moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2008 o 10:55, Małko93 napisał:

Technologia p2p - jest to bezpośrednia wymiana plików, więc musisz wysyłac żeby
móc co pobierac, a to nie jest zgodne z prawem.

Mam zastrzeżenia:
1. Możesz uniemożliwić udostępnianie przez np. zablokowanie połączeń przychodzących na port klienta p2p i nadal pobierać udostępnione przez innych dane (transfer jest wówczas bardzo niski).
2. O zgodzie z prawem decyduje treść, którą udostępniasz. Korzystanie z p2p nie jest nielegalne, o ile dystrybuujesz dane, których autor wyraził na to zgodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 11:13, Treant napisał:

Mam zastrzeżenia:

Dnia 20.02.2008 o 11:13, Treant napisał:

1. Możesz uniemożliwić udostępnianie przez np. zablokowanie połączeń przychodzących na port klienta p2p i nadal pobierać udostępnione przez innych dane (transfer jest wówczas bardzo niski).


Nie da się zablokowac wysyłania w p2p, natomiast da się ograniczyc prędośc transferu wychodzącego, lecz przy tym spada prędkośc pobierania dlatego poleciłem p2m

Dnia 20.02.2008 o 11:13, Treant napisał:

2. O zgodzie z prawem decyduje treść, którą udostępniasz. Korzystanie z p2p nie jest nielegalne, o ile dystrybuujesz dane, których autor wyraził na to zgodę.


Masz rację mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 11:22, Małko93 napisał:

Nie da się zablokowac wysyłania w p2p

W samym kliencie p2p nie, ale o tym, co dostaje i wydostaje się z danego komputera decyduje polityka firewall''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 09:44, morthi napisał:

ja nie twierdze ze crack jest nielegalny - tylko ze jest niezgodny z zapisem licencji
:)


Hmmm a w takim razie skorzystanie z programu jak Alcohol czy Daemon i odpalanie gry z obrazu płyty (nie pamiętam czy używa się do tego cracków, ale nie przypominam sobie) by nie eksploatować nośnika, już jest legalne jeśli odbywa się bez użycia różnego rodzaju cracków czy pół-oficjalnych patchy, si?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 14:48, Paladyn Rage napisał:

Hmmm a w takim razie skorzystanie z programu jak Alcohol czy Daemon i odpalanie gry z
obrazu płyty (nie pamiętam czy używa się do tego cracków, ale nie przypominam sobie)
by nie eksploatować nośnika, już jest legalne jeśli odbywa się bez użycia różnego rodzaju
cracków czy pół-oficjalnych patchy, si?

si

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 00:20, Vesania666 napisał:

jeżeli kupiłem oryginalną grę i ściągnę do niej crack, aby chodziła bez płyty to to jest
piractwo czy nie ?

No niewiem... W grze Hitman: Kontrakty, wydanej w Polsce przez Cenegę, plik uruchamiający jest... scrackowany. Serio! W opisie tego pliku można przeczytać: "A cracked exe to play Hitman Contracts without a CD". W prawach autorski, z kolei jest podana nazwa jednej z ekip wpuszczający do sieci cracki. Jak by co, to przeczytałem to w gazecie CD-Action, nr 6/2006.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 17:30, Kamil950 napisał:

No niewiem... W grze Hitman: Kontrakty, wydanej w Polsce przez Cenegę, plik uruchamiający
jest... scrackowany. Serio! W opisie tego pliku można przeczytać: "A cracked exe to play
Hitman Contracts without a CD". W prawach autorski, z kolei jest podana nazwa jednej
z ekip wpuszczający do sieci cracki. Jak by co, to przeczytałem to w gazecie CD-Action,
nr 6/2006.

Tia, czemu to tak jest zrobione to pewnie Cenega wie, choć wyglądało to lekko komicznie, jednak z tego co pamiętam gra była i tak zaopatrzona w Star Force''a i przez to i tak nie dało się grać bez płyty (z tego co pamiętam to jeszcze to cholerstwo prosiło o włożenie płyty nr1, a gra odpalała się po włożeniu płyty nr2 - czy na odwrót)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 17:30, Kamil950 napisał:

> jeżeli kupiłem oryginalną grę i ściągnę do niej crack, aby chodziła bez płyty to
to jest
> piractwo czy nie ?
No niewiem... W grze Hitman: Kontrakty, wydanej w Polsce przez Cenegę, plik uruchamiający
jest... scrackowany. Serio! W opisie tego pliku można przeczytać: "A cracked exe to play
Hitman Contracts without a CD". W prawach autorski, z kolei jest podana nazwa jednej
z ekip wpuszczający do sieci cracki. Jak by co, to przeczytałem to w gazecie CD-Action,
nr 6/2006.

Co?
heh...no to patrz:za chwilę każda gra z Cenegi będzie scrackowana!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 18:18, rafal dj mix napisał:

> > jeżeli kupiłem oryginalną grę i ściągnę do niej crack, aby chodziła bez płyty
to
> to jest
> > piractwo czy nie ?
> No niewiem... W grze Hitman: Kontrakty, wydanej w Polsce przez Cenegę, plik uruchamiający

> jest... scrackowany. Serio! W opisie tego pliku można przeczytać: "A cracked exe
to play
> Hitman Contracts without a CD". W prawach autorski, z kolei jest podana nazwa jednej

> z ekip wpuszczający do sieci cracki. Jak by co, to przeczytałem to w gazecie CD-Action,

> nr 6/2006.
Co?
heh...no to patrz:za chwilę każda gra z Cenegi będzie scrackowana!!

Trochę to komiczne, ale prawdopodobnie (jak to przeczytałem w tym numerze CD-Action) zrobili to ponieważ, Hitman z Super$elera z Cenegi zabezpieczony jest StarForce''em, a pierwotną wersję gry chronił SecuRom, zpewny był potrzebny plik uruchamiający z wykarczowanym SecuRomem. Ale napisali też, że prawdopodobnie Cenega już dostała taką wersję gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy jak mam oryginalną grę, ale nie mam ochoty żonglować płytami potrzebnymi do odpalenia tytułu, to czy ściągnięcie cracka jest piractwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 18:18, Szperacz Robson napisał:

Mam pytanie: czy jak mam oryginalną grę, ale nie mam ochoty żonglować płytami potrzebnymi
do odpalenia tytułu, to czy ściągnięcie cracka jest piractwem?

Tak. Używasz go tylko do własnego użytku na grze, którą kupiłeś legalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 18:25, Szperacz Robson napisał:

No właśnie, kupiłem legalnie, więc chyba mogę z niej korzystać jak chcę?

Tak, byle nie instalować jej na większej ilości komputerów niż zezwala na to licencja (w przypadku ogromnej większości gier - więcej niż na jednym komputerze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez 3 dni nikt nie odpowiedział na posta więc pozwolę sobie go zamieścić raz jeszcze ;). Na tym forum w wątku o AC wyczytałem że PONOĆ można legalnie ściągnąć piosenkę z jednego z trailerów AC. Chodzi mi mianowicie o "Lonely Souls" zespołu Unkle. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy to prawda / ew. podać link skąd można legalnie ściągnąć ten utwór. Za wszystkie wiadomości z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanei właśnei związane z licencją.

Czy mogę pożyczyć koledze grę, która chodzi bez płytki, on sobie ją zainstaluje i odda mi. Ja będę zarzynał w nią na swoim kompie, a on na swoim.

Czy to jest legalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 09:07, Ancient Lord napisał:

Ja mam pytanei właśnei związane z licencją.

Nie. Licencja tego zabrania (chyba, że specjalna licencja na wiele komputerów). Zwykle jest tak, że jedna licencja na jeden komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli crack nie zostal udostepniony przez producenta/dystrybutora gry to praktycznie zawszeuzywanie takowego bedzie zlamaniem licencji

@HELMOOT1
zanim zaczniesz udzielac wyczerpujacych i arcyinteligentych odpowiedzi opartych wylacznie na Twoim mysleniu i "zdaje mi sie" to wzgobac swoja wiedze o dokladna analize ustawy o prawach autorskich jak rowniez zapoznaj sie doglebnie z niektorymi licencjami gier/programow ktore posiadasz zainstalowane na swoim komputerze - czytajac Twoje wypowiedzi dochodze do wniosku ze nie masz najmniejszego pojecia o prawie - a ten watek (wbrew pozorm) jest bardzo prawniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 09:07, Ancient Lord napisał:

Ja mam pytanei właśnei związane z licencją.

Czy mogę pożyczyć koledze grę, która chodzi bez płytki, on sobie ją zainstaluje i odda
mi. Ja będę zarzynał w nią na swoim kompie, a on na swoim.

Czy to jest legalne?


to musisz kupic plytke na wiele stanowisk komputerowych jak np w szkole xp

ps. ja bym sie nie pytal bo kto sie dowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się