olcia13

Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

2947 postów w tym temacie

witam,

Ze względu na rezygnację ze współpracy z gram.pl redakcji serwisów settlers.gram.pl i mmo.gram.pl, jesteśmy zobowiązani do zajęcia stanowiska w tej sprawie. Wyjaśnienia należą się przede wszystkim Wam, czytelnikom. Nie chcielibyśmy, aby jakakolwiek kwestia związana z zaistniałą sytuacją pozostała niewyjaśniona lub też była polem do snucia domysłów.

Przede wszystkim zaznaczamy, iż w żadnym momencie nie zostały przez nas złamane postanowienia obowiązującego regulaminu hostingu (dla zainteresowanych – dostępny jest na stronie kolektywu). Jeśli tak się stało, a my to przeoczyliśmy, prosimy o przykłady, do których oczywiście się ustosunkujemy.

Co więcej, w każdym przypadku, gdy strona chciała zrezygnować z hostingu gram.pl robiła to bez przeszkód i za porozumieniem stron. Informujemy, że cała zawartość serwisów settlers.gram.pl i mmo.gram.pl, w tej części, która jest własnością Prowadzących, została po stronie poszczególnych redakcji. Prosimy jednak Prowadzących o zaprzestanie w trybie natychmiastowym użytkowania nienależących do nich kodu strony (XHTML, PHP i CSS), struktur baz danych i ich zawartości oraz skryptów JavaScript.

Aktualnie finalizujemy prace nad zupełnie nowym kształtem kolektywu. Zdajemy sobie sprawę z niedoskonałości działającej obecnie usługi i tym samym chcemy zapewnić współpracującym z nami redakcjom możliwie duże polu do rozwoju. Nowy projekt znajduje się obecnie w fazie koncepcyjnej, możemy Was zapewnić przy tym już teraz, że szczegóły dotyczące przyszłości kolektywu będą uzgadniane z redakcjami poszczególnych stron. Kolektyw zawsze tworzony był przez graczy dla graczy. Od tej idei nie zamierzamy odchodzić.

jarek orzeszek
menedżer gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że takie oświadczenie powstało, bo zaczynało się robić nieprzyjemnie.

A do tych "soon wielkich zmian" to czekamy, niektórych być może będą dotyczyć ;->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

Dnia 09.10.2007 o 18:45, Tuddrussel napisał:

Przede wszystkim zaznaczamy, iż w żadnym momencie nie zostały przez nas złamane postanowienia
obowiązującego regulaminu hostingu (dla zainteresowanych – dostępny jest na stronie kolektywu).
Jeśli tak się stało, a my to przeoczyliśmy, prosimy o przykłady, do których oczywiście się
ustosunkujemy.


Chciałbym odnieść się do regulaminu hostingu, ponieważ nie można przekierowywać zainteresowanych czytelników na stronę kolektywu, gdzie się znajduje w/w regulamin, ponieważ dla mojej redakcji był on nie aktualny, bardzo niekorzystnie zmieniony i nie można powiedzieć, że właśnie ten regulamin mnie obowiązywał.
W dniu 28 września 2007 roku otrzymałem nowy, zmieniony regulamin, w którym odebrano mi platynową stronę i w którym była mowa, że od dnia 30 września 2007 roku, formalny status strony zostaje niniejszym regulaminem określony jako srebrny. Jest tam także mowa o zachowaniu w tajemnicy korespondencji powstałej na skutek kontaktów prowadzącego z CD Projekt, nawet po wygaśnięciu współpracy. Jest tam także nawiązanie, że CD Projekt ma prawo do zerwania umowy w każdym momencie współpracy bez ujawnienia przyczyny.

Wniosek z tego jest taki, że po podpisaniu wyżej wymienionej umowy, mogę być zwolniony nawet w ciągu kilku minut bez podania przyczyny, czyli przyjeżdżam do CD Projektu, podpisuję umowę, wracam do domu, włączam komputer, wchodzę na swoją stronę i okazuje się, że już nie jestem redaktorem, ale tajemnicę co do naszych relacji pomiędzy mną, a CD Projekt muszę zachować w tajemnicy. Milutcy są - umieją robić niespodzianki, chyba ich przejrzałem i nie miejcie mi za złe, że byłem sprytniejszy :)

Dnia 09.10.2007 o 18:45, Tuddrussel napisał:

Prosimy jednak Prowadzących o zaprzestanie w trybie natychmiastowym użytkowania nienależących
do nich kodu strony (XHTML, PHP i CSS), struktur baz danych i ich zawartości oraz skryptów
JavaScript.


Co do Waszego żądania odnośnie, aby w trybie natychmiastowym użytkowania nienależących do nas kodów strony i struktur baz danych oraz ich zawartości skryptów - informuję, że zostały usunięte ze strony www.thesettlers.com.pl.

Chciałem w tym miejscu powiedzieć dawnym partnerom z gram.pl i czytelnikom strony Settlers, że cały czas kontynuowane jest właśnie tego typu zachowanie wobec nas redaktorów i czytelników, które prowadzi do zniszczenia serwisu i nie jest to pierwsze tego typu zachowanie, bo przecież pomimo tego, że odeszliśmy z kolektywu, strona nadal istnieje i nadal służy firmie CD Projekt, oraz osobom, które kupiły lub mają zamiar zakupić gry Settlers - Tym ludziom należy się dobry serwis i groźby tego typu, że w trybie natychmiastowym mam skasować wszystkie kody jest równoznaczne z całkowitym unieruchomieniem strony i zniknięciem jej z internetu.

Dobrze, że zabezpieczyłem się na ten wypadek, gdyby nie to - nie mielibyśmy od dzisiaj naszego ulubionego serwisu i cała nasza praca poszłaby na marne. Nie jest to pierwszy już wypadek, kiedyś bardzo piękny serwis prowadził młody redaktor o nicku "Y@ck", sam się dołączył z własnym serwisem do CD Projekt, prowadził go przez sześć lat i w momencie, kiedy miała wejść piąta część Settlersów (Dziedzictwo Królów), chciał się połączyć z innymi redaktorami innych części o Settlersach, aby stworzyć duży, piękny serwis o wszystkich częściach.
Niestety redaktorzy nie doczekali tej chwili, ponieważ serwis został usunięty - i w ten oto sposób moi mili Settlersmaniacy cofnęliśmy się o sześć lat wstecz, a potem jeszcze trzy lata, bo był zrobiony nowy layout, ale nie miał go kto prowadzić - nie było chętnego, a jeżeli byli to tylko na kilka tygodni, czyli razem 6+3=9 lat do tyłu, a ja to nadrobiłem w 1,5 roku, ale to też jak widać się nie podobało. :)
Dzisiaj ten młody redaktor jest już lekarzem na którego można liczyć.

Mamy nadzieję, że kiedyś w przyszłości CD Projekt i gram.pl będą się szczycić tym, że mieli okazję sobie z nami popracować i chcielibyśmy móc to samo o nich powiedzieć, a nawet bardzo o to prosimy, abyśmy mogli to kiedyś powiedzieć i być z Was dumni.

Pozdrawiamy
Kamil i Maciek Smoczyńscy (SUPER_SMOKI138 i HYPER_SMOKI)
Była redakcja settlers.gram.pl

Ps: Jarku, czemu podpisujesz się malutką literką? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 18:45, Tuddrussel napisał:

witam,

Ze względu na rezygnację ze współpracy z gram.pl redakcji serwisów settlers.gram.pl i mmo.gram.pl,
jesteśmy zobowiązani do zajęcia stanowiska w tej sprawie


Jak by nie patrzeć Karczma Diablo 2 też już nie powinna być w Kolektywie, bo nie już jej nie ma. Takie procesy nie powinny trwać długo więc niech to wszystko zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 18:45, Tuddrussel napisał:

Prosimy jednak Prowadzących o zaprzestanie w trybie natychmiastowym użytkowania nienależących
do nich kodu strony (XHTML, PHP i CSS), struktur baz danych i ich zawartości oraz skryptów
JavaScript.


Hehe :) Miło :) Tym bardziej, że z Waszej strony nie było ŻADNEGO wsparcia i nie przekazaliście nam ŻADNYCH skryptów. Wszystko jest nasze, toteż nie musimy niczego zaprzestawać używać :)

Może jeszcze fragment logów z wczorajszego gramIRCa? :) Szantażujący mnie, że mmo.gram.pl zostanie przywrócone z backupów chociaż w żadnym procencie do Was nie należy ;]

[22:04] <oklit> sferis: można wiedzieć kiedy usunąłeś pliki strony z serwera kolektywu?
[22:05] <sferis> oklit a po co ci to wiedzieć?
[22:05] <oklit> sferis: ułatwi mi to trochę odzyskanie ich z backupu. Zamiast przeglądać backupy z kilku ostatnich dni skupię się jednym konkretnym
[22:05] <sferis> oklit a po co Ci backup?
[22:05] <sferis> i teraz widzicie już całą istotę kolektywu ...
[22:05] <sferis> brawo masz naocznych świadków na IRCu
[22:05] <oklit> coby przywrócić ostatnią wersję strony
[22:05] <sferis> Strefa nie jest w żadnym procencie waszą własnością
[22:06] <oklit> nie masz tam gdzieś pod ręką regulaminu, który podpisałeś?
[22:06] *** Stinki[Czesiu] opuscił/a irc.gram.pl (I''ll be back!)
[22:06] <sferis> mam
[22:06] <sferis> zacytuj mi punkt
[22:06] <oklit> ja go nie mam, więc nie zacytuję
[22:08] <oklit> sferis: rozumiem, że nie ułatwisz mi pracy i nie podasz daty usunięcia plików?
[22:10] <sferis> nie macie żadnego prawa przywrócić Strefy dobrze o tym wiecie
[22:11] <sferis> w regulaminie jest tylko zapiska, że nie mogę sobie wziąć rzeczy, które przekazaliście stronie, a nie przekazaliście NIC
[22:13] <Mistic> sferis o czekaj, oklit chyba sobie robi podloze pod naklonienie ciebie do podania daty
[22:13] <oklit> Mistic: nie. Dotarło do mnie, że jej nie otrzymam. Jakoś to przeżyję - to jakieś 30 minut więcej pracy dla mnie.
[22:13] <sferis> Mistic a ja mogę bardzo chetnie podac datę i tak nie mogą strony przywrócić ;] a nawet jak przywrócą to bedzie to niezgodne z prawem
[22:13] <sferis> oklit ależ otrzymasz nie będziesz musiał się tak męczyć
[22:14] <sferis> oklit stronkę usunąłem wczoraj
[22:14] <sferis> odzyskaj backup
[22:14] <sferis> który Ci nic nie da xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 23:47, sferis napisał:

Może jeszcze fragment logów z wczorajszego gramIRCa? :) Szantażujący mnie, że mmo.gram.pl zostanie
przywrócone z backupów chociaż w żadnym procencie do Was nie należy ;]

Cóż... gramowa Strefa MMO nie wróciła, przeprowadziła się gdzie indziej. Nie znam sytuacji, nie wiem po czyjej stronie jest racja i nie podejmuję się oceny żadnej ze stron. To co mogę powiedzieć to, to że całe zamieszanie zaszkodzi społeczności graczy. Takie sytuacje nigdy nie przynoszą nic dobrego, bez względu na to kto ponosi odpowiedzialność. Szkoda inicjatywy i ciężkiej pracy wielu osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 02:01, Graffis napisał:

Cóż... gramowa Strefa MMO nie wróciła, przeprowadziła się gdzie indziej. Nie znam sytuacji,
nie wiem po czyjej stronie jest racja i nie podejmuję się oceny żadnej ze stron. To co mogę
powiedzieć to, to że całe zamieszanie zaszkodzi społeczności graczy. Takie sytuacje nigdy nie
przynoszą nic dobrego, bez względu na to kto ponosi odpowiedzialność. Szkoda inicjatywy i ciężkiej
pracy wielu osób.


Przypominam, że ten gramIRC jest już PO momencie przeniesienia strony na inny serwer .... Jeśli o to chodzi to uważam, iż raczek to pomoże niźli zaszkodzi, ponieważ inni gramowicze zostaną ostrzeżeni, przed taką polityką gram.pl i nie zostaną po prostu wrobieni. Ja broń boże nie chce upadku gram.pl, chce po prostu zmianę traktowania/szanowania klienta. Portalowi się wydaje, że jest Panem świata i że wszyscy zawsze z nimi będą chcieli być. I tu się mylą ... Nie oferują naprawdę niczego ciekawego .... 250MB na serwerze? phi, co to w dzisiejszych czasach jest .... Nagrody na konkursy? Zostałem poinformowany, że nigdy nikt z kolektywu nie otrzyma już gier jako nagrody .. Że niby tylko gadżety. W takim układzie w ostatnim konkursie Strefy wzięła udział jedna osoba, mimo nagłośnienia ze strony gram.pl .... Już lepiej nie wspominać o tym, że niektóre strony platynowe nie różnią się niczym od srebrnych ... Jeszcze wiele, wiele opowiadania jest, ale teraz już nie pamiętam wszystkiego :)
Pewnie zostanę zbanowany, za powiedzenie prawdy, ale chociaż Wy gramowicze, będziecie mieli wtedy żywy dowód jacy ONI są.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sferis, ostatnia rada, bo więcej nie ma już sensu, zdajesz się o nich szybko zapominać. Korzystając ze słów Kmicia, choć niestety w całkiem innym kontekście - "Kończ waść, wstydu (sobie) oszczędź." Posuwasz się w swoich oskarżeniach stanowczo za daleko, a racji w nich za grosz. Nie dość, że pokazujesz siebie z tej gorszej strony, to jeszcze niepotrzebnie robisz czarny PR gram.pl. A nikomu nie jest to potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem,że zniknęła np. strona o WarCraftach RTSach.A to jedne z najważniejszych tytułów w świecie gier komputerowych.Strona o WarCrafcie na pewno przydałaby się...tylko może nie taka,jak kiedyś ;).

Hm,z tymi oskarżeniami Sferisa zaczyna się robić tak,jak kiedyś z tym Viva La Resistance!,narf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 23:47, sferis napisał:

Szantażujący mnie, że mmo.gram.pl zostanie
przywrócone z backupów chociaż w żadnym procencie do Was nie należy ;]

Sprawy komentować nie będę, bo nie wiem jak sytuacja u Was wyglądała, szczególnie, że do tej pory mam inne wrażenia współpracy z kolektywem i są one pozytywne.
Skomentuję natomiast Twój cytat. Rozumiem, że możesz być rozgoryczony tym, że "musiałeś" odejść, ale szantaż to mocne słowo i zupełnie nieadekwatne to tej sytuacji. Powiedz, do czego on Cię niby zmuszał? Bo właśnie przymuszenie do czegoś jest ideą szantażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 07:26, sferis napisał:

Przypominam, że ten gramIRC jest już PO momencie przeniesienia strony na inny serwer .... Jeśli
o to chodzi to uważam, iż raczek to pomoże niźli zaszkodzi, ponieważ inni gramowicze zostaną
ostrzeżeni, przed taką polityką gram.pl i nie zostaną po prostu wrobieni.

Gram.pl traci redaktorów i ludzi chcących tworzyć serwisy o ukochanych grach. Oni z kolei tracą miejsce promocji (nieważne jakie były warunki umowy, każda inicjatywa była sygnowana przez gram.pl). Gracze tracą szansę na zaistnienie aktywnej społeczności, przez nich samych tworzonej. Z tego co widzę po różnych relacjach to sytuacja wygląda tak, że CDP chciało mieć jak największa kontrolę na Kolektywem i ciąć koszty, a niektórzy szefowie działów mieli wyobrażenia przekraczające zakres dobrej woli gram.pl Czyli sytuacja jak zwykle... :(

Dnia 10.10.2007 o 07:26, sferis napisał:

Pewnie zostanę zbanowany, za powiedzenie prawdy, ale chociaż Wy gramowicze, będziecie mieli
wtedy żywy dowód jacy ONI są.

Meh... nie zaczynaj jakiegoś emo-corner... Wielkie słowa i dramatycznie heroiczne apele nie pasują do takiej sytuacji. Ech... gdyby ludziom bardziej chciało się rozmawiać... -_-''

Nie zrozum mnie źle - ty jesteś szefem Strefy, teraz MMO Scribe i ty ostatecznie decydujesz o tym co się stanie (choć sytuacja, gdy zespół redakcyjny nie jest do końca poinformowany o tym co się dzieje, dziwi). Ja pozostaję w MMO Scribe i zamierzam dalej pracować - do działu EVE Online i tak mi gram.pl niepotrzebne. Mam po prostu przeczucie, ale tylko przeczucie, że obie strony trochę się uniosły ambicją... i wszyła z tego niekorzystna dla wszystkich sytuacja.

A słowa o szantażu to rzeczywiście gruba przesada, bo nie ma w cytowanym przez ciebie fragmencie śladu szantażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 23:26, Kamil.i.Maciek napisał:

Co do Waszego żądania odnośnie, aby w trybie natychmiastowym użytkowania nienależących do nas
kodów strony i struktur baz danych oraz ich zawartości skryptów - informuję, że zostały usunięte
ze strony www.thesettlers.com.pl.


Witam,

- kod XHTML serwisu i pliki graficzne (pocięty układ graficzny)
- kod CSS serwisu: http://www.thesettlers.com.pl/style.css
- kod JavaScript serwisu: http://www.thesettlers.com.pl/js/script.js

i, domniemanie:

- kod PHP serwisu
- część zawartości bazy danych serwisu (np. newsy sprzed objęcia przez Was kontroli nad stroną settlers.gram.pl: http://www.thesettlers.com.pl/news.php?id=1)
- struktura bazy danych serwisu

Zostały wykradzione i usunięte (choć już udało nam się je odzyskać) z serwera rea.gram.pl (settlers.gram.pl), choć nie macie praw autorskich do żadnego z ww. elementów (kod XHTML, PHP, JS, CSS, struktura bazy danych są wyłączną własnością Ekipy gram.pl, udostępnione serwisowi settlers.gram.pl na warunkach ujętych w regulaminie). Co więcej, rościcie sobie prawo do nazywania się autorem tych elementów, co widać w lekko zmodyfikowanym kodzie HTML:

<meta name="author" content="TheSettlers.com.pl" />

Niestety w tej chwili mogę udowodnić blisko 100% zgodność tylko kodu HTML, CSS i JavaScript (przedstawić dowody?), ale jestem przekonany, że gdybym uzyskał prawo do odczytu na nowym serwerze serwisu nie miałbym żadnych problemów by potwierdzić zgodność również kodu PHP i SQL (napisać, na czym opieram swoje podejrzenia?).

W związku z powyższym, cytowany przeze mnie fragment Twojego posta jest niestety kłamstwem, choć chętnie stanę do merytorycznej polemiki na ten temat.

Pozdrawiam,
Paweł Sypek

PS. Kamil.i.Maciek: "(...) wobec gram.pl zawsze byliśmy lojalni i uczciwi". Kradzież nie jest uczciwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,

jak juz zaznaczalismy w naszym oswiadczeniu, chetnie odpowiemy na wszelkie przedstawione nam konkretne zarzuty. zalezy nam na rzetelnym przedstawieniu sytuacji, w jednym miejscu, tak aby kazdy uzytkownik mogl dokonac wlasnej oceny. dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm wiecie co ? Co "niebieski" post to coraz bardziej zniesmacza czytelnika - a przynajmniej mnie. Oczywiście że wina była po waszej stronie, bo wystarczyłoby dostarczać hosting na przyzwoitym poziomie (co robiliście) i nie bawić się w odgórną autoryzację praktycznie każdego większego kroku serwisu i by nie było sprawy. Przytoczyłbym przykłady, ale osobą najlepiej poinformowaną w tej kwestii jest Sferis i nie chcę nic pokręcić.

Co do tej "kradzieży" to... robicie coś z niczego. I tak nie mielibyście zastosowania owego kodu i theme''a, bo mało kto podjąłby sie na ten moment tworzenia stron w kolektywie na temat tychże gier.

Nie mogliście po prostu dać odejść serwisom w "pokoju", ustalić spójną wersję z adminami serwisów i pozwolić im wyjaśnić sytuację na łamach poszczególnych stron ? Sferis zrobił to już dawno dość rzetelnie, z resztą to nie jest osoba z którą się nie można dogadać bo zbyt długo z nim w pewnym sensie współpracowałem, nie wiem jak z Kamilem i Maćkiem, ale też nie sprawiają wrażenia specjalnie konfliktowych.

Robicie sobie skuteczną antyreklamę samym poruszeniem tematu, kolektyw już ma w wielu miejscach (np. na forach internetowych) opinię niezbyt dobrego hostingu. No, raczej sponsoringu ale nie zagłębiajmy się w szczegóły.

W skrócie - skoro zwykły płatny hosting jest lepszy od specjalnie do tego przygotowanego kolektywu coś tu jest nie tak.

To tyle z mojej strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 09:54, Graffis napisał:

Gracze tracą szansę na zaistnienie aktywnej społeczności, przez nich samych tworzonej.

Bzdura, teraz serwisy mają o wiele większe możliwości rozwoju. Na przykład (chyba) wszyscy użytkownicy strefy mmo, obecnego mmo scribe się ucieszyli na wieść o odejściu z kolektywu ich serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem...
Czyli jeśli sferis i KiM żądają, żeby ich prace (czyli objęte ich prawem autorskim) nie znajdowały się na serwerach gramu i nie były używane to dobrze.
A jeśli w odpowiedzi gram żąda dokładnie tego samego to już źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.