Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2008 o 22:19, struksik napisał:

> Poszukaj w opcjach logowanie i wylogowywanie użytkowników w panelu sterowania.
panel sterowania to ja już 7-8 razy przewietrzyłem po całej linii i nic...
do tego szukałem w okienku uruchom różne tam hasła które wyszukałem w google na takie
właśnie tematy i też klops ;/

Czyli pojawiło Ci się takie okienko logowania pierwszy raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 22:23, Kuboo PL napisał:

Czyli pojawiło Ci się takie okienko logowania pierwszy raz?

no tak, reset kompa i magiczne okienko i klikaj takie okej za kazdym włączeniem...
aghh... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 22:29, struksik napisał:

> Czyli pojawiło Ci się takie okienko logowania pierwszy raz?
no tak, reset kompa i magiczne okienko i klikaj takie okej za kazdym włączeniem...
aghh... :|

Przejrzyj w takim razie mój post dwie (edit: od niedawna już trzy) strony wcześniej i odpowiedź na niego. Myślę, że to jest rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem,od początku kiedy zainstalowalem system,po włączeniu kompa pojawia mi sie okienko ''wystąpił problem z aplikacją temp2.exe i zostanie ona zamknięta,nie wiem co to jest problemów nie ma ale jest to troche wkurzające,mam to jakies 4 miesiące :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 15:41, Vanmati napisał:

mam problem,od początku kiedy zainstalowalem system,po włączeniu kompa pojawia mi sie
okienko ''wystąpił problem z aplikacją temp2.exe i zostanie ona zamknięta,nie wiem co
to jest problemów nie ma ale jest to troche wkurzające,mam to jakies 4 miesiące :D

google twierdzi, że to wirus
http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=51693&pid=401564 - i z tego tematu masz linki do rozwiązań problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. pozornie skasowanych plików. Zdarzyła mi się taka sytuacja, że po usunięciu wszystkich danych z pendrive było zajęte nadal ponad 1GB. Sprawdziłem - nie było żadnych niewidocznych plików. Pomógł jedynie format... Jednak takie rzeczy dzieją się również na dyskach twardych, a formatowanie nie wchodzi w grę.
Da się na to jakoś zaradzić? Czemu po usunięciu plików miejsce "nie wraca"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 14:21, DJ Danielus napisał:

> Co do dysków.. to wyczyściłeś kosz systemowy?
Pewnie - jest puściutki...

hm nie wiem czy nie "padła" tablica alokacji plików, może być konieczne usunięcie partycji i stworzenie ich na nowo. Wcześniej jednak możesz potraktować rzeczowe dyski defragiem, może się w końcu połapie gdzie ma wolne miejsce a gdzie nie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ale zawsze by tak było? Na tym kompie co siedzę wszystko się zgadza - z właściwości wynika: ~ 3GB zajęte i tak właściwie jest, natomiast na starym PC miałem zajęte ponad 8GB, a w rzeczywistości ok. 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że w obszarze dysku, gdzie jest przechowywana informacja o ilości wolnego miejsca na danej partycji, jest zapisana błędna wartość (częsty efekt twardego resetu) - nie jest to coś, z czym chkdsk by sobie nie poradził :). Poza tym miejsce mogą zajmować pliki ukryte, których domyślnie Windows nie wyświetla (nie da się ich zaznaczyć naciskając np. Ctrl + A), przykład - folder z punktami przywracania systemu, który ma to do siebie, że lubi puchnąć :). W końcu możesz też korzystać z czegoś w rodzaju Norton Protection z pakietu narzędzi Nortona, funkcja ta działa w sposób podobny do kosza - "skasowane" pliki zajmują nadal miejsce na dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyjaśnić jak sobie poradzić z chkdsk? Druga część informacji raczej mnie nie dotyczy - nie używam Nortona, a zawsze zaznaczam by szukał z plikami ukrytymi, a punktów przywracania nie robię.
PS. Nie jest to też wina pliku wymiany - mam go na innym dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Start -> Uruchom..., wpisz "cmd" <Enter>, w wierszu poleceń wklep "chkdsk c: /f" <Enter> (jeśli zamierzasz sprawdzić dysk C:, ewentualnie możesz dopisać jeszcze parametr /r - sprawdzanie potrwa dłużej, ale system sprawdzi dodatkowo, czy nie ma badsectorów).
Drugi sposób (chkdsk z GUI :D) - Mój komputer, prawym przyciskiem myszy na dysku do sprawdzenia -> Właściwości -> zakładka Narzędzia i tam wduś stosowny przycisk :) (nie zapomnij zaznaczyć, by program automatycznie naprawiał błędy).
Jeżeli przy próbie sprawdzania partycji program stwierdzi, że coś mu przeszkadza ;) i zaproponuje sprawdzenie przy następnym uruchomieniu komputera, to powinieneś się na to zgodzić :). Jeśli po tym zrestartujesz komputer, to przy ładowaniu systemu pojawi się komunikat "Zaplanowano sprawdzanie dysku" (czy jakoś tak) i po 10 sekundach (w tym czasie możesz anulować sprawdzanie, jeśli chcesz, by je system wykonał, to nie naciskaj żadnych klawiszy) rozpocznie się sprawdzanie, a po jego zakończeniu system się uruchomi lub (w przypadku partycji NTFS) komputer zostanie jeszcze raz zrestartowany. Jeśli przegapisz ekran z podsumowaniem sprawdzania, to zawsze jego wynik możesz sprawdzić w Podglądzie zdarzeń (Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne) - szukaj wpisu odnoszącego się do Winlogon :).

EDIT Jeśli nie wyłączyłeś przywracania systemu, to windows sam sobie te punkty tworzy, bez pytania użytkownika o zdanie :) (oczywiście zajmują one coraz więcej miejsca na dysku). Co do plików ukrytych - miałem na myśli opcję "Opcje folderów", tam można włączyć, by w oknach Eksploratora Windows pokazywane były pliki ukryte, systemowe itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../ To sprawdzam co jakiś czas (przez GUI) - szczerze to nie wiedziałem, że to dokładnie ta funkcja ;) Teraz wiem - dzięki.

Dnia 15.09.2008 o 20:03, Blackhand napisał:

EDIT Jeśli nie wyłączyłeś przywracania systemu, to windows sam sobie te punkty tworzy,
bez pytania użytkownika o zdanie :) (oczywiście zajmują one coraz więcej miejsca na dysku).

Wyłączyłem&usunąłem.

Dnia 15.09.2008 o 20:03, Blackhand napisał:

Co do plików ukrytych - miałem na myśli opcję "Opcje folderów", tam można włączyć, by
w oknach Eksploratora Windows pokazywane były pliki ukryte, systemowe itd.

Wiem wiem ^^ Tak też zrobiłem/włączyłem.

Obecnie na komputerze nie mam tego typu problemów - pokazuje mi z dokładnością +/- 200MB (jest to normalne, choć troszkę trudno mi to wytłumaczyć - znawcy wiedzą o co chodzi). Jednakże zastanawiam się skąd mogą się brać tego typu problemy - mówiłeś, że może to być wina restartów. Problem w tym, że dbam o komputer, w szczególności o kondycję systemu i nie dopuszczam do tego typu rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maly problemik. W Managerze zadan w windowsie przypadkiem wylaczylem sobie te wszystkie paski u gory (pasek okna, pasek z menu i pasek z zakladkami). Zostalo mi samo okno z procesami. Z tego co pamietam przelaczyc mozna do z powrotem jakas kombinacja klawiszy. Pamieta ktos moze? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 03:06, Volvox napisał:

Maly problemik. W Managerze zadan w windowsie przypadkiem wylaczylem sobie te wszystkie
paski u gory (pasek okna, pasek z menu i pasek z zakladkami). Zostalo mi samo okno z
procesami. Z tego co pamietam przelaczyc mozna do z powrotem jakas kombinacja klawiszy.
Pamieta ktos moze? :)

Kliknij dwa razy na nim ( poza ramką z listą procesów ) :)

Edit :

Tylko nie na ramce Windows'owskiej bo to tylko rozciagnie go na cały ekran :P
Najlepiej kliknąć dwa razy obok "zakończ zadanie"/"przełącz na"/"Nowe zadanie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porada z serii "drobnych rzeczy, które powinny być łatwe, a nie są lub wcale ich nie ma".

Problem: Jak szybko skasować lub skopiować mnóstwo plików, których ścieżki i nazwy mamy zawarte na liście w jakimś pliku tekstowym?

Najpierw odpalić konsolę wiersza poleceń.
Żeby zrobić to w sposób bardzo wygodny w takim folderze, który nas interesuje, dodamy nowe polecenie do obiektu "folder plików". Samo polecenie jest bardzo proste: "cmd.exe /kcd". Zatwierdzenie go powoduje, że klikając prawym klawiszem na dowolny folder i wybierając "Wiersz poleceń" pojawi nam się okno konsoli ze ścieżką katalogu bieżącego ustawionego na tym właśnie folderze. Dokładnie takie samo polecenie możemy przypisać obiektowi "Dysk", aby móc odpalać konsolę na literkach dysków (również dysków flash).

Kiedy już mamy konsolę w dobrym miejscu, to rozwiązaniem problemu jest takie polecenie:

for /f "usebackq tokens=*" %a in ( lista.txt wkurzające.m3u ) do del "%a"

Kopiuje ono wszystkie pliki, których ścieżki zawarte są w plikach lista.txt i wkurzające.m3u.

Zamiast polecenia del można użyć copy lub move, żeby skopiować lub przenieść do jednego katalogu. Jeżeli mamy jakiś plik m3u w nowszej wersji (a pewnie tak jest), która zawiera nazwy utworów poprzedzone znakiem #, to potrzebna jest malutka modyfikacja:

for /f "usebackq eol=# tokens=*" %a in ( "moje ulubione.m3u" ) do copy "%a" d:\ulubione-rock

W taki sposób możemy, mając listy utworów w plikach m3u, można błyskawicznie skopiować tylko te wybrane pliki do jakiegoś foldera lub od razu do odtwarzacza mp3.
Opcja usebackq pozwala użyć nazw list ze spacjami, eol=# odrzuca z pliku znaki poprzedzone #, a tokens=* przypisuje zmiennej %a całą długość każdego wiersza.

Oczywiście, o ile wyciągania wszystkich plików z list nie nie oferuje menedżer list m3u zawarty w odtwarzaczu na komputerze.

ps. Na starszych systemach xp i 2k żeby polecenie for w pełni działało trzeba odpalić cmd exe z opcją /e:on. Czyli trzeba umieścić "cmd /e:on /kcd" (bez cudzysłowów).

ps2. Jedyną słabością tego sposobu jest problem polskich znaków w nazwach plików, które mogą być zawarte na liście. W konsoli nie ma możliwości innego kodowania znaków narodowych niż dosowski latin-2. Pewnym rozwiązaniem może być otwarcie pliku m3u w Wordzie i następnie zapisanie go pod inną nazwą jak plik tekstowy typu MS-DOS. Ewentualnie użyć jakiegoś konwertera przekodowującego ze strony kodowej Windows 1250 do DOS Latin-2 (CP 852).

20080916195258

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam maly problem z klawiatura. Dzisiaj pisze wlasnie na forum i kurcze cos mi polskie litery nie chca wskakiwac. Probowalem w wordzie albo w notatniku i tam tez nie idzie polskich liter wpisac. Pomoze ktos???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 15:09, DJ Danielus napisał:

Wciśnij Ctrl + Shift, ew. ręcznie zmień na Polski układ klawiatury.

No wlasnie tylko jak recznie zmienic uklad klawiatury na Polski??? Wiem ze to sie gdzies w panelu sterowania zmienilo tylko nie wiem gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować