Zaloguj się, aby obserwować  
kidofthekorn

Programy Antywirusowe

376 postów w tym temacie

Mam pytanie odnośnie programu ArcaMicroScan Pro. Czy po naciśniąciu przycisku "zamknij" program dalej działa?
Nie ma go na pasku. Co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 00:10, morthi napisał:

norton muli kompa kiedy komp jest slaby :) w przypadku procesora powyzej 2 ghz i ram conajmniej
512 wszystko dziala eleancko a 2006 ma najlepsza wykrywalnosc wirusow heurystyka :)



Ja tam wolę Kasrerskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 12:54, kidofthekorn napisał:

Witam, szukam dobrego programu, który mógłby ochronić mój komputer przed wirusami walającymi
się w otchłani Intenetu. proszę o wasze rado, ponieważ niedługo kończy mi się licencja Pandy
Antivirus Platinum 2005.



Polecam Kaspersky Anti Virus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę wam polecić BitDefendera. Mam go już od miesiąca i na razie wszystko jest w porządku. Ma jednak jedną wielką wadę - strasznie spowałnia kompa :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 21:24, Jarys napisał:

Moim zdaniem najlepszy jest NOD32. Bardzo mało spowalnia kompa, częste aktualizacje - no i
heurystyka - rewela.


Ja również korzystam z NOD32... Do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów... Do niedawna był w Komputer Świecie jako wersja 30 dniowa, którą potem przedłużano...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 00:33, kjubus napisał:

> Witam, szukam dobrego programu, który mógłby ochronić mój komputer przed wirusami walającymi

> się w otchłani Intenetu. proszę o wasze rado, ponieważ niedługo kończy mi się licencja
Pandy
> Antivirus Platinum 2005.
szczerze mowiac ja od jakiegos czasu na tego typu programy uzytkowe wyznaje jedna zasade: skutecznosc
programu jest odwrotnie proporcjonalna do jego ceny (czyt. im tansze tym lepsze). dlatego uzywam
darmowego avast!''a. w wersji home trzeba go tylko zarejestrowac


Zaraz... Czy to prawda, że Avast! robi 24/7 skanowanie komputera nie spowalniając go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy z darmowych antywirów jest AVAST bardzo dobrze wykrywa wirusy. ma tyle funckji co te płatne antywirusy.
A pozatym nie spowalnia kompa.
Jest nawet lepszy od niektorych antywiro płatych. np; AVG itp;


Moj kolega ma AVG - wersja darmowa. A ja mam Kasperskiego i mówi mi że ten AVG jest najlepszy i nawet kaspersky to jest jakiś bubel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 15:33, kidofthekorn napisał:

Zaraz... Czy to prawda, że Avast! robi 24/7 skanowanie komputera nie spowalniając go?

Nie jestem pewien, ale chyba tak. na pewno skanuje pliki na bierzaco uzywane, tzw "skaner dostepowy avast!". oto, co wlasnie wycialem z tego "skanera", gdy jest ustawiony na czulosc "Normalny" a co do wydajnosci: faktycznie, nie zauwazam spowolnienia akcji. no, chyba ze zacznie sciagac update''a, ale to jest gora pare sekund. a oto wycinek:

Poczta internetowa:
- Skanuj pocztę wychodzącą [SMTP]
- Skanuj pocztę przychodzącą [POP3]
- Skanuj pocztę przychodzącą [IMAP]
- Skanuj wiadomości przychodzące [NNTP]
- Skanuj wiadomości wychodzące [NNTP]
- Czułość heurystyki: Średnia

Komunikatory do CHATu:
- MSN Messenger
- ICQ
- Trillian Messenger

Osłona sieciowa:
- Pokaż komunikaty

Outlook:
- Skanuj pocztę przychodzącą i wychodzącą
- Skanuj nie przeczytane wiadomości przy otwarciu
- Czułość heurystyki: Średnia

Ochrona P2P:
- Kazaa & KazaaLite
- Direct Connect
- Direct Connect++

Filesystem:
- Skanuj wybrane pliki przy zapisie
- Skanuj wybrane pliki przy otwarciu

Osłona WWW:
- Skanuj komunikację HTTP

sporo tego, nieprawdaz? co do skanowania CALEGO systemu, to mozna tak ustawic, ze wlacza sie odpowiedni wygaszacz ekranu, i gdy wlasnie w niego przechodzi system to skanuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 18:43, kjubus napisał:

> Zaraz... Czy to prawda, że Avast! robi 24/7 skanowanie komputera nie spowalniając go?

Nie jestem pewien, ale chyba tak. na pewno skanuje pliki na bierzaco uzywane, tzw "skaner dostepowy
avast!". oto, co wlasnie wycialem z tego "skanera", gdy jest ustawiony na czulosc "Normalny"
a co do wydajnosci: faktycznie, nie zauwazam spowolnienia akcji. no, chyba ze zacznie sciagac
update''a, ale to jest gora pare sekund. a oto wycinek:

Używałem dośc długo avasta na kompie z celkiem i 512 ram i czasami zauważalnie komp spowalniał, a avast potrafił długo skanować. Jak dla mnie najszybszy pod względem skanu jest nod32 - w porównaniu z nim taki norton się chowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ostatnio zdanie, że Norton jest najlepszym programem antywirusowym, ale mulił kompa z zamontowanym 2GB pamięci. Ponoć aby całkowicie usunąć go (odinstalować) z systemu trzeba na nowo stawiać system, bo "zapuszcza macki nawet w najgłębsze odchłanie systemu..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 19:00, Seqiu napisał:

Jakiego najlepiej używać komercyjnego programu antywirusowego ?

Jest ich multum i ogólnie są to dobre programy: avg, bit-defender, norton, kaspersky, nod32 - zalezy jaki sprzęt [ile ramu , proc] - istnieje wile testów ''wykazujacych'' wyższośc jednych nad pozostałymi, tak naprawdę żaden program nie zabezpieczy kompa w 100%,obojętne o jakiej wersji mówimy; istnieje poza tym wiele rozpowszechnionych mitów na temat programów antywirusowych [np. norton najbardziej muli kompa co jest nieprawdą] i tym nie należy się przejmować.
Sam program antywirusowy to za mało, potrzebny jest dobry firewall i kilka antyszpiegów [wykrywające spyware, rootkit, trojany, itp.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 19:25, mrosi napisał:

Słyszałem ostatnio zdanie, że Norton jest najlepszym programem antywirusowym, ale mulił kompa
z zamontowanym 2GB pamięci. Ponoć aby całkowicie usunąć go (odinstalować) z systemu trzeba
na nowo stawiać system, bo "zapuszcza macki nawet w najgłębsze odchłanie systemu..."

Nie ma czegoś takiego jak najlepszy program antywirusowy ;P
Czasami trzeba jeszcze umieć poustawiać opcje w programie - naprawdę pomaga ;)
Niedawno wrzuciłem norton 2006 na kompa a celkiem i 1gb ramu - spowalnia wyraźnie, bardziej niż wersja 2005 [bo kretyńskie cenrtum pomocy się komuś zachciało robić] ; a w pracy używam nortona wersję korporacyjną - miooodzio ! na słabiutkim kompie [celek z 256 ram i dysk ata100] nie widać żeby cokolwiek spowalniało, tylko po włączeniu kompa parę minut sie system skanuje i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem jakiś czas temu z gościem w sklepie komputerowym i powiedział mi, że żeby w miarę dobrze zabezpieczyć kompa należałoby mieć dobrego antywira (on mówił akurat o BitDefender) a co najważniejsze założyć router, żeby ten sitkował pakiety na drobne. Ponoć większość antywirów sprawdza pakiety danych jako pakiety a nie jako pojedyncze bity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 19:39, mrosi napisał:

Rozmawiałem jakiś czas temu z gościem w sklepie komputerowym i powiedział mi, że żeby w miarę
dobrze zabezpieczyć kompa należałoby mieć dobrego antywira (on mówił akurat o BitDefender)
a co najważniejsze założyć router, żeby ten sitkował pakiety na drobne. Ponoć większość antywirów
sprawdza pakiety danych jako pakiety a nie jako pojedyncze bity.

Interesujące - chodzi o sprawdzanie w locie danych przesyłanych na kompa ? O ile wiem to przecież i tak komp ściąga z netu dane w postaci pakietów, ale głowy za to nie dam.
Trzeba chyba coś na temat sprzętowych zapór sieciowych poszukać, masz może jakieś fajne, pomocne linki ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 19:53, Clegan napisał:

Interesujące - chodzi o sprawdzanie w locie danych przesyłanych na kompa ? O ile wiem to przecież
i tak komp ściąga z netu dane w postaci pakietów, ale głowy za to nie dam.



Niby tak, ale z tego co opisują na stronie, do której link załączam, to router przyjmuje pakiety z zewnątrz, "rozbiera" je wewnątrz i sprawdza i spowrotem w postaci pakietów przesyła już do kompa. Wniosek z tego taki, że ta ochrona jest po prostu zdublowana 1. Router, 2. Antywir. Niestety, z tego co pamiętam, routery nie są tanim sprzęt (najtańsze zaczynają się bodajże od 400PLN).

http://www.symantec.com/region/pl/plprod/download/SGS_5400_WP_PL.pdf#search=%22routery%20i%20ochrona%20antywirusowa%22

Miał być jescze schemacik, ale strona otwiera się jako dokument .pdf więc nie dało rady skopiować. Z prawej strony włącz wyszukiwanie dla "router". Schemat jest na stronie 9

i jeszcze jeden link do poczytania

http://www.networld.pl/listy/151.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2006 o 19:53, Clegan napisał:

Trzeba chyba coś na temat sprzętowych zapór sieciowych poszukać, masz może jakieś fajne, pomocne
linki ? ;)

Na Allegro znaleźć można sprzętowe firewalle od 160 do 8000 pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować