Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft: Windows 10 ma być najlepszym systemem operacyjnym dla graczy

49 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2015 o 12:24, DragonSuspire napisał:

Nie wierze w ani jedno słowo wypowiedziane przez szefa Microsoftu.

Patrząc na rozwój oprogramowania Xboksa One od premiery do teraz - można Spencerowi wierzyć. To nie Don Mattrick a Microsoft to inna firma teraz niż była pod Ballmerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 wygląda obecnie naprawdę nieźle z perspektywy pracownika biurowego, jak i administratora. Jest szybki, stabilny (mimo tego, że to wersja Preview, ani jednego BlueScreena!).

Jako gracz dodam, że zdarzało mi się na nim grać (Steam: Insurgency, Dawn of War 2, XCOM: Enemy Unknown). Zero problemów. Zapowiada się jako godny następca ,,Siódemki" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dalej jestem zdania, ze to znów "obiecanki cacanki a głupiemu radość" :)
Ale czas pokaże. może faktycznie ten system im wyjdzie, bo mają tendencję skokową WinXP był ok, Viste przemilczmy, 7 podobnie jak XP wypalił, 8 można znów przemilczeć, jest nadzieja, ze 10 wypali =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co tam. Ja im wierzę. Fakt faktem przerzuciłem się obecnie na konsole i to Sony bo wymagania Pc są obecnie niepoważne w stosunku cen sprzętu ale to inna bajka. Wracając... Według mnie windows kierowany do graczy powinien zawierać oddzielnego shella (powłokę, wywłokę itp itd itz) z funkcjami jak w dashboardzie Xone. Ja to widzę tak:

1. Szybki wstępny start systemu jak w Win 8.1 (dużo lepszy niż czysty 8.0)
2. Zamiast ekranu logowania powinien być wybór czy chcemy pełny system czy też wersję gamingową odpalić.
3. Oczywiście po wyborze powinna być opcja przełączenia się.

Samo takie stworzenie systemu zapewne przyspieszyło by nie co Api pod gry co by dało wzrost wydajności gier. Nie mówię tu o rzędach typu 10-25% a raptem 5% ale jednak to zawsze 5% mocy. Problemem Pc jest to że ilość konfiguracji sprzętowych jest ogromna. Trzeba do tego dodać permutację oprogramowań/sterowników i wychodzi że tracimy ogromną ilość mocy przez kod który ma działać na powyższych kombinacjach sprzętu/softu. Dobrze wiemy że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :)

Pozdrawiam,
Pc Master Race
Xone Race and Ps4 race.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XP na samym początku miał taką samą opinię jak Vista, dopiero po Service Packach stał się dobrym systemem.
Natomiast 8 IMO to o wiele lepszy system niż 7, z wielu powodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że osoby narzekające na Win 8.1 jedyną z nim styczność miały na screenach i w wypowiedziach innych hejterów. Najnowszy windows uruchamia mi się o wiele szybciej niż Win7, dodatkowo działa o wiele sprawniej. Nawet to całe Metro czy jak ono się zwie jest całkiem przydatne. Mogę tam sobie wrzucić odnośniki do potrzebnych mi programów takich jak Word, Excel czy AutoCad bez potrzeby zaśmiecania pulpitu zbędnymi ikonkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2015 o 13:52, Rizzan napisał:

Mam wrażenie, że osoby narzekające na Win 8.1 jedyną z nim styczność miały na screenach
i w wypowiedziach innych hejterów.

Hmm, nope. Miałem wiele styczności ze względu na moją pracę serwisanta komputerowego. Gdy system próbuje na siłę być mądrzejszy ode mnie, a przy tym myśli pół godziny nad akcją, którą w przypadku win 98 nawet dało się w przeciągu sekund wykonać to coś jest nie halo wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czy MS nie mówi tego przy okazji każdego nowego Windowsa?

Owszem, ale nie warto im wierzyć po prostu. Dobrym przykładem jest win 8, który został zdominowany przez mobilne badziewie. Skoro skupują się teraz na graczach w nowym systemie, to powinni wyeliminować wszystkie wodotryski, które tylko pożerają pamięć i obciążają procesor. Przypomnę, że dzieje się tak już od Visty a oni dalej brną w tą samą dziurę. Już wolę, żeby nowy system wyglądał jak 98, ale żeby był stabilny i bez zapychaczy. Ogólnie nie wierze w te zapewnienia i tylko czekam na ich kolejne potknięcie.

MS zabłysnął tylko dwa razy jak tworzył Windowsa 98se i XP Professional x32 i x64.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wierzyć, nie wierzyć, jakie to ma znaczenie?
I tak na większości komputerów będzie i większość będzie korzystała z Windowsa, jaki by on nie był.
Były lepsze i gorsze wersje, do tej też się przyzwyczaję, chociaż nie wiem,
czy nauczę się ją dobrze obsługiwać ;)
Wszystko zależy od tego, na ile intuicyjny będzie system i jak długo "pożyje", zanim go Microsoft "uśmierci" tzn. zastąpi.

Grać na nim nie będę, bo nie mam na czym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stara śpiewka. Generalnie i tak w przypadku większości gier nie mamy wyboru. Dobrze, że coraz więcej nowych tytułów śmiga również na Linuxie, być może kiedyś doczekamy się pełnego wsparcia dla tego systemu. Kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, zbyt często zmieniają system: Vista, 7, 8, 10 .... po co kupować coś, co jest tak mało żywotne?
W7 mam od października 2011 roku, a w międzyczasie wyszedł W8 i szykujemy się na premierę W10.
Zamiast tego powinni wybrać jeden system i go ulepszać, udoskonalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2015 o 13:57, aTF-KUDLaTY666 napisał:

Hmm, nope. Miałem wiele styczności ze względu na moją pracę serwisanta komputerowego.

To mamy różne doświadczenia ;)

Dnia 16.01.2015 o 13:57, aTF-KUDLaTY666 napisał:

Gdy system próbuje na siłę być mądrzejszy ode mnie

I słusznie. We większości wypadków zielony user nie musi biegać za adminem/serwistantem bo coś się dzieje, lub trzeba coś zrobić. Prywatnie się nawet wkurzyłem kiedy w laptopie wyłączyłem specjalnie kamerę, aby debilna siora z siebie nie robiła większej debilki niż jest. To Win 8 był mądrzejszy ode mnie. Wystarczyło wcisnąć "rozwiąż problem" i pyk windows sam naprawił "problem".
Się włączyła. We większości problemów sieciowych windows robi coś za mnie. Tworzeniem sieci też. Fakt łącznie się z XP problemów może nastręczać, ale same windowsy 7, czy 8? Dziecko to zrobi i to bez większej trudności i przygotowania. Cudo. Nawet już nie pamiętam co to bluesreen. Srsly.
Jak ja muszę coś zrobić. To jest to właśnie zły system.

Dnia 16.01.2015 o 13:57, aTF-KUDLaTY666 napisał:

a przy tym myśli pół godziny nad akcją, którą w przypadku win 98 nawet dało się w przeciągu sekund wykonać
to coś jest nie halo wg mnie.

Ja jestem ciekaw co np. Bo jak dla mnie jest zupełnie inaczej. Jako user, który siedzieć i grzebać w systemie nie chce. Bo uważa, że wszelkie grzebanie w nim to strata czasu. I chce zajmować się tylko tym co "trzeba". To jak dla mnie jeszcze nigdy nie było lepiej. Hail windows 8. Najlepszy system ever ;)
Jak coś muli, to chyba odpalasz to na czymś co windows 98 pamięta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować