Zaloguj się, aby obserwować  
kidofthekorn

Programy Antywirusowe

376 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2006 o 12:54, kidofthekorn napisał:

Witam, szukam dobrego programu, który mógłby ochronić mój komputer przed wirusami walającymi
się w otchłani Intenetu. proszę o wasze rado, ponieważ niedługo kończy mi się licencja Pandy
Antivirus Platinum 2005.


Kaspersky - nie zawiodłem się. Tutaj masz trochę testów antywirków http://www.virus.gr/english/fullxml/default.asp?id=72&mnu=72 :) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym wiedziec jak zabezpieczyc program przed jego wylaczeniem np. haslem
Czy istnieje do tego jakis specjalny program czy moze da sie to zrobic systemowo.
Dziekuje za wszelkie wskazowki
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najepszy jest MKS_Vir:

-polski program (tuaj możemy z dumą powiedzieć "dobre, bo polskie"
-wykrywa prawie 100% wirów, po Kasperskym i Nortonie zostawało mi dużo syfu, dopiero MKS se poradził z tym
-zawiera bardzo dobrego firewalla, chciaż jako firewalla polecam Outpost''a ;P
-jest całkiem tani
-nie muli kompa
-ma genialną heurestykę

Zapraszam na www.mks.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mks-owy skaner on-line jest wiarygodny?
Bo u mnie zgłaszał trojany (najczęściej Killfile) w samorozpakowujących archiwach (lol), nawet tych ściągniętych z wiarygodnych stron (np. patche do Dark Reign 2 ze strony LEM i twórców).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do MKSa wersja 2005 - czysty geniusz najlepszy w swoim czasie antywir. Natomiast 2006 - cóż po pewnej sprawie z firmą ArcaBit niestety obniżył się poziom programiku. Obecnie słynie jako jeden z programów zgłaszających najwięcej fałszywych alarmów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam AVG full darmol i jeszcze nie zdażyło mi się żeby nie mógł uleczyć pliku. Nie muli kompa i nie szasta setkami komunikatów, upgrade''y sa małe i przebiegają bardzo sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Kaspersky''ego - instalujesz i się nie martwisz :) A co do avasta to jest to dobry program w kryzysowych sytuacjach (np zepsuł ci się antywirus a z jakiegoś powodu możesz go reinstalowac dopiero za kilka dni), uważam że na ochronie antywirusowej peceta nie warto oszczędzać i używać programu tylko dlatego że jest tani czy darmowy. W każdym razie:

-nie polecam Nortona (ma gorszą wykrywalność od innych a do tego maksymalnie muli kompa)
-radziłbym zainwestować nie w samego antywira a w pakiecik lub ewentualnie tandem antywir + dobry firewall
-ze znanych firm godne zaufania są programy: Kaspersky, Panda, AntiVirenKit (wykorzystuje silniki Kaspra i Bitdefendera) i antywir firmy F-secure (wykorzystuje m.in. technologię Kaspersky''ego) oraz ewentualnie Bitdefender. Przy czym radzę brać pod uwagę głównie dwa pierwsze antywiry (Kaspersky, Panda). Testowałem wiele antywirusów ale właśnie te dwa zapewniały najlepszą ochronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 21:06, mtwarog napisał:

Najepszy jest MKS_Vir:

-polski program (tuaj możemy z dumą powiedzieć "dobre, bo polskie"
-wykrywa prawie 100% wirów, po Kasperskym i Nortonie zostawało mi dużo syfu, dopiero MKS se
poradził z tym
-zawiera bardzo dobrego firewalla, chciaż jako firewalla polecam Outpost''a ;P
-jest całkiem tani
-nie muli kompa
-ma genialną heurestykę

Zapraszam na www.mks.com.pl


zgadza sie sam posiadam ten skaner i jestem z niego bardzo zadowolony i mam nadzieje ze mnie nie zawiedzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

norton muli kompa kiedy komp jest slaby :) w przypadku procesora powyzej 2 ghz i ram conajmniej 512 wszystko dziala eleancko a 2006 ma najlepsza wykrywalnosc wirusow heurystyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 12:54, kidofthekorn napisał:

Witam, szukam dobrego programu, który mógłby ochronić mój komputer przed wirusami walającymi
się w otchłani Intenetu. proszę o wasze rado, ponieważ niedługo kończy mi się licencja Pandy
Antivirus Platinum 2005.

szczerze mowiac ja od jakiegos czasu na tego typu programy uzytkowe wyznaje jedna zasade: skutecznosc programu jest odwrotnie proporcjonalna do jego ceny (czyt. im tansze tym lepsze). dlatego uzywam darmowego avast!''a. w wersji home trzeba go tylko zarejestrowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ściąganie wersji testowuch z neta to bym nie polecał chyba że strona producenta ja raz ściągnełem program any spam i podczas wybeirania użytkownika (po włoczeniu komputera żecz jasna) restował mi się i tak w kólko w końcu uruchomiłem w winowsa w wersji awarujne naszczęście tym razem się to nie zrobiło i wykasowałem program i do teraz bez żadnego programu anty wirusowego komp mi dobrze chodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 00:33, kjubus napisał:

> Witam, szukam dobrego programu, który mógłby ochronić mój komputer przed wirusami walającymi

> się w otchłani Intenetu. proszę o wasze rado, ponieważ niedługo kończy mi się licencja
Pandy
> Antivirus Platinum 2005.
szczerze mowiac ja od jakiegos czasu na tego typu programy uzytkowe wyznaje jedna zasade: skutecznosc
programu jest odwrotnie proporcjonalna do jego ceny (czyt. im tansze tym lepsze). dlatego uzywam
darmowego avast!''a. w wersji home trzeba go tylko zarejestrowac


co do pandy to mi strasznie komp zpowalni mam 1,7 ghz a mój brachol ma 2,4 i mu działa bez zastrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 00:10, morthi napisał:

norton muli kompa kiedy komp jest slaby :) w przypadku procesora powyzej 2 ghz i ram conajmniej
512 wszystko dziala eleancko a 2006 ma najlepsza wykrywalnosc wirusow heurystyka :)

No wiesz, wykrywalność to nie wszystko. Norton ma bardzo duże kłopoty z leczeniem plików. Ogólnie to teraz większość antyvirów ma heurystykę i Norton raczej nie może się pochwalić najlepszym algorytmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 13:27, Galadin napisał:

> Witam, szukam dobrego programu, który mógłby ochronić mój komputer przed wirusami walającymi

> się w otchłani Intenetu. proszę o wasze rado, ponieważ niedługo kończy mi się licencja
Pandy
> Antivirus Platinum 2005.

Kaspersky - nie zawiodłem się. Tutaj masz trochę testów antywirków http://www.virus.gr/english/fullxml/default.asp?id=72&mnu=72
:) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 07:57, Arthur1803 napisał:

> > Witam, szukam dobrego programu, który mógłby ochronić mój komputer przed wirusami
walającymi
>
> > się w otchłani Intenetu. proszę o wasze rado, ponieważ niedługo kończy mi się licencja

> Pandy
> > Antivirus Platinum 2005.
>
> Kaspersky - nie zawiodłem się. Tutaj masz trochę testów antywirków http://www.virus.gr/english/fullxml/default.asp?id=72&mnu=72

> :) Powodzenia!


Kasperski jest bardzo dobry !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 00:10, morthi napisał:

norton muli kompa kiedy komp jest slaby :) w przypadku procesora powyzej 2 ghz i ram conajmniej
512 wszystko dziala eleancko a 2006 ma najlepsza wykrywalnosc wirusow heurystyka :)


Ja mam mocnego kompa: Pentium 4 3GHz i 2 gigabajty ramu a jednak trochę mnie wkurzało że przy bardziej zaawansowanych czynnościach (grafki 3d itp) Norton zabierał trochę potencjału mojemu sprzętowi. Zresztą po co niepotrzebnie tracić zasoby? A co do herystyki: gdyby Norton nie miał jej co najmniej dobrej byłby jednym z najgorszy antywirów. Dlaczego? Przybliżony czas reakcji na nowe zagrożenia:
-Kaspersky - do 2 godzin
-Norton - 12-16 godzin.

Zresztą po pierwsze według niedawnych badań niezależnej firmy najlepszą heurystykę na rynku ma Nod32, a po drugie jego wykrywalność nieznanych zagrożeń sięga około 60 %...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować