Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Ten CM ma wbudowany filtr przeciw kurzowy, wiec wystarczy od czasy do czasu przeciągnąć odkurzaczem. Nie zmienia to faktu, ze kurz i tak będzie sie dostawal do budy, nie wazne, jaka by ona była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 20:16, Misquamaqus napisał:

Q9300 jest okrojony wiec nie warto.


No fakt, ale przy o/c do powiedzmy 3 GHz np. GTAIV bedzie chodzilo lepiej, w grafice rastrowej bedzie duzo szybciej. Q9550 to wydatek min. 600zl + przesylka, ale zastanowie sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 20:20, GANGSTERR napisał:

Ten CM ma wbudowany filtr przeciw kurzowy, wiec wystarczy od czasy do czasu przeciągnąć
odkurzaczem. Nie zmienia to faktu, ze kurz i tak będzie sie dostawal do budy, nie wazne,
jaka by ona była.


Chodzi mi o to, że kurz osiada się strasznie NA tej obudowie, a szczególnie na przednim panelu. Na żadnym innym urządzeniu w domu tak dużo kurzu nie mam oprócz tej obudowy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że sie osadza, w koncu zasysa powietrze nie? U mnie też się osadza. I będzie się osadzal na każdej innej w obudowie, w tym, lub innym miejscu, ale będzie. Jak stwierdzisz, ze masz za dużo kurzu na niej to bierzesz odkurzacz i ściągasz ten kurz z frontu.


http://www.flabber.nl/linkdump/video/seizoen-3-new-kids-deel-2-3097 [18+] <--- i nie ważne, że po holendersku, drogą dedukcji da się zrozumieć o co mniej wiecej chodziło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej bierz tego Q9550. Ale jak jesteś tak uparty to albo możesz zmienić na Q9300 albo poczekać aż i5 stanieją i zmienić połowę platformy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w ogole bede kupowal Core i5...:P Nie mam juz tyle czasu na gry co dawniej, a obecny konfig pozwala mi na granie we wszystko na max. mimo ze wydalem na niego tylko 648€ (przy kursie ~3.6 PLN za €) i to ponad rok temu i jest oparty na E8400; przez najblizsze dwa lata nie bede mial problemow z odpalaniem nowosci (oczywiscie juz nie na max)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zamierzam przejść na Core i5 gdzieś w maju/czerwcu, góra w lipcu. A potem to sobie konsole kupię chyba. Fakt już nie będę miał tyle gier co na PC bo na konsole są droższe ale o upgrade nie będę się martwił. A jeśli chodzi o brak czasu grania w gry - to masz z tym problem. uwież mi z grania się nie wyrasta. Nawet potwierdzili to Amerykańscy naukowcy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>. A jeśli chodzi o brak czasu grania w gry - to masz z tym problem. uwież mi z grania się nie wyrasta. Nawet potwierdzili to Amerykańscy naukowcy

Wiem.. znam wiele osob grajacych po 3-6h dziennie, a majacych 30-40 lat..
Ale chyba bede wolal skupic sie na zarabianiu pieniedzy (webmastering) i graniu na gitarze, niz graniu w kompa 8h dziennie :P Bo granie w gry jest... bezproduktywne.
Ale skonczmy juz z ta dygresja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na komputroniku niektórzy pisali, że do tej karty to trzeba mieć b mocny zasilacz. Ale dzięki za odp.

A swoją drogę to prosiłbym o podanie darmowego programu do badania temperatury podzespołów, bo EVEREST nie dostrzega mi wszystkich części.

Z góry thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz jakąś starą wersje Everesta, i dlatego nie wykrywa wszystkich podzespołów. A jeśli chodzi o inne programy tego typu, to polecam HWMonitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sprawie tego kompa z arest. Doradziłeś mi G.Skill''e. Jednak te się dostaje w arest tylko na zamówienie. Warto czekać? Czy może lepiej brać Geil''e? Różnią się czymś? A ten Asus P7P55D LE czym się różni od ASUS P7P55-M?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 17:38, GANGSTERR napisał:

Już nie pamiętam co ci tam polecałem, wiec jesli możesz podac cały zestaw byłoby miło.


http://forum.gram.pl/upl/forum/2010_01/20100108210238.jpg
taki zestaw. I potem zmieniliśmy tą płytę MSI na Asusa P7P55D LE
A ta obudowa zapewnia dobre chłodzenie? Czy może lepiej dołożyć 35zł na Gladiatora 600?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

crew900 zgłosił problem, że pewne pamięci G.Skill nie działały dobrze na tym Asusie. Czy te będą dobrze działały, to ci nie powiem, bo strona Asusa nie działa. IMO, G.Skill ma najlepszą ofertę.

Co do płyt, to chociaż by taka, że ta druga jest w formacie m-ATX, a takie są ładowane przeważnie do kompów biurowych co przeważnie wiąże się z tym, że jedyna co oferują, to to, że działają, i nic więcej.

Co do zestawu, to jesli mozesz poczekać, to wstrzymaj się do premiery HD 5830 (prawdopodobnie bedzie miał wydajność HD 4890)

>A ta obudowa zapewnia dobre chłodzenie? Czy może lepiej dołożyć 35zł na Gladiatora 600?

sam zdecyduj

http://www.purepc.pl/node/670?page=0%2C0

http://www.purepc.pl/obudowy/cooler_master_gladiator_600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A znana jest data kiedy ta karta trafi do sklepów w Polsce? Bo miałem nadzieję że przed feriami, które się zaczną 30 stycznia już będę mieć komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się