moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Co do piractwa to jest wiele powodów dla którch ludzie piracą i można by o tym napisać nie jedną książkę. W moim przypadku piraciłem jak byłem w liceum, kupiłem pierwszy komputer i zapragnałem grać we wszystkie nowości. A jak wiadmo nie pracowałem a gry chciałem mieć więc kupowałem piraty. Od momentu jak zacząłem pracować to kupuję oryginalne oprogramowanie. Mam już WIN XP, Office 2007, G DATA Antyvirus, Battlefield 2, COD 4, Flatout 2 i Day Of Defeat: Source. To narazie mi wystarczy. Uważam, że jak ktoś chce to kupi oryginalne oprogramowanie nawet gdy naraża się na drwiny ze strony kolegów czy znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Uważam, że jak ktoś chce to kupi oryginalne

Dnia 14.02.2008 o 21:02, Pingus napisał:

oprogramowanie nawet gdy naraża się na drwiny ze strony kolegów czy znajomych.


Drwiny? Ja nie wiem z czego tu można drwić, np . mój kolega nigdy nie miał pirata i jakoś nikt sie z niego nie śmieje. I w odróżnieniu od innych nie ma problemów z graniem w internecie czy innymi rzeczami . Oryginały rules !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 21:11, DartiReviMaster napisał:

Drwiny? Ja nie wiem z czego tu można drwić...

Ja nie raz się spotkałem z tym, że nazwano mnie głupkiem. "Ty jesteś głupi, wolę dać złotek na płytkę i se przegrać od kogoś albo ściągnąć z neta a nie wydawać tyle kasy na oryginały." Osobiście tej taktyki nie praktykuję, zamawiam grę w sklepie gram.pl albo idę do media. Teraz razem z bratem mam ponad 60 oryginalnych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupi to jest raczej ten, kto tak mówi. W końcu trzeba się będzie liczyć z karą, która za to piractwo w końcu przyjdzie. Moje gry są oryginalne od początku półki po jej koniec. A jeśli jakieś wypalone płyty to co najwyżej obrazy, zdjęcia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli nie masz oryginalnej amigi czy psx to niestety tak... chyba ze kupisz sobie kickstart roma ;) to wtedy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 17:43, morthi napisał:

dyrektywy powinny byc wdrazane do systemu prawnego panstw ue, a rozporzadzenia
musza :) puki co w polsce obowiazuje ustawa o prawach autorskich wiec lamac zabezpieczen
legalnie nie wolno

To w takim razie jak legalnie mam skopiować (kopia zapasowa na własny użytek), płytę zabezpieczoną nine łamiąc parawa? (wydaje mi śię to niemożliwe, a jednak prawo do kopii mamy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 10:13, morthi napisał:

mozesz np. zakupic program, ktory "potrafi" kopiowac zabezpieczone plyty :)


I zataczmy błędne koło, bo program który "potrafi", zwyczajnie łamie zabezpieczenia i wątpie czy jest dostępny w sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 11:11, Rts-p napisał:

I zataczmy błędne koło, bo program który "potrafi", zwyczajnie łamie zabezpieczenia i
wątpie czy jest dostępny w sprzedaży.


Jak dobrze poszukasz i odpowiednio ustawisz to są programy które potrafią wykonać obraz 1:1 płyty, czyli razem z zabezpieczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 14:17, Nufiko napisał:

> I zataczmy błędne koło, bo program który "potrafi", zwyczajnie łamie zabezpieczenia
i
> wątpie czy jest dostępny w sprzedaży.

Jak dobrze poszukasz i odpowiednio ustawisz to są programy które potrafią wykonać obraz
1:1 płyty, czyli razem z zabezpieczeniami.


Dziękuje za oświecenie ale najpewniejszym soposobem na kopię zapasową jest zrobienie zdjęcia płycie. (Tak na zapas)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do piractwa.

Czy jesli mnie interesuje jakaś bardzo stara gra, ale nie mozna jej dostac w sklepach, to czy mozna ją legalnie ściągnąć z jakiejś sieci p2p?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 14:46, Ancient Lord napisał:

Czy jesli mnie interesuje jakaś bardzo stara gra, ale nie mozna jej dostac w sklepach,
to czy mozna ją legalnie ściągnąć z jakiejś sieci p2p?


No raczej można (moim zdaniem) przymknąć na to oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ze 3 miesiące temu pewną historie. Weszłem na strone gry-online i chciałem kupic poradnik do gry Fable:The Lost Chapters ponieważ nie wiedziałem jak zabic jednego gościa. Wchodzę nastronkę i wysyłam SMS''a. Czekam na kod i nic. Poczekałem jeden dzień ale nic się nie działo. Wkurzyłem się i ściagnąłem sobie ten poradnik z ajkiejś strony z torrentami. Ściagnąłem nielegalnie ale zapłaciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami legalność oprogramowania i innych plików jest wykorzystywana przeciwko klientom. Gdy ci uczciwie chcą płacić za pliki to później nie są im one wysyłane. Nie mam jednak pojęcia po co to skoro rozprowadzający nic na tym nie zyskuje, jedynie satysfakcje z oszukiwania a ludzie schodzą na złą ścieżkę tzn. ściągają nielegalnie. Może wystąpić także problem z serwerem. Tak więc pobieranie płatnych plików wiąże się z ryzykiem, że nie zostaną one pobrane.

Miałem nawet podobną historię z Torrenetm kiedyś. Żeby tam ściągać trzeba się płatnie zarejestrować. Zarejestrowałem się (ok. 7 PLN Sms''a), ściągnąłem co chciałem i odszedłem na jakiś czas z konta. Po chyba trzech miesiącach nie mogłem się zalogować. Co się okazało? Osoby, które nie były na koncie 2 miesiące zostawały usuwane. Nie przypominam sobie tego z regulaminu. Mimo wszystko jest to zwyczajne wyłudzenie.

Btw. Kabak, wszedłem a nie weszłem. Sorry, że poprawiam ale jak czytam takie coś to mam czarne myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie bo poprzednio przeszło bez odpowiedzi


Jeżeli ściagnę film który w polsce nigdy sie nie ukazał i nie jest dostępny drogą kupna,
a w przypadku kupowania fimów za granica wiąże się to ze zmianą regionu na komputerze
(a tych zmian mamy ograniczoną ilość) lub brakiem takiej mozliwośći w przypadku odtwarzacza
stacjonarnego. To czy w takim przypadku śćiągnięcie takiego filmu jest piractwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 00:06, Mr. Cin napisał:

To czy w takim przypadku śćiągnięcie takiego filmu jest piractwem?


Nie mam żadnej pewności, ale nielegalne ściąganie zawsze pozostaje nielegalnym ściąganiem. Uważam, że jest to piractwo. Czy masz kopię filmu z zagranicy, czy też z Polski - zawsze jest to kopia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Może to głupie ale i tak zadam. :D Mam oryginalną płytę CD z muzyką i tu pojawia się pytanie : czy jest legalne zrippowanie płyty (konkretnie to paru utworów) programem (np: CDex)? I drugie: czy taki utwór można zamieścić na GSie jako plik do odtwarzania lub w taki sposób żeby leciał "w tle" kiedy ktoś wchodzi na GS?
Dzięki za każdą wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się