Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 10.02.2010 o 00:32, Hamynelypham napisał:

Mhym, to co zaproponowano jest TRAGICZNE. A gdzie można składać "propozycje" swojego
tłumaczenia? Bo mam lekkie zboczenie co do klimatycznych i sensownych tłumaczeń po zabawach
w wh40k i dałnofłary.


Tutaj masz oficjalne fora i możesz się wypowiedzieć :)
http://forums.battle.net/board.html?forumId=25015739&sid=3008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 02:51, Feno napisał:

Ja mam jeszcze jeden smaczek, który niedawno wyłapałem :D
A mianowicie, Dropship mówi jeden z tekstów, który wypowiada pilot statku, podczas zrzutu
marines na LV426, w filmie, o którym ty sam mówiłeś w poprzednim poście ;-)


I to nie tylko jeden. Są co najmniej dwa:
- "In the pipe, five by five."
- "Hang on, we''re in for some chop."

Ponadto teksty Marines:
- "How do I get out of this chickenshit outfit?" (jeden z bardziej rozpoznawalnych tekstów Hudsona - IMO najbardziej charakterystycznego bohatera w całym filmie. Bill Paxton przeszedł tu chyba samego siebie!).
- Outstanding! (mi kojarzy się to z Hicksem).

To akurat tylko te zdjęte żywcem, bo różnych podtekstów i wolnych nawiązań jest znacznie więcej. Zresztą nie tylko do omawianego tu filmu, bo również sporadycznie do Star Treka, Star Warsów, Simpsonów itd. ;-)

Zresztą czasem sporo można dostrzec lub na ogół bardzo poprawić sobie humor klikając kilkukrotnie na daną jednostkę pod rząd. I tak np. od Marine''a możemy usłyszeć:" I vote we frag this commander." (oczywiście mowa o graczu :-D)
A np. cywil mówi "E=MC... d''oh, let me get my notepad...". :-)

Blizzard od zawsze lubił takie zapożyczenia. Np. w WoWie jest ich cała masa. Ale skoro pasują jak ulał i doskonale ubogacają całość, to ja jestem jak najbardziej za. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 11:27, GanD napisał:

http://starcraft.wikia.com/wiki/StarCraft_unit_quotations - cytaty wszystkich jednostek
w grze wraz z ich pozagrowymi źródłami. Oczywiście nawiązania do Aliens również są zaznaczone
:)


No właśnie poprzez tą stronkę upewniałem się, że faktycznie słuch mnie nie myli. :-)
A tekst z Billboardów na Mar Sarze wpadł mi w oko, bo akurat całkiem niedawno oglądałem "Aliens" na DVD ... kilkukrotnie. :-)
Swoją drogą i film i grę szczerze polecam. Zresztą kto by ich jeszcze nie znał. :-) Ale film tylko w wersji reżyserskiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 12:02, Dann napisał:

No właśnie poprzez tą stronkę upewniałem się, że faktycznie słuch mnie nie myli. :-)
A tekst z Billboardów na Mar Sarze wpadł mi w oko, bo akurat całkiem niedawno oglądałem
"Aliens" na DVD ... kilkukrotnie. :-)
Swoją drogą i film i grę szczerze polecam. Zresztą kto by ich jeszcze nie znał. :-) Ale
film tylko w wersji reżyserskiej!


No ba:) Ja miałem szczęście dorwać kiedyś Aliens Quadrilogy. Tam wszystkie części są w dwóch wersjach, kinowych i reżyserskich :) Po prostu genialna sprawa :)
Jak ktoś ma okazję to gdzieś zakupić to niech się nie zastanawia :) Będzie mógł sam poszukać nawiązań do Aliensów w SC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 12:23, Phobos_s napisał:

No ba:) Ja miałem szczęście dorwać kiedyś Aliens Quadrilogy. Tam wszystkie części są
w dwóch wersjach, kinowych i reżyserskich :) Po prostu genialna sprawa :)
Jak ktoś ma okazję to gdzieś zakupić to niech się nie zastanawia :) Będzie mógł sam poszukać
nawiązań do Aliensów w SC :)


Jakiś czas temu była w kioskach w "Kolekcji SF" :D Oczywiście nabyłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 12:23, Phobos_s napisał:

No ba:) Ja miałem szczęście dorwać kiedyś Aliens Quadrilogy. Tam wszystkie części są
w dwóch wersjach, kinowych i reżyserskich :) Po prostu genialna sprawa :)


Ja po prostu kupiłem na DVD samą część drugą. Ale też są obie wersje filmu. Nie dość powiedzieć, że bez tego filmu Starcraft nie byłby taki sam. ;-)
A w samym filmie najbardziej chyba zauroczyła mnie postać szeregowego Hudsona, jego teksty, docinki Vasquez itd. Bałwochwalczy żartowniś mający się za wielkiego "badass", który w chwili zwątpienia wpada w panikę i zaczyna biadolić. Świetna kreacja Pana Paxtona. Jak dla mnie godna Oskara za rolę drugoplanową. ;-)
Zresztą w całym filmie jest wiele takich archetypów postaci. Typowy sierżant, nieudolny dowódca drużyny, który nie jest w stanie sprostać zadaniu, trzeźwo myślący kapral zachowujący zimną krew w każdej sytuacji, przedstawiciel osnutej złą sławą firmy, chcący się tylko nachapać itd. Plus mała dziewczynka, która jakby zupełnie nie pasuje do reszty filmu, a jednak to w dużej mierze dzięki niej tak pozytywnie go odbieramy.
W każdym razie film jest naprawdę świetny. ;-)

Dnia 10.02.2010 o 12:23, Phobos_s napisał:

Jak ktoś ma okazję to gdzieś zakupić to niech się nie zastanawia :) Będzie mógł sam poszukać
nawiązań do Aliensów w SC :)


A jest ich więcej niż na pierwszy rzut oka widać. ;-)


PS. Kiedy wreszcie będzie ta premiera Wings of Liberty ? :-P (pytanie skąpe :-)) Ma ktoś jakieś wtyki w Blizzardzie ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 14:57, Dann napisał:

PS. Kiedy wreszcie będzie ta premiera Wings of Liberty ? :-P (pytanie skąpe :-)) Ma ktoś
jakieś wtyki w Blizzardzie ? ;-)


Nadal jak zwykle "when it''s done" :D
Ciągle coś balansują, przenoszą umiejętności, nie mówiąc już o tłumaczeniu teraz wszystkiego dodatkowo na polski i włoski. Prawdopodobnie chcą by wszędzie premiera była równocześnie. Do tego jeszcze beta, która nie wystartowała i terminu jej startu też nie znamy.

PS. Słyszeliście już o czychaczach? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro chyba będzie jakaś konferencja Blizzard, bardzo prawdopodobne że poświęcona BN albo... becie. Okaże się wkrótce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 21:37, Daimon_Frey napisał:

Nadal jak zwykle "when it''s done" :D


Naprawdę doceniam zaangażowanie Blizzarda i troskę o jakość finalną gry. :-)

Dnia 10.02.2010 o 21:37, Daimon_Frey napisał:

Ciągle coś balansują, przenoszą umiejętności, nie mówiąc już o tłumaczeniu teraz wszystkiego
dodatkowo na polski i włoski. Prawdopodobnie chcą by wszędzie premiera była równocześnie.


A i tak po premierze wyjdzie co najmniej z tuzin patchy balansujących i polonizujących. :-)

Dnia 10.02.2010 o 21:37, Daimon_Frey napisał:

Do tego jeszcze beta, która nie wystartowała i terminu jej startu też nie znamy.


A beta jakoś w marcu ma wystartować ponoć ? Teraz pozostaje pytanie: Jak daleko od bety do premiery ? ;-)

Dnia 10.02.2010 o 21:37, Daimon_Frey napisał:

PS. Słyszeliście już o czychaczach? :D


Czy... czychacze ? O_o
Tylko nie pisz, że to nowa polska nazwa jakiejś jednostki Zergów. ;-P


@ GanD

To może na tej konferencji powiedzą wreszcie coś nowego, np. "when it''s done". :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham konferencji ActiBlizz no i niby nic ciekawego nie mówią, ale... właśnie uaktualniło się okienko streamingu z tym obrazkiem. Chyba nie trzeba komentarza :)

20100210231741

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 23:17, Macios napisał:

Właśnie słucham konferencji ActiBlizz no i niby nic ciekawego nie mówią, ale... właśnie
uaktualniło się okienko streamingu z tym obrazkiem. Chyba nie trzeba komentarza :)

fakt chciałem to też dodać
o testach w lutym ja mówiłem już od początku stycznia
http://sclegacy.com/forums/showthread.php?t=2231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 22:33, Dann napisał:

Czy... czychacze ? O_o
Tylko nie pisz, że to nowa polska nazwa jakiejś jednostki Zergów. ;-P


Dokładnie!! Wskocz na polskiego twittera to się przekonasz że lurker został czychaczem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2010 o 00:13, Daimon_Frey napisał:

> Czy... czychacze ? O_o
> Tylko nie pisz, że to nowa polska nazwa jakiejś jednostki Zergów. ;-P

Dokładnie!! Wskocz na polskiego twittera to się przekonasz że lurker został czychaczem
:D


W pierwszej chwili dosłownie mnie zamurowało ... sam już nie wiem, co o tym myśleć. :-|
To wcale nie jest śmieszne, Eddie.

Ale co tam. Ważniejsze jest info, że beta testy ruszają niebawem, a premiera gry najdalej w połowie roku. A przede wszystkim, będzie można ją pobrać z Battle.netu 2.0.
Mi to wystarczy, aby nie martwić się o polonizację. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyhacz to nasza wersja Lurkera, według mnie nie najgorsza propozycja, przynajmniej na tle innych...

A beta prawdopodobnie wystartuje 28 lutego (jak napisał Avarius, powinniśmy się cieszyć, że ten rok nie jest przestępny;). Wysoce prawdopodobne jest też, że ruszy od razu na całym świecie, ale... jak to w Blizzard - nic nie jest pewne, dopóki tego nie zobaczymy na własne oczy. Natomiast od startu bety do premiery ja bym liczył co najmniej 6 miesięcy. 2-4 miesiące na betę, ostatnie poprawki, tłocznia i dopiero premiera. Co prawda wychodzi z tego jakiś sierpień/wrzesień, ale to chyba najlepszy termin, jeśli weźmiemy pod uwagę premierę Cataclysm pod koniec roku - nie powinna się pokrywać z SCII z wiadomych względów.

Chyba, że się mylę, gra jest prawie idealna już na tym etapie i na betę będzie potrzeba znacznie mniej czasu. Co by chyba wszystkich ucieszyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2010 o 12:20, GanD napisał:

Czyhacz to nasza wersja Lurkera, według mnie nie najgorsza propozycja, przynajmniej na
tle innych...


Jeśli to nie jest najgorsza propozycja, to ja nie jestem pewien czy chcę znać pozostałe. ;-)

Dnia 11.02.2010 o 12:20, GanD napisał:

A beta prawdopodobnie wystartuje 28 lutego (jak napisał Avarius, powinniśmy się cieszyć,
że ten rok nie jest przestępny;). Wysoce prawdopodobne jest też, że ruszy od razu na
całym świecie, ale... jak to w Blizzard - nic nie jest pewne, dopóki tego nie zobaczymy
na własne oczy.


Tak szczerze mówiąc, to nie planuję brać udziału w becie. Ani otwartej, ani zamkniętej, ani jakiejkolwiek innej. Wolę poczekać spokojnie na finalną wersję.
Będę miał przynajmniej większą uciechę w dniu premiery. ;-)

Dnia 11.02.2010 o 12:20, GanD napisał:

Natomiast od startu bety do premiery ja bym liczył co najmniej 6 miesięcy.


To sobie jeszcze poczekamy. :-(

Dnia 11.02.2010 o 12:20, GanD napisał:

Chyba, że się mylę, gra jest prawie idealna już na tym etapie i na betę będzie potrzeba
znacznie mniej czasu. Co by chyba wszystkich ucieszyło.


Dajmy na to jak z Lishem było. Ni z gruszki ni z pietruszki data premiery... i do całkiem bliska była, jakoś tak na początku listopada czy coś tak jakoś. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2010 o 20:26, Dann napisał:

Tak szczerze mówiąc, to nie planuję brać udziału w becie. Ani otwartej, ani zamkniętej,
ani jakiejkolwiek innej. Wolę poczekać spokojnie na finalną wersję.
Będę miał przynajmniej większą uciechę w dniu premiery. ;-)


W becie nie ma dostępu do single player, tylko multi, więc wiele byś nie stracił, grając w nią, skoro Ciebie najbardziej interesuje fabuła :)
A beta nie będzie otwarta dla wszystkich, trzeba się najpierw zapisać na swoim koncie na BN ( https://eu.battle.net/) i mieć fart w losowaniu. Miło by było, jakby chociaż jedna osoba stąd miała szczęście i mogła dzielić się swoimi opiniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 12:49, GanD napisał:

W becie nie ma dostępu do single player, tylko multi, więc wiele byś nie stracił, grając
w nią, skoro Ciebie najbardziej interesuje fabuła :)


Niby racja, ale mimo wszystko będę już znał wszystkie jednostki, oswoję się z nową grafiką i takie tam detale.
A tak, wszystko to w dniu premiery... naraz :-)

Dnia 12.02.2010 o 12:49, GanD napisał:

A beta nie będzie otwarta dla wszystkich, trzeba się najpierw zapisać na swoim koncie
na BN ( https://eu.battle.net/) i mieć fart w losowaniu. Miło by było, jakby chociaż jedna
osoba stąd miała szczęście i mogła dzielić się swoimi opiniami.


No to życzę powodzenia i szczęścia przede wszystkim. :-)


A tak jeszcze na marginesie odnośnie "dotychczasowych postępów" w polonizacji gry, na stronce Starcraft2.net czy jakoś tak jest całkiem fajny artykuł, a w zasadzie osobiste przemyślenia jednego z tamtejszych redaktorów (or whatever you call them) na ten temat, okraszony rozwalającym zdjęciem. :-D
Polecam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować