PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

O instalacji z pendrive''a wiem, ale nie mam wystarczająco duzego pendrive''a, żeby zrobić obraz ze swojej płyty i ją zainstalować. Trzeba będzie się do sklepu bujnąć, wydać 25zł na pendrive i spokojnie wszystko zrobić.

Dzięki za odpowiedź. To z własnego doświadczenia, jakiś temat czy artykuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2013 o 23:21, Hummer napisał:

O instalacji z pendrive''a wiem, ale nie mam wystarczająco duzego pendrive''a, żeby zrobić
obraz ze swojej płyty i ją zainstalować. Trzeba będzie się do sklepu bujnąć, wydać 25zł
na pendrive i spokojnie wszystko zrobić.

Dzięki za odpowiedź. To z własnego doświadczenia, jakiś temat czy artykuł?

Doświadczenie. Ostatnio stawiałem w ten sposób system na serwerze, co trwało znacznie krócej, niż przy korzystaniu z napędu optycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie uzupełniające do nagrywania .ISO na pendrive''a.

Po wgraniu obrazu .ISO, mogę nadal wrzucać na pendrive''a inne rzeczy, czy jest "blokada" pokazująca, że cały pendrive jest zajęty? Chciałbym mieć jednocześnie nagrany obraz z autorunem i parę innych plików w osobnym folderze. Da radę je po prostu dodać, czy musiałbym edytować plik .ISO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pena możesz korzystać potem normalnie i dogrywać co chcesz. Pod warunkiem oczywiście, że nie wykasujesz lub nie nadpiszesz potrzebnych plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2013 o 09:28, Nufiko napisał:

> Wygląda tak samo:
> Tylko opcji mniej. Stery najnowsze. W sterownikach Intela mam skalowanie włączone.


Z tego co mi się wydaje to skalowanie zachowuje proporcje obrazu, ergo dla innych rozdziałek
niż panoramiczne będą paski aby koło było kołem.


Mylisz się. U mnie na stacjonarce diablo 2 jest na fullHD BEZ ŻADNYCH zniekształceń (typu rozciągnięcie) i bez czarnych pasów. Q3Arena tak samo. I dziesiątki innych tytułów także.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z komputerem. Mianowicie włącza się dopiero za drugim razem. Podczas pierwszego włączania wyłącza sie po czym pokazuje się informacja o błędzie i mozliwości uruchomienia normalnie lub w trybie awaryjnym. Z informacji wynika, iż bład jest związany z zamykaniem systemu. Czy to moze być spowodowane?
System operacyjny windows 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2013 o 18:24, Gregwil napisał:

Mam problem z komputerem. Mianowicie włącza się dopiero za drugim razem. Podczas pierwszego
włączania wyłącza sie po czym pokazuje się informacja o błędzie i mozliwości uruchomienia
normalnie lub w trybie awaryjnym. Z informacji wynika, iż bład jest związany z zamykaniem
systemu. Czy to moze być spowodowane?
System operacyjny windows 7.

Upewnij się, że naprawdę zamykasz komputer, a nie usypiasz go jedynie (po najechaniu na czerwoną ikonkę przy pasku start pojawi się informacja, co ten przycisk robi). Jeżeli jedynie usypiasz komputer a potem wyłączasz z listwy, to tak może się dziać.
Druga sprawa to właśnie nieprawidłowe wyłączanie kompa. Zamiast czekać, aż system się wyłączy naciskasz reset, przytrzymujesz dłużej przycisk Power, wyłączasz listwę nie czekając na poprawne zamknięcie się systemu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam monitor z tunerem tv ( Samsung SyncMaster P2470HD ) i zwykle gdy włączałem monitor pilotem po starcie systemu miałem praktycznie natychmiastowy obraz a od wczoraj po włączeniu monitora mam przez ok. 4 sekundy czarny ekran, potem wyskakuje komunikat " brak sygnału '' a ułamek sekundy później dopiero wskakuje ekran ładowania się systemu i u góry wyświetla się rozdzielczość 1920x1080 .... przejmować się tym?, może to być spowodowane wyczerpywaniem się baterii w pilocie, czy monitor już się sypie? / w listopadzie będzie miał trzy lata /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2013 o 09:57, Jackal-pl napisał:

Mylisz się. U mnie na stacjonarce diablo 2 jest na fullHD BEZ ŻADNYCH zniekształceń (typu
rozciągnięcie) i bez czarnych pasów. Q3Arena tak samo. I dziesiątki innych tytułów także.


Z tego co się orientuję to Diablo 2 ma maks rozdz 800x600 czyli proporcje 4:3. Full HD ma rozdzielczość 1920x1080 czyli proporcje 16:9. Po przeskalowaniu dłuższego boku obrazu z Diablo do rozdzielczości 1920 wychodzi nam że przy zachowaniu proporcji obrazu krótszy z boków musi mieć rozdzielczość 1440. Innymi słowy jeśli nie masz zniekształceń i pasów to obraz musi być ucięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodaje tutaj, poniewaz mam problem - nie do konca z komputerem, ale moze ktos bedzie znal odpowiedz.
Otoz mam klawiature Samsung VG-KBD1500 - klawiatura bezprzewodowa, ktora chce skonfigurowac z telewizorem Samsung posiadajacym SamrtHub. Niestety moge tylko wlaczyc i wylaczyc telewizor - zaden inny klawisz nie dziala... W google niestety nie znalazlem odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po naciśnięciu NumLock wyświetla mnie się taka oto kombinacja - '''' */xzvm,\.xzcv '''' . Po naciśnięciu Scroll Lock taka - '''' e7ruerui8wqe7 '''' . Po dwukrotnym wciśnięciu np. '' ] '' komputer wyłącza się . Klawiatura do wyrzucenia ? Z góry dziękuję za pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie pytanie za 100 punktów: W komputerze żony nie działa drukowanie. Po prostu drukarka nie drukowała (System Win7 64 bitowy, Office 2007 Professional, drukarka HP 1022 -wszystko działało chyba parę ładnych lat. Office przeznaczony dla użytkowników poprzednich systemów Office lub użytkowników Microsoft Works w wersji 6-10. Jest zainstalowany właśnie Works 6). Pierwsze, co sprawdziłem, to to, czy system widzi drukarkę. Nie widział. Przeinstalowałem sterowniki drukarki, i system drukarkę widział, ale drukować się nie dało. Zmieniłem kabel drukarki na nowy i nadal drukować się nie dało. Zrobiłem "napraw instalację Office" - dalej to samo. Odinstalowałem i zainstalowałem Office - nadal nie drukuje. Nie drukuje zarówno przy "szybkim drukowaniu”, a przy wybraniu Plik potem Drukuj, to wychodzi z drukarki czysta kartka. (po kolejnej reinstalacji, zarówno z szybkiedo drukowania, jak i funkcji drukuj z pliku - to jest po naciśnięciu ikony Office, szybkie prawie działa, tylko też wychodzi czysta kartka). Z notatnika, drukuje od razu. Z Works - szybkie drukowanie - nie drukuje. Ale z polecenia Plik, drukuj, drukuje bez problemów, chociaż trzeba chwilę poczekać, żeby Works się uruchomił. Wszystkie znane mi sposoby wypróbowałem, na przykład reinstalacja, potem restart komputera i próba drukowania. Próbowałem bez instalacji poprawek do Office, jak i po ściągnięciu poprawek. Wszystko na nic. Żadnych innych rozwiązań wykraczających ponad to, co zrobiłem, nie znalazłem. Jest jeszcze jedna okoliczność: drukarka przestała drukować w środę, a to jest dzień, w którym Microsoft wypuszcza poprawki do systemu operacyjnego. Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to mozliwość zepsucia systemu przez koleną poprawkę. Nie chcę jeszcze reinstalować systemu i próbować wgrać wszystko na świeży system, bo to kupa roboty z robieniem kopii zapasowych (jest Raid 1 i musiałbym sterowniki RAID 1 chyba instalować z dyskietki, bo nawet nie wiem, czy Win7 ma sterowniki do RAID 1 - ze sterownikami do WinXP już sobie radziłem). Czy masz może jakiś pomysł, co mógłbym jeszcze zrobić bez reinstalacji systemu?
Potem spotkały mnie dalsze, niewytłumaczalne klęski. RAID 1 zokomunikował mi, ze przestał działać, bo ma jeden dysk. Dysk nie problem, mam dwa w zapasie (jednakowe), ale poszedłem do osiedlowego punktu komputerowego (szefa nie było, zajęty zleceniami) i młody człowiek zaproponował mi „obejście” problemu – miałem sobie ściągnąć program DO PDF. Ale pomyślałem sobie, że przecież na komputerze są również programy zapisane w formacie PDF (żona ma program konwertujący dokumenty PDF do Worda) Otworzyłem taki dokument programem leader Aprobat i spróbowałem wydrukować. Odpowiedź: Program Adobe przestał działać. Rejestr czyściłem po odinstalowaniu Office i ponowną instalacją.. I, co najśmieszniejsze, jak dzisiaj włączyłem komputer, to obydwa dyski okazały się sprawne, teraz RAID 1 się odbudowuje. Ja w tym momencie już przestałem rozumieć cokolwiek.
O ile dokumenty żony i zdjęcia czy filmiki zgrałem na płyty DVD, do pojęcia nie mam, gdzie książki adresowej i poczty szukać w Win7. Tam nie ma Outlook Expressa, a ja Win7 nie używam. Samodzielne dojście do tego pewnie zajęłoby mi z tydzień użytkowania Win7. W dodatku żona ma trzy konta…
Czy rzeczywiście została mi tylko reinstalacja systemu i potem znowu wgrywanie wszystkich aplikacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim. Potrzebuje Waszej pomocy. Za nic w świecie nie mogę zmusić dwóch komputerów, jeden z windows 7, drugi z 8, żeby widziały się w sieci i były w tej samej grupie domowej (bo w roboczej obydwa mają WORKGROUP). A udostępnianie plików zawsze mi wszystko ułatwiało, dlatego to potrzebuje. Może ktoś miał takie problemy i ma na to recepte?

1) Używam router Pentagram Cerberus P6351
2) Próbowałem przy wyłączonych zaporach systemowych
3) Jako antywirusa używam wyłącznie AVG Free edition
4) Udostępnianie plików i drukarek mam włączone

Poniżej screen z opcji mojego routera, gdzie widać, jakie port są przekierowane. Może zrobiłem to źle, dlatego pokazuje. ;)

20130715192626

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zainstalowałem sobie kupionego Tropico 3. Gra tnie się jak cholera, a sprawdzałem starsze, nowsze sterowniki etc. Szkoda. Martwi mnie jedno : gra instalowała coś C++ 2005 i dx9 na moim PC. Czy to, że działa źle nie wpłynie na inne gry na moim PC i czy te instalowane z nią programy nie pogorszą pracy komputera? Z góry dziękuję za odpowiedź. Jestem laikiem, więc nie mam pojęcia co to mogły być za aplikacje. Wiem tylko, że mam DX 10, a to instalowało DX 9. Grę mam z cdp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekierowanie portów WEWNĄTRZ sieci domowej jest zbędne.
Windows 8 ma zablokowane coś takiego, jak udostępnianie administratorskie, więc jeżeli sam nie udostępnisz jakiegoś katalogu, to na tym systemie nikt nic przeglądać nie będzie mógł (można to oczywiście obejść). Udostępniać musisz pliki albo dla wybranego użytkownika (konto musi mieć hasło), albo dla wszystkich.
W pasku szukania wpisz adres IP komputera, na który chcesz się dostać i sprawdź, czy w ogóle go znajdzie tak:
\\IP Na przykład \\192.168.0.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tak nietypowy problem, że aż sam nie wierzę, że takie coś jest możliwe. Mam dosyć nowy komputer, ma prawie rok. Składak. Dzisiaj rano próbuję włączyć komputer i nic. Hm, myślę sobie: ok, trzeba sprawdzić wszystkie wtyczki. Podociskałem kable zewnętrzne, zwłaszcza ten od zasilania + wszystkie złącza do płyty głównej i nic. Wymieniłem kabel zasilający na jakiś stary - nic z tego. Myślałem że to wina listwy, ale inne urządzenia podpięte do niej działają. Na wszeki wypadek podłączyłem zailanie bezpośrednio do gniazdka i dalej nic. Pomyśliłem, że coś sie sfajczyło. Trochę dziwne, że przez noc, akurat jak nic nie robiłem, ale różnie się zdarza. Jednak nic nie czuć. Poszedłem spytać sie współlokatorki czy mogę z jej komputera wysłać post na forum, w międzyczasie tłumacząc jej co sie stało. Kiedy chciałem pokazać, że nie zaskakuje... komputer sie włączył.

Po dwóch godzinach musiałem wyjść z mieszkania, przed sekundą wróciłem i znowu to samo. Komputer nie zaskakuje, zupełnie jakby nie było prądu. Nie potrafie inaczej tego wyjaśnić, ale wcześniej zdarzało mi się, że wtyczka do płyty głównej się obluzowała. To komputer nie włączał się, ale mimo wszystko wykazywał jakies oznaki życia (lekkie obroty wentylatorów, migająca dioda itd.), a teraz nic. W międzyczasie przyszła moja współlokatorka i wiecie co? Komputer zaskoczył... :o

Ja już nie wiem o co chodzi. Mam w domu gremliny czy co? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2013 o 19:13, KrzysztofMarek napisał:

Jest jeszcze jedna okoliczność: drukarka przestała drukować w środę, a
to jest dzień, w którym Microsoft wypuszcza poprawki do systemu operacyjnego.

Jest możliwość, że jakaś "poprawka" od M$ zepsuła system. W tej chwili trwa wielka i rozpaczliwa kampania ratowania sprzedaży Win8, więc firma ta chwyta się brzytwy wypuszczając do starszych Windowsów poprawki niby powodujące kompatybilność z Win8, a faktycznie psujące funkcjonalność obu tych systemów.
Dlatego mniej więcej od marca wyłączyłem poprawki automatyczne i nie pozwalam Windows Update nawet ściągać poprawek, których najpierw nie zatwierdziłem.
Co do Twojego problemu - spróbuj najpierw użyć przywracania systemu i cofnij stan do momentu w którym drukarka jeszcze poprawnie drukowała.
Drukarka poprawnie drukuje kiedy w panelu urządzeń i drukarek wybierzesz właściwości drukarki, a następnie "drukuj stronę testową". Prawidłowym wydrukiem jest tekst danych sterownika oraz czterokolorowy znaczek Windows, który jest drukowany w trybie graficznym. Jeżeli test drukuje się poprawnie, to problemem jest program edytora, jeżeli nie drukuje się lub robi to niepoprawnie, to żadnych programów edycyjnych nie należy dotykać ponieważ problem jest po stronie sterownika i systemu.

Dnia 15.07.2013 o 19:13, KrzysztofMarek napisał:

I, co najśmieszniejsze, jak dzisiaj włączyłem komputer, to obydwa dyski okazały się sprawne,
teraz RAID 1 się odbudowuje. Ja w tym momencie już przestałem rozumieć cokolwiek.

Jeżeli zdarzają się takie dziwne rzeczy, to zwykle zapowiadają problemy sprzętowe lub problemy z jakością prądu. Czasem powoduje to po prostu podłączenie drukarki do innego (np. nieuziemionego) gniazdka.
Takie niewytłumaczalne rzeczy można usunąć zerując elektrycznie cały zestaw komputerowy. Po prostu prawidłowo zamknij system, odłącz wszystkie kable elektryczne od wszystkich urządzeń podłączonych do komputera i pozwól ładunkom elektrycznym wewnątrz całej maszyny rozładować się. Odczekaj pół godziny w takim stanie, albo możesz to przyspieszyć podłączając jakimkolwiek drutem obudowę kompa do sprawnego złącza uziemienia w gniazdku elektrycznym. Oczywiście aby to zastosować uziemienie musi być rzeczywistą trzecią żyłą, a nie być po prostu przelotką dla kabla bez fazy (wtedy lepiej nic nie podłączać). Jeżeli mieszkasz w starym budownictwie, to tam nie ma rzeczywistego uziemienia.

W Win7 nie ma wbudowanego programu pocztowego. Żeby móc używać poczty z WinXP musiałem się przeportować na Thunderbirda Portable (co nie było ani szybkie, ani bezbolesne). Większość kobiet używa programu pocztowego typu WWW, czyli po prostu przez przeglądarkę. Wtedy książka adresowa jest na serwerze i nie trzeba się tym martwić.
Musiałbyś się dowiedzieć jak żona uruchamiała program pocztowy i jaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 22:51, Olamagato napisał:

>/.../ > Jeżeli test drukuje się poprawnie, to problemem jest program edytora, jeżeli nie drukuje
się lub robi to niepoprawnie, to żadnych programów edycyjnych nie należy dotykać ponieważ
problem jest po stronie sterownika i systemu.

Drukarka drukuje poprawnie. Jeśli tekst zapisany w Wordzie otworzę w WordPadzie, to drukuje normalnie, jesli jeśli róbuję wydrukować z Worda, albo Excela, to wychodzi pusta kartka, chociaż ciepła.

Dnia 20.07.2013 o 22:51, Olamagato napisał:


>/.../> Jeżeli zdarzają się takie dziwne rzeczy, to zwykle zapowiadają problemy sprzętowe lub
problemy z jakością prądu. Czasem powoduje to po prostu podłączenie drukarki do innego
(np. nieuziemionego) gniazdka. /.../
Oczywiście aby to zastosować uziemienie musi być rzeczywistą trzecią żyłą, a nie być
po prostu przelotką dla kabla bez fazy (wtedy lepiej nic nie podłączać). Jeżeli mieszkasz
w starym budownictwie, to tam nie ma rzeczywistego uziemienia.

Uziemione gniazdka są tylko w łazience i kuchni. Reszta nie ma uziemienia, a przewody są dwużyłowe.Czyli rzeczywistego uziemienia nie ma i nie będzie.

Dnia 20.07.2013 o 22:51, Olamagato napisał:


W Win7 nie ma wbudowanego programu pocztowego. /.../
Wtedy książka adresowa jest na serwerze i nie trzeba się tym martwić.
Musiałbyś się dowiedzieć jak żona uruchamiała program pocztowy i jaki.

To jest bodaj Windows Liwe, ale jeszcze sprawdzę. Na pewno może wykorzystać Outlooka, który jest w pakiecie Office.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się