Zaloguj się, aby obserwować  
solki

Warhammer Online: Age of Reckoning

2590 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2008 o 00:02, Selv napisał:

Klasa DPS = dual wield. Paladyn nie ma dual wield bo nie jest klasą DPS?


Nie o to chodzi. Możesz walczyć jak chcesz i jeśli jesteś dobry w 2H, wtedy w Twoim przypadku 2H = DPS.
Natomiast paladyn nie jest DPSem, dlatego nie było sensu udostępniać mu różnych dróg rozwoju DPS, a zostawić przy 2H, bo tak np. lepiej się prezentuje, whatsoever.

Dnia 12.09.2008 o 00:02, Selv napisał:

Warhammer złamie wiele Twoich oczywistości :P
Zobacz klasę Disciple of Khaine.


Takie ma lore. A oczywistości mają to do siebie że często ulegają zmianom. ;-)
Sometimes changes are good. ;-)

Dnia 12.09.2008 o 00:02, Selv napisał:

Równie dobrze, możesz chcieć aby postać walczyła mieczem, bo czemu nie?
Ta klasa po prostu walczy wielkim toporem i ten topór jest ich znakiem rozpoznawczym.


I właśnie to mi się nie podoba. Dla ciebie jest ok, że jakiś melee DPS potrafi walczyć tylko młotem, a jak mu dadzą do ręki miecz, to już nie będzie wiedział, za który koniec złapać. Dla mnie to już nie bardzo.
Natomiast co do znaku rozpoznawczego, to właśnie to jest całe lore, o którym piszę.

Dnia 12.09.2008 o 00:02, Selv napisał:

Nie wiem do czego Tobie to mogę porównać, to jakby Arthas miał walczyć daggerem (albo
i dwoma :P) a Illidan młotem.


To są konkretni bohaterowie, którzy powiedzmy wybrali takie, a nie inne style walki. I teraz dlaczego ja, wybierając klasę melee DPS również nie mogę tego zrobić ? :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szaman też nie jest DPS a hybrydą jak paladyn a jednak ma DW, hunter również nie jest meele DPS a ma wybór.
Jak widzisz, nie występuje zależność o której piszesz.
Mii się podoba w świecie bitewnego Warhammera, że tak każdy jest nie hero, nie urodzonym wymiataczem a jednostką. Możesz się wcielić w Swordmastera, White Liona, Archmage`a czy też Shadow Warriora.
Ty natomiast chcesz się wcielić po prostu w meele dps, wykreować bohatera a nie piechura co się czyni w Warhammerze. White Lion nie jest po prostu pustym `meele dps byleczym`.

Tutaj Ty przystosowujesz się do realiów świata a nie świat przystosowujesz do siebie. Nie podoba mi się w np: WoWie to, że hunter używa nie tego co lubi, ale to co lepsze w danej chwili.

Tutaj nie kreujesz bohatera który będzie zabijał na smoki a tworzysz żołnierza który ma ścisłe określone reguły, jak w wojsku gdzie oddziały nie walczą czym chcą ale tym do czego są uczone, przystosowywane.

Dla mnie to jest niesamowicie fenomenalne uczucie i każda większa bitwa, gdzie podobne do siebie jednostki łucznicze strzelają salvmi pod kątem 45` w oddziały wroga ma po prostu niesamowicie bitewny i epicki klimat. Niczym nie przypomina to starć indywidualnych bohaterów, jak jest np: w WoWie.
To można zaakceptować, znienawidzić albo pokochać, tak jak ja pokochałem. Won z bohaterami, niech żyje armia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2008 o 23:56, Dann napisał:

Ja rozumiem Rogue ogranicza się do DW bo to nie jest osiłek, ale WL nie ma żadnych szczególnych
predyspozycji do bycia tylko 2H wielderem. Przynajmniej ja tak uważam.


Widzisz, ja jestem zadowolony z klas w WH, bo nie gram niczym innym niż caster, a ci z zasady nie mają zbyt dużo do gadania jeśli chodzi o wybór broni. Miłym zaskoczeniem jest wspominany tutaj DoK, jego rola to leczenie, a jednak dwie bronie, jak na mrocznego elfa przystało w dłoniach mu wylądowały.

Dnia 11.09.2008 o 23:56, Dann napisał:

I właśnie to mi się nie podoba. Dla ciebie jest ok, że jakiś melee DPS potrafi walczyć tylko młotem, a jak mu
dadzą do ręki miecz, to już nie będzie wiedział, za który koniec złapać. Dla mnie to już nie bardzo.
Natomiast co do znaku rozpoznawczego, to właśnie to jest całe lore, o którym piszę.


Widzisz, chciałbyś, żeby ktoś szkolony w walce mieczem chwycił topór i wykonywał nim dokładnie takie same ruchy, z taką sama precyzją, choć nigdy na oczy tej boroni nie widział. W grze w której umiejętności i ich dmg
są wyrównane takie coś jest po prostu trudne do wprowadzenia. Dwa miecze / topory / młoty to nie tylko zmiana kosmetyczna [ bo kogoś zdaniem postać wygląda lepiej ] ale również w mechanice gry. Skoro klasa została zaprojektowana pod broń 2H po prostu nie ma szans na wprowadzenie czegoś innego. W myśl zasady grałem w WoW''a hunterem, on mógł używać dwóch świecących mieczy i miał peta. WL w WH to samo, a zmuszają mnie, żebym 2H walczył i jeszcze peta zmienić nie mogę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 00:42, Selv napisał:

Szaman też nie jest DPS a hybrydą jak paladyn a jednak ma DW, hunter również nie jest
meele DPS a ma wybór.
Jak widzisz, nie występuje zależność o której piszesz.


Shaman może być DPSem i to całkiem konkretnym (szczególnie w porównaniu do paladyna).
Natomiast hunter ... tutaj myślę, że chodziło bardziej o możliwość nabicia statystyk do ranged DPSu poprzez noszenie np. dwóch toporów. Widać Blizz też nie jest konsekwentny w tym co robi. ;-)
Natomiast generalną zasadą jest to, że każda postać, która posiada skille do walki w zwarciu i jest DPSem (nawet hunter), może DW-ować (poza palem, ale tego akurat ciężko sklasyfikować ;-P).
Zauważ, DK w nadchodzącym "Lishu" też będą mogli walczyć z DW, mimo że lore powinno zakładać DK z wielkim oburęcznym mieczem runicznym. Czyż nie ?

Dnia 12.09.2008 o 00:42, Selv napisał:

Widzisz, to mi się podoba w świecie bitewnego Warhammera, że tak każdy jest nie hero,
nie urodzonym wymiataczem a jednostką. Możesz się wcielić w Swordmastera, White Liona,
Archmage`a czy też Shadow Warriora.
Ty natomiast chcesz się wcielić po prostu w meele dps, wykreować bohatera a nie piechura
co się czyni w Warhammerze. White Lion nie jest po prostu pustym `meele dps byleczym`.


TBH trochę mnie to boli, bo często w grach człowiek chciałby nie tyle być kimś wielkim i znanym, co bardziej poczuć się chociaż nieco inny, jeśli nawet nie jak odmieniec. ;-)

Dnia 12.09.2008 o 00:42, Selv napisał:

Tutaj Ty przystosowujesz się do realiów świata a nie świat przystosowujesz do siebie.
Nie podoba mi się w np: WoWie to, że hunter używa nie tego co lubi, ale to co lepsze
w danej chwili.


Czy ja wiem ? Taka dywersyfikacja wcale nie musi być zła. Przecież każdy podział ma jakieś granice: np. mało widuje się hunterów walczących melee. ;-)

Dnia 12.09.2008 o 00:42, Selv napisał:

Tutaj nie kreujesz bohatera który będzie zabijał na smoki a tworzysz żołnierza który
ma ścisłe określone reguły, jak w wojsku gdzie oddziały nie walczą czym chcą ale tym
do czego są uczone, przystosowywane.


Dlatego coraz bardziej skłaniam się ku SW, bo oni dość skutecznie wyrywają się spod tego opisu. Są "krzywo" postrzegani nawet przez przedstawicieli swojej własnej rasy. Preferują raczej walkę solo, ewentualnie w małych grupach, wtedy czują się najlepiej (np. jako skauci dla większych armii). Także zawsze to jakaś odmienność. A na sławie i wielkim heroicznym bohaterstwie mi nie zależy ... wtedy nie byłbym sobą.
Poza tym ten trailer z udziałem SW zrobił na mnie BARDZO ogromne wrażenie. ;-)

Dnia 12.09.2008 o 00:42, Selv napisał:

Dla mnie to jest niesamowicie fenomenalne uczucie i każda większa bitwa, gdzie podobne
do siebie jednostki łucznicze strzelają salvmi pod kątem 45` w oddziały wroga ma po prostu
niesamowicie bitewny i epicki klimat. Niczym nie przypomina to starć indywidualnych bohaterów,
jak jest np: w WoWie.


Ano co kto lubi. Ja jednak zawsze wolałem czuć się bardziej jak odmieniec lub przynajmniej jak ktoś nieco inny, pozostający bardziej w cieniu, jakby nawet obok tego całego szarego towarzystwa. ;-) I bez żadnego heroizmu, a jeśli już to takiego, o którym i tak nikt nigdy się nie dowie. Jeśli rozumiesz, co mam na myśli. ;-)

Dnia 12.09.2008 o 00:42, Selv napisał:

To można zaakceptować, znienawidzić albo pokochać, tak jak ja pokochałem. Won z bohaterami,
niech żyje armia.


Niech żyje anarchia. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 00:56, ^RaZZieL^ napisał:

Widzisz, chciałbyś, żeby ktoś szkolony w walce mieczem chwycił topór i wykonywał nim
dokładnie takie same ruchy, z taką sama precyzją, choć nigdy na oczy tej boroni nie widział.


Nie chodzi o to, żeby walczył tak samo, ale żeby miał możliwość zmiany broni melee i wyszkolenia się w czymś innym. Choćby nawet całkowicie od nowa, nadal pozostając melee. ;-)

Dnia 12.09.2008 o 00:56, ^RaZZieL^ napisał:

Dwa miecze / topory / młoty
to nie tylko zmiana kosmetyczna [ bo kogoś zdaniem postać wygląda lepiej ] ale również
w mechanice gry. Skoro klasa została zaprojektowana pod broń 2H po prostu nie ma szans
na wprowadzenie czegoś innego.


Wiem dokładnie, o co Ci chodzi. Nawet mówiono, że WL z DW po prostu zbyt często by atakował + jeszcze lew. Byłby wtedy lekko, że tak powiem, "przegięty". Ale na ile w tym prawdy ?

Dnia 12.09.2008 o 00:56, ^RaZZieL^ napisał:

W myśl zasady grałem w WoW''a hunterem, on mógł używać
dwóch świecących mieczy i miał peta. WL w WH to samo, a zmuszają mnie, żebym 2H walczył
i jeszcze peta zmienić nie mogę ;)


Jednak są to dwie zupełnie odmienne klasy, mimo że obie mają do dyspozycji jakichś tam zwierzęcych kompanów.
Niemniej tu się właśnie między innymi uwidaczniają różnice pomiędzy WoWem, a WARem. ;-)


EDIT
Dobra, na dzisiaj mam już dość. ;-) Dobrej nocy życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, w grze gdzie każdy jest super bohaterem tak naprawdę bohaterem nie jest nikt, taki urok MMO. Chcesz być wielkim? Postaraj się o to. Niech ludzie znają Twoje umiejętności a nie lśniący set czy wyjątkową postać.
W wowie ot, 1-69 biegają kolorowe klauny, na 70 ludzie wbijają się w takie same sety talenty i grają tak samo.
Co do używania tego co najlepsze. Chodzi mi o to, że używają tych broni najlepszych. Jeśli super uber weapon dla huntera to będzie stołek, ludzie będą biegać ze stołkiem. Będzie włócznia? Będą biegać z włócznia. Nie Ty kreujesz postać. Twoją postać kreuje loot czyli czysty random. Faktycznie, jest ostre poczucie bycia kimś wyjątkowym :)
Aby było śmieszniej na temat dual wield u huntera w WoWie. Bronie 2h mają zawsze lepszy bonus niż 2x 1h. Nawet enchanty.

I niestety nie wiesz o co chodzi ^RaZZieL^owi, bo to nie jest kwestią balansu a PROJEKTU postaci.
Coś mi się zdaje, że WH nie podpasuje Tobie zbytnio, to nie heroic fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pora spać, rano pacz a w nim lepsza grafika, poprawione pety, poprawione moby, poprawione ui, poprawione nagrody za rvr, poprawione wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem. po zalogowaniu na wybrany serwer i zrobieniu postaci daje opcje "play" wchodzi mi do gry i chce rozmawiać z NPC`em, ale nie mogę,a po kilku sekundach lub po około 2 min wywala mnie i muszę od nowa muszę się logować (nie mege także zabijać mobów. Czy miał ktoś ten problem albo potrafi go rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od czego zależy loot w RvR? Jeszce nigdy nic nie dostałem...to fakt że najlepiej mi nie idzie, destruction mają jakieś 80% kontroli nad Blighted Isle, co mówi jak bardzo w tyłek Ordeer dostaje na serwerze na którym gram...[EN]Karak Norn bodajże.
I chciałem się zapytać jak jest z przedmiotami, czy są ustalone dla danej lokacji, lvlu itp, czy to czysty random?
Zastanowiło mnie to jak znalazłem szatę dla arcymaga z 38rank. 200 pancerza i dużo bonusów do statystyk
:) tylko po co mi ona? Oddałem innemu graczowi za bezcen...chciał mi zapłacić to poprosiłem o cokolwiek
Piszę o tym bo do tej pory nie wiedziałem, że można z innymi handlować - klikasz na gracza, PPM na jego ikonę i pojawiają się opcje m.in. Trade.

Faktycznie ludzie dopiero się uczą działać zespołowo...jest mało leczących, a jak są to zapominają po co są i często dobiegam do nich, ledwo ciepły, a ci nadal nap! do kogoś 2KM dalej. No i schodzisz od trucizny takiej zanim trafi się jakiś samarytanin...
:)
Fajnie mi się gra SW, tylko jeszcze żadnej "czapki" na gębę nie znalazłem...czy to się gdzieś w wyglądzie ustawia? Czy kaptur to taki "hełm"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 08:31, hangman napisał:

Fajnie mi się gra SW, tylko jeszcze żadnej "czapki" na gębę nie znalazłem...czy to się
gdzieś w wyglądzie ustawia? Czy kaptur to taki "hełm"?


W późniejszych etapach znajdzie się płaszcz (pelerynka), kaptur, a nawet coś pokroju zasłony na usta ;)

Tak to będzie wyglądać: http://img.war-europe.com/syndic_img/screenshot/en/WAR_ss_aug08-22.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 08:31, hangman napisał:

Od czego zależy loot w RvR? Jeszce nigdy nic nie dostałem...


mam 9 lvl renown i nie dostalem ani jednego przedmiotu podczas RvR, a zadaje mase dmg, zabijam od groma postaci no i wygrywamy.

dzis pogram Magusem, bo Black Orc jest genialny i gra sie nim szalenie przyjemnie - wroce do niego w dniu premiery :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, no i jeszcze pytanie odnośnie grafiki: to prawda że na razie jest "zaniżona"? Mam detale ustawione na maksimum, a nie widzę takich ładnych tekstur jak na oficjalnych skrinach. Może coś powinienem w .ini zmienić czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Dann

"Niech żyje anarchia. ;-)"

"cel jest niczym, ruch jest wszystkim" :)


@hangman

bo na Karak Normie po stronie Destruction gra pełno Polaków :D

@Selv

"Pora spać, rano pacz a w nim lepsza grafika, poprawione pety, poprawione moby, poprawione ui, poprawione nagrody za rvr, poprawione wszystko ;)"

A potem się okaże, że niepotrzebnie paliłeś to świństwo:)


BTW. Czy jest/ma być w WARze coś takiego jak AH? Bo nie przypominam sobie żebym gdzieś o tym czytał, a w sumie ważny aspekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 12:33, zawcia napisał:

BTW. Czy jest/ma być w WARze coś takiego jak AH? Bo nie przypominam sobie żebym gdzieś
o tym czytał, a w sumie ważny aspekt :)


Jest AH w każdym Capital City :). Ja tam jeszcze nie sprawdzałam jak to działa, i czy w ogóle w becie działa, ale nic się nie martw, na pewno będą ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2008 o 01:32, Dann napisał:


Wiem dokładnie, o co Ci chodzi. Nawet mówiono, że WL z DW po prostu zbyt często by atakował
+ jeszcze lew. Byłby wtedy lekko, że tak powiem, "przegięty". Ale na ile w tym prawdy
?


Po prostu potraktuj lewka, jako broń w drugiej ręce, będziesz miał niestandardowy i nowy DW ;)

hangman

Dnia 12.09.2008 o 01:32, Dann napisał:

I chciałem się zapytać jak jest z przedmiotami, czy są ustalone dla danej lokacji, lvlu itp, czy to czysty random?


Wydaje mi się, że teraz to czysty random. Drop w grach mmo to chyba najprostsza rzecz do zmiany, pewien jestem, że przy oficjalnym headstarcie, za dwa dni wszystko się zmieni. Być może twórcy chcieli pokazać graczom większą ilość ciekawych itemów, nawet jeśli ci nie mogą ich założyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Nalia

mhm, ekstra:)


No to weekend spędzę na "testach", ocenię co się zmieniło od closed beta i podejmę decyzję <3
Co jest pocieszając aktualnie wśród większości opinii przeważają te pozytywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 10:16, EmperorKaligula napisał:

mam 9 lvl renown i nie dostalem ani jednego przedmiotu podczas RvR, a zadaje mase dmg,
zabijam od groma postaci no i wygrywamy.

dzis pogram Magusem, bo Black Orc jest genialny i gra sie nim szalenie przyjemnie - wroce
do niego w dniu premiery :D

W RVR nie ma loota jako nagrody dla najlepszych, pomyliło ci się z PQ. W rvr zdobywasz renwon points i po każdym awansie tegoż, możesz udać się do vendora, który pod imieniem ma napis "renown vendor" czy jakoś tak, w każdym razie jest napewno "renown", to tam kupujesz przedmioty.

Ja już zaprzestałem gre w Warhama, to co chciałem zobaczyć, zobaczyłem, swoje zdanie sobie wyrobiłem a nie ma sensu ładować w to swój czas skoro i tak wszystkie postacie zostaną usunięte ;]

@zawcia
Patchyk będzie, tylko troche później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jako że obecnie gram na serwie Burlok. zamierzam na nim grac po starcie gry. bedzie to RP serwer z rulesetem Core (czyli rvr tylko w okreslonych terenach). (wolalbym zeby ten serwer byl open rvr ale co zrobic, duzo ludzi dobrych poznalem na tym serwie i zostane sobie juz na nim)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 14:08, Onybic napisał:

jako że obecnie gram na serwie Burlok. zamierzam na nim grac po starcie gry. bedzie to
RP serwer z rulesetem Core


Powiedz, tylko jak to RP wygląda w praktyce, bo jak wszyscy biegają z wtf, lol, noob etc. to ja podziękuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować