Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Obcy: Izolacja - recenzja

128 postów w tym temacie

Recenzję fajnie i lekko się czyta. Muszę przyznać że jestem teraz bardziej skłonny do zakupu tej gry :)
Jeszcze tak na marginesie do autora. Właśnie taki styl pisania jaki tutaj prezentujesz, wybija Cię poza grono innych recenzentów i mnie osobiście bardzo się to podoba. Tak trzymaj i nie zmieniaj!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 10:50, szyslay napisał:

Hej wszystkim!

Reklama, pół posta zupełnie nie na temat (spam) i do tego recydywa. Masz sporo postów na koncie, masz staż, masz historię kontaktu z moderwtorami, więc znasz zasady i w pełni im podlegasz. W związku z tym DEGRAD -1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 11:09, Kadaj napisał:

Nie wiem czy taka gra w ogóle może być straszna (jakakolwiek może być?). Z tekstu recenzji
wynika, że bardziej irytująca.


Jest bardziej straszna niż irytująca. Irytuje to, że Obcy jest taki nieprzewidywalny i jednocześnie przez to się go najbardziej boimy właśnie :)

Dnia 04.10.2014 o 11:09, Kadaj napisał:

Właśnie taki styl pisania jaki tutaj prezentujesz, wybija Cię poza grono innych recenzentów i mnie osobiście bardzo się to podoba.


A dziękuję pięknie za dobre słowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 12:01, Aludra napisał:

oceny od 5,9 do 10... I got bad feeling about this one


Niskie noty są od recenzentów nie mających pojęcia w ogóle o co kaman w uniwersum filmów Obcego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 12:15, rammi napisał:

Niskie noty są od recenzentów nie mających pojęcia w ogóle o co kaman w uniwersum filmów
Obcego.

Uargumentuj swoje twierdzenie, bo ja widzę recenzentów, którzy widzą niespójność w mechanice gry, w SI ksenomorfa itd. Mimo że gra jest klimatycznie idealna, to jednak pojawia się podstawowy zarzut sztucznego przedłużania rozgrywki przez doprowadzanie gracza do frustracji, a nie na frustrowaniu się ma polegać elektroniczna rozrywka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 12:41, hans_olo napisał:

przez doprowadzanie gracza do frustracji,
a nie na frustrowaniu się ma polegać elektroniczna rozrywka.

Zależy od gry i konkretnej mechaniki. Dark Souls, meetboy, ugly-flappy birds itd od tego wręcz są (pewnie dlatego w nie, nie gram). Ale z tego powodu nie robię im zarzutu.
Raczej kwestia tego czego się od danej mechaniki oczekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 13:00, LaplaceNoMa napisał:

> przez doprowadzanie gracza do frustracji,
> a nie na frustrowaniu się ma polegać elektroniczna rozrywka.
Zależy od gry i konkretnej mechaniki. Dark Souls, meetboy, ugly-flappy birds itd od tego
wręcz są (pewnie dlatego w nie, nie gram). Ale z tego powodu nie robię im zarzutu.
Raczej kwestia tego czego się od danej mechaniki oczekuje.

Rzucasz tytułami, które nie mają z problemem nic wspólnego. Alien zachowuje się losowo, więc w zasadzie mechanika jego SI jest zwyczajnie absurdalna. Raz możesz mu stanąć za plecami bez wykrycia (alien ma węch, który sprawia, że nie ważne jest z której strony się stoi), a raz przyjdzie po ciebie choćbyś nie wiem jak się ukrył. To jest zwyczajnie niespójne ani logicznie ani ze wspomnianym uniwersum aliena, które niby jest tak dobrze znane recenzentom dającym wysokie noty. EOT. Nie ma o czym gadać, bo zwyczajnie gra choć ma sporo świeżości w sobie, to zabija ją zwykła fuszerka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz dawno nie widzialem tak skrajnych recenzjji jakiejs gry od lat !.Od bardzo dobrych ocen 9\10 do bardzo srednich 6\10.Metacritics wszystko mowi.Bardzo dziwna sprawa.

Ja osobiscie uwazam ze gra bedzie rewelacyjna dla mnie bo ja licze tylko na rewelacyjny klimat i swietny gameplay w tym uniwersum.
Wiem ze recenzenci nazekaja ze malo horroru w tej grze i nie ma sie czego bac a ja powiadam ze to glupota.Bo Obcy moze poza 1 czescia nigdy nie byl horrorem a raczej klimatycznym thrillerem Sfiction z pewna dawka akcji.

Ja Obcego lykam w ciemno i kupuje!.

Wiem ze Alien Colonial Marines bylo naprawde mizerna i kiepska produkcja ale to tutaj to juz inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ha! A GoL dał marne 6,5. Pewnie zbyt straszna była dla nich xD.

A przeczytales recenzje? Bo ich najwiekszy zarzut pokrywa sie z zarzutami chocby IGN czy Polygonu. GOL akurat lepiej argumentuje wady tej gry niz Slawek jej zalety i owa krytyka przemawia do mnie w tej sytuacji o wiele bardziej. Nie ma chyba nic gorszego niz horror, ktory na poczatku jest rewelacyjny a po paru godzinach okazuje sie byc frustrujacy i repetytywny. A nie tylko te recenzje ale takze dostepne juz gameplaye zdaja sie slusznosc krytyki potwierdzac. I to chyba od tego zalezy opinia ludzi o tej grze. Jedni po prostu lubia robic to samo przez 20 godzin, inni nie

W gre oczywiscie zagram ale przykro, ze to akurat ten element kuleje - dla mnie oznacza to w gruncie rzeczy, ze do konca gry prawdopodobnie nie dotrwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gamespot 6.0
Z recenzji można wywnioskować
+ atmosfera jest
+ graficznie trzyma poziom
- gra posiada bardzo dużo błędów
- skrypty rodem z call of duty
- AI aliena to żart
- największa wada jest fakt, że syntetics to najwięksi wrogowie a sam Alien to taka dodatkowa atrakcja

IGN 5.9
+ Wspaniała prezentacja
+ klimat
- AI wrogów
- Po 3-4 godz. gra robi się strasznie nudna
- A potem traci efekt wow oraz strachu bo robimy ciągle to samo (czyt sztuczne wydłużanie rozgrywki)

Wiele innych recenzji narzeka że element Stealth jest w połowie gry dodany na siłe bo do jasnej ciasnej łazimy z całkiem pokaźnym arsenałem jak na tego typu grę -> Shotgun, miotacz ognia, Rewolver, mołotowy, bomby itp.

Jeśli chodzi AJ i TB to nie wiadomo jak to z nimi AJ powiedział że po ACM i Destiny będzie się czepiał każdej wady AI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 13:10, hans_olo napisał:

Rzucasz tytułami, które nie mają z problemem nic wspólnego. Alien zachowuje się losowo,
więc w zasadzie mechanika jego SI jest zwyczajnie absurdalna. Raz możesz mu stanąć za
plecami bez wykrycia (alien ma węch, który sprawia, że nie ważne jest z której strony
się stoi), a raz przyjdzie po ciebie choćbyś nie wiem jak się ukrył. To jest zwyczajnie
niespójne ani logicznie ani ze wspomnianym uniwersum aliena, które niby jest tak dobrze
znane recenzentom dającym wysokie noty. EOT. Nie ma o czym gadać, bo zwyczajnie gra choć
ma sporo świeżości w sobie, to zabija ją zwykła fuszerka.


Gdybyś poczytał recenzje zachodnie to wiedziałbyś, że nikt nie pisze o tym tytule, że to fuszerka, ani, że SI jest absurdalne. Jedynie GoL napisał o tym co cytujesz, że można skradać się za plecami Obcego. Nic dziwnego, recenzent grał na średnim poziomie trudności. Twórcy sami podkreślali, że należy grać na wysokim poziomie trudności, bo właśnie na nim, Obcy jest niepowstrzymaną maszyną do zabijania.
Dlatego też, recenzja z IGN jest od kant d robić. McCaffrey wyraźnie napisał, że grał na trudnym ale frustrowało go ciągłe umieranie. Ergo, nie jest to gra dla niego.
Uważam, że są gry, w których właśnie śmierć jest bardzo istotnym elementem rozgrywki i A:I jest właśnie taką grą.

Co do recenzji Sławka Serafina, bardzo mi się podobała. Ja na ten tytuł czekam od czasu pierwszych wzmianek o tym, że CA prawdopodobnie będzie robiło grę w uniwersum Obcego. Od samego początku jest to dla mnie must have.
Na całe szczęście dostałem już maila, że game.co.uk wysłało mi już mój egzemplarz, więc czekam tylko na listonosza.
Urlop spędzę pod znakiem Obcego i Amandy Ripley :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.10.2014 o 14:47, Numenpl napisał:

Wiele innych recenzji narzeka że element Stealth jest w połowie gry dodany na siłe bo
do jasnej ciasnej łazimy z całkiem pokaźnym arsenałem jak na tego typu grę -> Shotgun,
miotacz ognia, Rewolver, mołotowy, bomby itp.


i oczywiście jak już to wszystko masz, to musisz korzystać, bo po co się skradać jak się ma spluwę, która i tak żadnej krzywdy Obcemu nie zrobi

Dnia 04.10.2014 o 14:47, Numenpl napisał:

Nie ma chyba nic gorszego niz horror, ktory na poczatku jest rewelacyjny a po paru godzinach okazuje sie byc frustrujacy i repetytywny


nie czytaj opinii ludzi, którzy nawet nie próbowali grać na hardzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie jakby recenzje IGN i Gamespotu były cokolwiek warte...

Co do SI na RPS czytamy tak: "The superb standalone Survival missions are testament to the effectiveness of the creature’s design, both visually (which we already knew) and as a mostly convincing artificially intelligent agent. It works in fairly short bursts of tension, one eye on the motion tracker causing the world to fade out of focus. The thrill of horror as it begins to move, at an impossible pace, isn’t comparable to anything else in gaming."

Podejrzewam, że to jest jedna z tych gier w których klimat trzeba się "wkręcić" żeby czerpać z nich w pełni to co mają do zaoferowania. Trochę jak w Dead Space albo serii Stalker. Mam wrażenie, że niektórzy recenzenci po prostu mijają się z esencją tej gry a przy okazji również i filmu. Stąd takie a nie inne oceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 14:47, Numenpl napisał:

gamespot 6.0
Z recenzji można wywnioskować
- gra posiada bardzo dużo błędów
- skrypty rodem z call of duty
- AI aliena to żart
- największa wada jest fakt, że syntetics to najwięksi wrogowie a sam Alien to taka dodatkowa
atrakcja

IGN 5.9
- Po 3-4 godz. gra robi się strasznie nudna
- A potem traci efekt wow oraz strachu bo robimy ciągle to samo (czyt sztuczne wydłużanie
rozgrywki)


Czy Ty czytałeś w ogóle te recenzje? Wskaż mi fragment, w którym w recenzji na Gamespocie jest mowa o skryptach, albo o AI Obcego.
Tak samo z IGN. Gdzie jest mowa o 3-4 godzinach?
To na co narzekają zachodni recenzenci to fakt, że gra zmusza do przechodzenia tych samych poziomów kilka razy a rozgrywka jest "sztucznie wydłużana".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować