Zaloguj się, aby obserwować  
kidofthekorn

Programy Antywirusowe

376 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2006 o 21:19, AgayKhan napisał:

Na Allegro znaleźć można sprzętowe firewalle od 160 do 8000 pln.


Moje zdanie jest takie - Allegro to takie "Kupa pan cegłę". Płacisz za towar a dostajesz kiszkę. To, że parę razy udało się komuś coś dobrze kupić nie znaczy, że to jest pewny sposób zakupów. Zresztą z autopsji wiem, że ze wszystkich moich którzy korzystali kiedyś z Allegro 50% zostało zrobionych w trąbę. Pół na pół to dla mnie zbyt niski gwarant pewności i bezpieczeństwa. Najpewniejszym sposobem jest zakup w sklepie. Przynajmniej wiesz, że towar jest w stanie idealnym i widzisz co kupujesz. A tym bardziej, że tego typu sprzęt ma zapewnić Ci bezpieczeństwo, więc sorry ale kupowanie praktycznie w ciemno oraz bezpieczeństwo kompa - nijak nie mają się do siebie. A kto zagwarantuje Ci, że w routerze nie został zaimplementowany podzespół, który będzie stale monitował Twojego kompa i wysyłał dane np. o Twoim koncie w banku do sprzedawcy (well hackera)?. Sam sprzedający? Bzdura. Można na aukcjach kupować duperele typu buty, tani zegarek, ale nie taki sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam dzieło AOL które zostało udostępnione wszystkim, a mianowicie
Active Virus Shield

naprawde genialny, na silniku Kasperskyego. Nic nie musze przy nim robić, wszytsko samo i w tle. Po więcej info, zapraszam na google ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2006 o 21:55, mrosi napisał:

Moje zdanie jest takie - Allegro to takie "Kupa pan cegłę"./..../

Ano zdanie mam podobne. Niczego jeszcze na Allegro nie kupiłem, bo ateista jestem i jakoś mało wierzę w uczciwość ludzką. Zawsze można kupić tanio komp, wystarczy pentium 200 z HD 500 mega, zainstalować jakiegoś Linuksa i skonfigurować go jako router,zainstalować snorta, portsentry, skonfigurować iptables. Iptables jest bardzo dobrym firewallem. Blizzard tak robi na swoich serwerach WoW-a, to dlaczego nie zrobić tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2006 o 22:12, AgayKhan napisał:

Ano zdanie mam podobne. Niczego jeszcze na Allegro nie kupiłem, bo ateista jestem i jakoś mało
wierzę w uczciwość ludzką. Zawsze można kupić tanio komp, wystarczy pentium 200 z HD 500 mega,
zainstalować jakiegoś Linuksa i skonfigurować go jako router,zainstalować snorta, portsentry,
skonfigurować iptables. Iptables jest bardzo dobrym firewallem. Blizzard tak robi na swoich
serwerach WoW-a, to dlaczego nie zrobić tak samo.

Ano niby tak - ale ilu użytkowników będzie się chciało w to bawić ? Potrzebne są również rozwiązania prostsze a zarazem zwiększające znacznie bezpieczeństwo kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 22:16, Clegan napisał:

Ano niby tak - ale ilu użytkowników będzie się chciało w to bawić ? Potrzebne są również rozwiązania
prostsze a zarazem zwiększające znacznie bezpieczeństwo kompa.

Wybacz, ale jak nie masz kasy na sprzętowy firewall to trzeba się pomęczyć. Na takim sprzęcie nie zainstalujesz graficznego konfiguratora iptables, ale możesz sobie z netu zassać gotowca. Są strony, gdzie generowane są konfigi iptables, takie jakie są potrzebne. A iptables to jest potężne narzędzie. Co najmniej dorównywuje drogim sprzętowym firewallom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A iptables to jest

Dnia 22.09.2006 o 22:32, AgayKhan napisał:

potężne narzędzie. Co najmniej dorównywuje drogim sprzętowym firewallom.


A możesz nieco objaśnić skąd to mieszka to iptables, jak działa? Może jakiś linki czy cóś? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 22:12, AgayKhan napisał:


> Moje zdanie jest takie - Allegro to takie "Kupa pan cegłę"./..../


Jesteś ateistą , oczywiście masz do tego prawo , Twoja wola , wolna wola , natiomiast to do uczciwości ludzkiej to zalezy. Wiadomo jesli kupujemy cos od kogos kto ma malo gwiazdek i do tego pare komentarzy negatywnych bez sensownych kontrargumenotw to jest szansa bardzo duza ze rzeczywiscie dostaniemy przysłowiową cegłę. Natomiast ja kupuje tylko od ludzi którzy mają minimum 1000 gwiazdek i nie mają więcej niz 5 negatywnych komentarzy , stotsuję tą zasade od 2 lat i jeszcze nigdy nie dostałem cegły , wiadomo czasem byly tam jakies kruczki ale tak czy siak towar dostawałem taki jaki miał byc. :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2006 o 22:36, mrosi napisał:

A możesz nieco objaśnić skąd to mieszka to iptables, jak działa? Może jakiś linki czy cóś?
:-)

http://www.netfilter.org/documentation/HOWTO/pl/packet-filtering-HOWTO.html#toc3
http://pl.wikipedia.org/wiki/Iptables
http://www.ziolek.piotrkow.pl/linux/iptablesi.htm
http://linux.gery.pl/dzialy/administracja/siec/iptables

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 21:55, mrosi napisał:

A kto zagwarantuje Ci, że w routerze nie został zaimplementowany podzespół, który będzie stale
monitował Twojego kompa i wysyłał dane np. o Twoim koncie w banku do sprzedawcy (well hackera)?.
Sam sprzedający? Bzdura. Można na aukcjach kupować duperele typu buty, tani zegarek, ale nie
taki sprzęt.

Wiesz - to mi przypomniało pewną sprawę, jakiś czas temu [żebym pamiętał jaki ale ten-tamten rok to był] producenci drukarek [chyab nie wszyscy no ale czy to takie istotne] przyznali że każda drukarka drukuje pewien kod widoczny tylko w powiększeniu pozwalający na zidentyfikowanie konkretnego egzemplarza.
Ale faktycznie firewalla bym na allegro nie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 23:10, mrosi napisał:

Wszysko cacula, but they aren''t for Windows. A my pracyjemy na WinXP........:-(

A co ja biedny miś poradzę na to, że najlepszy darmowy firewall jest pod Linuksem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pocieszające jest to, że oglądałem ostatnio ceny routerów. Wbrew temu co sądziłem i pisałem, porzędnej firmy D-Link router można już kupić za ok. 250 zł. Jest znośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 18:43, kjubus napisał:

> Zaraz... Czy to prawda, że Avast! robi 24/7 skanowanie komputera nie spowalniając go?

Nie jestem pewien, ale chyba tak. na pewno skanuje pliki na bierzaco uzywane, tzw "skaner dostepowy
avast!". oto, co wlasnie wycialem z tego "skanera", gdy jest ustawiony na czulosc "Normalny"
a co do wydajnosci: faktycznie, nie zauwazam spowolnienia akcji. no, chyba ze zacznie sciagac
update''a, ale to jest gora pare sekund. a oto wycinek:

Poczta internetowa:
- Skanuj pocztę wychodzącą [SMTP]
- Skanuj pocztę przychodzącą [POP3]
- Skanuj pocztę przychodzącą [IMAP]
- Skanuj wiadomości przychodzące [NNTP]
- Skanuj wiadomości wychodzące [NNTP]
- Czułość heurystyki: Średnia

Komunikatory do CHATu:
- MSN Messenger
- ICQ
- Trillian Messenger

Osłona sieciowa:
- Pokaż komunikaty

Outlook:
- Skanuj pocztę przychodzącą i wychodzącą
- Skanuj nie przeczytane wiadomości przy otwarciu
- Czułość heurystyki: Średnia

Ochrona P2P:
- Kazaa & KazaaLite
- Direct Connect
- Direct Connect++

Filesystem:
- Skanuj wybrane pliki przy zapisie
- Skanuj wybrane pliki przy otwarciu

Osłona WWW:
- Skanuj komunikację HTTP

sporo tego, nieprawdaz? co do skanowania CALEGO systemu, to mozna tak ustawic, ze wlacza sie
odpowiedni wygaszacz ekranu, i gdy wlasnie w niego przechodzi system to skanuje.


Hm... Nice. jak tylko mi się skonczy licencja na Pandę to inwestuję w Avasta! Bardzo Wam dziękuję w dokonaniu wyboru, drodzy gronowicze :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 13:28, BuuBuu napisał:

Znacie może jakiś darmowy firewall (coś w stylu Norton Internet Security) ????

NIS to nie jest tylko firewall ale równocześnie antywirus - czyli taki kombajn. Darmowych zestawów tego typu nie znam, ale jeśli Ci chodzi tylko o firewall to jest kilka: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=84 [są tam freeware i wersje testowe]. Jeszcze bym mógł polecić dawny darmowy outpost 1 - stary ale jary jak to mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich tych, którzy tak rozpływają się nad Avastem, Nortonem, czy innym Kasperskym.
Oto zestawienie w wynikach testu przeprowadzonego w niezależnym labolatorium, AV-Test w Magdeburgu: http://www.gdata.pl/pl/news/images/av_test.jpg

Zaskoczeni? Ja nie, od dawna używam darmowego AntiVira Personal Classic i dla mnie to jest jedynie potwerdzienie i certyfikat jego wysokiej jakości skuteczności. Więcej o teście możecie poczytać tu: http://antivir-polska.info/newsy.php drugi news od góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 19:35, kombesista napisał:

Zaskoczeni? Ja nie, od dawna używam darmowego AntiVira Personal Classic i dla mnie to jest
jedynie potwerdzienie i certyfikat jego wysokiej jakości skuteczności. Więcej o teście możecie
poczytać tu: http://antivir-polska.info/newsy.php drugi news od góry.

To jest test jedynie odnośnie trojanów, a nie wirusów - jak piszę w samym newsie. Ja bym wolał zobaczyć testy razem z wirusami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować