz sobie sprawę ze skutków].



Może dlatego chce ponieważ większość wirusów idzie przez IE?
A niestety nie można zablokować by np. gra nie mogła włączyć IE, albo GG by nie korzystało z niego...
Prawdę powiedziawszy to i ja bym się pozbył całego windowsa, albo chociaż IE... Niestety pewne rzeczy nie pozwalają mi na to :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2006 o 23:48, PirO 17 napisał:

Może dlatego chce ponieważ większość wirusów idzie przez IE?

Przeciez tu nie chodzi o przegladarkę - chyba że źle Cię rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 23:48, PirO 17 napisał:

Może dlatego chce ponieważ większość wirusów idzie przez IE?


A co za problem mieć IE gdzieś na dysku, a na codzień używać alternatywy? Te niesczęsne wirusy nie będą sobie wchodzić tylko dlatego, że IE jest zainstalowany.

Dnia 20.09.2006 o 23:48, PirO 17 napisał:

A niestety nie można zablokować by np. gra nie mogła włączyć IE, albo GG by nie korzystało
z niego...


To, że oficjalnie nie ma takiej opcji nie znaczy, że to jest niemożliwe. Skoro podałeś konkretnie GG to zamiast IE można ustawić np. Operę:
http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=72026

Dnia 20.09.2006 o 23:48, PirO 17 napisał:

Prawdę powiedziawszy to i ja bym się pozbył całego windowsa, albo chociaż IE... Niestety pewne
rzeczy nie pozwalają mi na to :/


Można mieć wiele systemów i wiele przeglądarek na jednym dysku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 00:06, Matteos napisał:

A co za problem mieć IE gdzieś na dysku, a na codzień używać alternatywy? Te niesczęsne wirusy
nie będą sobie wchodzić tylko dlatego, że IE jest zainstalowany.


Same z siebie nie będą włazić. Ale w momencie gdy tylko coś się dostanie to...

Dnia 21.09.2006 o 00:06, Matteos napisał:

> niestety nie można zablokować by np. gra nie mogła włączyć IE, albo GG by nie korzystało
> z niego...

To, że oficjalnie nie ma takiej opcji nie znaczy, że to jest niemożliwe. Skoro podałeś konkretnie
GG to zamiast IE można ustawić np. Operę:
http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=72026


hmm... ciekawe, ale niestety ja nie skorzystam, bo nie przepadam za operą... Lisek jest tak dobry jak się tylko da, a nie lubię korzystać z kilku na raz...
Jakbyś miał coś na ff to z chęcią

Dnia 21.09.2006 o 00:06, Matteos napisał:

Można mieć wiele systemów i wiele przeglądarek na jednym dysku...


zgadza się, ale zbyt wygodne to nie jest - gram w gw, muszę coś sprawdzić w necie - restart kompa - ubuntu, k, wracam, znowu restart...
W momencie gdy na Linuksie będzie naprawdę wydajne i wygodne odpalanie .exe łącznie ze wszystkimi directami i innymi syfami to chętnie przejdę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 16:55, PirO 17 napisał:

hmm... ciekawe, ale niestety ja nie skorzystam, bo nie przepadam za operą... Lisek jest tak
dobry jak się tylko da, a nie lubię korzystać z kilku na raz...
Jakbyś miał coś na ff to z chęcią


Ależ proszę bardzo:
http://mozillapl.org/forum/about-10697-0-asc-0.html
albo
http://mozillapl.org/forum/about-6606.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki - kiedy sprawdzam wielkosc katalogu WINDOWS - podaje ze 9GB - kiedy wejde w katalog Windows i zaznacze wszystko co tam jest (ukryte pliki i katalogi tez) podaje 1,9 GB. Mial ktos takie jaja - jak to naprawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usuń wszystko z katalogu:

C:\Windows\Temp

Następnie prawym przyciskiem myszy na Mój Komputer >>> Własciwości >>> Przywracanie systemu >>>Zaznaczasz wyłącz przywracanie systemu. Wszystko potwierdzasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mam źle ustawione w grafice że przy przełączaniu pomiedzy trybami graficznymi w grach wywala do paska zadań wszystkie gry. Grafika Radeon 128MB ,win XP Professional ,1GB RAM,Pentium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 17:48, fugel napisał:

Co mam źle ustawione w grafice że przy przełączaniu pomiedzy trybami graficznymi w grach wywala
do paska zadań wszystkie gry. Grafika Radeon 128MB ,win XP Professional ,1GB RAM,Pentium.


A czy masz wgrane najnowsze sterowniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według notki na http://dobreprogramy.pl/ z 8.10.06 Microsoft poinformował swoich partnerów, że gry pod systemem Windows Vista będą działać od 10 do 15 procent wolniej niż pod Windows XP.
Lubię gry, więc zastanawiam się nad tym problemem, no chyba, że kupię sobie maszynę na 500% potrzeb ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować