Zaloguj się, aby obserwować  
solki

Warhammer Online: Age of Reckoning

2590 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2008 o 20:52, Hugen napisał:

Wiecie może o co kaman, bo jak w końcu udało mi się zarejestrować i patche ściągnąć dostałem
to:
"Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono d3dx9_34.dll. Ponowne
zainstalowanie aplikacji może naprawić problem".

eee chyba nie masz kartotek DLL (czyli patch 2 do Windowsa) nie jestem pewny
PS. zastanawiam się na jaki serwer wejść (będę grał wh) za chwile mi się ściągnie patch^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 20:52, Hugen napisał:

Wiecie może o co kaman, bo jak w końcu udało mi się zarejestrować i patche ściągnąć dostałem
to:
"Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono d3dx9_34.dll. Ponowne
zainstalowanie aplikacji może naprawić problem".


reinstalacja Directx''a i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 21:05, EmperorKaligula napisał:

> Wiecie może o co kaman, bo jak w końcu udało mi się zarejestrować i patche ściągnąć
dostałem
> to:
> "Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono d3dx9_34.dll.
Ponowne
> zainstalowanie aplikacji może naprawić problem".

reinstalacja Directx''a i po problemie

to się pomyliłem ech już nie te lata;p
@Hugen sry za wprowadzenie w błąd^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze mówiąc,
> logicznie podchodząc do tematu to albo klasa używa dual wield albo nie. Nie ma czegoś
> takiego jak `może, czasem, trochę, poniekąd`.

Patrząc na to z logicznego punktu widzenia jest rzeczą dziwną, aby pure melee DPS nie potrafił w ogóle walczyć dwoma 1h weapons. Można się specjalizować w 2H np., ale dlaczego już taka specjalizacja wyklucza całkowicie DW ? Bo lore tak mówi ? Eeee ...
Nic by się nie stało, jakby dali jednak graczom jakiś wybór w tej materii.

> White Lion jest uczony walczyć wielkim
> toporem, jednym i koniec. Nie ma shirukenów, dwóch toporów, trzynogich stołków czy pływania
> kajakiem.

A kto pisze o kajakach czy innych katanach ? Nie przepracowaliby się, jakby dali melee DPSom jakiś większy wybór oręża do władania, a gra stałaby się bardziej urozmaicona.
IMO dwa 1h topory pasują WL równie dobrze jak jeden 2H. A o SW nawet nie wspomnę, wystarczy obejrzeć trailer.

> Dopiero teraz doceniam twórców gry którzy wyspecjalizowali postacie i nie dali dostępu
> do połowy broni w grze każdej klasie przez co każda jest jeszcze bardziej wyjątkowa.

Albo jeszcze bardziej do siebie podobna, zależy jak na to patrzeć. I znowu nie oczekuję że jako mag będę biegał z halabardą, ale niemniej skoro już potrafię władać 1h toporami, to dlaczego nie mógłbym robić tego oburącz ? To samo z SW i z mieczami. Odrobina wyobraźni...
To już jednak rozwiązanie z WoWa bardziej mnie zadowala, kiedy to w pewnych przypadkach zarówno 2H jak i DW jest dostępne i zarówno jedno jak i drugie ma swoje zastosowania w grze, niejako plusy i minusy.


EDIT
Znowu nie zapamiętało poprawnie adresata posta. :-/ A myślałem, że napisałem tego posta wystarczająco szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co czyni gry klimatycznymi to właśnie oparte na światach zasadyi. Tutaj już nie chodzi o proste lore ale o widzimisię graczy. Ty chcesz aby te postacie miały dual wield a kto inny chce aby postać mogła pływać canoe a jeszcze inny gracz chce grać badass ninjami w zbrojach łuskowych.

Poza tym, walka dwiema brońmi to całkowicie coś innego niż walką jedną czy dwuręczną. Prosty przykład, potrafisz pisać dwiema rękami jednocześnie chociaż piszesz świetnie jedną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastu godzinach gry (łącznie, a nie pod rząd :P) stwierdzam, iż gra jest niezła, obawiam się tylko na dłuższą metę monotoniczności ale to się okaże.

PS Zamawiam grę. Do grania wystarczy sama gra czy musi być także pre paid ? Na Ultimie pisze, że niby może być tylko sama gra i wystarcza ona do założenia konta jak i grania. Jak z tym jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czas siedzieć praktycznie 24h/doba ale nie siedzę tyle a bym mógł i chce.
Dawno tego nie czułem w mmo. Jedyne co mnie powstrzymuje to świadomość tego, że stracę tę postać. Monotonna - będzie jak każdy mmorpg, nie ma co się oszukiwać, zwłaszcza jeśli ktoś grał w inne gry chociaż... tutaj jest troszkę inaczej, cały czas mam świadomość, że gdy mam dość misji to skocze na pvp albo wybiorę się odbić jakaś lokacje, porobię PQ czy coś innego.

PS: jak z tym jest na 100% to cóż, trzeba poczekać, ja się wybiorę 18 na zakupy do Saturna, Empika albo innego MM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 22:13, Selv napisał:

PS: jak z tym jest na 100% to cóż, trzeba poczekać, ja się wybiorę 18 na zakupy do Saturna,
Empika albo innego MM :)


Właśnie nie wiem czy składać zamówienie na gram.pl czy po prostu nawiedzić Empik lub MM.

Na moim gramsajcie powstał wpis dotyczący gramowej gildii + 2 ankiety. Wszyscy którzy mają ochotę pograć w gramowej gildii zapraszam do głosowania i wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2008 o 22:19, oOreVenOo napisał:

Na moim gramsajcie powstał wpis dotyczący gramowej gildii + 2 ankiety. Wszyscy którzy
mają ochotę pograć w gramowej gildii zapraszam do głosowania i wypowiedzi.


cos skaszaniles, nie da sie na druga ankiete glosowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 21:51, Selv napisał:

To co czyni gry klimatycznymi to właśnie oparte na światach zasadyi. Tutaj już nie chodzi
o proste lore ale o widzimisię graczy. Ty chcesz aby te postacie miały dual wield a kto
inny chce aby postać mogła pływać canoe a jeszcze inny gracz chce grać badass ninjami
w zbrojach łuskowych.


To nie jest widzimisię tylko czysta logika. Ja nie oczekuję maga z pełną płytową i ogromniastym uber mieczem, tylko zwykłego zwrócenia uwagi na to, co IMO powinno być oczywiste... jak się okazuje wcale nie jest.
Wiadomo, że na każdą wzmiankę graczy twórcy reagować nie będą, ale na te godne uwagi powinni. Tym bardziej, kiedy takich osób jest dość sporo.

Dnia 11.09.2008 o 21:51, Selv napisał:

Poza tym, walka dwiema brońmi to całkowicie coś innego niż walką jedną czy dwuręczną.
Prosty przykład, potrafisz pisać dwiema rękami jednocześnie chociaż piszesz świetnie
jedną?


To nie to samo. I to akurat powinieneś chyba wiedzieć lepiej, bo z tego co pamiętam, bawisz się trochę w te rzeczy. Zresztą akurat nie trzeba być ekspertem, żeby to stwierdzić.
Tak samo jak możesz nauczyć się władać 2H, również możesz nauczyć się DW. I nie ma tutaj ograniczeń w stylu: jestem prawo lub leworęczny.
Ale to już chyba poza tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 21:05, EmperorKaligula napisał:

> Wiecie może o co kaman, bo jak w końcu udało mi się zarejestrować i patche ściągnąć
dostałem
> to:
> "Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono d3dx9_34.dll.
Ponowne
> zainstalowanie aplikacji może naprawić problem".

reinstalacja Directx''a i po problemie


No to chyba pierwszy taki przypadek u mnie, żebym musiał reinstalować DX w celu odpalenia jakiejś aplikacji. To jakiś żart ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas pisania też nie ma ograniczeń prawo ręczny albo lewy. Możesz się wyuczyć pisania nawet nogą tylko po co?
Nie jest to potrzebne, tak samo jak nie jest potrzebne DW dla White Liona bo ta klasa NIE jest od tego. Równie dobrze White Lion może biegać z łukiem, bo też można się tego wyuczyć. Myślisz, że w wojsku też uczą walki dwoma nożami bo tak jest fajnie? Paladyn w WoWie też nie ma dual wield i kropka.
Wytłumacz mi , jaka to jest logika, że każda postać walcząca jednoręcznymi brońmi powinna walczyć dual wield? Logika z filmów fantasy?
Wyobraziłeś sobie klasę postaci i uważasz, że jest logiczne aby inna klasa postaci która nie ma podstaw ku temu też tak potrafiła.
Taki dziwny tryb myślenia: dwie bronie są w końcu lepsze niż jedna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2008 o 19:52, Dann napisał:


To niech się zdecydują i będą chociaż konsekwentni w tym co pokazują ludziom.


Wiesz, DW nawet w WoW''ie ograniczał się do 3 klas + szamana który, żeby to zdobyć musiał wybrać specjalizacje. A i tak większość wojów i hunterów biegała z bronią 2H, bo te po prostu były lepsze. Nie zmienia to jednak faktu, że liczba klas w tych grach "trochę" się różni ;)

Nie zapominaj, że Warhammer dopiero raczkuje i zapewne wiele zmian jeszcze przed nim. Wątpię jednak by były tak gruntowne, jak przebudowa całej klasy, bo ktoś chce DW dla tej czy innej postaci ;)

Uktima, ma najlepszą ofertę preorderów, można zacząć grać już od 16. Pre-paid bądź karta z tego co wiem, nie będą wymagane do rozpoczęcia przygody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 23:05, Selv napisał:

Podczas pisania też nie ma ograniczeń prawo ręczny albo lewy. Możesz się wyuczyć pisania
nawet nogą tylko po co?


A po co w ogóle stać ? Przecież można się położyć. ;-) Ty lubisz sobie poćwiczyć sztuki walki, a ja dla odmiany np. pisanie lewą nogą stojąc na głowie.

Dnia 11.09.2008 o 23:05, Selv napisał:

Nie jest to potrzebne, tak samo jak nie jest potrzebne DW dla White Liona bo ta klasa
NIE jest od tego.


Jak to NIE jest ? Przecież taki skill praktycznie nic nie zmienia w założeniach tej klasy. WL jest klasycznym melee DPSem (tyle że z petem) i dla mnie jest to już wystarczający powód.

Dnia 11.09.2008 o 23:05, Selv napisał:

Równie dobrze White Lion może biegać z łukiem, bo też można się tego
wyuczyć.


Jasne że tak. Może również nauczyć sie rzucać fireballe, ale wtedy nie będzie tak dobry w melee (zgodnie z zasadą: you can''t have everything) ... a co za tym idzie, nie będzie już tą klasą, którą z założenia ma być.

Dnia 11.09.2008 o 23:05, Selv napisał:

Myślisz, że w wojsku też uczą walki dwoma nożami bo tak jest fajnie? Paladyn
w WoWie też nie ma dual wield i kropka.


Nie wiem czy uczą czy nie. Ale w razie czego nic ci nie broni takiej nauki podjąć, jeśli tylko czujesz taką potrzebę.
A co do paladyna, sorry ale jeśli paladyni w WoWie są DPSami, to ja jestem szachem perskim.

Dnia 11.09.2008 o 23:05, Selv napisał:

Wytłumacz mi , jaka to jest logika, że każda postać walcząca jednoręcznymi brońmi powinna
walczyć dual wield?


A gdzie ja napisałem, że każda postać walcząca jednoręcznymi broniami ? Patrząc na lore Warhammera (bo o tym przecież jest ten temat) wziąłem pod uwagę dwie klasy, u których DW byłby rzeczą jak najbardziej normalną i nikt by się nie przyczepił, gdyby takowego skilla posiadały. IMO należy im się, może nie jako główna droga rozwoju, ale chociażby jakaś specjalizacja ... szczególnie dla SW (patrz kapitalny trailer nr 2 ;-)).
Co innego gdybym pisał o BW albo RP.

Dnia 11.09.2008 o 23:05, Selv napisał:

Wyobraziłeś sobie klasę postaci i uważasz, że jest logiczne aby inna klasa postaci która
nie ma podstaw ku temu też tak potrafiła.


Podstawy są i to dość solidne. A rzecz jest całkowicie zgodna z tym, co dana klasa ma robić najlepiej.

Dnia 11.09.2008 o 23:05, Selv napisał:

Taki dziwny tryb myślenia: dwie bronie są w końcu lepsze niż jedna!


Albo błędnie interpretujesz moje myśli, albo to ja błędnie przelewam je na klawiaturę. ;-)
W odpowiednich dłoniach każda broń może być zabójcza, ale nie o to chodzi. Ja chciałbym po prostu mieć jako taki wybór w doborze oręża, zgodnie z moją rolą w grupie, a nie być skazanym np. na 2H Axes only, bo tak akurat mówi lore. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 23:18, ^RaZZieL^ napisał:

Wiesz, DW nawet w WoW''ie ograniczał się do 3 klas + szamana który, żeby to zdobyć musiał
wybrać specjalizacje. A i tak większość wojów i hunterów biegała z bronią 2H, bo te po
prostu były lepsze. Nie zmienia to jednak faktu, że liczba klas w tych grach "trochę"
się różni ;)


Ale wybór i tak jest spory (w WoWie znaczy się ;-)) i tam dostęp do DW mają akurat takie klasy, które faktycznie albo go wymagają, albo jest on dla nich całkowicie racjonalnym rozwiązaniem (zgodnym z ich rolą).
Ja rozumiem Rogue ogranicza się do DW bo to nie jest osiłek, ale WL nie ma żadnych szczególnych predyspozycji do bycia tylko 2H wielderem. Przynajmniej ja tak uważam.

Dnia 11.09.2008 o 23:18, ^RaZZieL^ napisał:

Nie zapominaj, że Warhammer dopiero raczkuje i zapewne wiele zmian jeszcze przed nim.
Wątpię jednak by były tak gruntowne, jak przebudowa całej klasy, bo ktoś chce DW dla
tej czy innej postaci ;)


Ano zobaczymy jak będzie.
Jeśli rzecz jest zasadna, to dlaczego by nie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, myślisz strasznie oklepanymi schematami utartymi w grach.
Klasa DPS = dual wield. Paladyn nie ma dual wield bo nie jest klasą DPS?
Warhammer złamie wiele Twoich oczywistości :P
Zobacz klasę Disciple of Khaine.

Równie dobrze, możesz chcieć aby postać walczyła mieczem, bo czemu nie?
Ta klasa po prostu walczy wielkim toporem i ten topór jest ich znakiem rozpoznawczym. Nie wiem do czego Tobie to mogę porównać, to jakby Arthas miał walczyć daggerem (albo i dwoma :P) a Illidan młotem.
http://www.tinyurl.pl?8v94A24H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie white lion to mozna powiedziec samobojstwo. jak juz atakuje kogos to go omijam przez jego peta. bo mnie kuzwa jak nie on to jego pet zabija.. a znak rozpoznawczy? wieeelki topor ;] jak by nie to to by bylo masakryczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować