Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

albo inaczej:
Mam zamiar kupić laptopa(wiem ze do gier lepsze PC ale taka sprawa że muszę)i mam to dyspozycji do 3200zł
Macie jakieś propozycje??
Możecie podać jaki mniej wiecej procek i grafika ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 13:21, piotrekkj napisał:

albo inaczej:
Mam zamiar kupić laptopa(wiem ze do gier lepsze PC ale taka sprawa że muszę)i mam to
dyspozycji do 3200zł
Macie jakieś propozycje??
Możecie podać jaki mniej wiecej procek i grafika ??

hmmm, w najnowsze gry raczej pograsz na takim laptopie ale niestety nie na wysokich detalach. W niektórych dobrze zoptymalizowanych grach pograsz na wysokich ale raczej przygotuj się że będziesz musiał je zmniejszać do minimalnych lub średnich. Ten laptop co podałeś wyżej wydaje się rozsądnym wyborem.
podam przykłady.
W skyrim powinno to być bez problemu wysokie detale. Ta gra jest świetnie zoptymalizowana. Nie powinieneś mieć problemów.
Wiedźmin 2 z kolei pójdzie ci na minimalnych lub nisko-średnich.
FPS''y ogólnie jak BF3 albo CoD MW3 powinny ci pójść na średnich może z niektórymi opcjami w wysokich.
Gorzej będziesz miał z RTS''ami. Laptopy sobie często z nimi nie radzą.
Assassin''s creed revelations powinno ci iść na średnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 13:37, damiank485 napisał:

> albo inaczej:
> Mam zamiar kupić laptopa(wiem ze do gier lepsze PC ale taka sprawa że muszę)i mam
to
> dyspozycji do 3200zł
> Macie jakieś propozycje??
> Możecie podać jaki mniej wiecej procek i grafika ??
hmmm, w najnowsze gry raczej pograsz na takim laptopie ale niestety nie na wysokich detalach.
W niektórych dobrze zoptymalizowanych grach pograsz na wysokich ale raczej przygotuj
się że będziesz musiał je zmniejszać do minimalnych lub średnich. Ten laptop co podałeś
wyżej wydaje się rozsądnym wyborem.
podam przykłady.
W skyrim powinno to być bez problemu wysokie detale. Ta gra jest świetnie zoptymalizowana.
Nie powinieneś mieć problemów.
Wiedźmin 2 z kolei pójdzie ci na minimalnych lub nisko-średnich.
FPS''y ogólnie jak BF3 albo CoD MW3 powinny ci pójść na średnich może z niektórymi opcjami
w wysokich.
Gorzej będziesz miał z RTS''ami. Laptopy sobie często z nimi nie radzą.
Assassin''s creed revelations powinno ci iść na średnich.



Dzięki wielkie bardzo mi pomogłeś
Ogólnie chodzi mi o bf3 bo skyrim i wieśka 2 już mam i nawet mój laptop nieźle sobie radzi ale do bf3 chciałbym coś lepszego kupić niż mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 13:21, piotrekkj napisał:

albo inaczej:
Mam zamiar kupić laptopa(wiem ze do gier lepsze PC ale taka sprawa że muszę)i mam to
dyspozycji do 3200zł

To starczy ci na fajny sprzęt.

Dnia 10.12.2011 o 13:21, piotrekkj napisał:

Macie jakieś propozycje??

Kilka pytań na start:
a) szukasz modelu 15 czy 17 calowego?
b) jakieś szczególne wymagania typu napęd bluray?
c) potrzebujesz notebooka z systemem operacyjnym czy też nie?

Dnia 10.12.2011 o 13:21, piotrekkj napisał:

Możecie podać jaki mniej wiecej procek i grafika ??

Zdecydowanie któryś z mobilnych Sandy Bridge, najlepiej coś pokroju Core i5 24x0M czy może nawet Core i7 26x0 (zazwyczaj umieszczany w dość drogim sprzęcie, zwłaszcza w połączeniu z jakąś sensowną grafiką ale poszukać nie zaszkodzi). Co do grafiki zaś - Radeon HD6770, GT 555M, GTX460M, GTX560M. Te dwa pierwsze modele oferują wydajność wystarczającą by uruchomić dowolny nowy tytuł w 1366x768 na tych średnich, a miejscami nawet wysokich detalach. Za to GTX460M i jego następca, 560M, mają wydajność porównywalną z całkiem niezłymi kartami w PC-tach i tam już można się pokusić o max. detale w nowych tytułach. Choć jeśli planujesz grać w FullHD to też może być różnie. Tylko uwaga - mając do wyboru mocniejszy procek czy grafikę - pakuj w grafikę.

Po przejechaniu przez skapiec.pl natknąłem się na takie modele które oferują sensowne parametry:
HP Pavilion dv6-6b60ew A6L50EA
Dell XPS L702x
HP Pavilion dv6-6190ep QC788EAR HP Renew
Asus N55SF-SX346V
Lenovo IdeaPad Y570
Co nieco można też upolować wśród nowych modeli na Allegro. Albo zamawiając z zagranicy (nasz polski rynek to 90% chłamu i z 10% wartościowego sprzętu...) choć wtedy poczekasz na sprzęt o kilka(naście) dni dłużej.

No i tak przy okazji - akurat na moim gramsajcie znajdziesz kilkudniowy wielgaaaaśny wpis poświęcony tej tematyce, jest tam nieco więcej danych niż to co napisałem teraz włącznie z porównaniem wydajności ^^

Aha, w odniesieniu do twojego poprzedniego posta:
intel core i5 2410m
4GB ram
NVIDIA GeForce GT 540M 2 GB
Nie, nie i nie. Taką kartę to ja mam w laptopie za 2100 zł. I na tym się jak najbardziej da grać, to fakt. Ale skoro w tej samej klasie cenowej możesz mieć o 60% lepszą....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mój komputer dokonał aktu samospalenia (a specjalnie markowy zasilacz kupowałem), zmuszony jestem zrobić małe zakupy. Potrzebuję: płyty głównej, procesora, pamięci RAM i zasilacza. Postanowiłem nie wydawać nie wiadomo ile, więc max. to powiedzmy około tysiąca złotych.

Oto, co mam na oku:

Płyta główna MSI 870-C45 244,00 zł
Procesor AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX 529,00 zł
Pamięć Goodram DDR3 4096MB 1333MHz CL9.0 BOX 73,00 zł
Zasilacz OCZ Stealthxstream 2 500W 199,00 zł

(ceny z Agito.pl)

Łącznie nieco powyżej tysiąca. Moja obecna karta to Radeon HD5750, ale myślę nad sprzedaniem go i kupieniem czegoś nieco mocniejszego. Co moglibyście mi zaproponować, tak w granicach 500-600 zł?

Myślałem też nad zestawem z prockiem Intela, ale wydaje mi się że i3 może mieć problem z grami typowo pod 4 rdzenie (BF3), a do i5 2400 musiałbym dopłacić minimum 200 zł, a te przydadzą się na kartę. No ale czy do karty w takiej cenie byłby sens brać i5?

Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ^^
Jako stary wyjadacz XP-ka w końcu chciałbym się przenieść na siódemkę. Jednak przy obecnej konfiguracji mojego PCta jest to raczej niemożliwe, bo 2GB RAMu to stanowczo za mało. Szersza konfiguracja mojego kompa:

MSI P45 Neo-F LGA775
Intel C2D E8400 (3GHz)
MSI GeForce 9800GTX+
Jakiś-tam RAM 2x1GB
Jakiś-tam dysk 640GB

Poluje na pamięć 2x4GB jednak z tego co zdążyłem się zorientować, to mam wybór tylko wśród pamięci DDR2, bo "trójki" chyba już nie założę do tej płyty głównej.
Mógłby mi ktoś doradzić jakieś kości w niezbyt wysokiej cenie do tej konfiguracji? Byłbym naprawdę wdzięczny za wszystkie rady i sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu wymieniać twojej karty graficznej. Jest ona odpowiednikiem GTs450. Karta jeszcze daje radę. Moim zdaniem kup sobie i5 a kartę zostaw. Dołóż sobie pieniędzy i za rok kupisz kartę graficzną coś w stylu GTX560. Reszta widzę że spoko ale podałeś zestaw z amd więc płytę trzeba byłoby wymienić. Będzie to ponad 1000zł, za płytę, i5 i zasilacz i ram. Ale zestaw będzie wydajny. Jak najbardziej jest sens brać i5 do twojej karty. To jeszcze nie jest przeżytek, wymienisz sobie za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 15:18, Erunn0 napisał:

Witam ^^
Jako stary wyjadacz XP-ka w końcu chciałbym się przenieść na siódemkę. Jednak przy obecnej
konfiguracji mojego PCta jest to raczej niemożliwe, bo 2GB RAMu to stanowczo za mało.
Szersza konfiguracja mojego kompa:

MSI P45 Neo-F LGA775
Intel C2D E8400 (3GHz)
MSI GeForce 9800GTX+
Jakiś-tam RAM 2x1GB
Jakiś-tam dysk 640GB

Poluje na pamięć 2x4GB jednak z tego co zdążyłem się zorientować, to mam wybór tylko
wśród pamięci DDR2, bo "trójki" chyba już nie założę do tej płyty głównej.
Mógłby mi ktoś doradzić jakieś kości w niezbyt wysokiej cenie do tej konfiguracji? Byłbym
naprawdę wdzięczny za wszystkie rady i sugestie.


Niestety, RAM DDR2 strasznie podrożał a w dodatku ciężko jest go znaleźć. Obecnie znalazłem całkiem niezłą kość "Crucial" 2GB. Nie wiem ile masz slotów na RAM w płycie głównej ale jakbyś miał 4 to sobie kup 2x2gb i będziesz razem ze swoją pamięcią miał 6gb. Trochę to nie dobrze tak mieszać, szczególnie że masz 2x1gb a w dodatku prawdopodobnie inną markę no ale nic się nie stanie jak włożysz "cruciala".
101zł 2gb
http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/crucial-ddr2-2gb-800mhz-cl6,20895.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 15:18, Erunn0 napisał:

Witam ^^
Jako stary wyjadacz XP-ka w końcu chciałbym się przenieść na siódemkę. Jednak przy obecnej
konfiguracji mojego PCta jest to raczej niemożliwe, bo 2GB RAMu to stanowczo za mało.
Szersza konfiguracja mojego kompa:

MSI P45 Neo-F LGA775
Intel C2D E8400 (3GHz)
MSI GeForce 9800GTX+
Jakiś-tam RAM 2x1GB
Jakiś-tam dysk 640GB

Poluje na pamięć 2x4GB jednak z tego co zdążyłem się zorientować, to mam wybór tylko
wśród pamięci DDR2, bo "trójki" chyba już nie założę do tej płyty głównej.
Mógłby mi ktoś doradzić jakieś kości w niezbyt wysokiej cenie do tej konfiguracji? Byłbym
naprawdę wdzięczny za wszystkie rady i sugestie.


Szczerze powiedziawszy sam mam windows 7 i 2 GB ramu i nie narzekam. Nie zauważyłem spadku wydajności po przejściu z XP na 7, a nawet w niektórych grach wystąpiła lekka poprawa. Nie ma sensu przepłacać w pamięciach DDR2 więc polecam:
w jednej kości 4GB GOODRAM 185zł
http://www.arest.pl/produkt/Pamieci/3,31,,,0,0,0,,/15171/DDR2-GOODRAM-4-GB-800-CL5/
lub w dwóch kościach 2 X 2GB GOODRAM 179 zł
http://www.arest.pl/produkt/Pamieci/3,31,,,0,0,0,,/15163/DDR2-GOODRAM-4-GB-800-2x-2-GB-CL5/

O ile nie będziesz inwestował w 64 bitowy system to więcej niż 4 GB ramu ci się nie przydadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 15:36, damiank485 napisał:

(...)

No właśnie nie chciałbym mieszać, a na dodatek teraz ktoś mnie uświadomił, że 2x2GB zdecydowanie mi wystarczy... Nie mam doświadczenia z Win7 i z tym jak tam na nim śmigają gry przy różnych konfiguracjach RAMu, więc samemu ciężko mi coś zdecydować.
Dzięki za odpowiedź damiank485 i Chaos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 15:41, Erunn0 napisał:

> (...)
No właśnie nie chciałbym mieszać, a na dodatek teraz ktoś mnie uświadomił, że 2x2GB zdecydowanie
mi wystarczy... Nie mam doświadczenia z Win7 i z tym jak tam na nim śmigają gry przy
różnych konfiguracjach RAMu, więc samemu ciężko mi coś zdecydować.

Ja jadę na mushkinach 2x2GB i na 7 nie mam z niczym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 16:01, damiank485 napisał:

tak z zainteresowania, bo mam win7 32bit i się przygotowuję do kupienia 8gb ram. Będzie
zgodny? Czy podobnie jak 32bit win xp nie będzie widział tej pamięci?


Żaden system 32-bitowy nie może wykorzystywać więcej niż 4GB pamięci, z czego zaledwie 2 mogą być wykorzystane w pojedynczej aplikacji. Czyli 8GB to u ciebie całkowita bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Chciałbym podkręcić swojego kompa. Konfiguracja aktualnie:
płyta asus P5E3 Premium
procek intel core 2 extreme Q6850 4x3.0Ghz
ram 2x2Gb OCZ1600Mhz
grafika gigabyte HD6870 OC
zasilacz be quiet BQT E5-550W
Nie do końca znam się na OC i poszukuje porady na ten temat.
Jedno podstawowe pytanie to czy mój zasilacz się do tego nada?
I od czego proponujecie zacząć?
Docelowo chce osiągnąć na procu 3.2Ghz.
I chciałbym żeby moje ramy chciały pracować z częstotliwością 1600Mhz jak dał im producent.
Aktualnie pracują na 1333Mhz a gdy w biosie próbuje zmienić częstotliwość na 1600Mhz to procesor sam z automatu uzyskuje 3.2Ghz ale system traci stabilność a dokładniej łapie freeze po jakimś czasie pracy bez względu na obciążenie go programami. Co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że Twój kolega zamierza wziąć udział w konkursie organizowanym przez benchmark.pl i komputronik. Trzeba bodajże złożyć zestaw z procesorem AMD i kartą Radeon do 4 tys zł. Jeśli dany zestaw się im spodoba, to przyślą go jego autorowi. Jeśli jednak Twój kolega nie ma zamiaru brać udziału w tym konkurcie, to stanowczo odradzam zakup takiego komputera, w tym budżecie można złożyć coś o wiele wydajniejszego na bazie i5-2500k i GTX 570.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 15:15, Mars napisał:

Łącznie nieco powyżej tysiąca. Moja obecna karta to Radeon HD5750, ale myślę nad sprzedaniem
go i kupieniem czegoś nieco mocniejszego. Co moglibyście mi zaproponować, tak w granicach
500-600 zł?

Radeon HD6850, bądź - trochę taniej - używany Radeon HD5850 z allegro, nieco wydajniejszy od HD6850. Zmiana HD5750 na HD5850 / HD6850 powinna przynieść zauważalny wzrost wydajności, szczególnie gdy procesorem będzie taki i3-2100.

Dnia 10.12.2011 o 15:15, Mars napisał:

Myślałem też nad zestawem z prockiem Intela, ale wydaje mi się że i3 może mieć problem
z grami typowo pod 4 rdzenie (BF3)

Nie wiem jak dokładnie jest w BF3, ale w zdecydowanej większości gier i3-2100 jest wydajniejszy od Phenoma II X4 955, mimo dwóch rdzeni. Poza tym mniej się grzeje i żre mniej prądu. Z tego powodu lepiej wziąć właśnie i3-2100 (bądź często niewiele droższego i3-2120) i jakąś tańszą płytę na H61, np. MSI H61M-E33.
Jeśli chodzi o zasilacz, to rozejrzyj się za Chiefteckiem CTB-500S lub XFX Core 450W. OCZ SXS2 500W jest raczej średnio opłacalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 18:19, Szynkars napisał:

Możliwe, że Twój kolega zamierza wziąć udział w konkursie organizowanym przez benchmark.pl
i komputronik. Trzeba bodajże złożyć zestaw z procesorem AMD i kartą Radeon do 4 tys
zł. Jeśli dany zestaw się im spodoba, to przyślą go jego autorowi. Jeśli jednak Twój
kolega nie ma zamiaru brać udziału w tym konkurcie, to stanowczo odradzam zakup takiego
komputera, w tym budżecie można złożyć coś o wiele wydajniejszego na bazie i5-2500k i
GTX 570.


Konkursu nie bierze. Ale po długim gadaniu udało mi się przemówić mu do rozumu i zgodził się żeby złożyć coś na bazie i5 jak napisałeś. Więc czekam na propozycje :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core i5-2500k
899 zł

Płyta główna:
AsRock P67 PRO3 B3
384 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9
141 zł

Wentylator:
Zalman CNPS10X Performa
142 zł

Dysk twardy:
Seagate Barracuda 500GB SATA3
339 zł

Karta graficzna:
Gigabyte GeForce GTX 570 OC
1421 zł

Nagrywarka DVD:
Liteon iHAS124-19
85 zł

Obudowa:
Zalman Z9 Plus
228 zł

Zasilacz:
Thermaltake Toughpower XT 575W
337 zł

Razem: 3976 zł

Mocny, czterordzeniowy procesor, porządna płyta główna, 8GB pamięci RAM, dodatkowe chłodzenie na procesor, wydajna karta graficzna z cichym chłodzeniem, przewiewna obudowa i porządny zasilacz. O wiele wydajniejszy zestaw od tego opartego o AMD. Procesor - z racji dodatkowego chłodzenia - warto podkręcić do ~4,5GHz. 8GB RAM od GoodRama za niecałe 150 zł gwarantuje taką samą wydajność jak 8GB od OCZ za ponad 350 zł, więc tutaj także nie warto przepłacać. Ceny dysków twardych ostatnio bardzo mocno poszły w górę, toteż jeśli Twój kolega ma jakiś stary dysk na SATA, to warto go przełożyć do nowego komputera. Ewentualnie można pomyśleć nad jakąś tańszą używką z allegro o mniejszej pojemności. Jeszcze kilka tygodni temu dobre 500GB można było kupić za niecałe 150 zł, 1TB za 180-200 zł, więc sam widzisz, jak źle teraz wygląda sytuacja z cenami dysków. Proponowana przeze mnie karta graficzna ma 280mm długości, Zalman Z9 Plus umożliwia montaż kart o maksymalnej długości 290mm, więc ta karta wejdzie na styk. Z tego powodu można pomyśleć nad obudową SilentiumPC Gladius 800 Pure Black, która umożliwia montaż kart o maksymalnej długości nieco ponad 400mm (po demontażu koszyka na dyski). Zasilacz o mocy 575W spokojnie starczy do tego zestawu, możesz też pomyśleć nad XFX Core 650W, który dysponuje większą mocą i w techplanet.pl jest droższy od Thermaltake''a o 20 zł. Niestety, XFX nie ma z kolei odpinanych kabli. Tyle odnośnie podzespołów. Ceny są z techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Planuję kupić sobie komputer, sam komputer bez monitora, myszki, klawiatury itp.

Do czego mi on? Do grania na dobrych detalach w Call of Duty najnowsze, w Elder Scrolls V, Batman Arkham City oraz do kilkunastu innych gier (chcę nadrobić zaległości, bo ominęło mnie sporo fajnych gier).

Za komputer planuję dać do 2 tysięcy (ew. 100-200zł więcej).

Co powiecie mi o tym komputerze? http://www.wybierampc.pl/propozycja-do-gier/209-kupujemy-komputer-skladaka-dla-gracza (pierwszy na liście za 2166)

Nie chcę w komputerze żadnych tunerów tv, stacji na dyskietki i innych zbędnych dodatków.
Komputer jak wiadomo będzie służył mi do grania w gry, do internetu, oglądania filmów, pracy w wordzie.

Chciałbym jeszcze kupić sobie nowe oprogramowanie, czy sprzedają jeszcze Windowsy XP? Dacie mi link do sklepu z jakimś tanim i dobrym oprogramowaniem? (oprogramowanie czy tam system, wiecie chyba o co mi chodzi) - nie chcę tylko mieć visty, linuxa i windowsa 7.

***
Druga sprawa:

W pokoju nr 1 mam do komputera stacjonarnego podłączony router z internetem i ten komputer to "serwer" tzn. ja jestem adminem sieci. Chcę przenieść komputer do pokoju nr 2, ale router zostanie w pokoju nr 1. Czy jak odłączę taki kabel (niebieski) chyba LAN, który jest podłączony do mojego komputera i do routera to czy połączę się bez problemu z pokoju nr 2 z tym routerem i będę miał internet? Pytam dla pewności, czy nie będę miał problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się