Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Chętnie bym dołączył, gdybym sam nie robił dla 3 fansite''ów.
Scarea.pl, sclegacy.com oraz blizzforums.com
Mogę za to pomóc w zdobyciu informacji z pierwszej ręki, a takowe zawsze posiadam ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 22:19, Czarek188 napisał:

No i co wiadomo kiedy będzie premiera? Albo chociaż przybliżony czas....


W 2010 roku wedlug informacji prasowej zamieszczonej przez Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawiają jakie wymagania będzie miał SC II??
O mój komputer stacjonarny się nie martwię (w podpisie) ale ciekawi mnie czy lapek pociągnie??(ale muszę oddać do reklamacji - brak myszy w zestawie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 21:40, Lucas01 napisał:

Mnie to ciekawi cena jaka będzie. W jednym ze sklepów widziałem za 179 zł :(


Plus VAT. ;-P
A tak na poważnie, to zakładając że nie będzie więcej niż 200 zł, to kupuję w dniu premiery. :-) Jeśli będzie więcej, to ... to też kupuię. ;-P
Dokładnie to samo z Mass Effect 3 oraz z ... to chyba wszystko na chwilę obecną z gier, na które czekam. :-) Tylko dwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 21:51, Dann napisał:

A tak na poważnie, to zakładając że nie będzie więcej niż 200 zł, to kupuję w dniu premiery.
:-) Jeśli będzie więcej, to ... to też kupuię. ;-P


Poczekajmy na efekty polonizacji. Jeśli będą nędzne, zamówimy ogólnopolską paczkę zbiorczą w jakimś cywilizowanym kraju. Być może dostaniemy zniżkę za zakup w USA czy też UK czterech kontenerów StarCrafta II w oryginalnej wersji językowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 22:25, Hamynelypham napisał:

Hyhy, czytaliśta o popisach tłumaczy-idiotów?


A czytałeś wypowiedzi Blizza na ten temat?

To co zaproponowali nie jest AŻ takie złe, mogło być gorzej. Poza tym jak zawsze w przypadku Blizzarda wszystko jeszcze może się zmienić. Oni wiedzą co gracze myślą, po to zakładali polskie forum.

Mozesz też im sam coś zaproponować z uzasadnieniem, a nuż im się spodoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 22:27, Matteos napisał:

Poczekajmy na efekty polonizacji. Jeśli będą nędzne, zamówimy ogólnopolską paczkę zbiorczą
w jakimś cywilizowanym kraju. Być może dostaniemy zniżkę za zakup w USA czy też UK czterech
kontenerów StarCrafta II w oryginalnej wersji językowej.


Hehe... tak z kilkadziesiąt tysięcy sztuk. ;-) Z dostawą ... ee, znaczy się ze zrzutem pod wskazane miejsce. :-D
Dropshipa się wezwie i tyle. :-)
Ewentualnie ze Stanów kontenerowiec przypłynie cały załadowany pudełkami ze Starcraftem. :-D Gorzej jak zostanie zatopiony przez nacjonalistów walczących o dobre imię swojego języka. ;-)

A tak na poważnie, to jeśli faktycznie z serwera Battlenetu będzie można pobrać sobie tą grę po jej zarejestrowaniu, to ja nie radzę narzucać w tym przypadku języka polskiego jako jedynego dostępnego. Bo 90% osób zwyczajnie wywali te płyty przez okno.


I jeszcze taka moja refleksja odnośnie SC1. Postanowiłem sobie odświeżyć fabułę Jedynki po raz sam już nie wiem który. Zacząłem grać Terranami i tak mi przyszło do głowy, jak bardzo Blizzard przy Terranach wzorował się na pewnym filmie Jamesa Camerona z 1986 roku. ;-)
Przede wszystkim duża część wypowiedzi np. marines lub obsługi statków transportowych. Klimat poszczególnych filmików czy nawet wygląd pewnych budynków. Ale to nie wszystko... w trakcie trzeciej bodajmy misji, gdzie trzeba przetrwać przez 30 minut do momentu przybycia dropshipów Sons of Korhal, możemy zauważyć na Mar Sarze takie zielone Billboardy z mniej więcej takim napisem: "MAR SARA, Shake and Bake, Atmosphere Processors".
Jeśli ktoś nie kojarzy, to w filmie który mam na myśli jeden z gości mówi do głównej bohaterki te słowa: "It''s what we call a shake ''n'' bake colony. They set up atmosphere processors to make the air breathable...big job. Takes decades."
I sam Jim Raynor, który pod względem charakteru do złudzenia przypomina mi jednego z bohaterów tego filmu. :-)
A i wcale bym się nie zdziwił, gdyby sami Zergowie mieli swoje "korzenie" w tym filmie. ;-)

Oczywiście to wcale nie jest czymś złym. W końcu film, o którym mowa jest IMO jednym z najlepszych filmów tego gatunku (i niech mi tylko ktoś tutaj zaprzeczy, to wywalę przez śluzę ;-P), a wzorować się na najlepszych to żaden wstyd. ;-)


@ Lucas01

Dnia 09.02.2010 o 22:27, Matteos napisał:

No ja też kupię ale te ceny to mnie o palpitacje serca doprowadzają.


Ja napiszę tak od siebie, że czasami naprawdę warto. Np. obecnie gra "Mass Effect 2" kosztuje bodajmy 150 zł czy jakoś tak. I według mnie jest naprawdę warta tych pieniędzy. Naprawdę...
Jeśli SC2 też ma tyle kosztować (lub więcej), to mam nadzieję, że również będzie tego wart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhym, to co zaproponowano jest TRAGICZNE. A gdzie można składać "propozycje" swojego tłumaczenia? Bo mam lekkie zboczenie co do klimatycznych i sensownych tłumaczeń po zabawach w wh40k i dałnofłary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jeden smaczek, który niedawno wyłapałem :D
A mianowicie, Dropship mówi jeden z tekstów, który wypowiada pilot statku, podczas zrzutu marines na LV426, w filmie, o którym ty sam mówiłeś w poprzednim poście ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować