Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2008 o 09:40, Karharot napisał:

Musisz na kamień drogi rzucić kolejno znaki: Aard, Aard i Igni.


no właśnie, ja się tego dowiedziałem z poradnika - jak na to wpaść samemu? są jakieś podpowiedzi? - bo ja coś tam kombinowałem z toporem - była jakaś wzmianka o toporze zabójcy mięsa czy jakoś tak... z tym kamieniem drogi to nigdy bym nie wpadł że go trzeba potraktować znakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 13:59, edsonpele napisał:

Jasne, że jest! Inaczej gra byłaby nei do ukończenia. Mówi o tej kombinacji Kalkstein,
chyba wtedy jak zabijemy mutanta-strzygę.

ukonczyc by ja mozna bylo bez jakis wiekszych problemow ale zadania bys nie wykonal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już o tym wspominał, ale w sklepie dostępny jest już ten update do ER i dla posiadaczy EK i prawdopodbnie też EP pierwszego wydania jest zniżka 5zł, czyli zestaw wtedy kosztuje 14,90zł. Ja sam chyba go kupię, bo nie bardzo mi się chce ściągać ileśtam GB danych, a poza tym lubię mieć te wszystkie pudełka, nadruki na płytach itd. Szkoda tylko, że już nie obniżyli tej ceny do 9,90zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 18:33, mtwarog napisał:

Nie wiem czy ktoś już o tym wspominał, ale w sklepie dostępny jest już ten update do
ER i dla posiadaczy EK i prawdopodbnie też EP pierwszego wydania jest zniżka 5zł, czyli
zestaw wtedy kosztuje 14,90zł. Ja sam chyba go kupię, bo nie bardzo mi się chce ściągać
ileśtam GB danych, a poza tym lubię mieć te wszystkie pudełka, nadruki na płytach itd.
Szkoda tylko, że już nie obniżyli tej ceny do 9,90zł :P


Według mnie bardzo się opłaca to kupić, za 20 zł będziesz miał wiele świetnych dodatków, normalnie wypas. Już nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zygfryd mówi nam coś w stylu "św. Grzegorz uderzył na przeciwników dwukrotnie niczym wicher a potem spalił ich w ogniu swej wiary". Wicher = Aard, ogień = Igni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną tego ,że nie słychać głosów postaci w tle ani podczas diaglogów? Próbowałem reinstalacji i cały czas Geralt nie raczy gęby otworzyć. Ale nie tylko on - wszyscy inni też się niemymi wkurza to trochę ,bo gra bez głosów nie ma już takiego specyficznego klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 10:35, Farmer Widomo napisał:

Co może być przyczyną tego ,że nie słychać głosów postaci w tle ani podczas diaglogów?
Próbowałem reinstalacji i cały czas Geralt nie raczy gęby otworzyć. Ale nie tylko on
- wszyscy inni też się niemymi wkurza to trochę ,bo gra bez głosów nie ma już takiego
specyficznego klimatu.

Może coś się przestawiło w opcjach dźwiękowych, lun masz złe sterowniki do karty dźwiękowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 10:53, Asthariel napisał:

Może coś się przestawiło w opcjach dźwiękowych, lun masz złe sterowniki do karty dźwiękowej.

Wątpię ,bo w innych grach jest wszystko w porządku. A co do opcji - wszystko dokładnie sprawdziłem po dwa razy :/ Aha, może to ważne - gram w wersje 1.3 w Cenę Neutralności.

Problem wygląda tak jak na tym filmiku :

http://tnij.org/bmmk ---> od 30 sekundy. Podczas dialogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Aha, może to ważne - gram w wersje 1.3 w Cenę Neutralności.
Bardzo ważne,bo Cena Neutralności nie przewiduje opcji odtwarzania dialogów i wszelkich głosów postaci,jako,że została stworzona w edytorze :) Problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W cenie neutralności nie zostały nagrane głosy postaci więc nic dziwnego że rozmowy są tylko tekstowe, to w końcu tylko mod i to darmowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha ,spoko, dzięki :)
Następne pytanie - jak rozłożyć na samym początku Ceny Neutralności Talenty Brązowe i Srebrne (tylko te są dostępne) ,by nasz Wiedźmin był wszechstronnie uzdolniony. Krótko - w co "pakować" ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 11:11, Farmer Widomo napisał:

Następne pytanie - jak rozłożyć na samym początku Ceny Neutralności Talenty Brązowe i
Srebrne (tylko te są dostępne) ,by nasz Wiedźmin był wszechstronnie uzdolniony. Krótko
- w co "pakować" ? :)


Niektóre znaki, czy style najlepiej w ogóle pominąć, bo niezbyt się przydają, więc wszechstronność uzdolnienia okazuje się w tym przypadku - przygotowaniem na określonych przeciwników.
A jacy oni są - na początek trochę wilków - więc stalowego szybkiego, nigdy nie jest ich aż tyle, by konieczny był grupowy. Dalej - archeosporów jest sporo, zwłaszcza, jeśli chcesz zaglądać we wszystkie kąty - bierzemy igni i srebrny silny, będzie także nieco wiwern - przyda się więc srebrny szybki. Srebrny grupowy też może się nieco przydać, na kikimory, w jaskini będziemy także potrzebować aardu, ale bardziej niż w podstawowym stopniu (max 2 poziom) go nie ulepszaj.
W pozostałe znaki nie warto pakować, gdyż nie przydają się za bardzo - jak lubisz możesz sobie zastawiać pułapki na wilczki, ale niewiele to da, a w finałowej walce z Deidre (którą można obejść, ale w jednym z zakończeń walczymy z nią) znaki się na nic nie zdadzą, bo w jej obecności energia niemal natychmiast znika.
Proponuję więc:
- postawić na najważniejsze atrybuty, czyli siłę, zręczność i wytrzymałość
- ze stylów walki od najważniejszego moim zdaniem - srebrny szybki, srebrny silny, stalowy szybki, srebrny grupowy. Stalowy silny przyda się tylko podczas ostatniej walki, ale można sobie poradzić z nisko rozwiniętym. Chyba, że zamierzasz walczyć z Deidre - nie wiem, który lepiej na nią działa, ale stalowy szybki (na jej wilki i ewentualnie nią) oraz stalowy silny (jeśli ten jest na nią lepszy) przyda się.
- igni na tyle, by archeospory nie były zbyt trudne, aard nawet na pierwszy poziom, bo tylko na kokony
- i pamiętaj o eliksirach, ilość składników jest ograniczona, ale przydadzą się na koniec.
W przygodę grałem tylko raz (za to przeczesując wszystkie krzaki chyba ;) i do takich wniosków doszedłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 11:04, Avar Neus napisał:

Hmm, może dlatego, że w Cenie Neutralności nie ma głosów??

ja dodam tylko (kolejny raz zresztą), że w Edycji Rozszerzonej dwa mody - Cena Neutralności i Efekt Uboczny będą zdubbingowane przez aktorów z podstawowej wersji gry. Nie wiem tylko, czy zdubbingowane mody będą później dostępne "luzem", ale jeśli zamierzasz ściągać lub kupować Update''a to na pewno tam już będą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Hmm, może dlatego, że w Cenie Neutralności nie ma głosów??
> ja dodam tylko (kolejny raz zresztą), że w Edycji Rozszerzonej dwa mody - Cena Neutralności
> i Efekt Uboczny będą zdubbingowane przez aktorów z podstawowej wersji gry. Nie wiem tylko,
> czy zdubbingowane mody będą później dostępne "luzem", ale jeśli zamierzasz ściągać lub
> kupować Update''a to na pewno tam już będą ;)

O nie wiedziałem o tym :D. Cenę neutralności odpuściłem sobie, bo jakoś gra bez głosów nie pasowała mi (albo dlatego, że nie mogłem pokonać jednego stworka). Kolejny ''+'' za zakupieniem Update''a, którego i tak chcę kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale dopiero co wróciłem zza granicy i jednej rzeczy nie rozumiem. Jak zamówię tego update''a, to co mi przyślą pocztą? Płytkę z patchem i resztą tych dodatków? Jakiś dzisiaj nierozgarnięty chyba jestem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 14:22, Robert'cik napisał:

Przepraszam, ale dopiero co wróciłem zza granicy i jednej rzeczy nie rozumiem. Jak zamówię
tego update''a, to co mi przyślą pocztą? Płytkę z patchem i resztą tych dodatków? Jakiś
dzisiaj nierozgarnięty chyba jestem. ;)

Cytat:
Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich posiadających pierwsze wydanie gry. Tak, o Ciebie chodzi, właścicielu Wiedźmina! Sklep gram.pl uruchomił także zamówienia przedpremierowe na Wiedźmin Update - zestaw, którego głównym składnikiem jest olbrzymi patch aktualizujący grę studia CD Projekt RED do Edycji Rozszerzonej! W skład tego bogatego kompletu wejdą:
patch do gry
muzyka inspirowana grą (dotychczas oddzielnie w sprzedaży)
remasterowana płyta DVD z materiałami filmowymi
płyta DVD z materiałami dodatkowymi (wśród nich edytor przygód D''jinni oraz dwie dodatkowe przygody: "Cena neutralności" i "Efekt uboczny")
nowy poradnik do gry
całośc zapakowana w Ekskluzywne Pudełko Edycji Rozszerzonej, z duża żółtą banderolą na froncie z nazwą produktu "Wiedźmin Update"

Jest to niezwykła okazja dla posiadaczy Wiedźmina by za jedyne 19,90 zaktualizować go do Edycji Rozszerzonej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 14:22, Robert'cik napisał:

Przepraszam, ale dopiero co wróciłem zza granicy i jednej rzeczy nie rozumiem. Jak zamówię
tego update''a, to co mi przyślą pocztą? Płytkę z patchem i resztą tych dodatków? Jakiś
dzisiaj nierozgarnięty chyba jestem. ;)

ano przysla Ci opakowania z plytkami na ktorych masz patch, muzye z gry, filmy making of itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować