Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2010 o 23:25, kerkas napisał:

(...), ale w stosunku do
Cezara i A.Macedońskiego masz wielką przewagę za ich czasów nie było socjotechniki ,
przekazów podprogowych , propagandy podniesionej do rangi nauk ścisłych itd. itp.

Cezar był genialnym politykiem. Część wojen prowadził tylko po to aby mieć na tę politykę pieniądze. Kupa ludzi była u niego zadłużona. Jego sprawozdania z wojen to majstersztyk socjotechniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 11.10.2010 o 14:22, logray napisał:

Cezar był genialnym politykiem. Część wojen prowadził tylko po to aby mieć na tę politykę
pieniądze. Kupa ludzi była u niego zadłużona. Jego sprawozdania z wojen to majstersztyk
socjotechniki.


Ale w porównaniu z dzisiejszymi metodami manipulacji ludźmi to tak jakby porównywać petardę do bomby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 14:45, kerkas napisał:

Ale w porównaniu z dzisiejszymi metodami manipulacji ludźmi to tak jakby porównywać petardę
do bomby.

Polecam Corpus Caesarianum. Można się naprawdę zdziwić, a to tylko niewielka część z tego co się wtedy działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 23:25, kerkas napisał:

Ps. Nie pytajcie, co kraj może zrobić dla was; pytajcie, co wy możecie zrobić dla kraju.


Wiem że to jest cytat z JFK''a ale z lekka zalatuje mi on komuną i tym podobnymi ...

I taka konkluzja mi się w tym momencie nasuwa ... pytasz co ja robię dla państwa? Rozwijam się, kształcę, zwiększam swoje szanse na rynku pracy, pracuję, napędzam jak każdy pracownik gospodarkę, odprowadzam niemałe podatki nie narażając przy tym państwa na dodatkowe koszta [ choćby koszt leczenia mnie z ciężkich chorób / nałogu / koszta spowodowane łamaniem prawa i konsekwencje z tym związane etc etc ] a co państwo robi dla mnie? Nader niewiele, rzadko kiedy można powiedzieć że choćby w 80 % zapewnia mi to co jest zapisane w Konstytucji. Więc nie chcesz wiedzieć co ja na takie podniosłe teksty powiedziałbym bo musiałbym użyć wielu słów uważanych za obelżywe i niecenzuralne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem [ zresztą drugi post który podałeś i tak przeczytałem wcześniej bo na niego odpowiedziałem ... ] i jakoś nie wiem co chcesz mi tym przekazać albo uświadomić. Nie wiem czy zauważyłeś czy nie ale ja nie mam zapędów politykierskich ani tym podobnych [ bo po pierwsze sam średnio bym się w tym widział z tych czy innych względów, zwłaszcza na za przeproszeniem "polskiej scenie politycznej", po drugie nie czuję się na tyle kompetentny by się w to bawić na poważnie co jednak nie znaczy że nie mam w ogóle pojęcia o polityce i się nią nie interesuję a po trzecie ja generalnie wychodzę z założenia [ według mnie bardzo logicznego ] że aby się czegokolwiek domagać najpierw trzeba albo coś dać albo przedstawić konkretny, rzetelny plan objaśniający co i jak ]. A tym bardziej nie będę jeszcze bardziej wysilał się dla kraju skoro najwyraźniej ma on mnie jak i miliony typowych obywateli tam gdzie słońce nie dochodzi. Ja wychodzę z założenia że kraj jest dla obywateli a nie obywatele dla kraju bo to aparat państwowy ma zapewnić nam warunki do życia a nie na odwrót. Aby władza coś od nas dostała niech najpierw przedstawi plan albo zapewni podstawowe środki do egzystowania. I nie zganiać mi tu na obie wojny światowe, komunę i uj wie co jeszcze bo były kraje jeszcze gorzej doświadczone od nas a przewyższają nas pod wieloma względami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Morgin przedstawił sytuację tak:
większość społeczeństwa to lemingi (lemingi domyślam się że to synonim ludzi głupich)
Skoro tak to człowiekowi z ponad przeciętą inteligencją oraz wiedzą (@Morgin) nie powinno sprawić żadnych problemów zmanipulować część tych Le... aby zagłosowali na niego np. w wyborach parlamentarnych a tym samym przejąć władzę.
A cytat chciałem jakoś zachęcić @Morgina skoro jak sam twierdzi ma "wszystkie asy w rękawie" to przejęcie władzy nie powinno być w tym momencie wielkim problemem , prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rany , jaka siara ! Siara na cały świat co się wczoraj działo pod pałacem !
Boshe ci starsi ludzie naprawdę mają nas*ane w głowach. no i jeszcze oczywiście główny buntownik Kaczyński, jego powinni dyscyplinarnie usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../> większość społeczeństwa to lemingi (lemingi domyślam się że to synonim ludzi głupich)

Dnia 11.10.2010 o 18:44, kerkas napisał:

/.../

Wiesz, niezupełnie trafnie sie domyślasz. Lemingi to całkiem zmyśle stworzenia, ale czasami opanowuje je przemożna chęć wędrówki w bliżej nam nieznane miejsce i nieznane, bo zapewne leży w miejscu, w którym teraz jest morze. Bo lemingo tam idą - i topią się w morzu. Bo kiedyś, zapewne, tego morza nie było na trasie wędrówki. Teraz morze jest, a lemingi jeszcze się do tego nie dostosowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 19:13, Crew_900 napisał:

Rany , jaka siara ! Siara na cały świat co się wczoraj działo pod pałacem !
Boshe ci starsi ludzie naprawdę mają nas*ane w głowach. no i jeszcze oczywiście główny
buntownik Kaczyński, jego powinni dyscyplinarnie usunąć.


Cieszmy się że nie został prezydentem, bo żałoba i takie cyrki byłyby przez następne 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 19:13, Crew_900 napisał:

Rany , jaka siara ! Siara na cały świat co się wczoraj działo pod pałacem !
Boshe ci starsi ludzie naprawdę mają nas*ane w głowach. no i jeszcze oczywiście główny
buntownik Kaczyński, jego powinni dyscyplinarnie usunąć.

Myślę, że świat ma ciekawsze rzeczy do roboty niż zajmowanie się Polską. Na stronie BBC nic nie ma. Nie sądzę, żeby było gdzieś indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 11.10.2010 o 20:20, Rusty-Luke napisał:

Myślę, że świat ma ciekawsze rzeczy do roboty niż zajmowanie się Polską. Na stronie BBC
nic nie ma. Nie sądzę, żeby było gdzieś indziej.


O wczorajszych zajściach a i owszem ale ogólnie o Jarosławie Kaczyńskim lub zwalczaniu dopalaczy już jest NYT na przykład , na stronie BBC też jest co nieco o Jarosławie Kaczyńskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 23:25, kerkas napisał:

Gdyby Juliusz Cezar albo Aleksander Macedoński mieli Twoją postawę to nigdy nie zdobyli
by władzy


Juliusz Cezar żył w innych warunkach niż my żyjemy i miał inne możliwości. Porównujesz rzeczy, których nie ma sensu porównywać.

Dnia 10.10.2010 o 23:25, kerkas napisał:

Skoro Lepperowi , LPR i Pis-owi , udało się wejść do parlamentu to co Tobie ma się niby
nie udać ? nie rozśmieszaj mnie.


Zapomniałeś wymienić PO, a powinno to być na pierwszy miejscu. Niestety, na ludzi rozsądnych i uczciwych lemingi nie będą głosowały. W przeciwieństwie do PO nie mam kolegów agentów z WSI i SB, nie mam wtyk w mediach, nie mam wsparcia podejrzanych środowisk.

Dnia 10.10.2010 o 23:25, kerkas napisał:

Nie ma mediów które by mogły być użyte do manipulacji ? proszę a internet , a radio ,
a stacje prywatne , trzeba się tylko odpowiednio zakręcić.


Biedny, naiwny kerkas. Stacje prywatne manipulują Tobą jak chcą, a Ty sobie nawet z tego nie zdajesz sprawy. Ich właściciele mają swojej cele, które za pomocą nich chcą osiągnąć - nie ma w tym nic dziwnego. Póki co cel większości z nich jest sprzeczny z dobrem Polski.

Dnia 10.10.2010 o 23:25, kerkas napisał:

A może Ty się po prostu boisz ? że Ci się zwyczajnie i po ludzku uda zdobyć władzę
i wtedy będziesz musiał zastosować w rzeczywistości to o czym mówisz na forum , i nie
będzie przebacz ciężar sprawowania władzy i odpowiedzialności za naród i państwo spadnie
na twoje barki.


Tu nie ma niczego, czego należało by się bać. Tusk też się nie boi - on po prostu nie chce, z bardzo niskich pobudek zresztą.

Dnia 10.10.2010 o 23:25, kerkas napisał:

Ps. Nie pytajcie, co kraj może zrobić dla was; pytajcie, co wy możecie zrobić dla kraju.


Powiem Ci, co Ty możesz zrobić dla kraju: daj sobie spokój z polityką, bo się na tym nie znasz. Zastosuj się do tego, a przestaniesz być jednym z milionów pionków w armii lemingów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić co takiego Jarosław Kaczyński powiedział pod Pałacem Prezydenckim podczas Marszu Pamięci? Widzę, że niektórzy panowie wyżej strasznie się burzą, jestem po prostu ciekaw co było tą "bombą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem za bardzo w polityce, ale czasem oglądając wiadomości wyciągam pewne proste wnioski:
Wniosek 1: Prywatne media jak TVN, Polsat czy Gazeta żydows... tzn. Wyborcza szerzą propagandę PO.
Wniosek 2: Tusk kłamie co pysk otworzy
Wniosek 3: Kaczyński miał za cel załatwić komuchów, co mu się chwali a co niestety się nie udało.
Wniosek 4: ponad 50% Polaków musi być naprawdę ślepe i głuche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 23:10, KuroNeko napisał:

Wniosek 1: Prywatne media jak TVN, Polsat czy Gazeta żydows... tzn. Wyborcza szerzą propagandę PO.

Za to media publiczne trzyma PiS...

Dnia 11.10.2010 o 23:10, KuroNeko napisał:

Wniosek 2: Tusk kłamie co pysk otworzy

Jak oni wszyscy, taki zawód.

Dnia 11.10.2010 o 23:10, KuroNeko napisał:

Wniosek 3: Kaczyński miał za cel załatwić komuchów, co mu się chwali a co niestety się nie udało.

A co to za chluba gonić za swoim ogonem?

Dnia 11.10.2010 o 23:10, KuroNeko napisał:

Wniosek 4: ponad 50% Polaków musi być naprawdę ślepe i głuche...

Ci co głosowali na kandydata PiS czy PO:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 11.10.2010 o 22:04, Mogrim napisał:

Juliusz Cezar żył w innych warunkach niż my żyjemy i miał inne możliwości. Porównujesz
rzeczy, których nie ma sensu porównywać.


Teraz jest łatwiej bo do przejęcia władzy nie potrzebne jest wojsko.


Dnia 11.10.2010 o 22:04, Mogrim napisał:

> Skoro Lepperowi , LPR i Pis-owi , udało się wejść do parlamentu to co Tobie ma się
niby
> nie udać ? nie rozśmieszaj mnie.

Zapomniałeś wymienić PO, a powinno to być na pierwszy miejscu. Niestety, na ludzi rozsądnych
i uczciwych lemingi nie będą głosowały.


Zdobądź się wreszcie na tę odwagę cywilną i nie używaj synonimu lemingi tylko powiedz prosto z mostu ludzie głupi.
Obywaj wiemy że żeby wygrać wybory trzeba kłamać , więc nie udawaj naiwnego Jesteś na to zbyt mądry i zbyt inteligenty.
Po trzecie trzeba tylko odpowiednio użyć propagandy wyborczej i zagłosują na Ciebie.
Lepper , LPR nie miała przychylnych mediów a wygrali wybory kolejny "argument" przeciw obalony.

>W przeciwieństwie do PO nie mam kolegów agentów

Dnia 11.10.2010 o 22:04, Mogrim napisał:

z WSI i SB, nie mam wtyk w mediach, nie mam wsparcia podejrzanych środowisk.


LPR i Lepper również kolejny "argument" przeciw obalony.

Dnia 11.10.2010 o 22:04, Mogrim napisał:

Biedny, naiwny kerkas. Stacje prywatne manipulują Tobą jak chcą, a Ty sobie nawet z tego
nie zdajesz sprawy. Ich właściciele mają swojej cele, które za pomocą nich chcą osiągnąć
- nie ma w tym nic dziwnego. Póki co cel większości z nich jest sprzeczny z dobrem Polski.


Dobrze co nie przeszkodziło ludziom taki jak Lepper i LPR wygrać wybory kolejny "argument" przeciw obalony.

Dnia 11.10.2010 o 22:04, Mogrim napisał:

Tu nie ma niczego, czego należało by się bać.


Skoro nie ma się czego bać to dlaczego jeszcze nie Spróbowałeś szczęścia w polityce ?.

Dnia 11.10.2010 o 22:04, Mogrim napisał:

> Ps. Nie pytajcie, co kraj może zrobić dla was; pytajcie, co wy możecie zrobić dla
kraju.

Powiem Ci, co Ty możesz zrobić dla kraju: daj sobie spokój z polityką, bo się na tym
nie znasz. Zastosuj się do tego, a przestaniesz być jednym z milionów pionków w armii
lemingów.


To skoro już zrobiliśmy sobie godzinę szczerości to ja też coś powiem.
U podstaw KAŻDEGO sukcesu leży wiara że się uda , w polityce też.
Natomiast Ty (nie tylko @Validus , @Dexter_McAaron też to stosują) świadomie lub podświadomie prowokujesz klęski , po prostu chcesz żeby się nie udało , bo wtedy masz kolejny "argument" a mówiłem że się nie uda (i się nie udało skoro podświadomie bardzo chcesz tej klęski)
dotyczy to oczywiście polityki.
Oczywiście będziesz zaprzeczał , ale nie o to w tej chwili chodzi.
Tworzysz swego rodzaju błędne koło: nie wystartuję w wyborach bo i tak nie wygram to po co startować ? z kolei w wyborach też nie weźmiesz udziału bo nie ma na kogo głosować.
Ale jednak "głosujesz" bo jak mówi stare powiedzenie zło rośnie w siłę , to właśnie dzięki m.i.n. Tobie Jarosław Kaczyński doszedł do władzy i jeśli z tytułu tego co teraz J.Kaczyński robi komuś (NIE DAJ BÓG) stanie się krzywda to będzie w tym trochę także i Twojej winy , możesz oczywiście zaprzeczać , ale nie chciałbym być w twoim sumieniu kiedy z tytułu działalności (NIE DAJ BÓG) Kaczyńskiego będą ofiary.
Nikt nie "zakuwa" Cię w kajdany To ty sam to robisz mentalnie , tak jak mentalnie pogodziłeś się z tą głupią propagandą że w Polsce nic nigdy się nie zmieni , w Polsce tylko ryba nie bierze itd. itp. przypominasz mi bohatera filmu "Papillon" tego w którego wcielił się Dustin Hoffman.
Człowieka można zniszczyć ale nie pokonać , w dziedzinie polityki Cię nie pokonano Ty Sam się poddałeś.
Najgorsze że ta "idea" szerzy się niczym zaraza taki na przykład @Rusty-Luke chciałby monarchii w Polsce , tyle tylko że podobnie jak Ty chciałby żeby to ktoś wprowadził ten system w Polsce bez jego udziału , kolejny mentalny niewolnik.

I dlatego ja się nie poddam a Twoje zdanie

daj sobie spokój z polityką, bo się na tym
nie znasz. Zastosuj się do tego, a przestaniesz być jednym z milionów pionków w armii
lemingów.


W.w słowa Idealnie wpasowują się w Twoją filozofię klęski politycznej , to właśnie dzięki takiej "filozofii" u władzy znaleźli się Lepper , LPR itd. itp.

Może jest głupi , może jestem naiwny , może się nie znam (chociaż ja tam byłem w dwóch partiach politycznych a Ty ?) ale:

"Jeszcze będzie normalnie , Jeszcze będzie przepięknie"

"Nie ma nikt takiej nadziei jak ja.
Nie ma nikt takiej wiary w ludzi i cały ten świat.

Może masz wszystko lecz nie masz tego co mam ja"

Ps. Mnie można zniszczyć ale nie można mnie pokonać.

Ps.II. Tak z ciekawości dlaczego pozwoliłeś aby to inni decydowali za Ciebie ? Dlaczego się poddałeś ?.

Ps.III. Opór ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się