SiniS

Kwasy by Jasió, James & SiniS

62281 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2008 o 12:27, sig. napisał:

> Ale właśnie, tu nasuwają się nam pewne refleksje. Czemu mimo takiego poziomu, Niemcy
> są o wiele bardziej rozwiniętym krajem niż my? To samo tyczy się też i USA...
bo w zachodnich Niemczech był kapitalizm jak my brnęliśmy w socjalizm (z którego nie
wydostaliśmy się do dzisiaj, i co gorsze większość nie ma zamiaru podjąć próby zmiany
tego stanu rzeczy) pod kierownictwem "braci ze wschodu". Naturalnie są jeszcze mniej
rozwinięte Niemcy wschodnie (byli w podobnej sytuacji co my), ale ci po połączeniu wzięli
się do roboty i dobrze wykorzystali pomoc z zachodnich (podczas gdy u nas kombinowano
by co zrobić żeby zrównać w dół tych bogatszych, zamiast własny poziom podnosić).


oprocz tego zostaly po wojnie umorzone wszystkie reparacje wojenne, dostali pomoc m.in. z USA finansowa i technologiczna, aby uniknac kolejnej wojny (bo tak naprawde II WS byla spowodowana niska kondycja gospodarcza Niemcow...Hitler doszedl do wladzy bo mial bardzo populistyczne i na czasie hasla). No i znalezli sie pod opieka zachodniej Europy i nie tak jak my pod rzadami sowieckimi...
Chociaz patrzac na Czechy, ktore radza sobie duzo lepiej niz my a byli w takiej samej sytuacji, to rzeczywiscie niedbalstwo ze strony naszej jest ogromne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 13:04, kedzior141 napisał:

Raz moja babcia coś tam mojej mamie opowiada.
I w środku zdania..''ona była z...no tego...king kongu?''... Padłem:D

Moja babcia ma podobnie: ''No Ziutek(d dziadka) no ta tamta, córka tej, co z nim w tym mieście, co ona była...''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 12:02, gothicsheep napisał:

Czemu mimo takiego poziomu, Niemcy
są o wiele bardziej rozwiniętym krajem niż my? To samo tyczy się też i USA...

Sig. już nieco wytłumaczył, ja tylko uzupełnię jego wypowiedź o fakt, że Niemcom została udzielona pomoc finansowa aby mogli podnieść się po wojnie... Polska odmówiła (bo ZSRR tak kazało)
A USA? Co tu tłumaczyć... biali zabrali ziemię prawdziwym Amerykanom(Indianom) i oprócz wojny secesyjnej nie mieli żadnych innych konfliktów zbrojnych na terenie swojego kraju. Ich miast nie bombardowano...

A żeby nie było kompletnego offtopicu...
http://www.youtube.com/watch?v=x0Q7tHxrxxk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idzie turysta i nagle widzi bacę siedzącego nad wielkim dołem i liczącego:
- 122,122,122...
- Baco, co tak liczycie? - pyta turysta.
Baca spycha turystę i mówi:
- 123,123,123...


Pewien góral z żoną i siedmioletnim synem przechodzili w bród Dunajec. Na środku rzeki, gdy woda sięgała im już do piersi, żona zaniepokojona zapytała:
- A gdzie Jontek?
- Nie bój się - odpowiedział chłop, ja go za rękę prowadzę.


Góral stanął przed sądem oskarżony o pobicie.
- Oskarżony twierdzi, ze uderzył poszkodowanego jeden raz zwiniętą gazetą?
- Ano tak - zgadza się góral.
- I od tego ciosu gazetą poszkodowany doznał wstrząsu mózgu?
- Skoro tak doktor powiedział...
- W takim razie co było w gazecie?
- Nie wiem, nie czytałem.


Baca ma sprawę sądową za pędzenie bimbru. Sędzia pyta:
- Baco, pędzicie bimber?
- Nie - odpowiada baca.
- Ale aparaturę macie? - pyta sędzia.
- Mam - odpowiada baca.
Dostał trzy miesiące w zawieszeniu.
- Dobrze, że mnie za gwałt nie sądzą - mówi baca.
Sędzia usłyszał i mówi:
- Baco, gwałcicie?
- Nie - odpowiada baca. Ale aparaturę mam!


Siedzi baca na gałęzi i ją piłuje. Po chwili wychodzi z baru jakiś człowiek i mówi:
- Baca, spadniesz.
- Nie, nie spadnę.
Za 5 minut znowu ten sam facet:
- Baca, spadniesz.
- Nie, nie spadnę.
Po chwili baca spada i facet mówi:
- Mówiłem, że spadniesz?
- K**wa jasnowidz czy co?


Turyści pytają sie bacy :
- Baco, pokażesz nam, która góra to Giewont?
- Widzicie tą pierwszą górę?
- Tak. To jest Giewont?
- Nie, ale widzicie tą drugą górę?
- Tak. To jest Giewont? - pytają znowu turyści.
- Nie, ale widzicie tą trzecią górę?
- Nie, nie widzimy.
Na to baca:
- To jest właśnie Giewont.


Zagraniczna turystka przyjechała do Polski w góry, ale dopiero uczy się polskiego i wymawia słowa po polsku bez pierwszych sylab. Spaceruje sobie ścieżką, a tu baca zaciąga ją w krzaki i gwałci. W krzakach były pokrzywy, więc turystka krzyczy:
- Krzywy! Krzywy!
- Cicho, jaki mom, takim pchom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto wyniki ankiety z mojego gramsajta :D Zadziwiające, prawda. Nie pamiętam jak długo ją miałem, ale 33 głosy to chyba wystarczająca ilość głosów do ogłoszenia wyników. Właśnie zrobiłem nową ankietę, jej wyniki zapewne znów pokażę za jakiś czas w tym temacie i tak bez końca będę robił ankiety z prostymi pytaniami. był czas kiedy było 13 do13. Ale może zmienię nową ankietę, zobaczę.

20080223150622

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 15:14, Dominik000 napisał:

Oto wyniki ankiety z mojego gramsajta :D Zadziwiające, prawda...


Ja bym ankiet nie traktował poważnie zwłaszcza na GS-ie. Przeważnie ktoś kto wchodzi i chce już zagłosować zawsze wybiera najgłupszą możliwą odpowiedź i później wychodzą takie rzeczy jak tu powyżej czy tak jak u mnie np. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 17:26, NuGGet napisał:

Co Ty w tym widzisz śmiesznego...? -.-

Oni mają jakiś taki kompleks , że lubią się podniecać takimi sytuacjami. Tak samo jest w przypadku liczby 666 =_=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do posta Dominika000 -> jemu chyba chodziło o to, że gdzieś się zapodział 1%, a nie o wynik ankiety :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 18:11, LuQeMaStEr napisał:

Co do posta Dominika000 -> jemu chyba chodziło o to, że gdzieś się zapodział 1%, a
nie o wynik ankiety :P

Nie wydaje mi się... Tu chyba chodziło o to, że prawie połowa głosujących nie wie gdzie znajduje sie biegun północny, a sami śmieją się z amerykanów :P To jest raczej straszne niż śmieszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 19:14, Rumcajs52 napisał:

>
Moim zdaniem po prostu sobie ludzie żartują :P

Pewnie tak, choć widziałem na którymś z GS-ów pytanie "ile jest 1 + 1?" Były różne odpowiedzi do wyboru, ale mimo wszystko 100% głosów poszło na odpowiedź o treści "2". W przypadku ankiety Dominika000 pewnie jest kilka głosów "dla jaj", ale mimo wszystko wydaje mi się, że większość osób strzelała lub wybierała złą odpowiedź myśląc, że jest poprawna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 19:23, Igor FCBayern napisał:

że większość osób strzelała lub wybierała złą odpowiedź myśląc, że jest poprawna...

A tam, ja myślę, że oni po prostu nie biorą życia nazbyt poważnie. Jest pytanie zadane dla jaj, to czemu nie odpowiedzieć w takim samym stylu? Na tym w końcu takie ankiety typu "Gdzie jest Polska? a) w Europie; b) na Marsie; c) Występuje jako kłębek w moim pępku."
Nie bierzmy życia nazbyt poważnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się