Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 21.12.2007 o 10:09, ZfGred napisał:

mi sie podoba ze starcrafta 2 robią w stylu starcrafta 1 :P a nie np warcrafta 3, ze wlasnie
starcraft jest taki jaki jest bo taki ma byc a nie jest podróbą warcrafta 3 w kosmosie

jakby zrobili z tego Wara 3 tylko w kosmosie to bylby gol do wlasnej bramki. Wg mnie gameplaye tych dwoch rts-ow mocno sie roznia i w ten sposob fani Wara3 mieliby 2 gry do grania a starym fanom SC1 zostalby... tylko SC1 :) Ale to takie gdybanie, mysle ze to nam wcale nie grozi, jedyne ryzyko jest takie ze SC2 niewiele nowego wniesie ale powoli tez zaczynam myslec ze moze i to dobrze. Lepszy stary wrog niz... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zbieranie doświadczenia i przedmiotów przez bohaterów do SC zupełnie nie pasuje. Musi istnieć rozgraniczenie stylu rozgrywki między Warcraftem, a Starcraftem. I na to się zresztą zapowiada, bo bohaterowie będą jedynie nieco silniejszymi jednostkami z unikalnymi zdolnościami i pojawią się tylko w kampanii, tak jak w SC1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie wprowadzenie możliwości doświadczenia przez herosów w singlu by odpowiadało. Jakoś tak lepiej można zżyć się z daną personą wtedy, poza tym to dałoby możliwość stworzenia i rozegrania w singlu (a później modów typu ums) samymi herosami. Ja nie jestem wielkim fanem rywalizacji pvp, ot od czasu od czasu spróbuję sił z kimś na battle.net, a większość czasu (przynajmniej w WC3) poświęcałem na bardzo ciekawe ums i dlatego byłbym zadowolony, gdyby takie trafiły też do SC2 (a nie tylko dirty canon defense lub od biedy special forces extreme - kto grał, ten wie, o co chodzi:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W edytorze Scumedit będzie możliwość nadania bohaterom możliwości zdobywania doświadczenia i umiejętności, jak również i przedmiotów. Jest idealne rozwiązanie do umsów. Ale w kampanii mi to się raczej nie widzi. Wystarczą mi unikalne jednostki i unikalnymi zdolnościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak faktycznie będzie, to dla mnie bomba. No cóż, w takim razie na kampanię w stylu WC3 będzie trzeba poczekać do WC4;) Nie żeby ta z SC była gorsza, po prostu inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wole kampanię w SC, taką bez doświadczenia i zdobywania poziomów. Niech zostanie tak jak było, bo było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg słów Karune szykuje nam się nowa jednostka Protossów.Na pytanie o brak informacji o Protossach Karune odpowiedział,że testerzy w chwili obecnej testują nową jednostkę latającą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 17:01, Czedwik napisał:

Dokładnie. Zbieranie doświadczenia i przedmiotów przez bohaterów do SC zupełnie nie pasuje.


Jak dla mnie to do WarCrafta też nie. Druga część była jeszcze o wojnie. Zakładaliśmy placówki, niszczyliśmy instalacje, radośnie wyrzynaliśmy w pień wroga itd. Tymczasem w części trzeciej (i potem dodatku) latamy kolorowymi bohaterami po jaskiniach, grobowcach i innych pociesznych miejscach w poszukiwaniu złotych monet i broni o-ja-cie-nie-mogę-super-zniszczenia. Gra się całkiem dobrze, ale klimat brutalnego konfliktu między rasami prysł. Zamiast tego jeden śmieszny ludek z przyklejonymi tekturowymi skrzydełkami strzela światełkami do drugiego, tym razem uzbrojonego w plastikowe kolce. W SC rola bohaterów była dobrze wyważona. Co prawda Jim przyjmował na klatę ostrzał artyleryjski, ale przynajmniej nie tępiliśmy nim okolicznych piesków i kotków dla doświadczenia. Nie widzę powodu, dla którego coś miałoby się w tej materii zmienić, może tylko poza dodaniem jakichś unikatowych zdolności. Jako opcja w edytorze może być oczywiście wszystko – tutaj nic nie powinno ograniczać inwencji UMSiarzy.

Inna kwestia w wyważaniu elementów cRPG i RTS to spellcasting, czyli używanie „czarów”. Nie oszukujmy się, SC tym żyje i na tym w dużej mierze opiera się micro. Osobiście średnio mi to odpowiada, bo poczucie zdrowego rozsądku głośno się buntuje, gdy Ghost otacza białą banieczką CAŁY Lotniskowiec nota bene zatrzymując go zawieszonego w powietrzu... Jak będzie w SC2, zobaczymy. Na razie jestem dobrej myśli, bo jednostek na polu bitwy więcej, a i sztandarowe czary jak Psionic Storm jakby słabsze. Ale za to EMP i pare innych „hitów” ma wrócić. Cóż...

Co do nowych jednostek, to jestem bardzo ciekaw, co tam nowego przypadnie synom Aiuru. Nie wiem, w jakim segmencie pojawi się owa jednostka. Pozostał chyba tylko naziemny atak obszarowy. A może wsparcie? Jeśli Feniks będzie miał dobre obrażenia vs. ground units to raczej nowego myśliwca nam nie potrzeba. Bardzo bym się cieszył z dużego statku bojowego (bo o ile w SC1 było Carrier < Battlecruiser to w kontynuacji zanosi się na Carrier <<<<<<< Battlecruiser) choć wiem, że to nie niemożliwe - byłoby za dużo dobrego. Protosi dostali już przecież Statek-matkę. Tylko cóż z tego, skoro ten staje się słabszy z newsa na newsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając na chwilę od spekulacji na temat przyszłości i StarCrafta 2 pospekulujmy dla odmiany o przeszłości ;).Jak myślicie,czy zostawienie Kerrigan na New Gettysberg było wynikiem tego,że tak było Mengskowi wygodnie,czy też była to zemsta na Sarze - Arcturus wykorzystał ją,a następnie odebrał od niej,co było mu należne?Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 22:24, Skywalker560 napisał:

/.../


Wydaje mi się, że na pewno nie obchodziło go życie jego poddanych. Najważniejsze było osiągnięcie założonego celu i dojście do niego nawet po trupach. Dlatego nawet nie starał się ratować nikogo na tej planecie. Pozostaje tylko kwestia tego dlaczego na misję udała się Kerrigan. Sytuacja na planecie z pewnością była Mengskowi znana i mógł przewidzieć, że dojdzie do tego do czego doszło. I teraz na misję wysłał Kerrigan bo na nią padło, czy dlatego że coś do niej miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 22:45, Daimon_Frey napisał:

Wydaje mi się, że na pewno nie obchodziło go życie jego poddanych. Najważniejsze było osiągnięcie
założonego celu i dojście do niego nawet po trupach. Dlatego nawet nie starał się ratować nikogo
na tej planecie. Pozostaje tylko kwestia tego dlaczego na misję udała się Kerrigan. Sytuacja
na planecie z pewnością była Mengskowi znana i mógł przewidzieć, że dojdzie do tego do czego
doszło. I teraz na misję wysłał Kerrigan bo na nią padło, czy dlatego że coś do niej miał?

Jeśli wierzyć wiki, to Kerrigan zabiła jego ojca (info z książek). Całkiem niezły powód jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie,specjalnie sugerowałem tylko,a nie podałem fakty - Kerrigan była jednym z trójki Ghostów,którzy uczestniczyli w zamachu na Mengsków.Co prawda,była bardzo młoda i raczej nieświadoma tego,co robi,ale to i tak.Tyle,że po Kerrigan posiadała spore możliwości (podobnie jak teraz November Anabella "Nova" Terra) i Mengsk ją wyzwolił po to,by wykorzystać jej talenty i umiejętności.A gdy okazała się już niepotrzebna,to koniec współpracy i czas na zemstę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się tank w assault mode podoba. Całkiem niezły wygląd. W siege mode jest troszkę gorzej ale i tak w porządku.

Trochę inaczej wygląda z dźwiękiem ataku. W pierwszej części był taki potężny. Słychać było, że to działo o wielkiej mocy. Teraz dźwięk jest taki bezpłciowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rok temu zupełnie inaczej wyobrażałem sobie Siege Tanka, ogólknie średnio mi się podoba ponieważ dużo bardziej przypomina poruszającą się wierzyczkę obronną niż prawdziwy mocny czołg. Dźwięk ataku Siege Tanka jak i sam atak wydaje się mało efektowny, a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę różni się wyglądem od tego starego (dodane boczne gąsienice). Dobrze by było jakby Arclite''a dali w edytorze i kampanii (jako stary sprzęt rebeliantów). Ciekawe czy głosy faktycznie powtórzą się w SC2, bo na razie Siege Tank używa tego znanego z jedynki. A ten efekt leczenia rzeczywiście beznadziejny, jakby dłużej tego słuchać to zwariować można. Już lepiej jakby zostawili stary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie w nowym Siege Tanku drażni głównie nazwa firmowa, Crucio... brzmi bardzo "latino". Dźwięk wystrzału z artylerii przypomina bardziej jakiegoś myśliwskiego gnata, aniżeli potężny huk ponad 100mm lufy. Za to wygląd mogę określić jako pozytywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam,mi to Crucio to bardziej z krucjatami się kojarzy.Cóż,wygląd ma niezły,dźwięki w sumie też...trochę poraniły moje uszy xD.Ciekawe zaś jest to,że większość z powracających jednostek to nowe modele klasyków.Ale Marines na przykład powinni zmienić na tych,jacy byli w jedynce.Nie podobał y mi się zmiany Combat Armora Marines już w SC:Ghost,a teraz to już coraz mniej klimatyczne te jednostki są.

W sumie zmieniając modele jednostek to można im i pozmieniać głosy,teraz to już żaden problem,ale ja wolałbym stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Q&A tym razem numer 25:

http://www.battle.net/forums/thread.aspx?fn=sc2-general&t=248554&p=1

Ten fragment wydaje mi się najbardziej interesujący:

4.Can the shadow ops contain "one nuke and one drop pod" or "any 2 of nukes and drop pods"? (thewarcenter.net)

Currently, the Shadow Ops can contain both a nuke and a drop pod at the same time, but will not be able to contain two of one type within a single Shadow Ops building. Drop pods can be loaded with 12 infantry units of the players choosing. On certain maps, a fast expanding SCV drop pod strategy may prove highly effective.


Dobrze ,że to zmienili to doda terranom sporo nowych możliwości taktycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kojejne update na starcraft2.com, tym razem BlizzCast Episode 1 z dwoma wywiadami z Samwisem Didierem oraz Jeffem Kaplanem z których można się dowiedzieć kilku interesujących rzeczy dotyczących zarówno StarCrafta jak i World of Warcrafta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować