Zaloguj się, aby obserwować  
kidofthekorn

Programy Antywirusowe

376 postów w tym temacie

Witam, mam problem z zainstalowaniem Pandy Antywirus + Firewall 2007 z niezbędnika. Pojawia się błąd że trzeba odinstalować msredist. Po próbie odinstalowania tego czegoś pojawia się komunikat: "this msi must be launched through setup".
Oczywiście zanim wszedłem na forum poszukałem w googlach o co może chodzić. Dowiedziałem się że msredist to jest składnik Norton Antywirusa, którego miałem wcześniej. W internacie było również napisane że aby odinstalować msredist trzeba mieć program windows installer cleanup. Ale z tego co znalazłem to ten program można mieć tylko na Windowsach innych niż XP (a ja mam właśnie ikspeka).
Na szczęście znalazłem coś takiego jak msicuu2.exe (co chyba jest właśnie odpowiednikiem WICU na xp). Ściągnąłem ten programik, ale tu znowu pojawia się komunikat: Brak aparatu sktyptów dla plików o rozszerzeniu ".vbs". O takiej informacji niż nic nie znalazłem w googlach.
Więc może ktoś mi podać drogę do zainstalowania tej Pandy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zainstalować sobie firewall Sunbelt Kerio Personal Firewall 4.3.268 , ale nie wiem czy jest to dobry firewall i czy po uruchomieniu trzeba dużo ustawiać opcji? Bo nie za bardzo się na tym znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 13:19, Abdorion napisał:

ja korzystam z pandy bo byla dodawana do komputer swiatu. codziennie sie akualizuje wiec jest
niezla

miałem kiedyś pandę - home , strasznie spowalniała system i było dużo fałszywych alarmów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 13:57, żyrafa napisał:

nie wie ktos gdzie moge znalezc jakis nowy test antywirusow?? ciekawi mnie czy panda z niezbednika
jest dobra


Ja używam Pandy z Niezbędnika i naprawdę nie narzekam. Odniosę się do posta pana tosz - wcześniej też już słyszałam opinie, że Panda zamula, ale naprawdę mam ją już bardzo długi czas i nie zauważyłam, by znacząco obciążała system. Jedynie podczas aktualizacji bazy wirusów można faktycznie narzekać, bo internet zwalnia, ale to kwestia paru minut i znów jest wszystko dobrze.
Osobiście gorąco polecam Pandę, bo próbowałam już wiele antywirusów i to jest pierwszy, na którym ani razu jeszcze się nie zawiodłam. Ogromny plus za autodiagnostykę, która na bieżąco sprawdza nasz komputer, podczas gdy włóczymy się po necie. Co do fałszywych alarmów to chyba jakieś nieporozumienie, bo Panda to akurat jeden z najlepszych antywirów pod tym względem. Ci, którzy czytają Komputer Świat, na pewno widzieli przeprowadzane testy i miejsce, które zajmuje Panda - pierwsze! Ogromna wykrywalność, minimum fałszywych alarmów, w porównaniu do innych znanych programów antywirusowych.
Ten program ma wszystko to, co potrzebne jest do ochrony naszych kompów. Nie potrzeba żadnych dodatkowych programów czy firewalli. Na razie kupuję tą Pandę z Niezbędnika, ale jak skończy się licencja w gazecie, na pewno kupię roczną licencję u producenta. Chociaż cena może niezbyt przystępna, to jednak ten antywirus akurat na nią moim zdaniem zasługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam antywirusa o nazwie avast Antivirus.Jestem z niego zadowolony, aczkolwiek troszkę spowalnia komputer, lecz tylko nieznacznie i użytkownicy komputerów z procesorami około 1,6GHz i wyższymi (nie wiem dokładnie jak sie pisze GHz - co z dużej a co z małej litery, wybaczcie) nie powinnni wogóle odczuć jego funkcjonowania.Oczywiście w przypadku, gdy w pełni obciążą procesor, poprzez natłok poleceń lub gry które są "procesoro" żerne, będzie można odczuć jego prace na naszym komputerze.Czasem również komputer może nagle zacząć nagle "myśleć" po czym pojawi sie komunikat że baza wirusów zostałą zaaktualizowana (usłyszymy to również w głośnikach) lub poprostu przestanie "myśleć".
Program jak już nadmieniłem, sam ściąga aktualizacje bazy wirusów oraz pyta o to czy ma pobrać aktualizajce do samego programu (objaśnienia do przycisków itd.)Można to oczywiście zmienić w ustawieniach programu.
Program wychwytujce ogromną część wirusów, która "pragnie" wtargnąć nam do komputera i siać w nim zamęt lub inne nieprzyjemne rzeczy.Oczywiście zdarzy sie, że po skanowaniu komputera owym programem odnajdziemy jakiegoś wirusa typu konia trojańskiego lub innego ale w głównej mierze zależy to od czułości monitora (skanera), który działa podczas całej naszej pracy z komputerem.
Program ma prostą obsługe i nawet, gdy nie znamy jakiegoś przycisku to wystarczy najechać na niego kursorem i poczekać parę sekund - wyświetli sie komunikat o tym, do czego owy przycisk służy.
Jest on również darmowy (do użytku prywatnego) - jeśli chcemy użyć go na szerszą skalę np. w firmie musimy go poprostu kupić.Program można ściągnąć z internetu, do jego działania musimy wpisać kod który otrzymaliśmy e-mailem - przed jego ściąganięciem wypełnia sie formularz.Po tej czynności możemy już spać spokojnie nie bojąc sie wirusów.
Mam nadzieje że nie wprowadziłem nikogo w błąd moim postem, ponieważ długo już mam avast''a i nie wiem czy proces jego instalacji i pobierania nie uległ zmianie.Mam nadzieje że nie:)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 14:15, Acayra napisał:

> nie wie ktos gdzie moge znalezc jakis nowy test antywirusow?? ciekawi mnie czy panda z
niezbednika
> jest dobra

Ja używam Pandy z Niezbędnika i naprawdę nie narzekam. Odniosę się do posta pana tosz - wcześniej
też już słyszałam opinie, że Panda zamula, ale naprawdę mam ją już bardzo długi czas i nie
zauważyłam, by znacząco obciążała system. Jedynie podczas aktualizacji bazy wirusów można faktycznie
narzekać, bo internet zwalnia, ale to kwestia paru minut i znów jest wszystko dobrze.
Osobiście gorąco polecam Pandę, bo próbowałam już wiele antywirusów i to jest pierwszy, na
którym ani razu jeszcze się nie zawiodłam. Ogromny plus za autodiagnostykę, która na bieżąco
sprawdza nasz komputer, podczas gdy włóczymy się po necie. Co do fałszywych alarmów to chyba
jakieś nieporozumienie, bo Panda to akurat jeden z najlepszych antywirów pod tym względem.
Ci, którzy czytają Komputer Świat, na pewno widzieli przeprowadzane testy i miejsce, które
zajmuje Panda - pierwsze! Ogromna wykrywalność, minimum fałszywych alarmów, w porównaniu do
innych znanych programów antywirusowych.
Ten program ma wszystko to, co potrzebne jest do ochrony naszych kompów. Nie potrzeba żadnych
dodatkowych programów czy firewalli. Na razie kupuję tą Pandę z Niezbędnika, ale jak skończy
się licencja w gazecie, na pewno kupię roczną licencję u producenta. Chociaż cena może niezbyt
przystępna, to jednak ten antywirus akurat na nią moim zdaniem zasługuje.


a ma taka opcje jak monitor antywirusowy??

spowalnialy kompa moze te dawne pandy ale ostatnio jak widze testy to zamiast na ostatnich miejscach(tak jak to bylo z 2005) w rankingach jest w czolowce.Tyczy to sie 2006 a nie wiem jak z 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam antywira o nazwie Norton Antivirus 2007 GOLD. Jest on niezawodny-odparł tysiące robali i trojanów. Drzewiej używałem Noda 32 jednakże co by ,,specjalisci" nie mówili najnowszy Norton jest najlepszym antywirem odstępnym na rynku. Jedynym mankamentem jest zaporowa cena. Pomyślicie-pewnie używam pirata. Otóż nie, a piratów można tylko wyśmiać. Mam Nortona z pracy mojego ojczulka, a nawet mam na niego licencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 14:42, żyrafa napisał:

a ma taka opcje jak monitor antywirusowy??

spowalnialy kompa moze te dawne pandy ale ostatnio jak widze testy to zamiast na ostatnich
miejscach(tak jak to bylo z 2005) w rankingach jest w czolowce.Tyczy to sie 2006 a nie wiem
jak z 2007


Monitor antywirusowy jest, jak pisałam wcześniej, pod nazwą autodiagnostyka - w czasie rzeczywistym stale kontroluje wszystkie czynności i procesy dziejące się na naszym komputerze, i w razie potrzeby blokuje te zagrażające naszemu komputerowi unieszkodliwiając wirusa zanim dostanie się do naszego systemu. Nawet jak wchodzimy na zawirusowaną stronę program automatycznie blokuje do niej dostęp, ostrzega nas przed wejściem i dopiero wtedy możesz wybrać czy ryzykujesz i wchodzisz na tą stronę, czy też sobie podarujesz i poszukasz bezpieczniejszej.

Ponadto, Panda wykrywa wszelkie luki w systemie i informuje nas o tym, dzięki czemu możemy na bieżąco znać stan naszego systemu i w razie potrzeby zaktualizować go poprzez stosowne łatki. Co więcej, dla mniej zaawansowanych użytkowników Panda jest wręcz wymarzona, gdyż usuwa wirusy sama, nie musimy niczego kontrolować, wybierać opcji itp. - dostajemy informację ile wirusów było i że zostały usunięte (jeszcze nie zdarzyła mi się sytuacja, w której Panda nie potrafiłaby usunąć jakiegoś szkodnika).

Myślę, że warto wypróbować ten antywirus, szczególnie, że licencja na 3 miesiące z Niezbędnikiem to wydatek rzędu 8,50 zł. Zawsze w razie niezadowolenia można zmienić Pandę na inny program, ale ja osobiście poleciłam ją już wielu osobom i żadna jeszcze nie zrezygnowała z tego antywirusa. Także bez wahania polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić AOL Active Virus Shield, program darmowy(wymagana jedynie rejstracja na stronie producenta, po której na skrzynkę nie przychodzi żaden syf), program zajmuje mało zasobów systemowych, aktualizuje się codziennie, jest bardzo szybki i co najważniejsze skuteczny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 17:13, awesome napisał:

Ja od 2 lat używam darmowego Avasta i jak do tej pory wszystko jest extra. Nic nie płace a
wsyzstkie wirusy wykrywa. :D

Ja też mam avasta. I jeszcze Zone Alarm, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 07:52, Maciejka12 napisał:

> Ja od 2 lat używam darmowego Avasta i jak do tej pory wszystko jest extra. Nic nie płace
a
> wsyzstkie wirusy wykrywa. :D
Ja też mam avasta. I jeszcze Zone Alarm, polecam


Ja miałem avasta i bardzo dobrze działał polecam ale tera mam panda antivirus +firewall 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 17:13, awesome napisał:

Ja od 2 lat używam darmowego Avasta i jak do tej pory wszystko jest extra. Nic nie płace a
wsyzstkie wirusy wykrywa. :D


Swojego czasu jedno czasopismo dołączyło Bit defender pro 8.0. Używałem go aż do momentu wyczerpania licencji, i musze powiedziec że jest rewelacyjny! Prawie nie obciąża procesora, posiada również naty spam, firewall, anty spy. Mało tego na bierząco monitoruje przeglądaną siec i dyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcecie mieć dobrze zabezpieczony komp przeciw wirusom to polecam wam Arcavira :) stronka antywirusa Arcavir www.arcabit.pl z tej str możecie ściągnąć wersje demo Arcavira 14-dniową noj żeby zainstalować go trzeba się zarejestrować bo będzie wam potrzebny klucz instalacyjny do tego.Arcavir ma ten plus że jest po Polsku, ma codzienną aktualizacje i usuwa wirusy bez kasowania pliku ;).Noj znajduje też wirusy typu Rootkit xD i jest prosty w obsłudze, na początku wlączania systemu włącza się automatyczny skan gdzieś trwa on tak 5 min minimalnie .Mozecie też kupić go ale 150zł chyba tyle u mnie kosztował będziecie musieli zapłacić a jak się wam skończy licencja to kupicie wtedy o połowe taniej niż kupiliście antywira :).Ja go używam i mam świety spokój z wirusami xD.Nic mi się nie wbija na kompa żaden wirus ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 09:42, Marko Pele napisał:

> Ja od 2 lat używam darmowego Avasta i jak do tej pory wszystko jest extra. Nic nie płace
a
> wsyzstkie wirusy wykrywa. :D

Swojego czasu jedno czasopismo dołączyło Bit defender pro 8.0. Używałem go aż do momentu wyczerpania
licencji, i musze powiedziec że jest rewelacyjny! Prawie nie obciąża procesora, posiada również
naty spam, firewall, anty spy. Mało tego na bierząco monitoruje przeglądaną siec i dyski.



To wszystko i jeszcze więcej znajdziesz w avascie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować